Rodinný stan - výběr, zkušenosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakou značku rodinného stanu doporučujete?

Husky
3
3%
Hannah
1
1%
Coleman
5
5%
Pinguin
24
26%
Jurek S+R
15
16%
Jurek S+R
15
16%
Ferrino
5
5%
Ferrino
5
5%
Jinou...
9
10%
Jinou...
9
10%
 
Celkem hlasů : 91

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod booze » úte pro 12, 2017 20:45

Spam
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod mike » úte pro 12, 2017 20:49

A debilni k tomu :evil: Jinak je na tohle lepsi pouzit ten vykricnik, co je u kazdeho prispevku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod booze » úte pro 12, 2017 21:33

Bych jim to vzdy oplatil a trosku se vyradil spamem na jejich strankach. :mrgreen:
OF je chude a nevim jestli se slozime na pristi rok. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod kubassinno » pát led 12, 2018 10:23

Zdravím. vybírám rodinný stan do kempu. Po přečtení recenzí, fóra, atd. mám zúžený výběr na Pinguin Interval 4 steel, Coleman Da Gama 5, Coleman Galileo 5

Můj dotaz je - má někdo zkušenosti? Je ten Pinguin dost velký na spaní pro 4 lidi, aby do sebe nenaráželi loktama? Nebo případně řešit Pinguin Interval 6?

Díky za každý tip
kubassinno
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 12, 2018 10:10

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod kikapu » ned led 28, 2018 16:58

Sporadicky ty stany studuji už půl roku a je problém najít kloudné recenze. Nakonec nejvíc materiálu ke studiu jsou Angláni, je jich halt oproti nám jak hadů. Nechápu jak může dojít k tak diametrálně odlišným zkušenostem, četl jsem o Colemanu Cortes 8 octagon a stanu z Decathlonu Arpenaz 5.2. Drtivá většina recenzí pozitivní a do toho pár vyloženě katastrofických.
Mezitím jsem objevil velmi zajímavý model Colemanu - Cabral 5. Jenže je to novinka, takže recenze holt nejsou.
kikapu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 24, 2017 14:02

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » pon led 29, 2018 11:08

Pavel45 se ptá na stany z Decathlonu, ale odkaz dává na nějaký eshop ... viewtopic.php?p=487753#p487753
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod mike » pon led 29, 2018 17:55

Spamer se vratil a zeditoval prispevek :evil: Si tam nahravali s tim druhym. Zruseno, zabanovano, diky za upozorneni :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » úte led 30, 2018 11:29

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod kikapu » sob úno 3, 2018 8:22

Pokročil jsem v průzkumu recenzí, tentokráte na webu gooutdoors.co.uk. Našel jsem tam totiž za superlákavých 300£ nádherný stan Outwell Glenwood 600. No a pak jsem si přečetl recenze a padla mi čelist - tolik špatných zkušeností jsem fakt nečekal, ne u Outwellu. Podobně jsem dopadl i u Vanga pro 6 lidí, Coleman Cabral 6 čistý průšvih. Takže pánové, žel už opravdu není kvalita zaručena ani u původních etalonů. To, jak to jde z kopce dobře dokumentují vaše současné zkušenosti s Husky a proti tomu kámošův 8 let starý stan této značky s neprošoupanou podlážkou a perfektnímy švy.
kikapu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 24, 2017 14:02

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Mcgurin » ned črc 21, 2019 21:15

Prosím o radu,stan pro 2 dospělí a 2 děti.
Výhledl jsem si
Pinguin campus 4
Outwell Aspen 500
Quechua arpenaz 4.1

Děkuji
Pavel
Mcgurin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 21, 2019 20:55

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Dallli » pon črc 22, 2019 14:04

Jeden rok jsme měli Coleman Rocky Mountain 5 plus. Provedení výborné, pak jsme jej dali pryč, protože na naše podnebí špatné větrání - nejsou boční dveře v předsíni a tím chybí průvan. Totéž se týká letos uvedené verze XL, kde to bude ještě horší.

Teď máme druhý rok Outwell Montana 5P a jsme z něj nadšeni. Ocelové tyče se nehnou ani v největším větru můžeme na něj pověsit plachtu 4x4 před vstup, provedení paráda. Bohužel Outwell od letošní sezóny vyřadil stany s ocelovými tyčemi a nechal jen low coast stany se sklolaminátovými tyčemi a potom nafukovací stany. Osobně bych u Outwellu vybíral jen stany z materiálu Outtex 6000, čili nejvyšší řadu.

Co se týká dalších značek.
Vango má rodinné stany, kde vstupy nemají dveře až na zem a malé děti prostě pokaždé zakopávají když běhají a obávám se, že by to brzy roztrhaly.

Husky co jsem měl letos možnost vidět v kempech byla katastrofa. Trochu fouklo a stany se celé položili. Co to bylo za modely nevím. 2 modely, každý jiný.

Kamarád má nafukovací Decathlon a ten se mi velmi líbí. Má verzi s tím Fresh & Black pro 4 a systém větrání je pecka. Lepší než Outwell, protože jsou v ložnici větrací okna při zemi. I během slunečného dne (podmínka aspoň trochu větřík samozřejmě) se ve stanu dalo poležet. Vůbec ta řada Fresh & Black je povedená i provedením. Co se mi hodně líbí je dvojitá střecha, kdy se ohřívá jen horní látka a pod ní je větrací síťka. Perfektně vzdoroval i raganu a lijáku na vysočině, přestože má limit větru kolem tuším 50-60km/h (náš Outwell až 100km/h 8) ).

Dnes bych šel do nafukovacího Decathlonu Quechia Air seconds 6.3XL. Super cena, záruka 5 let a dostupné trubice v případě problému.
Dallli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 19, 2017 22:16

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod previt » pon srp 19, 2019 14:05

Ať nezakládám nový topic, tak se zeptám zde. Vybírám stan pro 4 osoby (2 dospělí + 2 malé děti), který by měl místo i pro případného návštěvníka. Zatím někam moc často nejezdíme, ale když, tak nejspíš to bude vždy autem. Tzn. rozměry aby se mi to vešlo do loďáku při splouvání Vltavy asi řešit nemusím.. :D

Výběrkem prošly do finální fáze stany Outwell Montana 6P, Outwell Nevada 5P, Vango Hudson 600XL a Vango Hudson 500XL. Vango 500XL je s otázníkem, protože jedna samonafukovačka má délku 195cm, ale ložnice v něm má délku jen 190cm (ale to si ještě ověřím fyzicky o víkendu v Letňanech).

Každopádně který z této čtveřice byste doporučili? Vango se mi líbí, že díky vanovité konstrukci do něj i při velkých lijácích prostě nenateče, Outwell mi přijde zase takový komfortnější.

A hlavně máte někdo zkušenosti, jak je to se slevami na výstavě stanů v Letňanech? Jestli tyto slevy drží od začátku výstavy anebo to během sezóny graduje, tzn. teď budou ty slevy největší? Jde mi o to, jestli má vůbec cenu ten stan koupit teď, když vím že zase někam pojedeme až příští léto, anebo jestli počkat zase na příští rok, kdy budou možná nové (lepší) modely za podobnou cenu a záruka mi poběží také déle.
previt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 19, 2019 13:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod thepromise » sob srp 24, 2019 22:33

V letnanech jsem byl tento rok dvakrát :))
Pokud už máš dvě děti, tunelová konstrukce je obtíží. Vzal bych něco jako Coleman bering 4, husky boston, trimm galaxy 2. Je to prkotina, ale spojovací místnost dělá 3 metrovou vzdálenost a udělá trochu soukromí navíc. Stan outwellu sice má oddělené ložnice, ale jen tenkou skoroprůhlenou přepážkou a soukromí 00 nic. Časem by tě to štvalo. Děti dělají hluk, budil by si je chrápáním, nemohl by si ani trochu sáhnout na ženu atd :D Časem outwell prodám a podobný výběr mě čeká taky.
thepromise
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 19, 2019 11:16

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Cvrk » ned srp 25, 2019 3:49

Neni to sice odpověď na výběr, jen takový postřeh či požadavek. Přes 7 let mám Coleman Ridgeline 6 a i když jsem s ním jinak velmi spokojen, tak další stan, po kterém se už prohlížím, bude mít určitě integrovanou podlážku. Někdy zkrátka nebyla možnost vybírat rovné místo a při delším lijáku to bylo naho... furt hlídat, jestli už někudy neteče přes podlážku. Naštěstí jsou podlážky v ložnicích dostatečně vanovité a nepropustné, takže, i když bylo 5 cm vody, tak nepustily, což se nedá říct o té v předsíni, která tak tvarovaná není.
Takže, jak tu někdo psal, radši ať děcka zakopávají ve dveřích, hlavně, že tam nepoteče.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod thepromise » ned srp 25, 2019 8:11

což je třeba důvod, proč moc nedoporučuju stany z decathlonu, kvalitně jsou ok, ale kecaj s rozměrama a podlážku nemají pod celým stanek... outwell má takový "límec" který se dá položit, děti nezakopnou a v detši se udělá taková vanička :D
thepromise
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 19, 2019 11:16

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod previt » ned srp 25, 2019 10:58

thepromise píše:V letnanech jsem byl tento rok dvakrát :))
Pokud už máš dvě děti, tunelová konstrukce je obtíží. Vzal bych něco jako Coleman bering 4, husky boston, trimm galaxy 2. Je to prkotina, ale spojovací místnost dělá 3 metrovou vzdálenost a udělá trochu soukromí navíc. Stan outwellu sice má oddělené ložnice, ale jen tenkou skoroprůhlenou přepážkou a soukromí 00 nic. Časem by tě to štvalo. Děti dělají hluk, budil by si je chrápáním, nemohl by si ani trochu sáhnout na ženu atd :D Časem outwell prodám a podobný výběr mě čeká taky.


No, nakonec jsem tam byl včera a měl jsem asi tak 5 vteřin na rozhodnutí, jestli vezmu vystavený Montana 6P nebo ne :D (Nevada i všechny Vanga už byly rezervovány). Tak jsem do toho šel, přecijen za 11,5k to není špatný kup.

Uvidím příští rok, jaké to budes s tím soukromím a tak. Přinejhorším to prodám a zkusím zase něco dalšího. Každopádně je to hrozně těžká a velká kráva, v kombíku mi to zabralo přes půlku kufru.. :D
previt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 19, 2019 13:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod thepromise » ned srp 25, 2019 17:21

Jo jsou trochu větší :D ... uvidím sám... outwell dělá nejlepší stany poměr cena výkon, ale to oddělení ložnic je tristní. Dva roky a začne ti to vadit. plachta mezi ložnicema je snad i průhledná. Proto bych už znovu nekoupil.
thepromise
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 19, 2019 11:16

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod mar00 » pát srp 30, 2019 9:44

Po loňském stanování s dětmi ve svém menším letitém stanu Husky jsem se rozhodl, že auto uveze i něco většího a výrazně pohodlnějšího na spaní, oblékání, ale i případný deštivý den.
Požadavky:
- 4 osoby + místo na batohy, ideálně i nouzově další místo na spaní člověka/psa
- stabilní konstrukce za běžného počasí i bez kotvení (nemusím v kamenité zemi hledat místo na kolík, jde postavit i na betonu, lze přenášet po tábořišti)
- dostatečná výška na oblékání dětí, hraní karet...
- samozřejmě cena
Ve finálním výběru jsem měl Pinquin Base Camp 4 a Jurek Kampy 4. Oba mají podobnou konstrukci, křížení prutů, dvě oddělené ložnice a středovou předsíň. Nakonec jsem zvolil Pinguin Base Camp 4. Zatím jsem s ním nezažil extrémní počasí, běžný déšť zvládá v pohodě. Při volbě rozhodla integrovaná podlážka pod celým stanem, tedy i střední předsíní. Podlážka je ušitá tak, aby zvýšený vstup šel při hezkém počasí srovnat vyháknutím do roviny se zemí. Vnitří ložnice se staví již na suchu, takže v dešti stačí postavit rychle jen vnější stan. Dokonce vnitřní ložnice nemusí být ani instalovány a stan bude jedna velká místnost, samozřejmě s menší ochranou před hmyzem a chladem. Středová předsíň umožňuje díky podlážce suché skladování věcí, přespání další osoby, aktivity při špatném počasí.
Stan letos úspěšně vyzkoušen a spokojenost. Na nošení po horách to kvůli velikosti a váze není, ale do auta super. U stanu není návod na ideální způsob stavby, takže zatím jen dvakrát různý pokus. Lepší mi připadá nejdříve nasunout pruty do tunelů potom stan jedna osoba uprostřed zvedne a druhá nasadí pruty do kotvení v rozích. Proto je při stavění lepší být ve dvou, jinak bych si asi musel pomoci uprostřed nějakou dočasnou podpěrou.

Ještě doplnění k cenám. Mé pozorování je, že ceny stanů po létě jsou tak o 10% nižší než před létem, ale je to individuální.
Naposledy upravil mar00 dne stř zář 4, 2019 12:02, celkově upraveno 1
mar00
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 30, 2019 8:40

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod FrantaKrajta » pát srp 30, 2019 12:06

Kdybyste nekdo rodinku teprve planoval ;) tak od pristiho roku dela i MSR rodinne stany - Habitude. Dokonce i pro dlouhany, vyska skoro dva metry.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Kilop » čtv zář 12, 2019 8:04

Taky jsem teď před otázkou, jaký stan vybrat a hledám něco pro občasné výletování v pokročilém jaru a létu pro jednoho až dva lidi. S Decathlonem mám dobré zkušnosti ohledně spousty zboží, teď jsem u nich na stany koukal a přišly mi solidní, ale rád bych znal osobní zkušenosti někoho a věděl, že ten stan vydrží aspoň pár let. Nemáte někdo stan z Decathlonu už nějakou dobu? Pokud ano, tak jste / nejste spokojeni. Případně poraďte nějaký jiný typ / výrobce, ale nechci za něj dávat příliš peněz- jsem jen občasný cestovatel a nadšenec.
Kilop
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 12, 2019 7:51

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » čtv zář 12, 2019 10:00

Mcgurin píše:Prosím o radu,stan pro 2 dospělí a 2 děti.
Výhledl jsem si
Pinguin campus 4
Outwell Aspen 500
Quechua arpenaz 4.1

Děkuji
Pavel



Kamarád měl za nemalé peníze Pinguina ve stylu konstrukce, jako máme my za pár kaček Arpenaz 4.2 (teď ho neprodávají, ale tropiko vypadá takhle https://www.decathlon.cz/tropiko-ke-sta ... 04467.html).
Stan mu po dvou třech sezónách zkřehnul, trhal se, ...

Neříkám, že je nekvalitní, ale zvolili jsme přístup, že rodinný raději levný. Decathlon je v tomto ohledu perfektní volba z pohledu cena/výkon.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod johny_r » pát říj 18, 2019 11:19

Pro hledače rodinného stanu můžu přidat zkušenost a doporučení - Jurek MIDI 4 DUO.
Ve stanu se pohodlně vyspí 4 lidi (dva dospělí a dvě děti). S trochou nepohodlí by se vyspali i 4 dospělí - vejdou se tam 4 standardní nafukovací karimatky. Stan má dvě předsíně, kdy jedna může sloužit jako vstup a druhá jako skříň pro zavazadla (v našem případě obří 120l taška). Stan vydrží jakoukoli průtrž mračen zcela suchý (uvnitř :-)) a stavba je díky systému provázek/háčky bleskurychlá. Letos jsme s ním strávili 3 týdny dovolené po německých kempech a nezklamal. Ze zkušenosti se stanem Atak 3 (stejné materiály, menší model) můžu zodpovědně říct, že při použití ve stylu jedna dlouhá dovolená a občasný víkend za rok vydrží 10 let bez citelné ztráty odolnosti. Po 10 letech se začaly trhat izolační pásky ze švů, ale déšť to pořád drželo bez problémů - dle výrobce běžné opotřebení za tu dobu.
Pro někoho, kdo nehledá obří stan s oddělenými ložnicemi a předsíní, je to ideální řešení v kvalitě a odolnosti, která se u velkých stanů snad ani nevyrábí. A v kempech to spadá do kategorie "malý stan", takže to vyjde levněji. Zabalené to objemově odpovídá zhruba spacáku, což je v momentě kdy na dovolenou balíte kočárek krosnu na dítě, autoledničku a další podobné vymoženosti celkem argument :-).
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Estevez » úte úno 18, 2020 11:51

Mám už cca 5 let Jurek KAMPY 4 - podle mě výborný rodinný stan (pro 2 dospělé + 2 děti + pes), dvě oddělené ložnice, středová předsíň, vysoký, prostorný, 5x křížené duralové pruty. velmi stabilní, už toho vydržel hodně, a po těch 5 letech vypadá stále jako téměř nový. Používáme ho s footprintem. Jedinou "nevýhodou" je, že se poměrně často rosí, ale to nám dělaly i jiné stany.
Estevez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 4, 2018 11:00

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » čtv črc 16, 2020 21:07

zdravím, vybíráme rodinný stan se 2 ložnicemi vedle sebe. Měli jsme Arpenaz 4.1 (Decathlon), ale děti rostou tak chceme ty 2 ložnice. Padnul mi do oka buďto Zulu Pavilon 500 (https://www.4camping.cz/p/rodinny-stan- ... ilion-500/), nebo High Peak Kimberly 5 (https://www.lidl-shop.cz/High-Peak-Tune ... p100191146). TEdy hledáme v této cenové hladině, vzhledem k četnosti užití naprosto stačí. Máte někdo zkušenosti s těmito stany? Nebo doporučíte něco podobného? Děkuji.
-------------------------

Edit
Tak rozhodnuto. Nakonec opět Decathlon https://www.decathlon.cz/prutovy-stan-a ... 00620.html
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Předchozí

Zpět na Stany

cron