Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod HUMI Outdoor » čtv bře 7, 2013 13:57

V naší nabídce nyní nově naleznete pánskou technickou softshellovou bundu FBS WOLF z nového materiálu Softshell Everest High. Přijďte se na ni podívat do naší firemní prodejny v Praze nebo si ji můžete prohlédnout na našem e-shopu. :)

Stejně jako předchozí novinky v našem katalogu - Makalu, Lhotse, Shield II a Korat byla i tato bunda vyrobena v České republice!

Obrázek
Uživatelský avatar
HUMI Outdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 4, 2010 12:38

Re: NOVINKA - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod budo » čtv bře 7, 2013 15:41

Zeptám se, proč neuvádíte údaj o prodyšnosti? Neopomenout napsat do popisu bundy slovo "technická", tasit se s číslem o nepromokavosti, zatímco u prodyšnosti uvést jen zavádějící alibistický údaj jako "vykazuje vynikající hřejivé vlastnosti klasického fleecu a prodyšnost membránových výrobků" - tím se v očích informovaného zákazníka pasujete na úroveň prodejce kvality "Tescovýrobků". IMHO tímto zřejmě, ve vší úctě, mnoho zdejších uživatelů neoslovíte.

http://www.humi.cz/?lg=cz&str=6&id=520& ... shell-high
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: NOVINKA - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod petrbw » čtv bře 7, 2013 16:19

budo:Když jsem v Ostravě v shopinu ve značkové prodejně TNF páčil z prodavače prodyšnost u softschelky tak jsem se dozvěděl taky kulový.Říkal mi vše možné, a tisíc důvodů proč tato bunda nemá prodyšnost uvedenou číslem, že jsem nakonec odešel...
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: NOVINKA - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod zoul » čtv bře 7, 2013 18:06

Většina softshellových materiálů má dneska prodyšnost horší než hardshell, přinejlepším stejnou. Občas se objevují i komické hodnoty kolem desítky. Pro mě je špatně prodyšný materiál pro pohyb prakticky nepoužitelný, takže mě to udivuje. Smysl softshellu jsem chápal, dokud tím bylo myšleno něco strečového, trochu nepromokavého, trochu voděodolného, trochu neprofoukavého a hodně prodyšného. Tak už to dneska nemyslí skoro nikdo.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: NOVINKA - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod fps » čtv bře 7, 2013 20:31

zoul@ naprostý souhlas, SS bunda do města dobrá, do přírody špatná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod HUMI Outdoor » pát bře 8, 2013 8:24

Slov o vhodnosti - použitelnosti - efektivitě a funkčnosti SOFTSHELLOVÝCH produktů bylo řečeno již mnoho a pro uživatele těchto produktů je "mnohdy jasno". Výrobky jdou zatratit nebo je přijmout s vlastnostmi, které tento materiál poskytuje. SOFTSHELLOVÉ produkty mají na trhu své místo a zákazníci je stále vyhledávají. Proto jsme se rozhodli přijít s novinkou FBS WOLF. K jednotlivým příspěvkům:
budo: "TECHNICKÁ" znamená zajímavé doplňky, kterými je bunda vybavena - pružné náplety na konci rukávů, odvětrávání v podpaží, integrovaná šála atd. Těch věcí je hodně a tímto výrazem ji odlišujeme od našeho základního modelu ADAMELO. Informace o prodyšnosti neuvádíme, neboť ji dodavatel materiálu nedeklaruje. Jedná se ale o membránový fleece, který má zajímavý tepelný komfort. To je prostě realita, která je zde námi uvedená. Nejedná se o výrobek, který má podlepené švy, ale zkušenosti s funkčností membrány + měřením vodního sloupce, můžeme uvést, že jej lze využít v přiměřených nepříznivých podmínkách + přiměřeném sportovním výkonu.
Výrobek nelze srovnávat modely HARDSHELL, to je naprosto jasné. Tyto produkty lze použít i na náročné sportovní aktivity, ale ne všichni běhají po lesích nebo lezou po skalách.
Jakožto výrobci sportovního vybavení se snažíme oslovit co největší skupinu zákazníků a "technická" softshellka v našem sortimentu chyběla. V nebližší době ji doplníme o dámský model FOX...
Michal Valsa
Uživatelský avatar
HUMI Outdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 4, 2010 12:38

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod budo » pát bře 8, 2013 9:02

Pane Valso díky za reakci. Protože mi vysvětlujete věci, které vím a můj komentář zde na OF počítajíc se skutečností, že jsou známé i ostatním a není nutné je rozebírat, směřuje na to, co z nich vyplývá, budu muset bohužel obsáhle reagovat proto, abych objasnil svůj postoj Vám srozumitelnou řečí. Dovolím si předpoklad. SS bunda, která by snad v prostoru OF mohla skutečně někoho zaujmout do té míry, že by uvažoval o její koupi, je jedině SS bunda maximálně prodyšná. A pokud bunda membránu má, pak by musela mít konkrétně deklarovanou značnou prodyšnost, což ta Vaše jednak nemá a myslím, že zajímavá prodyšnost u membr. SS této cenové relace stejně zatím asi moc možná není.... 20 až 30 000 asi nedosahuje nic .... takže jsme opět u SS bez membrány. Membránová SS je vlastně z pohledu člověka šlapajícího s báglem na zádech na zimních horách do kopce, pak i výraz technická je pouhým marketingovým tahákem mířícím na zákazníka neinformovaného a tudíž takového, který se zde na OF až tak moc nevyskytuje. Můj komentář berte jako zpětnou vazbu zákazníka relativně informovaného. Ale jistě se pár lidí mimo OF, kteří si tuto bundu koupí, pár najde. Lépe byste však myslím pochodili se SS bundou bez membrány. Ta by zde jistě oslovila lidi spíš.

Když vylezete na CZ horách na kopeček a stavíte stan např. v 900m, tak vám je neprodyšná, byť technická, SS bunda nanic. Do rána Vám z ní pot moc nevymrzne a ráno se Vám do ní fakt chtít nebude a stane se z ní pouhá mrtvá váha batohu. A při pobybu ve městě nebo na louce za barákem ..... nevím, ale taková bunda neudělá o mnoho větší službu, než cokoli jiného .... jak už tady někde padlo v jiném vlákně .... móda poslední doby, kdy výrobci do všeho oblečení cpou membránu jen aby tam nějaká byla a mohlo se tak dělat dojem na neinformované zákazníky, aby to bylo za malou PC a tedy je oblečení osazeno bohužel membránou nekvalitní ....... je móda dočasná a krátkozraká. Takto zbytečných bund Vám během chvilky z internetu vytáhnu možná i desítky a není to nic, čím by Humi přišlo s něčím jiným, potřebným a žádaným. Tedy zakrátko zjistíte, že tu bundu buď můžete dodávat do Tesca za 3% marži, protože vyšší Vám nedají anebo přidávat v Mountfieldu k sekačkám či prodávat v pracovních oděvech. Trochu to nadsazuji, nicméně záměrně a proto, aby bylo jasné, že zde na OF s tím zřejmě díru do světa neuděláte. A je to škoda.... Tohle není útok na Humi, to je názor zákazníka, který si takovou bundu nikdy nekoupí. To už by za podobné peníze byl rozumnější nákup nějakého HS v akci...
Jarda Zeman
Naposledy upravil budo dne pát bře 8, 2013 9:24, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: NOVINKA - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod grco » pát bře 8, 2013 9:07

zoul píše:Většina softshellových materiálů má dneska prodyšnost horší než hardshell, přinejlepším stejnou. Občas se objevují i komické hodnoty kolem desítky. Pro mě je špatně prodyšný materiál pro pohyb prakticky nepoužitelný, takže mě to udivuje. Smysl softshellu jsem chápal, dokud tím bylo myšleno něco strečového, trochu nepromokavého, trochu voděodolného, trochu neprofoukavého a hodně prodyšného. Tak už to dneska nemyslí skoro nikdo.


fps píše:zoul@ naprostý souhlas, SS bunda do města dobrá, do přírody špatná


Toto je uplna blbost. Asi sa pozerate po spatnych SS. Mozno to bude tym, ze ste obmedzeny len na ceske znacky?

Nebudem tu ale davat odkazy na konkurenciu. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod grco » pát bře 8, 2013 9:28

@budo: Aby bolo jasno, tiez by som si tu bundu nekupil, ale ako si mozes byt isty tym, ze to tu nikoho nezaujme? Nemoze kazdy vyrobca robit len z Gore Texu a predavat to za 10 000 ako Tilak. Humi je orientovany na uplne iny trh a urcite nejaky trh maju. To jak keby si sa stazoval na Skodovku, ze nerobia auta ako Porsche a ze su vlastne nanic.

Uvedom si, ze tu chodia aj ludia, co nakupuju outdoor veci v Lidli...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: NOVINKA - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod zoul » pát bře 8, 2013 10:31

Není to blbost, bohužel to tak je velmi často, běžně i u zahraničních výrobců. Netvrdím, že prodyšný softshell nikdo neprodává, ale podle toho, co kolem sebe vidím, je v menšině. Čest výjimkám.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod budo » pát bře 8, 2013 11:16

grco: nepisu, ze si jsem jisty, pisu, ze si dovolim predpoklad a to je rozdil.

Dale, kazdy vyvoj trhu urcuje predevsim vyrobce, nikoli zakaznik. To v roce 2013 tezko nekdo popre. Tady ale vyrobce vychovava zakaznika tak, ze se s jistou merou populismu snazi prizpusobit naivnim predstavam neinformovaneho zakaznika a vysledek takoveho procesu prezentuje na uzce profilovanem foru, kde je prave ten tesco/lidl zakaznik spis vyjimkou v tom smyslu, že tam nakupuje spise okrajove spis termosky, hodinky a podobny kravinky, ale obleceni typu funkcni bunda tam az tolik nekupuje (vidim, co se resi ve vlakne Lidlu). Konec koncu objem diskusi nad zbozim z Lidlu a objem diskusi nad renomovanym vybavenim o tom celkem vymluvne vypovida. Ja uvadim, ze tady asi k tehle bunde kupujici zakaznik ze zrejmych duvodu moc nebude. Kdyby byla bez membrany s DWR upravou, mohla by to byt moc pekna bunda.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod HUMI Outdoor » pát bře 8, 2013 13:05

Dobrý den diskutujícím, každopádně bych ještě jednou zapojil do diskuze. Model WOLF je plně funkční bunda, která jistě najde své kupce. Tahle bunda vznikla celá v naší režii (vývoj, vzorování, zkoušení, výroba), kdy se snažíme vkládat do výrobků zkušenosti. Proto si za tímto modelem stojím. Není to z pozice prodejce, ale dívám se na to očima zákazníků, se kterými se také setkávám na prodejně. Nejsou to tedy řeči "někoho od stolu z kanceláře". Jsem samozřejmě uživatelem jak výrobků HARDSHELL, tak i SOFTSHELL. Tyto výrobky mají své místo na trhu a dokud o ně bude na trhu zájem, budeme je nabízet.
Membrána je funkční. Samozřejmě to nejdu srovnávat s HS, ale funguje. Jen nemá "to číslo" o prodyšnosti. Je pravda, že bychom si mohli nechat udělat testy na prodyšnost, ale je pravda, že se nedostaneme na hodnoty 20. - 30tis. mm. Navíc to není rozhodně zadarmo.
Někdo jde a koupí si bundu na 10 000,-Kč, jiný si vystačí se SOFTSHELLEM za 1 000,-Kč.
Navíc si myslím, že i na OF jsou lidé, které může i třeba takto diskuze zaujmout. Beru příspěvky těch, kdo by si WOLFa nekoupili. Jistě ale jsou lidé, co nechtějí ani to nej z jedné nebo druhé cenové strany.
Michal Valsa
Uživatelský avatar
HUMI Outdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 4, 2010 12:38

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod pavproch » pát bře 8, 2013 14:36

souhlas s grcem: od doby, co mám kvalitní softšel (budu jmenovat: dříve Millet GTX SS, fčíl Haglofs GTX SS) si nedokážu představit, že bych skialpoval v nějakých jiných (výrazně funkčně horších) hadříkách....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod jonza » pát bře 8, 2013 15:44

tak se zase uklidnime. Srovnavate budy 2x drazsi! To neni uplne fer, ze? Ale to by jste si pak nemohli honit triko.

smutne, ale bohuzel typicke :cry:

HUMI Outdoor plati za to, aby sem mohl psat, takze pokud vylozene nelze, neni fer shazovat jeho vyrobky. Hlavne pokud nejste jeho cilova skupina.

Divne je, ze majitele supersportu nechodi na forum skodovky a nesmeji se tam nikomu, ale kazdy kdo si koupi lepsi bundu si mysli, ze muze do vseho kecat.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod pavproch » pát bře 8, 2013 16:03

Aleno, tak!

Jaký zklidnění? A proč? Nikoho nenapadám, neodsuzuju, nehodnotím (Humi) - reagoval sem na Zoula a jeho negativisticko-kategorické (OBECNÉ) výkřiky. A jelikož mám vlastní mnohaleté zkušenosti se softšelem jiných značek, taxem je uvedl aby bylo jasno, ne proto, že bych se chtěl chlubit supersportem nebo někoho (kdo si tady platí reklamu) degradovat. Kdybych měl zkušenosti s Humi (jako že nemám) tak bych neváhal je sem postnout. Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod jonza » pát bře 8, 2013 16:21

tak ty sve zkusenosti napis do vlakna o SS, ne sem, kde se ma chlubit tento konkretni vyrobce, ne?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod mike » pát bře 8, 2013 16:23

@pp: bacha nebo te jonza streli :twisted:

Zadne honeni trika tu nevidim. Ani shazovani Humi vyrobku. Naopak, libi se mi, ze tahle diskuse vznikla a je fajn, ze se do ni pan Valsa zapojil (klidne pokracujte :)). Muze byt uzitecna pro obe strany. Pro vyrobce jako zpetna vazba a nam umozni lepe pochopit zamer vyrobce.

Co se ceny tyce, tak nektere jmenovane asi dvakrat drazsi budou, ale skoro 3 tisice mi taky neprijde uplne malo. Za membranovy SS od MHW jsem dal pred lety o neco min a ten podlepene svy mel a prodysnost membrany byla uvedena. Pravda, nechal jsem si ho poslat z USA, u nas byl drazsi, ale to je spis na vrub obchodniku, tady diskutujeme s vyrobcem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod karitapepe » pát bře 8, 2013 16:36

jonza píše:HUMI Outdoor plati za to, aby sem mohl psat, takze pokud vylozene nelze, neni fer shazovat jeho vyrobky. Hlavne pokud nejste jeho cilova skupina.

Tak, tak, ze slušnosti se to nehodí shazovat někoho proto čí ono [-X .
Určitě si tahle bunda najde své kupující :|
třeba pro mě jsou nejlepší kalhoty zrovna ze softshelu, celý zimák jsem v nich prochodil v Tatrách.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod budo » pát bře 8, 2013 16:42

Neni mym cilem vyvolavat tady flame war nebo se navazet do Humi. Je to jeden z prvnich dobrych outdoorshopu u nas a nakupoval jsem tam uz pred mnoha a mnoha lety, kdyz otevreli prodejnu v Martinsky. K velke spokojenosti prave pri slapani s baglem v zime nebo jinemu delsimu vetsimu vykonu chodim KVULI PRODYSNOSTI v polartecu a pertexovy bunde Humi Dynamic a to funguje paradne.

Nicmene pro dokresleni situace .... material bundy je nazvan Softshell Everest High a to s parametry, jake jsou u nej uvedeny! Nepripada Vam to prehnany, zavadejici, snazici se vyvovavat v zakaznikovi, ktery prd vi co ma od takove bundy cekat, neprimerena ocekavani? Ten, kdo vi, ten si ji proste dost pravdepodobne nekoupi. Ten, kdo nevi, se mozna necha zlakat ale komfort pri zvysene aktivite nedostane a bude neprijemne prekvapeny. Kdybych mel vymyslet stejne neprimerenou prestrelenou marketingovou hratku, je to jako kdyby Renault Clio v benzinu s kubaturou nekde kolem 1l mel v nazvu motoru prave neco jako Supersport, RS nebo Dragstar ....

Jasne ze PP si uzije to svy lyzovani komfortne v hadrech s GTX, ale to jsme v jinych cenach a nikde to nerozporuju. Prijde mi proste skoda, kdyz se nekdo rozhodne vyrobit vychytanou SS bundu (teda technickou :lol: ) za relativne lidovy penize a misto aby to usil z prodysneho materialu bez membrany, tak to ke vsi skode sestreli nevykonou membranou, ktera na ty bunde prinese uzivateli spis zlost nez uzitek.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod mike » pát bře 8, 2013 16:53

Taky k tomu neco dodam.

Predem rikam, ze patrim k tem, co by bundu nekoupili. Ovsem na zaklade zkusenosti s necim velmi podobnym. Jak jsem psal, koupil jsem pred lety membranovy SS od MHW. Conduit SoftShell, podlepene svy, skvela kvalita a design, znacka MHW myslim mluvi sama za sebe. Presto mi akorat zabira misto ve skrini. Zkousel jsem bundu v ruznych podminkach a zjistil, ze pro ni nemam pouziti. Zasadni problem je nizka prodysnost. Pri trochu vetsi zatezi nestiha vetrat a vnitrni fleece nasakne vodou. Po horach nebeham, chodim, ale tohle se proste stane pri normalni chuzi do kopce. Nahore ma na sobe clovek tezky mokry hadr, ktery po zastaveni zmrzne. Nefungovala mi ani pri lyzovani. Na lanovce mi bylo zima, pri jizde z kopce horko. Kvuli membrane ma bunda strasne maly komfortni teplotni rozsah, takze vetsinu casu se clovek komfortne neciti.

Conduit SS ma horsi parametry, nez GTX SS, ale urcite minimalne srovnatelne s membranou, u ktere se vyrobce stydi prodysnost uvadet. Proto bych cekal neco podobneho nebo horsiho. Osobne si myslim, ze membrana v podobnych bundach nema smysl. Celkovou funkci zhorsuje a to vyrazne. Docela by mne zajimala odpoved na otazku, proc tam vlastne je. Ciste marketing nebo nepochopeni funkce softshellu? Vzdyt puvodni definice SS jasne rika, ze zakladni vlastnosti je vysoka prodysnost. Coz IMO nesplnuje zatim zadna dostupna membrana a urcite ne ta pouzita. Naopak, nepromokavost vlastnosti SS byt nema. Je pravda, ze v tomhle pripade kvuli nepodlepenym svum ani nebude, ale to je zas jina vec.

Jak uz nekdo psal vyse, taky se mi nelibi trend davat membrany do vseho. Membrana by mela mit smysl a funkci vyrobku vylepsovat. Bohuzel je tomu v mnoha pripadech prave naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod pavproch » pát bře 8, 2013 17:00

@mike: a fčíl zas bude ten střelec mířit na Tebe... :twisted:

btw, vlastně mám zkušenost (pozitivní!) s "noname membránovým SS" - ne od Humi , ale od konkurence (šerloci ať hledají na OF metroseksuální SS)... kromě teho, že se temu po asi 2 letech zabarvily při praní zipsy (takže přestala být metro-použitelná), tak ta bundice plnila svůj městský účel velmi dobře i membrána membránovala tak jak memebránovat má... ale do hor sem ji nikdy nebral...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod mike » pát bře 8, 2013 17:07

Se nebojim, obvykle strili slepyma :twisted:

No, kdyz uz chce nekdo neco takoveho nosit do mesta (ale na to mame jine vlakno ;-)), tak to snad pujde, tam se tolik nezapotis. Ale prijde mi, ze tahle je snad urcena na neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod grco » pát bře 8, 2013 17:20

@mike: Ja mam Conduit Softshell nohavice od MHW a som s nimi spokojny, nosim ich v zime na skialpy... Bunda je asi nieco ine, tam sa clovek poti viac, ale na nohaviciach mi ten material celkom vyhovuje.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod mike » pát bře 8, 2013 17:41

Jo, na kalhotach je to uplne jine, tam se da membrana snest a dokonce ma i v zime nejaky vyznam. Snesu ji i ja i kdyz s vyhradami ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod deckardph » pát bře 8, 2013 20:17

Michal Valsa: Mohl by jste prosím popsat k jakým aktivitám je bunda určena? Děkuji
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod zoul » pát bře 8, 2013 21:02

To jsme se nějak rozvášnili. Já taky nemám v úmyslu někoho hanit. Jak říká mike, přijde mně dobrý si navzájem vysvětlit, co od toho materiálu čekáme, a proč nám (ne)přijde dobrý strkat do softshellu membránu.

Nepřijde mi, že bych tu pronášel nějaké široké negativní soudy – že je dneska velká část softshellových materiálů špatně prodyšná (teda na úrovni kvalitního hardshellu nebo hůř) je fakt. Vyjímky jsou, třeba Arcteryx definuje softshell jako strečový a prodyšný materiál odolný proti vlhku. (A je teď úplně fuk, že jde o špičkového výrobce s cenami úplně někde jinde.)

Zároveň netvrdím, že to nikomu v softshellu nemůže fungovat. Pokud je někdo (třeba jako pp) se svou softshellovou bundou spokojený, já to respektuju.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod Vachon » sob bře 9, 2013 6:22

Tohle je hezká diskuse, kde má každý svoji pravdu, a která vlastně ani nemůže dospět k nějakému závěru.
Předesílám, že bych si tu bundu nekoupil, protože pro ni nemám využití a ani se mi moc nelíbí (což vylučuje i chození po městě, na což je podle mě funkčními vlastnostmi fajn), na druhé straně zcela chápu výrobce (od něhož mám taky nějaké věci, takže se proti němu v žádném případě nevyhraňuju), že dává na trh právě tohle a právě s touhle prodejní strategií.
My si občas neuvědomujeme, že jsme z komerčního hlediska poměrně marginální skupina a výrobci ani prodejci nemůžou žít jen z nás. Takže nechápavě kroutíme hlavou nad konkrétními výrobky (viz třeba čelovky Petzl jinde), přičemž stačí chvíli postát třeba v Hudáči nebo Rockpointu a pozorovat většinového zákazníka. Jasně, koupí si feráťák, který použije jednou, bundu kterou objektivně nepotřebuje, ale dává mu pocit, že je horal... Jen díky těmhle klientům ale mají obrat a díky němu existuje obchod, kam i my můžeme zajít a kdykoliv si koupit nebo vyzkoušet zboží, odpovídající našim specifickým požadavkům a vytříbenému smyslu pro cenu×výkon.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod budo » ned bře 10, 2013 14:16

deckardph píše:Michal Valsa: Mohl by jste prosím popsat k jakým aktivitám je bunda určena? Děkuji
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod HUMI Outdoor » pon bře 11, 2013 10:07

Zdravím diskutující a jsem za prvé překvapen počtem - obsahem příspěvků, ale je to právě ta funkce OF, která je zde využívána. Snad nezapomenu reagovat na některý přímý dotaz...
mike píše:Docela by mne zajimala odpoved na otazku, proc tam vlastne je. Ciste marketing nebo nepochopeni funkce softshellu? Vzdyt puvodni definice SS jasne rika, ze zakladni vlastnosti je vysoka prodysnost. Coz IMO nesplnuje zatim zadna dostupna membrana a urcite ne ta pouzita. Naopak, nepromokavost vlastnosti SS byt nema. Je pravda, ze v tomhle pripade kvuli nepodlepenym svum ani nebude, ale to je zas jina vec.

Mebrána je tam MIKU kvůli tomu, že to od nás zákazníci chtějí. To je dlouholeté naslouchání a diskuze s maloobchodem, ale stejně tak i velkoobchodem, který tyto výrobky od nás nakupuje. Reagujeme na nejsilnější poptávku. SOFTSHELL s technickými detaily. Nevím, kde je přesně uváděná definice SOFTSHELL = vysoká prodyšnost, ale nerovná se nepromokavost? To "musí" SOFTSHELL promokat?
Jinak souhlasím s Vachonem, cílíme na širokou masu zákazníků, která jednoduše existuje a chodí k nám nakupovat, jako i někteří z vás. Pak je právě na nás, abychom si bundu dokázali obhájit před zákazníky, ale to je zase na další vlákno k tématu "náš servis na prodejně".
Michal Valsa
Naposledy upravil HUMI Outdoor dne pon bře 11, 2013 10:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
HUMI Outdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 4, 2010 12:38

Re: Novinka - pánská technická softshellová bunda FBS WOLF

Příspěvekod HUMI Outdoor » pon bře 11, 2013 10:32

deckardph píše:Michal Valsa: Mohl by jste prosím popsat k jakým aktivitám je bunda určena? Děkuji

K této otázce je na celém OF a také v tomto vláknu řečeno hodně. Nerad bych používal fráze, za které bych byl zde pranýřován :-). Já budu srovanávatt naši bundu ADAMELO a novinku WOLF. První jmenovaná je jednoduchá klasická - jednobarevná bunda na běžné nošení - do přírody, do města (do práce). Takový univerzál. Novinku WOLF jsme odlišili. Má zpevněná ramena, pružné náplety na rukávech, integrovanou šálu. Největším rozdílem a výhodou je ale odvětrávání, které má pomáhat právě tomu, co je zde zmiňováno ve všech pádech - prodyšnost. Samozřejmě SOFTSHELL nedýchá tolik jako HARDSHELL a není primárně určen pro výrazné náročné aktivity, ale pořád máme zákazníky, kteří se k nám vrací a tyto produkty mají na své nenáročné cesty, výlety atd. Domnívám se, že je to vcelku pohledná bunda, která může být použita i pro rekreační sport. Sám jsem ji zkoušel na lyže a když nemrzne jako na Sibiři, jde to. Spektrum zákazníků je tak široké, že využitelnost jistě je...
Tohle vlákno jak je již uvedeno,
Vachon píše:je hezká diskuse, kde má každý svoji pravdu, a která vlastně ani nemůže dospět k nějakému závěru.
Snažím se ale vysvětlit různorodost a široké spektrum zákazníků, kteří chtějí mít ve svém šatníku OUTDOOROVÉ OBLEČENÍ.
Michal Valsa
Uživatelský avatar
HUMI Outdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 4, 2010 12:38

Další

Zpět na HUMI OUTDOOR