Mýtus Jurek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mýtus Jurek

Příspěvekod Mudžahedin » čtv říj 13, 2005 17:59

Rozhodl jsem se podělit o svou zkušenost s koupí stanu, kterou jsem udělal tento podzim. Tento čas je nejvhodnější na nákup vzhledem k výrazným slevám, takže stan na podzim a třeba lyže z jara. Vzhledem k názorům publikovaným na tomto i jiných fórech jsem se rozhodl pro Jurka případně Pinguina, jenom ne Hannah. Postupně si nechal zaslat Jurek: Solo, Bivi, Alp 2 a Pinguin Pluto. Po rozbalení a postavení v obýváku jsem je zase poslal zpátky. Solo, Bivi jednoplášťovky, to jsem věděl, ale v návodu na použití dodávaného se stanem jsem se dočetl, že nejsou vhodné pro teploty kolem 0°C. O tom se nikde ani na webu Jurka nic nepíše. Pokud se někdo rozhoduje mezi nima, doporučuji Bivi. Solo má vlez z druhé strany a mám dojem, že při dešti a větru do stanu zateče zipem. Z té strany je stan téměř vodorovný a voda tudíž tak snadno neodteče. Alp 2 slušný stan, ale pro mne přeci jenom veliký. Jen jsem nepochopil co je skvělého na onom systému háčků a šňůrek, kterým se přichycuje vnitřní stan. Pluto: dobře provedený, ale nakonec jsem se rozhodl pro stan pro jednoho. A proč jsem nazval svůj příspěvek "Mýtus Jurek"? Stany z řady Bivi se mi zdají dost odfláknutý. Nejexponovanější místa t.j. tam, kde se uchycuje prut jsou udělaný ze stejného materiálu jako podlážka a působí dost fórově, mám dojem, že nevydrží tah prutu. Třeba Pinguin to vyřešil tak, že od jednoho konce prutu ke druhému táhne pod podlážkou nylonový řemen a to budí důvěru. Dál mne nemile překvapila kvalita podlepení švů u všech tří Jurků. Snad všechny pásky co jsem prohlížel nebyly dolepeny až do konce. Vždy asi 1 cm odstával a do toho místa se nezřídka táhly vzduchové bubliny až samotným švům. Mám dojem, že Jurek udivuje hlavně hodnotou vodního sloupce. Jen tak mimochodem, že je 7 000 mm tlaku vodního sloupce na podlážku málo proto, že se dá protlačit kolenem, jak jsem někde četl? Zkusil jsem svého 10 let starého Mc Kinleye s hodnotou 2500 mm nalil vodu do pekáče hodil houbu a šlapal... a nic. A co jsem si nakonec koupil ? Hannah cyklon. Koncepčně totožný s Plutem i použité materiály se mi zdály stejné, jako by je dělala jedna firma. Švy podlepené tak, že nepoznáte pásku, jak splývá s podkladem (konfrontace s Jurkem) a celkově dobře zpracovaný stan.
Vím, že asi rozpoutám ostrou polemiku, ale řada bivi mě nenadchla, ale naproti tomu Alp 2, byl v pohodě, až na ty švy. Dále chci zdůraznit, že s výše uvedenými stany, nemám žádné praktické zkušenosti, jedná pouze vizuální dojem.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod pripluv » pát říj 14, 2005 5:37

Nechci se tu do toho zamotávat, jenom malé vysbětlení systému háčků a šňůrek:

ocení se to zejména v zimě, kdy ti pruty nezamrznou v tunýlku, při stavění v dešti, kdy se nemusíš nervovat, ža se "to zase někde zaseklo nebo kouslo a nejde to protáhnout, sakra", v případě stanů s plastovými háčky není problé rizdrtit je skeletou ... a vůbec, já v tom vidím poměrně dost výhod :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod homerr » pát říj 14, 2005 6:56

já sem chtěl taky původně jurka, ale přesně kvůli těm háčkům sem nakonec zvolil pinguin vega extrem.
jezdím hodně do alp a kdyby přišla bouřka ve 4000, tak bych se s těmi háčky asi necítil moc dobře :D
ty klasický žabky mi připadají stabilnější...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pripluv » pát říj 14, 2005 7:10

S Jurkem mám projetý Tatry, Alpy, Kavkaz ... všude v pohodě :smt023
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mifr » pát říj 14, 2005 10:32

