Rodinný stan - výběr, zkušenosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakou značku rodinného stanu doporučujete?

Husky
3
3%
Hannah
1
1%
Coleman
5
5%
Pinguin
24
26%
Jurek S+R
15
16%
Jurek S+R
15
16%
Ferrino
5
5%
Ferrino
5
5%
Jinou...
9
10%
Jinou...
9
10%
 
Celkem hlasů : 91

Skandika Gotland 6

Příspěvekod jirkapohl » stř zář 2, 2015 15:59

Skandika Gotland 6
Dobrý den.Mám velkou prosbu.Znáte někdo značku SKANDIKA?Dá se porovnet třeba s Vango,Outwell,nebo Husky?Díky moc za odpověď.Jirka
Naposledy upravil vonkreuz dne stř zář 2, 2015 16:10, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Vyznačen nový dotaz.
jirkapohl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 2, 2015 15:55

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » stř zář 2, 2015 17:13

Nemám. Ale Vango a Outwell jsou rozdílná třída oproti Husky. Na to nezapomeň.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod lenkato » čtv zář 3, 2015 12:11

Tak jsme nakonec koupili Pinguina Campus 4 (dostala jsem na něj takovou slevu, že vyšel cenově podobně jako 3) a vypadá velmi dobře. Jsem nakonec ráda, že jsme nešli do tunelového Vanga, protože po tomhle létu byla země natolik vyprahlá, že jsme většinu kolíků nedokázali pořádně zapíchnout, takže ta konstrukce ložnice se zkříženými pruty byla v podstatě samonosná a stačilo přikotvit předsíň. Na zádech by se mi těch 7 kilo teda opravdu tahat nechtělo, ale jako rodinný stan do kempu (pro tříčlennou rodinu velkorysé, čtyři by přenocovali s přehledem) vypadá výborně. Byť jsme v něm tedy zatím ještě nezmokli, ale v tomhle zas Pinguinovi důvěřuji, že ty materiály používají poctivé. A navzdory velikosti stanu má pěkně maskovací barvu a v lesíku se celkem ztratil. Colemana mi rozmlouvalo více lidí včetně těch z prodejny.

K Jirkapohl - nezbývá než souhlasit s Budo, z vlastní zkušenosti a nejen se stany, Husky opravdu nee.
lenkato
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 19, 2015 7:05

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod martin12340 » stř dub 13, 2016 8:51

martin12340
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 13, 2016 8:49

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod tomasc » pon čer 6, 2016 9:10

V Lidlu budou mít od čtvrtka opět ten rodinný stan, který nám tu fotil nomadm. Zajímaly by mě zkušenosti někoho, kdo si to loni koupil. Díky!
tomasc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 6, 2016 9:05

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » úte čer 28, 2016 12:43

Hlásím, že stan z Lidlu je ok, prostorově naprosto super (pro 2 dospělé a 2 děti bomba). Pro někoho kdo nejezdí pod stan každý týden, ale vytáhne ho párkrát za rok ten stan určitě službu udělá. Já ho nakonec vrátil z důvodu přetržení vodící šňůrky v jedné z tyček, dalo se to opravit z přiložené sady na opravy, ale zkusil jsem a dostal peníze zpět. Klidně bych ho vzal znova, vzhledem k tomu, že nemáme potřebu tak velký stan používat často.
Teď chci vzít z Decathlonu tady ten: http://www.decathlon.cz/p/8294502_stan- ... znice.html, je ještě o něco levnější, sic o něco menší, ale tu službu taky udělá...
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod iggi » úte črc 5, 2016 19:58

Tiez chcem kupit stan z decathlonu. Mate ho tu uz niekto? Ten Appenaz 4.1
Stoji 90€
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Stan pro rodinu. Doporučení pro 2016

Příspěvekod Elwen » čtv črc 7, 2016 15:42

O outdoorové vybavení jsem se dřív dost zajímal. Jak se nám ale narodily děti, tak jsme teď nějakou dobu pod stanem nebyli a přestal jsem sledovat co za produkty mají dobré ohlasy. A hlavně, podobný stan jsem nikdy dřív nesháněl. Proto budu rád za doporučení a osobní zkušenosti.

