Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » ned lis 1, 2015 21:47

pavproch píše:ale prdlajz velebnosti...

stridam softshell bez membrany, active shell, pertex clasic. Kazdy matros ma sve dny. Chtel jsem do mlhy vymenit vetrovku misto activeshellky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » pon lis 2, 2015 20:47

booze píše:Tilak Aira vetrovka, ktera je divna

někdo ty nové kousky hold musí ozkoušet, takže díky za to že si sem napsal osobní zkušenosti
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » pon lis 2, 2015 21:01

wawrik píše:pp: Náhodou, ja som vetrovku kúpil v podstate len na vyskúšanie - a prišiel som jej na chuť až po trišvrte roku.

u mě to bylo skoro úplně to samé, před hodně dlouhou dobou jsem zkoušel asi Pertex Classic? a mě hlavně vadilo to, že to byla nepříjemná umělotina, a že šíleně šustila, ale vloni jsem viděl Direct Alpine Tornado, a dneska jí na jaře a na podzim ze sebe nesundám
Naposledy upravil fps dne stř lis 4, 2015 19:40, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod Tecumseh » úte lis 3, 2015 20:14

Ten matroš na Direct Alpin Tornado nešustí?
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » stř lis 4, 2015 19:42

ne, se to ani moc netváří jako umělotina, je to dost příjemný materiál i na holé ruce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod Tecumseh » stř lis 4, 2015 19:47

Tak to je fajn, vďaka.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2015 2:42

pavproch píše:mně teda naprosto uniká smyls větrovky....

Tobe toho unika vic :twisted:

Uz ti to sice vysvetlili, ale jeste dodam posledni zkusenost. 6 dni v horach, spani okolo 2000 m, pres den leto, v noci mraz. Chodil jsem prevazne v tricku s kratkym a kdyz se ochladilo nebo jsme na delsi dobu vlezli do stinu, oblekl jsem si vetrovku. Minimalistickou z Pertexu Microlight a bylo to idealni. V cemkoliv silnejsim bych se uvaril a v nejakem nesmyslu z flisem uvnitr asi tak do 5 minut. Asi dvakrat jsem pod ni mel misto trika s kratkym triko s dlouhym, to kdyz jsme po ranu vyrazeli ve stinu a bylo neco malo nad nulou.

Kombinace trika s kratkym + vetrovka vazi asi 220 gramu a vleze se s velkou rezervou do litroveho ziplocu. Stacila mi na vic nez 90% casu a nevidim jediny duvod proc si porizovat nejaky nesmyslny kram, ktery sam o sobe vazi vic, zabere vic mista a bylo by mi v nem hur. Plus je navic neprijemny na kuzi, cerstva zkusenost, zkousel jsem si dneska nejake SS kalhoty, hnus. Zvlast po zapoceni to musi byt strasne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » úte lis 10, 2015 20:20

Tilak inovoval Airu, nová bude z pertexu microlight....http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... ilak-aira-
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1244
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2015 20:30

Asi si precetli boozeho stesky ;-)

Tohle uz by melo fungovat, ale jinak je skoro stejna, jako Rab Windveil Jacket.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » úte lis 10, 2015 22:11

pred chvilkou jsem dosel a po 20 km ve vetru jsem cely mokry. Asi jim napisu. Ta Aira je uplne, uplne naho.no. Zapareny nechutne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2015 22:31

Napis jim, ze ji chces vymenit za novy model. V Microlightu se nezaparis. To na nem ocenuju nejvic, sice je mi v nem chladneji nez v klasickem Pertexu, ale kdyz opravdu slapu, tak je mi teplo a nejsem mokry.

Kdyz jsi reklamoval ty konce rukavu, proc jsi ji nevratil? Rozpor s kupni smlouvou a chci zpatky penize.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » úte lis 10, 2015 22:35

Kupoval jsem ji u nich na prodejne a pani rikala, ze ji nevymeni, protoze jsem ji nosil. Takze oprava. Ta bunda je materialove uplne shitezni, ale strih je super. A DWR na rukavech kde se nejvic potim uz nefunguje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2015 22:38

Nemas pani poslouchat, ale sepsat rozpor s kupni smlouvou. Do 6 mesicu od koupe na to mas narok a jak se vada vyresi rozhodujes ty, ne oni. Zadna oprava nebo vymena, ale penize zpatky. Bunda mela jasnou vadu, a tak neni co resit, ze sis nechal vnutit opravu je chyba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » úte lis 10, 2015 22:42

Slusne se mailem zeptam a uvidim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » stř lis 11, 2015 10:09

Tak zásadní je, že je to větrovka. Úkolem větrovky je chránit proti větru a být prodyšná. Prodyšnost je rozdíl mezi větrovkou a například pláštěnkou, která sice taky chrání mimo jiné proti větru, ale je neprodyšná. Z toho vyplývá, že podstata existence a význam bundy označené jako větrovka má svůj důvod a taková bunda má jasně dané vlastnosti, které se od očekávají. Větrovka, která je nedostatečně prodyšná až neprodyšná není větrovka, respektive je vyrobena z nevhodného materiálu s nevhodnými vlastnostmi. Fakt, že Tilak změnil pro větrovku Aira materiál, z něhož ji nově vyrábí, z původního na Pertex Microlight, je jasným důkazem toho, že si výrobce byl vědom skutečnosti, že původní materiál je pro výrobu této bundy naprosto nevhodný a je tedy zřejmé, že si je vědom toho, že vyrobil a určitému počtu spotřebitelů prodal bundu původně ušitou z nevhodného materiálu. Seriózní výrobce uzná svou chybu a vymění ti kus za kus starou nefunkční větrovku za novou, vyrobenou z Pertexu Mircolight, a to bez ohledu na to, že jsi tu starou nosil. To, že jsi ji nosil, není z hlediska eticky rovného a logického přístupu k věci žádným skutečným důvodem, na který by se výrobce měl vymlouvat. Chyba byla jednoznačně na straně výrobce v nevhodném výběru materiálu, je si toho vědom, výběr materiálu změnil, tak nechť nese zodpovědnost bez vytáček.
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Btrovka

Klidně jim to pošli.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod patentik » stř lis 11, 2015 10:20

osobně řeším s Airou stejný problém. do tilaku jsem před chvílí psal s žádostí o výměnu. tak uvidíme.

o víkendu jsem byl na velké fatře. v neděli na hřebenu, mlha, vítr, déšť a větrovka fungovala skoro jako pláštěnka. membránovku jsem neměl, takže jsem byl za to rád, ale pravda, že tohle od větrovky člověk neočekává...
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » stř lis 11, 2015 10:30

budo píše:Fakt, že Tilak změnil pro větrovku Aira materiál, z něhož ji nově vyrábí, z původního na Pertex Microlight, je jasným důkazem toho, že si výrobce byl vědom skutečnosti, že původní materiál je pro výrobu této bundy naprosto nevhodný a je tedy zřejmé, že si je vědom toho, že vyrobil a určitému počtu spotřebitelů prodal bundu původně ušitou z nevhodného materiálu.

tohle je i dle mě dost velký důkaz že výrobce udělal chybu s volbou nevhodného materiálu, taky to že tu větrovku s neprodyšného materiálu vyráběl snad ani ne celí rok, taky bych uplatňoval rozpor s kupní smlouvou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř lis 11, 2015 11:04

S tim rozporem s kupni smlouvou bych plne souhlasil, vzhledem k tomu, ze (alespon na strankach Hanibalu, nevim, jak to psal Tilak u sebe), ze
Bunda Aira je určená jako ochrana před větrem zvláště během fyzicky náročných aktivitách, jako jsou cyklistika, trailrunning nebo třeba běžky.

To, ze je urcena do tech "fyzicky narocnych aktivit" musi vyhleem k silnemu poceni pri te cinnosti znamenat taky vysokou prodysnost a odvod potu od tela. Kdyz tomu tak neni, ta bunda neni vhodna na tyto aktivity, tj. je tam primy rozpor s deklarovanymi vlastnosmi, tudiz jasny duvod na rozpor s kupni smlouvou.
Kdyby se osivali, tak myslim, ze toto zkusebni ustav textilni lehce potvrdi - pokud by Vas bylo vic, staci jeden jejich rozbor po odmitnuti, ten staci skopirovat a pridat k reklamaci a pro ne moc pravdepodobny pripad pro Vas negativniho posudku se da podelit o vydej.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod oodoow » stř lis 11, 2015 12:18

Myslím, že tohle neuhrajete, prostě je to větrovka, akorát špatná větrovka a to není na reklamaci. S tímhle přístupem by pak šlo reklamovat skoro cokoli.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3127
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Větrovky

Příspěvekod pawn » stř lis 11, 2015 12:41

Doufám, že se booze či patentik podělí o stanovisko Tilaku, docela by mě reakce zajímala...
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř lis 11, 2015 12:58

Promin oodoow, pokud i Tilak tu vetrovku inzeroval jako urcenou na fyzicky narocne (tj. hodne potive) aktivity a ta bunda to proste nezvlada, tak na ty aktivity je absolutne nevhodna, tj. by se mohlo jednat dokonce i o klamani spotrebitele nebo klamavou (sebe)reklamu. Napsane slovo prodejce zavazjuje, na to nezapomen. Ale samozrejme, nejvice zavisi na postoji soudce, pokud by to doslo k soudu. A osobne nevim, jestli existuji nejake normy, co je obleceni vhodne na fyzizky narocnou a potivou aktivitu. Ale si matne spoinam, ze byla soudem uznana reklamace na "lehkou letni" perinu, ktera byla z latky naprosto nepordysne a jeho pouziti vedlo k nadmernemu poceni, az zaparovani pod ni.

Mne taky zajima, co k tomu Tilak rekne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » stř lis 11, 2015 13:45

Oodoow: domnívám se, že Tilak není hloupá firma a nebude stát o negativní hodnocení. Čekal bych, že to uznají.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Větrovky

Příspěvekod marwek201 » stř lis 11, 2015 14:42

Snad toto cita vsetkych 10 000 (napr) majitelov tych vetroviek a vsetci budu chcet novu kvoli staremu materialu :D ved kazdy si mohol precitat z coho je usita :)
marwek201
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon črc 27, 2015 4:48

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » stř lis 11, 2015 14:53

Neznám větrovku, ve které bych se nezpotil, ani equilibrium neudýchá všechno :). Rab taky přešel na nový materiál z equilibria na microlight a myslím, že z mého pohledu, jde o změnu k horšímu :). Tilak naopak přechází od horšího k lepšímu :). Hodnocení prodyšnosti je stejně individuální, každý si musí najít, co mu vyhovuje a holt někdy šlápne vedle....
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1244
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř lis 11, 2015 16:33

Puvodne jsem myslel, ze mel rozpor s kupni smlouvou uplatit u tech rukavu. Tam byla vada jasna a ze si booze nechal vnutit opravu byla chyba. Mate ale pravdu v tom, ze tady by to taky melo jit, jelikoz vetrovka neplni svuj ucel. Akorat se to bude hur dokazovat i kdyz je zmena materialu docela dobry indikator. Zalezi na postoji firmy, ale z predchozich reakci Tilaku na reklamace bych se bal, ze to nechaji dojit az k soudu.

Na druhou stranu, zmerit prodysnost a porovnat ji s beznymi materialy na vetrovky by nemel byt velky problem. Podle toho, co pisete, tam bude tak velky rozdil, ze by to i cesky soud mohl uznat.

budo píše:Oodoow: domnívám se, že Tilak není hloupá firma a nebude stát o negativní hodnocení. Čekal bych, že to uznají.

A ja bych to zas cekal prave naopak. Viz komunikace s Tilakem, ktera probehla kdysi tady (IMO velmi neprofesionalni) a reseni reklamaci Meindl bot z jejich strany, kde jsou papezstejsi nez papez.

marwek201 píše:Snad toto cita vsetkych 10 000 (napr) majitelov tych vetroviek

10000? Si delas srandu, ne? Tipuju, ze jsi mimo aspon o rad.

marwek201 píše:ved kazdy si mohol precitat z coho je usita :)

To sice mohl, ale co jim marketingovy nazev materialu rekne? Zadne parametry ohledne prodysnosti tam pokud vim nebyly. Podstatne je, ze vetrovka neplni svuj ucel, ktery deklarovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 11, 2015 16:53

myslis, ze to je 100 000 uzivatelu? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9429
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mvaldo » stř lis 11, 2015 18:11

... a napisem im aj ja :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » stř lis 11, 2015 18:29

tak to jsou zatím 3 uživatelé z desítek až stovek uživatelů, víc jich nebude :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1244
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř lis 11, 2015 18:45

aksam píše:Neznám větrovku, ve které bych se nezpotil, ani equilibrium neudýchá všechno

A co bys cekal? Potivejsi lidi se zpoti i kdyby na sobe nemeli nic. Ukolem vetrovky neni zabranit poceni, to je nemozne, ale neprekazet potu na ceste od tela.

aksam píše:Rab taky přešel na nový materiál z equilibria na microlight a myslím, že z mého pohledu, jde o změnu k horšímu

Z meho pohledu naopak. EQ je velmi prijemny material a skvele odvadel pot, ale nefungoval mi jako ochrana proti vetru. Skoro vubec, citil jsem i lehky vitr. Microlight je v tomhle o dost lepsi i kdyz ne tak dobry, jako klasicky Pertex. Zase je ale proti nemu prodysnejsi, takze nejsem mokry ani kdyz jdu ostre do kopce (a to se potim hodne). Pri zatezi mi vlastne funguje nejlip, neni mi v nem ani zima ani horko. Kdyz se ale na delsi dobu zastavim, tak mi zacne byt chladno, u klasickeho Pertexu to trvalo dyl.

aksam píše:Hodnocení prodyšnosti je stejně individuální, každý si musí najít, co mu vyhovuje a holt někdy šlápne vedle....

Ano, ale s Airou podle vseho slapnul vedle Tilak. Prodysnost se da objektivne zmerit a porovnat treba s ruznymi Pertexy. A kdyz vyjde treba 10x horsi, nez klasicky Pertex, tak je evidentne spatne.

Jinak jsi dalsi, ktery zamenuje poceni s kondenzaci. Pri pohybu se vetsina lidi poti, ale kdyz to material stiha udychat, tak nejsou mokri. Kdyz nestiha a pot kondenzuje, tak mokri jsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » stř lis 11, 2015 20:18

Přesně vím, jak se booze cítí v Aiře, znám to s humi chinnok, materiál také nylon(polyamid) s dwr, hmotnost plus mínus stejná, zapaření rovněž stejné....

Terminologicky s Tebou souhlasím, vyjádřil jsem se ve zkratce. Nečekám, že mně nějaká bunda udýchá tak, že budu suchý při zátěži, EQ mi funguje i proti větru
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1244
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení