vyber fleece - Polartec Power Stretch

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Lishka » ned pro 22, 2013 2:02

Rád bych pořídil bundu z materiálu Polartec 300. Zásadním kritériem je vhodný střih na osobu 192 / 84. Děkuji za tipy.
Uživatelský avatar
Lishka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 5, 2013 13:48

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Marek8 » úte led 14, 2014 8:47

Nema niekto nahodou vyskusanu Moira Trio a vedel by porovnat s nejakou PWS bundou, napr. Tilak Serak?

Mam Moiru Trio, a zaujima ma ci je napr. PWS teplejsia, lebo na 'omak' na predajni mi PWS prislo dost tensie ako Trio...
Marek8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 7, 2014 19:24

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod šíp » úte led 14, 2014 8:59

Moiru Trio jsem kdysi vlastnila, ale pak jsem obměnila za PWS, který mi přišel pocitově teplejší, strečovější a rychleji schnoucí.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Marek8 » úte led 14, 2014 9:11

Dakujem. Mozes este prezradit, aka bunda z PWS to bola?
A bol ten tepelny rozdiel pocitovo vyrazny?
Marek8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 7, 2014 19:24

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod šíp » úte led 14, 2014 9:47

Warmpeace Fram, nevím, zda se ještě dělá. Střihově mi vyhovuje víc, než Tilak, protože má vysoký krční límec. Tepelný pocit těžko odhadnu, Moiru Trio jsem na sobě neměla několik let, ale pár stupňů to bude.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod jukinoo » sob led 25, 2014 7:25

Zdravim pani uvazujam o kupe novej fleecky doteraz som mal polartec classic a celkova spokojnost ale neviem sa rozhodnut medzi týmito materailmi http://www.polartec.com/l/cz/komfort/po ... r-stretch/ a http://www.polartec.com/l/cz/teplo/pola ... ermal-pro/ aky je rozdiel a co by bolo lepsie chcel by som ju na bezne nosenie v chladnejsom pocasi ako vrchnu vrstvu ale aj ako strednu pri bezkovani a turistike.dakujem
jukinoo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 24, 2014 21:52

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Trafikant » pát úno 14, 2014 14:55

Asi už s křížkem po funuse, ale za mě každopádně PWS.

Osobně tento materiál považuji za to nejlepší, s čím Polartec zatím přišel (následuje Power Dry a Power Shield) a je to ideální materiál pro aktivní pohyb, ať už jde o turistiku, běh, lezení, skialpy...

Už to tu bylo napsáno jistě hodněkrát, ale neuškodí zopakovat výhody (někdo může polemizovat, a to je v pořádku) - hodně moc příjemný na těle, svrchní strana nežmolkuje, je hladká, vydrží nějaký ten vítr, velmi rychle schne a nevadí mu vlhkost, je elastický a většina produktů z něj je i dost lehká. Třebas v porovnání s power dry mikinami je na tom PWS výrazně lépe.

Z PWSka sem měl vestu (Tilak Rogan), mám dvě mikiny (Serak pulovr a kapucoidní Femund), jedny gatě (Tilak Serak), několik čepic (vše od Tilaku) a taky rukavice (staré Warmpeace, ty už bohužel nejsou k sehnání a pak nějaké Zajo).

Co se týče hybridních bund, tak jsem trochu skeptický, snad jen s výjimkou kombinace Alpha / Primaloft / Climashield + PWS, jinak je celkem škoda, když se zkombinuje třebas PWS a nějaký jiný "fleecový" Polartec matroš, rázem je elastické jen něco, materiály se chovají prostě rozdílně. Ale věřím, že někomu to může vyhovovat a fungovat.

Jinak třebas Berghaus na příští zimu plánuje nemembránovou softshellovou bundu, která bude mít na podšívce na specifických místch (která dle marketingových materiálů byla vybrána pomocí Boddy Mapping měření) panely s Power Dry. Uvidíme, jak moc blízko to bude mít stylem k Power Shieldovým bundám.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod fps » pát úno 14, 2014 16:55

pro mě je nejlepší jako tepla vrstva na chození, a na spaní do spacáku PWS, skvělí rozsah teplot od cca 0°C po -20°C, používám Tilak Femund, Tilak Serak, Tilak Serak spodky, Tilak čepici, rukavice, ponožky na spaní
Naposledy upravil fps dne pát úno 14, 2014 17:04, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » pát úno 14, 2014 17:03

Trafikant píše:Už to tu bylo napsáno jistě hodněkrát, ale neuškodí zopakovat výhody (někdo může polemizovat, a to je v pořádku) - hodně moc příjemný na těle, svrchní strana nežmolkuje, je hladká, vydrží nějaký ten vítr, velmi rychle schne a nevadí mu vlhkost, je elastický a většina produktů z něj je i dost lehká. Třebas v porovnání s power dry mikinami je na tom PWS výrazně lépe.

Souhlasim az na to, ze srovnani s PowerDry neni uplne spravne. PowerDry je idealni prvni vrstva, zatimco PWS druha (a je to tak i podle vyrobce). Kdyz pominu veci jako rukavice, ponozky a kuklu, tam se da primo na telo.

Na mne jsou PWS mikiny moc teple a davam prednost Primaloftove bunde. Cimz vlastne druhou vrtsvu podle klasickeho marketoidniho rozdeleni vynechavam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Trafikant » pát úno 14, 2014 17:11

Máš samozřejmě taky pravdu, majku. Já to fakt porovnával s tou Power Dry celorozepínací mikinou s kapucou, kterou už jsem přímo na tělo nenosil. Fakt byla těžší a "uměla toho méně". Jinak ty materiály neporovnávám.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod fps » pát úno 14, 2014 17:19

mike píše:Na mne jsou PWS mikiny moc teple a davam prednost Primaloftove bunde

pro mě je to zase naopak, ale to jsme tu nedávno rozebírali, hlavně má PWS lepši rozsah kdy se dá nosit, od cca 0°C po -20°C, kdežto Primaloft má rozsah cca 10°C, mam ozkoušeno 60g Primaloftu od cca +2°C po cca -8°C, pak je zima, a nebo teplo, pak 130g Primaloftu od cca -10°C po cca -20°C, pak je zima, a nebo teplo, když mi je teplo, nepomůže žádné rozepnutí bundy, to táhne na záda, ale ruce mam zpocené, kdežto tohle u PWS nehrozí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod grco » pát úno 14, 2014 17:22

Milujem tieto presne fps teploty, akoze pri -8 som v pohode, ale pri -9 uz je mi zima, samozrejme vobec nezalezi na vlhkosti ani vetre... :)

Inak fakt nechapem jak mozes povedat ze 130g primaloft je rovnako teply, ako pws mikina, kedze mas u oboch spodnu hranicu -20
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » pát úno 14, 2014 17:41

Trafikant píše:Máš samozřejmě taky pravdu, majku. Já to fakt porovnával s tou Power Dry celorozepínací mikinou s kapucou, kterou už jsem přímo na tělo nenosil. Fakt byla těžší a "uměla toho méně". Jinak ty materiály neporovnávám.

Jasne, ja jen aby nekdo nebyl zmateny. Takova mikina z PowerDry je podle mne designersky omyl a nepochopeni funkce materialu. PowerDry je delany na noseni primo na telo, takze rozpinani nedava smysl (jeste tak kratky zip u krku mozna). Nemam moc rad upnute veci, ale i tak jsem musel uznat, ze PowerDry funguje nejlip, kdyz sedi tak akorat. Mel jsem jedno volnejsi triko a to uz nebylo ono. Je to logicke, knotovy efekt muze fungovat jen kdyz odsava pot primo z tela.

Jinak jeste dodam, ze ponozky z PWS mi pomerne zasadne vylepsily kvalitu spani v chladnejsich podminkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » pát úno 14, 2014 18:03

fps píše:pro mě je to zase naopak, ale to jsme tu nedávno rozebírali, hlavně má PWS lepši rozsah kdy se dá nosit, od cca 0°C po -20°C, kdežto Primaloft má rozsah cca 10°C

Jj, uz se opakujem. Rekl bych, ze dost zalezi na tom, co mas jako prvni vrstvu, ale to uz jsem taky psal. Jestli nosis Coolmax i v zime, tak se nedivim, ten ma maly rozsah teplot i v lete a pro mne funguje pouzitelne jen kdyz je na nem dalsi vrstva (treba ponozky). Takze kombinace Coolmax + PWS fungovat lip nez Coolmax + Primaloft muze, ale PowerDry jako prvni vrstva je jina trida. Zkus to nekdy, budes prekvapen. Triko z Coolmaxu mam a nepouzivam, jelikoz je mi v nem bud zima nebo horko.