Požadavky:
- 2 ložnice (alespoň 2 a 3 místa pro lidi). Může být i větší (počet ložnic/míst). Ideálně odděleny předsíňkou spíš než vedle sebe, pro větší soukromí.
- cestovat se bude vždy autem, takže váha nerozhoduje. Stan bude základna odkud se bude vyrážet.
- budeme jej ale používat i mimo dokonale rovná campingová místa, tak aby něco vydržel.
- odolnost proti dešti a větru. Asi mi zůstalo, že mám rád kvalitnější produkty, i když chápu, že v tomto kontextu už nebudu potřebovat to, co jsem potřeboval dřív, když jsem běhal se stanem po horách.
- nepříliš komplikované balení a stavění. Tak, abychom to zvládli s ženou ve dvou do 20 minut.
- snadná možnost případné reklamace (jsme z Brna)
- ideálně bez stovek malých součástí, které by měly tendenci se poztrácet.
- dobrý systém ventilace a proudění vzduchu
- na výšku mám 180 cm, společná místnost, kde bych mohl být vzpřímeně by byl fajn bonus
- raději si připlatím za dobrý výrobek, ale nerad bych platil 15tis za produkt, který jde v US sehnat za 5tis.

Budu fakt rád i za vaše postřehy, jaké kvality rodinného stanu jsou pro vás důležité a proč?
Díky moc za pomoc!
Elwen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 7, 2016 15:17

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod duchoslav » sob črc 16, 2016 10:13

Ahoj. Tak jsem tady ,abych podpořil pinguin omega 4. Máme ho už pár těch roků a musím říct, že naprostá spokojenost. Dost se potíl (odstraněno přidáním dalších poutek na odvětrávaní v pinguin zdarma).Tragédie byla,když mi přišel zpátky po opravě našlapanej v krabici jak zmuchlanej papír-velká ostuda profíků, mám to na fotce,protože se o něj starám jako blbec a pak to přijde od výrobce zmuchlaný,tak jsem byl fakt naštvanej. Po 4 letech už praskali lamintyče. Zakoupeny nové durawrap ,sada na celý stan za super cenu 1150,- Tropiko absolutně v pohodě drží ,ložnice taky (za tu dobu stavěn tak 30x).Pravda je ,že je křivej jak prase a nejde vypnout ,tak jak má jít. Nedávno jsme chytili na hohe wandu fučák jak prase asi 12 hodin a zůstalo nám tropiko asi na půl metru vytahaný. Za mě a mojí rodinu dávám za 1 .Postavenej za pár minut ,prostornej a odolnej. Samozřejmě ,že je na vožení autem ne na záda.Někomu by mohlo vadit,že nemá dělenou ložnici.
duchoslav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 15, 2015 10:54

Rodinný stan pro 4-5 osob - který byste doporučili ?

Příspěvekod zvirek » pon črc 25, 2016 12:18

Vybírám stan do kempu, k převážení autem, pro 4 člennou rodinu ( ale spaní na nafukovacích matracích 75 cm šířky, takže ložnice minimálně 300 cm šířky), tedy spíše stan pro 5 osob.

Rozhoduji se mezi těmito dvěma, ale budu rád i za jiné tipy:

http://stany.heureka.cz/coleman-da-gama-5

http://stany.heureka.cz/coleman-galileo-5/


Mírným favoritem je Da Gama, hlavně kvůli tyčové konstrukci, která mi přijde stabilnější a bude více místa na postavení ( zachovává výšku i u stran stanu , měřím 190 cm ).

Ale jak píšu, rád si nechám poradit proč ano, či proč ne, případně jaký jiný doporučíte.