Je fakt, ze teoreticky (ze teoreticu?:D) jsou vsechny stany dobry, nebo zase spatny - to je subjektivni dojem... Ja take rikal kamosce na tabore, ze do stanu za 1200 Kc z Makra ji potece a co byste rekli? Neteklo ji tam... Zato mne do Colemana jo :(( Ale jen par kapek...Uz jsem to tu nekde psal...Neni nejnovejsi-na jeho obhajobu...Ale po prakticke strance se pak ukazou ty opravdovy mouchy ci vychytavky...Tam,kde si clovek rekne, ze to potece, to nakonec drzi a naopak...Treba zjistis, ze precizne zalepene svy od Hannahu se brzy odlepi a Jurkova bublina to vydrzi...Napis za dva roky,jak to vypada...Tak to jsem se vykecal...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pát říj 14, 2005 11:05

Každej výrobce dá nejvíc ze sebe do stanů (a neplatí to jen pro stany) pro extrémní určení. Tam už to je o hubu, kdyby se ti například rozthalo tropiko někde v pěti tisících, tak to už není prdel, a jsou si toho dobře vědomi. Taková řada Bivi je v podstatě běžnej turistickej stan, ne? Tak do toho asi nedávaj všechno. To že by měli, je věc druhá...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pát říj 14, 2005 15:40

Ja mam prave ten Alp2 a aj ked je pravda, ze doteraz som ho nijak extra nezatazil pac je pomerne novy, tak kvalite vyhotovenia nic vytknut nemozem. System hackov sa mi velmi paci - je to ovela pohodlnejsie ako "klasika".

Jedine co by som Jurkovi vytkol, je strasne malo kolikov, vystacia tak na povinne prichytenie stanu o zem, na nejake dodatocne vypinanie mozte zabudnut. A kedze pri pokusnom stavani stanu doma v obyvacke som sa koliky do podlahy nepribijal :shock: , tak som na to samozrejme prisiel az v horach. Sice som ich nepotreboval, ale keby ano tak asi k Jurkovi po navrate poslem bombu. Pri stane za osem litrov by uz tych par kolikov naviac pribalit mohli. :((
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » pát říj 14, 2005 15:59

To se mi nezdá :(( - Spíš si myslím že měl počítač kolíků zrovna nějaký špatný den :ú
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Rujir » pát říj 14, 2005 16:13

norman_64 píše:To se mi nezdá :(( - Spíš si myslím že měl počítač kolíků zrovna nějaký špatný den :ú


No bodaj by si mal pravdu. Nechce sa mi to teraz rozbalovat, ale kolikov tam je bud 8 alebo 10, co je naozaj tak na uchytenie tropika a podlahy... :((

A to este maju v ponuke dokupit si "nahradne" koliky pre tych co "ich casto stracaju". To uz ma vazne nasrdili... :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Mýtus Jurek

Příspěvekod uplne jinej martin » pát říj 14, 2005 20:42

Mudžahedin píše:Dále chci zdůraznit, že s výše uvedenými stany, nemám žádné praktické zkušenosti, jedná pouze vizuální dojem.
Allah akbar

Já jenom píšu svý zkušenosti nabytý stavěním různých stanů (námezdně na výstavě => postaveno hodně), tzn. sortiment holana a docela intenzivním (žádný zacházení v ruakvičkách) stanů když jsem jezdil na vodu na puťák. Nic víc, nic míň, někomu nevyhovujou šňůrky a háčky, mě třebas nejede cukýna a koprovka.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

jurek micro

Příspěvekod defenger » pát říj 14, 2005 20:55

Má nškdo skušenost se stanem Jurek Micro?
Pro nenáročnou pěši nebo cykloturistiku...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod Mudžahedin » ned říj 16, 2005 21:21

Jo a ještě něco Hannah Cyklon má zipy YKK, což mně příjemně překvapilo, myslím, že to není běžné. K těm háčkům a šňůrkám, určitě je to pomalejší při stavění, je třeba obě ruce, na plastové žabky stačí jedna a nemusí se provlíkat šňůrky a tím pádem je to rychlejší.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod pripluv » pon říj 17, 2005 5:39

Už jsem to zkoušel postavit jednou rukou, poslepu, na čas, ... a všechno jde, když se chce :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pon říj 17, 2005 5:42

Jo, jinak k těm kolíkům. Aby to člověk pořádně vypnul, potřebuje jich dvanáct. Jurek jich tam má deset (to sem zjistil pod Elbrusem, holt, připraveným štěstí přeje :| ). Tak jsem to udělal tak, že jsem na ty prostřední očka na delší straně tropika navázal repku (bo bych tam moh' píchnout cepín) a na trávě to vypínal na jeden kolík. A bylo to, johoho :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon říj 17, 2005 7:04

Mudžahedin píše:Jo a ještě něco Hannah Cyklon má zipy YKK, což mně příjemně překvapilo, myslím, že to není běžné. K těm háčkům a šňůrkám, určitě je to pomalejší při stavění, je třeba obě ruce, na plastové žabky stačí jedna a nemusí se provlíkat šňůrky a tím pádem je to rychlejší.
Allah akbar


Přípluv píše:Jo, jinak k těm kolíkům. Aby to člověk pořádně vypnul, potřebuje jich dvanáct. Jurek jich tam má deset (to sem zjistil pod Elbrusem, holt, připraveným štěstí přeje :| ). Tak jsem to udělal tak, že jsem na ty prostřední očka na delší straně tropika navázal repku (bo bych tam moh' píchnout cepín) a na trávě to vypínal na jeden kolík. A bylo to, johoho :ú ...


Tak podla mna je tento Jurkov system najrychlejsi mozny. Uz som musel stavat vselijake zhovadilosti a nic sa mi tak nepacilo ako toto. Podla mna si staci zvyknut a je to super... :mrgreen:

ad koliky: Ved prave to ma najviac nasr.lo, ze som si koliky tiez skontroloval az priamo na mieste. Resp. checkol som ci tam su, ale kolko mi ich poslali to uz nie... Grrr... Toto je vazne nieco cim dokazu tak maximalne nasrat... Radsej nech je stan o stovku drahsi a nech ma vsetky koliky, ako naopak... :evil:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon říj 17, 2005 8:15

Nejlepší jsou stejně dvoustovky hřebíky :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon říj 17, 2005 8:49

Přípluv píše:Nejlepší jsou stejně dvoustovky hřebíky :wink: ...


Jj, len to by som potreboval jedneho huskyho, co by ich nosil... *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » pon říj 17, 2005 8:57

Přípluv píše:Jo, jinak k těm kolíkům. Aby to člověk pořádně vypnul, potřebuje jich dvanáct. Jurek jich tam má deset (to sem zjistil pod Elbrusem, holt, připraveným štěstí přeje :| ). Tak jsem to udělal tak, že jsem na ty prostřední očka na delší straně tropika navázal repku (bo bych tam moh' píchnout cepín) a na trávě to vypínal na jeden kolík. A bylo to, johoho :ú ...
Nejlepší je napřed postavit stan někde na zahradě-a nechat pár dnů stát...má to několik výhod - víš jak se staví...co ti chybí (to můžeš vhodně doplnit - třeba např. "Jardou Hřebíkem" :mrgreen: ) -- poznáš chyby - já jsem poznal že prosakuje podlážka a na festáku kde 3 dny v kuse lilo jsem si užil trošku legrace s mokrým spacákem :ú ...Ted jsem stan uspěšně reklamoval a snad už to bude v pohodě...
ps:Mam Pinguina
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » pon říj 17, 2005 9:55

Rujir píše:
Přípluv píše:Nejlepší jsou stejně dvoustovky hřebíky :wink: ...


Jj, len to by som potreboval jedneho huskyho, co by ich nosil... *


Jestli jsou na stan tři a každej vezme čtyry hřeby, tak se to furt dá :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon říj 17, 2005 10:27

norman_64 píše: Nejlepší je napřed postavit stan někde na zahradě-a nechat pár dnů stát...má to několik výhod - víš jak se staví...co ti chybí (to můžeš vhodně doplnit - třeba např. "Jardou Hřebíkem" :mrgreen: ) -- poznáš chyby - já jsem poznal že prosakuje podlážka a na festáku kde 3 dny v kuse lilo jsem si užil trošku legrace s mokrým spacákem :ú ...Ted jsem stan uspěšně reklamoval a snad už to bude v pohodě...
ps:Mam Pinguina


No ale ked byvas v panelaku (ako ja) tak si prilis nepomozes. Rozprestriet stan na balkone ako si nie je to prave orechove a koliky sa do panelu tlcu tiez dost zle...


Přípluv píše:Jestli jsou na stan tři a každej vezme čtyry hřeby, tak se to furt dá :wink: ...


Nie su. Na stan sme vzdy maximalne dvaja... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon říj 17, 2005 10:36

vidíš, my jsme na stan zpravidla tři :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » pon říj 17, 2005 11:31

to Rujir: Sorry :ú , to mě nenapadlo... :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Rujir » pon říj 17, 2005 11:39

norman_64 píše:to Rujir: Sorry :ú , to mě nenapadlo... :((


V pohode len som sa pobavil, ked som si predstavil ako sa tvarili rodicia, kde som si postavil stan v hale. Keby som ho tam nechal par dni, tak mi asi stan vystahuju pred barak a mna don vykazu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

k jurkovi

Příspěvekod antiochos » stř lis 2, 2005 14:22

ahoj,
mel jsem hannah serak-s a po nekonecnych peripetiich mi nakonec vratili penize. (spatne nasite ucho, porad promokal, jak podlaha, tak tropiko). Rozhodl jsem se pro Alp2 od Jurka. Predevcirem jsem ho mel poprve venku. Dojmy:

1. systém hacku a snurek se mi zda GENIALNI. Stavi se stejne rychle, jako serak-s od hannahu, ktery jsem mel predtim. Bracha byl na Kamcatce a meli tam starsi GEMMU, vnitrni stan s umelohmotnymi hacky, ktere se zavesovali na nosne tyce. HODNE tam foukalo, a tropiko se jim o tyto hacky prodrelo. V tom hlavni vidim vyhodu Jurka - snurky jsou velmi setrne k tropiku.

2. Pocet koliku se mi take nezdal. Nastesti nebylo extremni pocasi a tak jsem si vystacil se 4 a nekotvil. Navod rika, ze rohove snury se maji zachytit o stejny kolik jako roh podlahy...mozna to v praxi funguje, nevim. Fakt je, ze je stan o 4 koliky lehci :P
antiochos
 

Příspěvekod pripluv » čtv lis 3, 2005 21:02

...o čtyry kolíky lehčí a o čtyry hřebíky dvoustovky těžší :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon lis 7, 2005 9:36

Přípluv píše:...o čtyry kolíky lehčí a o čtyry hřebíky dvoustovky těžší :mrgreen:


No ved prave... :(( Mozno sa tak usetria styri koliky, ale stale to neriesi problem, ako ukotvit dalsie lanka v pripade, ze to je potrebne. Na to tam proste dost kolikov nie je a nie je... :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon lis 7, 2005 11:12

Rujir píše:
Přípluv píše:...o čtyry kolíky lehčí a o čtyry hřebíky dvoustovky těžší :mrgreen:


No ved prave... :(( Mozno sa tak usetria styri koliky, ale stale to neriesi problem, ako ukotvit dalsie lanka v pripade, ze to je potrebne. Na to tam proste dost kolikov nie je a nie je... :evil: :evil: :evil:


Co takhle useknout kus suchý větve, omotat kámen, vypnout o stromek, použít cepín nebo teleskopický hůlky, ... :wink: ?

Možností je mraky. Samozřejmě, je-li na stanu dvanáct oček, mělo by být dvanáct kolíků. To by ho nezruinovalo...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte lis 8, 2005 13:39

Přípluv píše:
Rujir píše:Co takhle useknout kus suchý větve, omotat kámen, vypnout o stromek, použít cepín nebo teleskopický hůlky, ... :wink: ?

Možností je mraky. Samozřejmě, je-li na stanu dvanáct oček, mělo by být dvanáct kolíků. To by ho nezruinovalo...


No jasne, ved tak to aj robim. Ale nie je nad to, ked clovek dobre zmokne, ma asi 15min na postavenie stanu, kym sa prizenie dalsia burka a on ako taky t*t lieta po okoli a zhana vhodne vetvicky, z ktorych vyraba koliky... :(( (vlastna skusenost z bukoviek, aj ked tam sme mali iny stan a bolo to nasou chybou, pac sme koliky zabudli doma)
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » úte lis 8, 2005 17:23

...a tak jo, je to pohodlnější rozbalit pytlíček s kolíkama, než bojovat s kosodřevinou :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » úte lis 8, 2005 17:55

...se mi líbí jak se krásně diskutuje o nedostatku kolíků :mrgreen: :mrgreen: * .
Jinak můj názor je takový, že je to od Jurka celkem až sprosté nedávat dostatečný počet kolíků :(( .
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Další

Zpět na Stany