Jinak mne kombinace PowerDry a Primaloftu (100 g/m^2) funguje priblizne v rozsahu +5 - -15 bez dalsi vrstvy.

grco píše:Milujem tieto presne fps teploty, akoze pri -8 som v pohode, ale pri -9 uz je mi zima, samozrejme vobec nezalezi na vlhkosti ani vetre...

Se ho zastanu, psal cca ;-) Samozrejme se to meni s vlhkosti, vetrem, namahou a aktualnim stavem tela. Ale jde o to, v jakem rozsahu se to asi tak da bezne nosit a pro porovnani ruznych materialu takove rozsahy pouzitelne jsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod fps » pát úno 14, 2014 19:55

grco píše:Milujem tieto presne fps teploty, akoze pri -8 som v pohode, ale pri -9 uz je mi zima

víš co znamená cca
grco píše:Inak fakt nechapem jak mozes povedat ze 130g primaloft je rovnako teply, ako pws mikina, kedze mas u oboch spodnu hranicu -20

protože to mám osobně ozkoušeno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod fps » pát úno 14, 2014 20:04

ještě jsem si vzpomenul na to co mě ještě vadilo u zateplené bundy (Climashield, PrimaLoft, peří) když jsem na ni měl batoh, a to že po tom co ztratí loft, tak taky ztratí dost podstatně teplotní komfort, takže na ramena mi byla zima, ale ruce se potili, tohle u PWS nehrozí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » pát úno 14, 2014 20:35

To uz jsme taky myslim resili. Mne se to nedeje. Tam, kde je bunda zmacknuta jsou bud popruhy nebo batoh, takze je to jedno. Mozna to bude tim, zes mel pevnejsi svrchni material a pak se bunda zmackne ve vetsim rozsahu. U tenkeho a poddajneho materialu to tak neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod fps » pát úno 14, 2014 20:36

mike píše:Jestli nosis Coolmax i v zime, tak se nedivim, ten ma maly rozsah teplot i v lete a pro mne funguje pouzitelne jen kdyz je na nem dalsi vrstva (treba ponozky).

je zajímavé jak to máme každý jinak, a o těch Coolmax ponožkách jsem to tady už kdysi psal, já používám funkční prádlo Coolmax 170g/m2 a 200g/m2 od cca +37°C po cca -20°C, a to v různých kombinacích, scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, jak je pod nulou nasadím PWS, ale první vrstva Coolmax ponožek mě začíná studě když začíná mrznou, takže do mrazu musím mít i první vrstvu ponožek z vlny

mike píše:Takze kombinace Coolmax + PWS fungovat lip nez Coolmax + Primaloft muze, ale PowerDry jako prvni vrstva je jina trida. Zkus to nekdy, budes prekvapen. Triko z Coolmaxu mam a nepouzivam, jelikoz je mi v nem bud zima nebo horko.

mam PowerDry High Point Pulse, a byl jsem dost překvapen jak na mě nefungovalo, buďto zima, a nebo horko, a ani zdaleka nebylo tak prodyšný jako triko Coolmax
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod fps » pát úno 14, 2014 20:56

mike píše:To uz jsme taky myslim resili. Mne se to nedeje. Tam, kde je bunda zmacknuta jsou bud popruhy nebo batoh, takze je to jedno. Mozna to bude tim, zes mel pevnejsi svrchni material a pak se bunda zmackne ve vetsim rozsahu. U tenkeho a poddajneho materialu to tak neni.

ano už jsme to tady kdysi řešili, ale nebude to svrchním materiálem, protože jsem ozkoušel od té doby další zateplené bundy, a každá má jiný svrchní materiál, Sir Joseph Tumi, Sir Joseph Apron, Sir Joseph Koteka, Tilak Ketil, Warmpeace Uphill, a všechny ztratí loft když nandám batoh, a je mi pak zima na ramena, jasně že u každé bundy to je trochu jinak, nejvíc to je u péřových bund
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » pát úno 14, 2014 21:47

fps píše:je zajímavé jak to máme každý jinak, a o těch Coolmax ponožkách jsem to tady už kdysi psal, já používám funkční prádlo Coolmax 170g/m2 a 200g/m2 od cca +37°C po cca -20°C, a to v různých kombinacích, scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, jak je pod nulou nasadím PWS, ale první vrstva Coolmax ponožek mě začíná studě když začíná mrznou, takže do mrazu musím mít i první vrstvu ponožek z vlny

170 nebo dokonce 200 g/m^2 mi na leto prijde strasne, to bych se uvaril. S tema ponozkama asi holt jine prokrveni koncetin, ja je fakt nosim celou zimu. Bez vlnenych na nich by to samozrejme neslo.

fps píše:mam PowerDry High Point Pulse, a byl jsem dost překvapen jak na mě nefungovalo, buďto zima, a nebo horko, a ani zdaleka nebylo tak prodyšný jako triko Coolmax

To ja prekvapen nejsem. S High Pointem jsem si ohledne tohodle trika mailoval a dosel k tomu, ze ho nechci. Pouzivaji strasne vysokou gramaz a to se na triko s kratkym rukavem proste nehodi a nefunguje to (mam takove od Haglofs). Tahle gramaz se hodi na triko s dlouhym a na zimu. Na leto 112 g/m^2 od Zaja, ale nevim, jestli se jeste daji sehnat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod fps » pát úno 14, 2014 22:08

tak to já miň než 170g/m2 bych nosit nemohl ani při +36°C, já v pohodě chodím při této teplotě i v 200g/m2, jinak si připadám jako nahatý, prostě jako by nic od těla neodvádělo pot
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » sob úno 15, 2014 1:13

Njn, lidi jsou ruzni a maji ruznou termoregulaci. Ja treba nechapu, jak nekdo v lete muze chodit v horach v kratasech a bunde nebo flisce a ze jich takovych je. Bych chcipnul na bolest od prochladlych kolen a prehrati horni casti tela. Ve stejnych podminkach mam ja dlouhe kalhoty a tricko s kratkym rukavem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Hiro » čtv srp 28, 2014 19:01

Zdarec, mohl by mi nejaky vlastnik mikiny z PPS poradit, jakou vel. zvolit? Ma byt tato druha vrstva na telo, nebo muze byt volnejsi, aniz by to ovlivnilo funkci??? Rad bych koupil Tilak Femund a trochu vaham, jsem na pomezi vel. M a L. Vazim 80 kg a merim 175cm. Zkousel jsem tedy jen Lko, to vcelku sedne, nikde nejak netaha, ale zaroven to na me nevisi, rukavy jsou ovsem proklate dlouhe.. S Tilakem mam zkusnosti zatim jen u bund, vlastnim Latok a ten mi v Mku tahnul pres prsa a ramena, tudiz u nej jsem volil Lko.. Rukavy jsou sice delsi, ale to mi v pripade bundy az tak nevadi (stahnu je). U te mikiny ale fakt nevim.. :-k
Co doporucujete, jak by mela sedet druha vrstva? Uplne na telo nebo to neni nutne? M nebo radeji L? 8-[

PS: od Highpointu mam mikinu Electron z materialu technostretch a ta mi je dokonce i v L takrka mala, jak me taha na ramenech, i rukavy jsou hodne uzke, nicmene ne tak dlouhe jako Femundu, tenbyl v Lku nesrovnatelne pohodlnejsi. Bohuzel na prodejne proste nemaji L a M zaroven..

Diiik :wink:
Hiro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 2, 2014 11:56

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod rime » pát srp 29, 2014 9:17

Hiro píše:Co doporucujete, jak by mela sedet druha vrstva? Uplne na telo nebo to neni nutne? M nebo radeji L? 8-[
Diiik :wink:


Obcas to vychazi naprd a nejde vybrat idealni velikost, neco je delsi, kratsi nebo sirsi, ale od jiste doby trvam na tom aby nic neplandalo, nemusí to být uplně uply, ale plandani v zadnem pripade [-X, jinak to proste nekoupim i kdyby to byl nejlepsi kousek hadry na planete. :)
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mvaldo » pon zář 1, 2014 6:38

kupil som na skusku Lowe Alpine, kedze Tilak Serak mi je velky ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Hiro » ned zář 7, 2014 9:34

Ahoj, tak jsem objednal PWS od Tilaku, konkretne Femund v modre a to nakonec ve velikosti M... Kupodivu padne lepe, nez Lko Elektron od Highpointu (tecnostretch). Na dotek mnohem prijemnejsi material, poddajnejsi, pruznejsi, navic kontertne Femund vypada fantasticky :rolleyes: =D> Mko od Tilaku je vetsi nez Lko od Highpointu, coz me privadi k otazce, na koho vlastne v Highpointu siji, obzvlast kdyz vidim, jak ceska populace vypada.. Highpoint je urcen jednoznacne pro hubenejsi, nebo spis vylozene hubene.. Jedina nevyhoda u Tilaku jsou lehce delsi rukavy (delsi nez Lko HP), ale zadna tragedie, jinak neni co vytknout (cenu radeji nezminuji :lol: )
Hiro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 2, 2014 11:56

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod axi12 » ned zář 7, 2014 10:02

Jaj, ten krásně modrej :ú =D> .... jo, cena je to, co mě stále odrazuje od koupi...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod apuka » ned zář 7, 2014 10:34

Hiro, velikosti S-M-L-XL,... nejsou vubec normovane, takze kazdy vyrobce na svete to ma podel sveho rozdeleni a rozptyl u stejne oznacene velikosti je docela rozdil. Ale taky co bys chtel, kdyz velikosti bot (alespon delky) jsou normovane, vi se, ze cislo XXX znaci delku yyyy mm/palcu/co ja vim ceho a presto ve stejne velkych cislech bot ruznych vyrobcu (nekdy dokonce i stejneho) je rozptyl jeste vetsi... A ted myslim pouze na delku, ne na sirku... (Dojalo me, kdyz jsem si pred 20-ti lety kupoval zimni boty. Dotehdy jsem vzdy kupoval 45 /za socana ty velikosti docela sedely/, ale byla mi mala, musel jsem si koupit 46. Ptal jsem se prodavacky a ta ze pry ta firma dela normovane velikosti, jenom kym vsechny ostatni to berou jako delku vnitrni casti, kam se dostane noha, tato to bere jako delku vnejsi podrazky :roll: :roll: ](*,) ](*,) ](*,) :lol:. A to byla ceska firma, ktera to delala podle stejne normy CSN jako ty ostatne.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Hiro » ned zář 7, 2014 10:48

Jasny, pisi to jen pro ostatni, protoze urcite nejsem prvni ani posledni, co nad tim badal, jakou velikost zvolit :) O botach ani nemluvim, tam mam vel. 42 az 44 a neco :shock:
Pro Rima - kupoval jsem z Hudy za 2000kc, k tomu jsem dobral blbosti za 5 stovek, co stejne potrebuji na lezeni, takze to byloi bez postovneho.. Ta modra je v realu tmavsi, ale i tak parada :wink: :rock:
Hiro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 2, 2014 11:56

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod PanInkognito » pon říj 13, 2014 21:04

Zdravím,
rozmýšľam nad kúpou nejak fleecovej mikiny ako druhej vrstvy. Momentálne má Zajo výpredaj a preto majú celkom dobré ceny. Rozmýšľal som nad týmto:
http://www.zajo.net/sk/flisove-bundy-mu ... 613-3.html
Z toho čo som sa tu po prečíťaní všetkých 6 strán dočítal som zistil, že materiál polartec power stretch bude asi ideálny na fleecovu mikinu ako druhú vrstvu oblečenia. Zaujíma ma však či má niekto s týmto modelom (alebo modelom glacier, lebo by to malo byť to isté akurát s kapucňou) nejaké skúsenosti, s ktorými by sa mohol so mnou podeliť. Viem, že mi tu zrejme odporučite Tilak Femund alebo Serak, avšak tu mi na jednej nevyhovuje to že ma krátky krk a na druhej, že má kapucňu. A na obidvoch mi nevyhovuje tá cena, ktorá je podstatne vyššia ako u Zajo (aj keď akcepotujem fakt, že sa to šije v čechách). Na tom zajovi ma trochu trápi to, že to nie je len čisto Polartec Power Stretch ale z dosť veľkej časti (chrbát, brucho) je to Polartec Classic Micro. Keďže je to iný materiál, bude to mať asi aj iné vlastnosti, keď sa nemýlim.
Okrem toho ma dnes ešte zaujal aj tento model:
http://www.zajo.net/sk/flisove-bundy-mu ... 042-2.html
tento vyzerá byť trochu viac ako vrchná vrstva, ale opäť je to iný materiál (polartec wind pro) a preto som chcel vedieť či máte niekto skúsenosti s týmto modelom, respektíve by ste mi vedeli poradiť ohľadom tých rôznych typov materiálov.
Existuje nejaká alternatívna verzia v tejto cenovej kategórii, ktorú ma niekto vyskúšanú (tak aby to bolo z polartec power stretch alebo obdobneho materiálu, s ktorým majú užívatelia fóra skúsenosti) od inej značky ?
Za všetky rady, typy aj buzerácie a nadávky som vďačný :)
PanInkognito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 1, 2014 17:43

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení