Zatazova skuska Pinguin Omega 6

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zatazova skuska Pinguin Omega 6

Příspěvekod petrex » ned srp 17, 2008 10:57

...nedavno sme sa rozhodli s rodinou ze je cas na kupu noveho stanu,po dlhom citani a odporucniach sme sa rozhodli pre znacku Pinguin,podarilo sa nam zohnat Pinguin Omega 6 a rozhodli sme sa hned ho vyskusat,vybraly sme sa do kempingu na Zelenej Vode a podarilo sa nam tam zazit noc pri ktorej vichrica strhavala strechy po okoli z domov,valala stromy a padaly do toho asi 5 cm velke krupy,,tie hromy a blesky ani nevravím!!!Stan to na nase velke prekvapenie prezil bez ujmy a nepustil ani kvapku pri tych privaloch vody a krupov a silnom vetry o nasich pocitoch v´stane pri tom vsetkom co sa dialo radsej pisat nebudem, :oops: neodporucam ani najväcsiemu nepriatelovi zazit...tak naozaj ten Pinguin nieco znesie,aj to na co urcite ani nebol robeny....ako znacku mozem len odporucat....toto sme sa dozvedeli ze sa dialo ked sme dosli domov vcera.... http://noviny.joj.sk/z-domova-trencians ... spust.html
petrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 17, 2008 10:47
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod chonga » pon srp 18, 2008 20:45

:smt023 díky za info. to se dobře čte. byl jsem jej prohlédnout v Letňanech na výstavě. taky ho máme v merku.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod petrex » pon srp 18, 2008 21:05

:D ..jasne ako info je to dobre,,,,len tent test prebiehal ako z hororu....3D kino sa moze schovat proti tomu...... :wink: ......dnes mi je to uz smiesne ale vtedy ani neviem asi ako som sa volal...
petrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 17, 2008 10:47
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » pon srp 18, 2008 21:14

petrex píše::D ..jasne ako info je to dobre,,,,len tent test prebiehal ako z hororu....3D kino sa moze schovat proti tomu...... :wink: ......dnes mi je to uz smiesne ale vtedy ani neviem asi ako som sa volal...


A keby si vedel, ze na festivale, ktory sa odohraval v podobnom kempe ta burka prizabila dvoch ludi, tak si to "uzijes" este viac...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod petrex » pon srp 18, 2008 21:19

RE:Rujir:A keby si vedel, ze na festivale, ktory sa odohraval v podobnom kempe ta burka prizabila dvoch ludi, tak si to "uzijes" este viac...


...ved to som sa dozvedel prave na druhy den ked sme dosli vystraseny domov...inak hned za mnou padol jeden maly Pinguin tam pod konarmi z topola...mam aj kopec fotiek samozrejme odtial....
petrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 17, 2008 10:47
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Zatazova skuska Pinguin Omega 6

Příspěvekod Jasme » stř srp 10, 2016 11:27

Ahoj, zvažuju taky koupi tohoto stanu a proti ve svém výběru mám Coleman Gama. Více se mi líbí Pinguin, ale koukal jsem na youtube na video a nelíbilo se mi, že není spojená podlážka s plachtou stanu. Neteče dovnitř voda? Nebo jak vlastně se tam uchytí ta podlážka, ta se jen volně položí mezi těma 2 místnostmi? Coleman to má celé spojené do 1 kusu a navíc podlaha je 100% nepromokavá - z plastu...

Díky za info...
Jasme
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 20, 2015 10:58

Re: Zatazova skuska Pinguin Omega 6

Příspěvekod zvirek » čtv srp 18, 2016 8:31

JJ, přesně tohle by mi taky vadilo, spíš než voda, tak různý hmyz.
Navíc Da gama má ocelovou konstrukci tunelovou, takže i po stranách udržuje témř plnou výšku = větší využití prostoru. Sice je ocelová kostrukce trochu těší, ale tyhle velké stany se stejně vozí autem, takže to mi tolik nevadí. Plánuju ho koupit na další sezonu a projet po kempech Itálii a Španělsko, tak pokud bys ho koupil už teď, dej info, jak jsi spokojený.
zvirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 25, 2016 12:06

Re: Zatazova skuska Pinguin Omega 6

Příspěvekod Cvrk » čtv srp 18, 2016 14:21

Problém s podlážkou teď řešil při bouřce Tuso, podlážka nemá zvednuté okraje a tak na ní teklo. Museli okraje podkládat. Nějak to ale prý vyřešil izolepou, že slepil rohy nebo tak něco.Takže Omega 6 je naprosto v pohodě a strašně prostorný stan. Jinak bouřka to byla opravdu výživná, kdy se valily fakt hektolitry vody asi dvě hodiny vkuse... Můj Coleman Ridgeline 6+ to ustál na výbornou, pod podlážkou jsme měli tak 3-4 cm vody a udržel, jenom v těch největších náporech deště skrz švy tropika jedna-dvě kapičky pomalu prosákly....
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Zatazova skuska Pinguin Omega 6

Příspěvekod Pinguinoutdoor » sob srp 20, 2016 19:39

Dobrý den všem, Omega má po celém obvodu našitou podlážku z PE, ložnice mají ještě svou podlážku ze zátěrového materiálu. PE podlážka stanu je po obvodě našita na pruhu síťoviny, ventilace ve stanu tedy není nijak omezena , ale podlážka je zvednutá k tropiku a stan pocitově uzavřený. Lukáš, Pinguin Náchod.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20


Zpět na Stany