Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod HUMI Outdoor » pon bře 11, 2013 10:42

budo píše:Je to jeden z prvnich dobrych outdoorshopu u nas a nakupoval jsem tam uz pred mnoha a mnoha lety, kdyz otevreli prodejnu v Martinsky...

Budo v Martinské ulici naše bundy nejsou a nebyly. Naše prodejna to není. Za posledních deset let jsme jakožto výrobci HUMI OUTDOOR byli na Václavském náměstí a na Smichově. Nyní fungujeme sedmým rokem na Karlově náměstí.... tak jen aby nedošlo k pomýlení možných nových zákazníků...
Michal Valsa
Uživatelský avatar
HUMI Outdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 4, 2010 12:38

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod zoul » pon bře 11, 2013 13:32

Tak to vypada na obycejne zmateni pojmu. Podle me kategorie „softshell“ vznikla, kdyz se zjistilo, ze klasicky nepromokavy a malo prodysny hardshell je vetsinu casu zbytecny a staci ho mit v batohu v zaloze. Misto nej se da nosit material, ktery si vystaci s lehkou vodeodolnou upravou a diky absenci nepromokave membrany vyrazne lepe dycha, coz je pri pohybu vzdycky plus. (Tedy „hard“ = ochrana za hodne blbeho pocasi za cenu pohodli, „soft“ = nizsi ochrana s vyssim pohodlim.)

Tahle nova skupina softshellovych materialu se bohuzel velmi dobre prodavala, takze zasahl marketing a jako softshell se zacalo oznacovat prakticky cokoliv, takze dnesni softshelly nemaji vubec zadny spojujici faktor. Nektere jsou dokonale nepromokave, dalsi zateplene, jine prodysne.

Pokud tomu dobre rozumim, vy jako softshell oznacujete obleceni urcene na beznejsi pouziti, nikoliv do extremu. A tim padem se pak logicky divite, ze od nej cekame vyssi prodysnost nez u hardshellu.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod oodoow » pon bře 11, 2013 14:16

HUMI Outdoor píše:Samozřejmě SOFTSHELL nedýchá tolik jako HARDSHELL a není primárně určen pro výrazné náročné aktivity....

Jojo, totální zmatení pojmů, SS má dýchat mnohem více než HS... se dívám, že i u HUMI na stránkách to mají špatně popsané:
HUMI píše:Otázka:
Jaký je rozdíl mezi hardshell a softshell materiálem u zimních bund?
Odpověď:
Rozdíl mezi hardshellem a softshellem spočívá v tom, že hardshell je používán pro membránové bundy, které však nejsou zateplené. Oproti softshellu mají tu výhodu, že disponují lepšími vlastnostmi z hlediska nepromokavosti a prodyšnosti. V zimním období je však nutné nosit pod nimi ještě jednu tepelnou vrstvu, například fleece. Softshell tyto vrstvy kombinuje a nahrazuje tak vrchní membránovou bundu i vnitřní fleecku. Nicméně se jedná o určitý kompromis - membrána použitá v softshellu není tak nepromokavá a prodyšná, jako ta používaná v hardshellových výrobcích. Pokud však budete bundu používat převážně pro "městský provoz", je softshell dobrou volbou. Hardshell spíše využijí jeho uživatelé při extrémních podmínkách (horolezectví, skialpinismus, apod.)

Takže podle HUMI je SS takový ve všech směrech slabší (ale zateplený) HS, prostě bunda pro nemajetné, kteří nemají na HS anebo pro ty co chtějí bundu do města.

Smutné na tom je, že si potom lidi (asi jako třeba FPS) přečtou tady na OFku, že softshell skvěle dýchá a potom si kupují SS bundy a jsou zklamáni, že nedýchají o nic víc než HS a ještě k tomu protečou.
Nevím, jestli je tohle zmatení pojmů jenom u nás anebo i ve světě. Když si zadám do google "softshell vs hardshell", vyjdou mi rozumné odkazy třeba video tady anebo článek tady.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod aksam » pon bře 11, 2013 17:04

dodal bych, že líp dýchá jen nemembránový SS oproti HS, když tam je membrána tak už SS a HS je skoro nastejno. V jiných vláknech se to už řešilo, je jen pár výrobců, co dělají nemembránový SS, co dobře dýchá, chce to hledat a dobře vybírat. Fps měl všechno od Tilaku, ale v tom je gore windstopper, což je membrána, musel by se podívat po cizích značkách, což u něho bude problém. Z našich výrobců leda Embrace od HP.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod mike » pon bře 11, 2013 18:35

Vachon píše:My si občas neuvědomujeme, že jsme z komerčního hlediska poměrně marginální skupina a výrobci ani prodejci nemůžou žít jen z nás. ... Jen díky těmhle klientům ale mají obrat a díky němu existuje obchod, kam i my můžeme zajít a kdykoliv si koupit nebo vyzkoušet zboží, odpovídající našim specifickým požadavkům a vytříbenému smyslu pro cenu×výkon.

Jj, mas pravdu. Nemeli bychom na to zapominat. A taky na to, ze jen diky velkemu obratu nestoji veci, ktere pouzivame, o rad vic.

HUMI Outdoor píše:Mebrána je tam MIKU kvůli tomu, že to od nás zákazníci chtějí. To je dlouholeté naslouchání a diskuze s maloobchodem, ale stejně tak i velkoobchodem, který tyto výrobky od nás nakupuje. Reagujeme na nejsilnější poptávku.

Myslel jsem si to. Ano, poptavka urcite je, nakonec, sam jsem si takovou bundu pred lety koupil a az posleze zjistil, ze je to nesmysl... Jenze je otazka, co bylo driv, slepice nebo vejce? V tomhle pripade bych rekl, ze za to mohou vyrobci resp. jejich marketing. Prezentuji membrany jako to nejlepsi, co muze byt, a pak je samozrejme po nich poptavka. A roztaci se se spirala. Dobre mebrany jsou drahe a zakaznik tlaci na cenu, a tak tam dame levnou membranu s nic moc parametry.

Otazka je, jestli tenhle pristup neni kratkozraky. Muze vest ke dvema vysledkum. Prvni, ze membrany budou ve vsem, a to vetsinou ty levne a mizerne. Ve vysledku budou pouzitelne jen ty nejdrazsi veci. Druhy, ze zakaznik bude zklaman. Bude mit membranove obleceni, ve kterem se bude citit jako zabaleny v igelitu. Nebylo by lepsi zakaznikovi vysvetlit, ze chce nesmysl a ze je pro nej lepsi kupovat veci bez membrany?

Samozrejme je tu i moznost, ze si zakaznik zvykne a bude mu pripadat normalni, ze se v tech skvelych outdoorovych vecech pari jako ve stare plastence...

HUMI Outdoor píše:Nevím, kde je přesně uváděná definice SOFTSHELL = vysoká prodyšnost, ale nerovná se nepromokavost? To "musí" SOFTSHELL promokat?

Viz kluci vyse. Nemusi, ale muze ;-) Kdyby existovala membrana, ktera je opravdu prodysna a zaroven nepromokava, tak by to samozrejme bylo idealni. Ale takova bohuzel jeste neexistuje a az bude, tak bude z tech nejdrazsich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod budo » pon bře 11, 2013 21:59

HUMI Outdoor píše:
budo píše:Je to jeden z prvnich dobrych outdoorshopu u nas a nakupoval jsem tam uz pred mnoha a mnoha lety, kdyz otevreli prodejnu v Martinsky...

Budo v Martinské ulici naše bundy nejsou a nebyly. Naše prodejna to není. Za posledních deset let jsme jakožto výrobci HUMI OUTDOOR byli na Václavském náměstí a na Smichově. Nyní fungujeme sedmým rokem na Karlově náměstí.... tak jen aby nedošlo k pomýlení možných nových zákazníků...
Michal Valsa


Tady http://goo.gl/maps/VojCa bývala začátkem 90. let outdoor prodejna Humi a pod značkou Humi tenkrát začali vyrábět některé věci. Tuším že snad bundy a spacáky, jistý si ale nejsem. Další prodejna byla tenkrát na Bělehradské (Nuselské Schody). Pakliže historicky, ekonomicky ani právně nikdy neměly firmy Humi, Humi Sport a Humi Outdoor nic společného, pak jsem si tedy tenkráte pane Valso u Vás nekoupil nic, tehdejší nemalé peníze utratil v jiné firmě a jediné, co mám od Vás, je bunda Dynamic.

EDIT: tak jsem si udělal call kamarádovi, který tam tenkrát dělal na centrále v Bělehradské. Skutečně se šily bundy a spacáky a sice péřové. Název Humi pak je zkratkou začátků příjmení úplně původních zakladatelů pánů Hulína a Mihalce. Takže pane Valso trocha historie říká něco jiného, než víte Vy a pokud si budete chtít výše zmíněné ověřit, poptejte se v práci na kořeny firmy a jméno Honza Žák - zdroj, který mi před chvílí bez zaváhání vysypal z rukávu všechna historicky důležitá jména v Humi i to, jak se firma tenkrát profilovala a dále štěpila. Takže jsem tedy v konečném důsledku u Vás v Martinské a Bělehradské tenkrát skutečně nakupoval :wink:

EDIT II: a jak to tu čtu dále, tak evidentně nejsem sám, kdo na to kouká stejně - SS původně byl a v kvalitním provedení také je něco úplně jiného, než SS s (lacinou) membránou, který naopak postrádá všechny přednosti původního SS a pod taktovkou marketingu a masové převýchovy neinformovaného zákazníka směrem k nesmyslům typu "moderní nepromokavá bunda s vodním sloupcem 5000 a špičkovou prodyšností" prakticky znehodnocuje dobré jméno původního SS v očích uživatelů a bohužel činí SS oblečení s původními vlastnostmi vzácnými. Viz. totálně překroucené vysvětlení na Vašem webu. A na dotaz uživatele deckardph jste podle mého odpověděl taknějak v politickém stylu - hlavně toho hodně říct ale neodpovědět :-(
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod zonn » úte bře 12, 2013 8:00

Já jsem kupoval někdy v roce 1995 svoji péřovou bundu HUMI v prodejně HUMI v ulici Karolíny Světlé :wink:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod HUMI Outdoor » úte bře 12, 2013 9:04

Dobrý den Budo, nevyjádřil jsem se úplně přesně. Myslel jsem, že aktuálně není v prodejně Martinská žádná naše bunda (firmy spolu aktuálně nijak nesouvisí) a psal jsem o stavu - historii deset let staré. Věřte tomu, že o o naší firmě z historického hlediska něco vím, a to co píšete je začátek 90tých. let, kdy tam společné vazby byly.
Michal Valsa
Uživatelský avatar
HUMI Outdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 4, 2010 12:38

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod stenley » úte bře 12, 2013 9:41

Přijde mi, že se v tomto vlákně zbytečně ztrapňujete a propagaci značky to moc nepomáhá...
Napřed píšete, že tam Vaše zboží nikdy nebylo. Teď už jen, že tam aktuálně není. K historii se ale hlásíte (viz Váš web):
Společnost HUMI OUTDOOR, s. r. o. vznikla v roce 1990. V té době ještě pod názvem HUMI...
stenley
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: pon črc 27, 2009 15:24

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod budo » úte bře 12, 2013 10:39

@p.Valsa: Napsal jsem: Je to jeden z prvnich dobrych outdoorshopu u nas a nakupoval jsem tam uz pred mnoha a mnoha lety, kdyz otevreli prodejnu v Martinsky... - do horizontu pouhých 10 let jste si to neprávně převedl Vy. Ale nechme toho, tohle opravdu k ničemu není a nechtěl jsem ani nechci tu napadat Humi ani Vás, pane Valso. Zkrátka šlo o tu membránu a to, že jsem ji ze svého pohledu okomentoval, jak jsem ji okomentoval. A o to, že evidentně nejsem jediný. Co mi v konečném důsledku ale vadilo a vadí víc není ten výrobek samotný, ale ten výše zmíněný posun práce se SS materiály směrem, který nemusí být úplně šťastný a opět to podobně vnímá více zdejších uživatelů. budo
Naposledy upravil budo dne úte bře 12, 2013 17:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod Trafikant » úte bře 12, 2013 16:53

Mě mrzí jedna věc - je to vyrobené doma v ČR, což je hrozně moc super, kor v dnešní době. Ale potenciál udělat fakt něco zajímavého je zabitý konceptem naprosto klasickým, věcí, kterou člověk (odprostěnou od pár vychytávek) koupí v pracovních potřebách nebo od xy dalších výrobců. Samozřejmě věřím kvalitní výrobě atd., ale v mých očích je to subjektivně škoda, mohlo vznikout něco hodně specifického a nového, s možností testovat a zapracovávat poznatky z terénu do výroby atd.

Pokud bylo cílem mít produkt, který zaujme velké množství lidí a bude mít větší tržní potenciál, pak stačilo vzít nějaký zajetý vzor a nechat to bouchat číňany za pár dolarů. Přidat k tomu svůj název, nějakou story a je to. Nepromrhal by se potenciál domácí výroby.

just my 0.02 cents
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Předchozí

Zpět na HUMI OUTDOOR

cron