Stopem do Budapešti

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stopem do Budapešti

Příspěvekod Warkis » stř bře 19, 2014 18:37

ZAPNĚTE SI HD (Bacha, video u zapalovače nekončí)
A CELOU OBRAZOVKU

Video ze stopování do Budapešti

Původně jsem měl jet jen z Brna do Prahy. Pak jsem ale jednoho rána zjistil, že mi odpadl seminář, tak jsem si řekl, že to vezmu oklikou a zamířil na jih.

Nevěděl jsem vůbec kam přesně. Nakonec jsem byl nasměrován do Maďarska a dojel až do Budapešti. Od Budapešti jsem vůbec nevěděl, co mám čekat, takže mě to město fakt příjemně překvapilo. Moc pěkné. Po bombardování tam museli spoustu věcí přestavit a rekonstruovali to v takovém zvláštním staro-novo stylu, takže tam některé věci vypadají jak z pohádky.

Bohužel mi na benzínce před Budapeští ukradli baterku i s nabíječkou, takže mi chybí spousta záznamu (celá Budapešť, kamioňáci, stopování na benzínkách atp.).

Spal jsem pod širákem, v noci se teplota blížila k nule (jak je vidět ve videu, přes noc mi zmrzla voda v hrnci atp.), ale díky novému spacáku to bylo jak procházka růžovou zahradou.

Jednu noc jsem přenocoval na posedu, protože, když jsem hledal místo na spaní, tak byla fakt tma (což na videu není vidět) a já našel takovou pěknou mítinku, kde ovšem byla rozoraná zem a stopy kopyt (divočáček). Tam bych asi neusnul.

Většinou jsem stopnul samé Čechy a Slováky, až na jednoho maďarského kamioňáka.
Při cestě zpátky jsem narazil v Bratislavě. Kamioňák mě totiž vyhodil na druhé straně města, než jsem potřeboval, takže mě čekala několikahodinová tůra přes celou Bratislavu (to město je větší, než jsem čekal). Navíc v ranních hodinách. Cestu mi na chvíli zpříjemnila akorát jedna Slovenka, jinak fakt peklo.

V Bratislavě jsem pak přenocoval na benzínce a druhý den zjistil, že přes tu benzínku skoro nikdo nejezdí, takže jsem tam stál jak trubka asi dvě hodiny na přímém sluníčku a bez vody, z čehož jsem dostal úpal (můj historický první úpal schytaný v zimě). Změnil jsem proto plán a místo do Prahy jsem to stočil do bližšího Brna, kde jsem přespal na koleji.

Super cesta, zvlášť když byla naprosto nečekaná.

Výdaje: Cena za nakoupené jídlo na 3 dny.

**** ZAPNĚTE SI HD ****

http://youtu.be/OxSHyRPUprA
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Zpět na Outdoorové filmy