sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod stdstd » čtv dub 17, 2014 21:43

Ahoj, máte někdo zkušenosti s výběrem sportovního oblečení pro holky s větším poprsím? Sehnat padnoucí softshellovou nebo zimní bundu pro manželku je dost bída. Díky za tipy.
stdstd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 17, 2014 21:23

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 18, 2014 7:50

mám 70E, což su na tom o něco líp a kupuju prostě velikosti tak, ať je dopnu přes prsa (tudíž většinou jsou volnější v ramenou). Dobrý zkušenosti mám s progress-cz věcma (perfektně odpovídá jejch tabulka velikostí a nebojím se tam koupit nic naslepo) nebo merinem od smartwoolu, který i relativně přiléhavý nemá problém, že by přes prsa "praskalo" což třeba trika od icebreaker mám zkušenost takovou, že prsa tam člověk nenacpe i kdyz má o o číslo větší velikost, než by chtěl a na ramena by se mu vešly ještě chrániče...

Obecně asi cokoli víc elastickýho, co se prostě přes prsa natáhne a podprsenky anita sportovní, má velikosti a dobře sedí, ale zas ta cena... A s bundou se prostě smířit s tím, že bude volnější...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 8:52

Taky mám 70E a se sportovním oblečením nemám nějak výrazný problém. Trička jsou elastická, takže většinou mi stačí vel.S, přizpůsobí se a ta velikost zas není až taková, že by to bylo nějak strašně narvané :-) Problém mívám akorát někdy u bund, tam mám nějaký S ale i M, záleží na střihu. Některý modely jsem měla fakt tady v té oblasti narvaný... Holt musíte zkoušet.
Jo a ještě mě napadá - třeba košile nemůžu nosit vůbec, jedině bych si nechala ušít na míru :-D - ramena volná, břicho volné a přes prsa nedopnu.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 18, 2014 9:18

ita - jo, s těma košilema máš přesně pravdu:D a když je náhodou přes prsa dopnu a přes ramena sedí dobře, nesmím zvedat paže, páč rukávy sou dělaný na huběnější:) Ale v takku měli košile s krátkým rukávem takový dámský pěkný, sedí dobře

Já v pohodě kupuju taky většinou Ska, nebo i XSka když chci obtaženější a rozhodně to nepraská ve švech, i když je to napnuté. Ale myslím, že to chce hlavně natrefit na dobrého výrobce, který šije +/- na lidi s normálníma proporcema.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 9:33

Mawenzi: Tak já se přiznám, že mám v šatníku taky dvě košile, ale musela jsem jich vyzkoušet aspoň 50, než jsem natrefila na pasující, takže už je radši ignoruju úplně, ptže na to nemám nervy :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 18, 2014 10:37

no a já su košilomilovník, košile miluju a skoro žádný nemám:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 10:45

Mawenzi: Nápodobně, taky je mám moc ráda :) Ale taky mám moc ráda sukně a tam naštěstí žádné omezení nemám, takže jich mám opravdu pěknou zásobičku :twisted:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod grco » pát dub 18, 2014 16:09

Toto je super debata :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 18:20

prostě mi to nedá...

souhlas s grcem.... abysme to ale dokázali dobře pochopit, chtělo by to fotky.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 18:30

Jsem pro fotky. Taky mi nejak selhava predstavivost :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod grco » pát dub 18, 2014 18:38

Jo, ked uvidime jak vlastne ten "problem" vypada, mozno budeme vediet poradit :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod paldo » pát dub 18, 2014 20:24

:mrgreen: pavproch, mike a grco sa zhodli na rovnakej veci.... neverím :mrgreen: :mrgreen:
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 20:26

:twisted:

a vsadím sa, že aji kverulant ze zlína bude pro :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 20:30

A teď se přímo nabízí - všichni chlapi jsou prostě stejní. :-..
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 20:32

a za fšecky chlopy říkám, že ti uvěříme, až uvidíme fotku... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod stdstd » pát dub 18, 2014 22:33

Mawenzi, ita - tak to jste na tom stějně jak manželka, trička se sehnat dají, ale košile už těžko.
Každopádně díky za příspěvek a kdyby jste na něco "použitelnýho" narazily, dejte vědět. Budu rád za jakýkoliv tip na péřovku, normální zimní bundu, flísku, mikinu....
stdstd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 17, 2014 21:23

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod mike » sob dub 19, 2014 0:52

paldo píše:pavproch, mike a grco sa zhodli na rovnakej veci.... neverím :mrgreen: :mrgreen:

Nemusime se shodnout na malickostech, podstatne ale je, ze se shodnem na dulezitych vecech ;-)

ita píše:A teď se přímo nabízí - všichni chlapi jsou prostě stejní. :-..

Zas to zenske prehaneni. Ne vsichni, ale jen 96% :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod ita » ned dub 20, 2014 18:38

stdstd píše: Budu rád za jakýkoliv tip na péřovku, normální zimní bundu, flísku, mikinu....


Tak jak už bylo řečeno, chce to vyzkoušet. Mikina a flíska si myslim nebude problém sehnat. Ty bundy se taky dají v pohodě vybrat (na mě teda, velikost F, G je už zase o kus jinde a dovedu si představit, že to je problém). Nejvíc používám TNF Monutain Guide, vel. S, je sice těžší, ale nosím ji celoročně, hlavně teda jaro, podzim, ale i v zimě. V létě jen na delší treky, jinak na kolo a na kratší si vystačím s takovou malou pohotovostní od Klimatexu (S), ale to je fakt nouzovka, ptže má nějakej fuj zátěr. Chci ji vyměnit za něco lepšího, ale ještě nevím za co :-)
Když je moc zima tak Montura Skisky, vel. M, tam mi S bylo hodně těsný v těch konkrétních partiích, ale M je o kus volnější, takže myslím, že by se do ní v pohodě vešla i tvoje paní. Letos jsem chtěla dokoupit péřovku SJ Apron, mám vyzkoušený, že vel. S pasuje, ale už si počkám na novou kolekci, střihově snad budou podobný.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod ratel » ned dub 20, 2014 20:04

mike píše: Taky mi nejak selhava predstavivost


ono to taky není tak jednoduché - podívej se sem http://en.wikipedia.org/wiki/Brassiere_measurement

sám jsem byl překvapen jaká je to věda. a ty zajímavé statistiky a převodní tabulky... :P
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 20, 2014 22:12

pro tu predstavivost :D http://widedscreen.com/images/wallpaper ... paper-.jpg

jinak jak pise ita - myslim, ze mikinu nebo flisku problem nebude, staci vzit nejaky elastictejsi material. co mam vesticku z technostrece, ta je bozi a pruzna, si asi koupim i mikinu někdy. Jinak taky zalezi, jak komu vadi velikosti - mam perovou SJ vesticku a to je velikost L, je teda obrovska, ale zas pri noseni me to, ze je mi vetsi neomezuje, byla vyprodejova na mallu v dost zajimave akci a tak to neresim. U bundy nebo mikiny to muze byt dost problem i jak to pak sedi v ramenou nebo na rukavech. Taky záleží, někdo má radši obtaženější věci a někdo volnější.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 20, 2014 22:14

ratel : vis co je na tech tabulkach nejhorsi? ze 80% prádla, který sou označeny tak, ze by podle tabulky meli sedet stejne nikdy nesedí... takže při výběru spodního prádla je mým stálým společníkem jehla a nit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod ita » ned dub 20, 2014 22:19

Mawenzi píše:pro tu predstavivost :D http://widedscreen.com/images/wallpaper ... paper-.jpg


Jako by mi z oka vypadla :mrgreen:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod ita » ned dub 20, 2014 22:28

Mawenzi: Já zase chodím jen do dvou obchodů, kupuju jen dvě značky co se mi osvědčily a upravovat nemusím, na to bych se fakt vyprdla :-D Akorát se docela prohnu a i tady v těch obchodech plných prádla mám na výběr tak ze dvou až tří podprsenek :? No a v běžné konfekci něco jako 70E ani nevedou.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 20, 2014 22:46

ja roky chodila na model, co mi zrusili. vetsinou pak kdyz narazim na doblrou, koupim klidne 3 at mam chvili zasobu. ale osvedcilo se mi I kupovat 75d/e a zsstehnout v podpazi malinko, bezraminkovou na svatbu sem mela desnej problem sehnat:( a kdyz si vemu tech vandru s krajkovou umelotinou, hlavne v lete to stalo za to :-D a to bych chtela zacit behat, jestli mi to povoli doktor a to pak taky bude dobrej horor
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod mike » pon dub 21, 2014 0:50

ratel píše:ono to taky není tak jednoduché - podívej se sem http://en.wikipedia.org/wiki/Brassiere_measurement

:D asi jsem studoval spatny obor, mohl jsem delat vedu v tomhle :twisted:

ita píše:Jako by mi z oka vypadla :mrgreen:

Myslim, ze ti nikdo z nas neuveri, dokud nedodas fotku na porovnani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod ita » pon dub 21, 2014 8:27

Mawenzi píše: ale osvedcilo se mi I kupovat 75d/e a zsstehnout v podpazi malinko,

Já teda sem tam něco ušiju, ale upravovat spodní prádlo mě nenapadlo. To musí tlačit, ne?

Mawenzi píše: a kdyz si vemu tech vandru s krajkovou umelotinou, hlavne v lete to stalo za to :-D a to bych chtela zacit behat, jestli mi to povoli doktor a to pak taky bude dobrej horor

Ty nepoužíváš sportovní podprsenky? Já jsem se toho taky dřív bála , že to nemůže nic udržet a sportovala v normální #-o Pak jsem jednou před pár lety v nějaké velké slevě koupila takovou obyč z Klimatexu, že to vyzkouším. Vzala jsem si S, ptže obvod hrudníku 70 je celkem málo a je mi akorát. Je hodně elastická, ale přitom opravdu pevná. Když jsem ještě nebyla shnilá,tak jsem v ní i běhala :lol:

mike píše:Myslim, ze ti nikdo z nas neuveri, dokud nedodas fotku na porovnani ;-)


Kdo nevěří, ať tam běží :)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 22, 2014 11:09

to většinou zastehnu směrem ven - právě aby to netlačilo. Jenže když su zoufalá, tak beru radši toto řešení, než další půl rok někde hledat prádlo. Když to de, su radši, když to sedí rovnou.

tu z klimatexu sen měla taky Sko z nějaké slevy, takže supr i když teda je to takový, žemám pocit, že se do toho nikdy nenavleču ale když to na sebe dostanu, tak docela dobrý. Je fakt, že klimatexí sportovní podprda je jediná, která splňuje požadavky na to, že se tam vlezou prsa a zároveň má pěkně úzkej obvod. Většinou to je tak, že malá prsa a malý obvod anebo velká prsa a velký obvod... Ale na běhání sem si na ni ani nevzpoměla, protože ji moc nepoužívám, díky za připomenutí:)

jinak na vandry ju ale nemam moc rada, teda v lete hlavne, pac mi prijde, ze se pak potim mezi prsama asi tak 3x vic nez normalne, mit ji cely den. A taky sem jednou koupila od tima takovou sportovni, ta byla skvela, ale mela jednu vadu - dala se prekrizit raminka a mela takove plastove sponky na to... no... kdo by to byl rekl, ze po 3dnech s krosnou budu mit vytlaceny ctverecky v modrožluté barvě na ramenu pod popruhem, ze:-D tak tu mám už jen do posilky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 22, 2014 11:21

a jinak teda musim rict, ze sice vubec nechapu, jak se to stalo, ale od stredni se me trochu zmensili, za coz su hafo vdecna :D :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod ita » úte dub 22, 2014 19:53

Mawenzi: Jo to mě napadlo, že to zahneš ven, ale i tak. Hlavně že ti to vyhovuje :-) Já jsem zase nenáročná a stačí mi pár kousků v základních barvách bílá, černá, tělová.
Mě teda sedí dobře, i když na pohled je fakt pidi:lol: ale napne se. To pocení znám, ačkoliv jinak se moc nepotím, tak tam teda jo, ale stačí se sem tam utřít. Tohle prostě nevím, jak jinak vyřešit, ptže v normální podprsence je mi zase jinak nepohodlno, i když bych se potila o trochu míň. Ta sportovní ty prsa i tak dobře přikáčkne k tělu, že mi nikde nezavazí, neskáčou atd. :lol:
Já jsem teda od střední prostorově výraznější celkově, nejen na hrudníku #-o
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: sportovní oblečení pro dámskou velikost 70F-G

Příspěvekod grco » úte dub 22, 2014 19:55

Tak to uz nestaci len fotky, ale chce to video :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Další

Zpět na Oblečení