Stany Gemma?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stany Gemma?

Příspěvekod Ondrejka » pát črc 15, 2005 9:34

Nevíte výraběj ještě stany? Jedná se mi o takovou tu expediční kopuli.
Ondrejka
 

Příspěvekod Krata » pát črc 15, 2005 16:22

Myslim, ze uz se nevyrabeji, ale stoprocentne to nevim jedine zavolat primo tam.
Krata
 

Stany Gemma

Příspěvekod MichalS » úte srp 30, 2005 7:30

Jsem si 100% jist, ze uz nevyrabi (ptal jsem se primo na jejich info). Skoda :-(
MichalS
 

Příspěvekod maykl » úte srp 30, 2005 7:46

souhlasim s tim, ze to je skoda.
mel sem kopuli (to je doba - cca 15 let). maximalni spokojenost. ted sem zrovna minuli tyden koukal na jejich stranky. v nabidce to nemaj, ale po rozhovoru s nimi mi rekli, ze pri trose stesti pred HK ze Chlumce nad Cid. je nejaka specialka na stany (vim o ni) a tam by se mozna dal sehnat.
Proc jiz stany nevyrabi nevim. Neodpovedel.
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Stany-Gemma

Příspěvekod MichalS » úte srp 30, 2005 9:48

maykl píše:souhlasim s tim, ze to je skoda.
mel sem kopuli (to je doba - cca 15 let). maximalni spokojenost. ted sem zrovna minuli tyden koukal na jejich stranky. v nabidce to nemaj, ale po rozhovoru s nimi mi rekli, ze pri trose stesti pred HK ze Chlumce nad Cid. je nejaka specialka na stany (vim o ni) a tam by se mozna dal sehnat.
Proc jiz stany nevyrabi nevim. Neodpovedel.


Me rovnou odkazali na jine znacky. Ostatne, asi bych se z hlediska servisu bal kupovat stan od firmy, ktera se jejich vyrobou jiz nazabyva.
MichalS
 

Příspěvekod Tomík » čtv lis 1, 2007 23:26

Nejbáječnější stany do drsnejch podmínek :-) To je nostalgie... Hm. Mám doma ještě furt jednu asi v podstatě funkční. A nedám, jednou to budu předvádět dětem jako raritu.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Petras » pát lis 2, 2007 3:16

Tomík píše:Nejbáječnější stany do drsnejch podmínek :-) To je nostalgie... Hm. Mám doma ještě furt jednu asi v podstatě funkční. A nedám, jednou to budu předvádět dětem jako raritu.

Tak to chce hodně naftalílu :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod poldík » pát lis 2, 2007 8:56

Tomík píše:Nejbáječnější stany do drsnejch podmínek :-) To je nostalgie... Hm. Mám doma ještě furt jednu asi v podstatě funkční. A nedám, jednou to budu předvádět dětem jako raritu.
Jo to byli super stany, a možná ho děti dají do muzea outdooru jestli nějaký bude :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Pierre_T » pát lis 2, 2007 11:14

Taky jeden vlastním už spoustu let. Ale ne pro děti, nýbrž aktivně. A nedám na něj dopustit. Jinej stan s 32 tyčkama (+-) jsem nikdy neviděl. :-) Jen přemýšlím, že už by si po těch letech možná zasloužil nějakou údržbu. Netušíte, co na něj použít za impregnaci? Problém je, že je trochu prodyšnej a tak nevím, zda se dá použít běžná impregnace určená pro stany (aby mi ho úplně nezalepila)... :-(
Pierre_T
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř lis 29, 2006 12:32

Příspěvekod Tomík » pát lis 2, 2007 11:21

Pierre_T píše:Taky jeden vlastním už spoustu let. Ale ne pro děti, nýbrž aktivně. A nedám na něj dopustit. Jinej stan s 32 tyčkama (+-) jsem nikdy neviděl. :-) Jen přemýšlím, že už by si po těch letech možná zasloužil nějakou údržbu. Netušíte, co na něj použít za impregnaci? Problém je, že je trochu prodyšnej a tak nevím, zda se dá použít běžná impregnace určená pro stany (aby mi ho úplně nezalepila)... :-(


Hm. Já ho jednou impregnoval. Čímsi co tehdá prodávali na stany. Fungovalo to, takže bych se toho nebál.
Jo, a ten můj bohužel není ve stavu abych jej používal moc aktivně. Prodřel se mi právě kolem těch tyček (prostě jak se zasouvaly, vysouvaly, občas třely o plátno ve větru či když jsem zapadl sněhem. A nakonec, přiznávám, že v tom je také pěkný kus lenosti. Kdi by nosil tak těžkou věc na zádech, když stejně velkej TNF určenej do extrému váží třetinu. A staví se o kus rychleji, žeano :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Pierre_T » pát lis 2, 2007 12:41

Tomík píše:A nakonec, přiznávám, že v tom je také pěkný kus lenosti. Kdi by nosil tak těžkou věc na zádech, když stejně velkej TNF určenej do extrému váží třetinu. A staví se o kus rychleji, žeano :-)


Chápu, jsem v jiné situaci, já ho mám v pořádku a slouží dobře, takže je mi zatím líto, utrácet za jiný. :-)
Ale 3kg mi nepřijde zas tak strašný (na stan). TNF má sice zajímavé stany, ale většinou vevnitř dost malé. né v porovnání s gemmou, ta taky nic moc, vzhledem k tvaru podlážky, ale obecně. Můj další stan bych prostě chtěl trochu větší vevnitř, ale ne těžší... :-( Na jaký TNF jsi konkrétně narážel?
Pierre_T
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř lis 29, 2006 12:32

Příspěvekod Tomík » pát lis 2, 2007 13:25

@Pierre_T: mám malej stan Dyad (pro dva, zato lehounkej) a o něco větší a s lépe řešenejma absidama Mountain. Jsem spokojenej, ale když jsem viděl ty ceny českým trhu, jen se mi točily panenky. Prostě bych to nekoupil! Za trochu novější verzi toho mýho většího chtěj o dost víc než patnáct litrů, a Dyada jsem u nás ani neviděl (je to něco jako to jejich Vario - takový maličký lehoučký, ve velkým větru nic moc).
Jo, a nikomu to neříkej (zkazil bych si image), ale mám ten opravdu největší stan do kteráho narvu obě aktuálně malé děti, ženu, sebe a do absidy všechnu bagáž od Hannahu :-$ A to je opravdu těžká veliká kráva, takže ten na zádech rozhodně odmítám tahat - to je dobrý když táboříme někde týden :-)
A ještě k tý váze. Myslím, že je fakt podstatná. Pokud se stanem jdeš víc než týden na zádech, je to opravdu znát. Jeden čas jsem měl cosi opravdu příjemě lehkýho od Salewy (starší Bergen - něco podobnýho dnes mají jako letní a jmenuje se myslím Micra). A přestože sám stan měl spoustu much a zvláštností, ta váha mě většinou přesvědčila, že se s tím mám smířit. Až mu nakonec odešly zipy na tropiku, kus podlážky a tak. Prostě víc větru a snehu najednou tenhle přístřešek nevydejchal. A šli jsme kopat záhrab :-) Holt záhrab je záhrab!
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod george1 » pát lis 2, 2007 13:36

Čtu debaty o stanech a mezitím přišel za mnou do práce kámoš co se vrátil předminulý týden po roce z USA a přivezl si toto http://www.campmor.com/webapp/wcs/store ... d=39263148. Minulý týden ho byl vyzkoušet na nejmenovaném místě v ČR a když se za hodinu a půl ráno vrátil z krámu, tak tam už ten zmiňovaný objekt nebyl. I bágl a spacák mu nechali a dokonce přikryli. Právě se podíval na internet a zjistil, že v Evropě je to 2x dražšší. Takže mu jdu nalít panáka.
Kdyby někdo viděl opálené spoluobčany s tímto, tak je to určitě jeho.
Kdyby nefungoval odkaz tak se jedná o stan The North Face Him 35.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Tomík » pát lis 2, 2007 13:51

@george: jo, to je fakt pech. Já se o ty svý stany taky tak trochu bojím :-) A taky byly koupený na druhý straně okeánu; navíc ještě levněji u výrobce, poňváč si je pořizoval pro svoji potřebu jejich dovozce...
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod sobb » pát lis 2, 2007 14:03

Též vlastníme Gemmu - Mantrap . * Výbornej stan: malej, lehounkej, prodyšnej, nenápadnej, rychle se staví, jen po těch letech neustálýho používání už přeci jen není to co býval ... tak jsme mu letos museli přikoupit bratříčka ... Dost dlouho jsme se rozhodovali a překvapivě se stan, který by se aspoň trochu vyrovnal stařičkému Mantrapovi, docela těžko hledal. A nezůstal pak ležet ve skříni - vejlety po naší zemičce zvládá a do zimy je naprosto skvělej. :)

george: u nás se nevyplatí nechávat bez dozoru vůbec nic :evil: (jen mě vcelku překvapuje že nesebrali všechno ...)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Polky » pát lis 2, 2007 14:15

Ondrejka: expedicna kupola, to poznam. Ma ju kamos. Ono sa len malo vie, ze ten model mal u vyrobcu interne oznacenie Mikado.
Ako kopula je ten stan idealny, hlavne na kopulovanie teda.
:mrgreen:
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Re: Stany GEMMA?

Příspěvekod gorn » stř črc 1, 2020 23:25

POZOR NEIMPREGNOVAT STAN GEMMA!!!!!

STAN SE DÁ ZNIČIT!!!

Podrobnosti: Kdybych to neviděl na vlastní oči tak nevěřím informaci, která nicméně pochází z jediného autorizovaného servisu pro stany Gemma: Spojky stanu jsou z plastu který reaguje nějakou chemickou reakcí s látkami v impregnacích. Empiricky jsem to ověřil (teda já to v tu chvíli nevěděl, že to hrozí) - postavil stan a naimpregnoval jeden segment - asi za 30 sekund jsem si všiml, že dvě spojky napraskly. Měl jsem dojem, že je to letitá únava materiálu, ale po telefonickém dotazu v servisu mi řekli, že správný postup impregnace stanů Gemma je tento:

  • Spojky zabalíte do igeliťáku, které kolem lanka co drží plachtu uzavřete gumičkou.
  • Vyčistíte stan vlažnou vodou, houbičkou a kartáčkem odstraníte prach ze švů (důležité protože jinak prach nachytá impregnaci a ta nefunguje)
  • Necháte stan vyschnout
  • Naimpregnujete
  • Necháte stan opět vyschnout
  • Sundáte igeliťáky

K tomu poznámku - trochu jsem se bál, jestli spojky co nepopraskají nejsou nějak "narušeny" a jestli třeba neprasknou později, ale prý když nepraskne víceméně hned, tak je to cajk.
gorn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 1, 2020 12:17


Zpět na Stany