Předem díky.
zvirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 25, 2016 12:06

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod mike » pon črc 25, 2016 16:52

Doporucuju nezakladat zbytecna vlakna, zvlast kdyz je vhodne skoro nahore. Slouceno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » pon črc 25, 2016 19:31

IMHO rodinný stan a Outwell synonymum jest :wink:

Anebo Vango z levnejsiho, ale porad super ranku.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Miras » pon črc 25, 2016 20:50

Jsme teď byli rodinný hangáry okukovat na výstavě stanů, s ohledem na budoucnost jsme chtěli dvě ložnice. A musím říct, že nás mnohem víc oslovilo uspořádání se dvěma ložnicema oddělenýma předsíňkou, než jedná velká ložnice s možností rozdělení. Ta přepážka je fakt hodně symbolická, člověk se přes ní s tím vedle ležícím pošťuchuje loktama...
Zároveň jsme potřebovali jednu ložnici dost velkou na to, abychom se do ní ještě nějakou dobu vešli ve třech, než mladýho vyčleníme do vlastní. Tím odpadly stany sice se dvěma ložnicema, ale šířky jen 140cm, tam bychom se tři skládali už docela těžko. Tím se výběr dost zúžil, takových stanů moc není, v potenciálním výběru zůstalo jen tohle:
Hannah Space 4-6
Husky Boston 6
Pinguin Omega 6
Coleman Bering 6
Regatta Atlin 6
Z toho se nám zase nejvíc líbila varianta, kdy jedna ložnice je větší a druhá menší, dvě mega ložnice už jsou zas až moc nevyužitýho prostoru. Takže rozhodování mezi Husky a Pinguinem. Ten Pinguin tu byl několikrát zmíněnej, bývali bychom do něj klidně šli, ale zas až tak převratně pozitivní recenze taky nemá a zkoumání na místě neodhalilo žádnou zásadní výhodu či nevýhodu jednoho nebo druhýho. Tak nakonec rozhodla hlavně skoro o 3k nižší cena ve prospěch Huskyho...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » pon srp 1, 2016 11:22

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » pon srp 1, 2016 13:10

nomadm píše:Hlásím, že stan z Lidlu je ok, prostorově naprosto super (pro 2 dospělé a 2 děti bomba). Pro někoho kdo nejezdí pod stan každý týden, ale vytáhne ho párkrát za rok ten stan určitě službu udělá. Já ho nakonec vrátil z důvodu přetržení vodící šňůrky v jedné z tyček, dalo se to opravit z přiložené sady na opravy, ale zkusil jsem a dostal peníze zpět. Klidně bych ho vzal znova, vzhledem k tomu, že nemáme potřebu tak velký stan používat často.
Teď chci vzít z Decathlonu tady ten: http://www.decathlon.cz/p/8294502_stan- ... znice.html, je ještě o něco levnější, sic o něco menší, ale tu službu taky udělá...


Tak jsme ho min. pátek vzali v Ol Decathlonu, přes víkend otestovali v kempu na Bozéňově a spokojenost. Ložnice je sic menší než ten Lidl stan, není rozdělená přepážkou, ale pro naše účely (2 děti 8 a 6 let) a méně časté využití zcela dostačující, předsíň je velká, s jedním (předním) vchodem. Zpracování bych řekl, že je o něco lepší než u stanu z Lidlu. Foto dodám.
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » pon srp 1, 2016 14:13

Mne by fakt zajímala zivotnost takovyho stanu. Kdyby mel vydrzet 3 roky po 14 dnech, tak to je asi dobry, za ty prachy, ale nejak proste PE podlazce moc neverim, kdyz vidim, jak dopadne za rok modra kryci PE plachta .... proste bych se bal, ze 2 roky budou hranice zivotnosti. Pak sem dej nejakou zpravu o tom, jak se to po delsim case chova. Diky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » pon srp 1, 2016 14:46

jsem taky zvědavý, ale jak jsem uváděl výše, vzhledem k tomu, že máme i menší stan Pinguin Tornado, který používáme při kratších pobytech, tak se nám nechtělo utrácet za velký stan x tisíc. Když stan vytáhnem 1x - 2x ročně, tak je škoda aby se po zbytek roku válel v garáži stan za x tisíc...
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » pát srp 5, 2016 22:29

přikládám pár foto z první stavby

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » pon srp 8, 2016 13:08

Tak jsem se nakonec tady dohodli na Arpenazu. Po poradě s wawrikem jsem si přiznal, že do "rodinného" stanu s nízkou frekvencí využití není rozumný cpát peníze. Rozhodlijsme se pro verzi 5.2

Kupovat ho ale budeme asi až na další sezónu anebo jestli bude ve výprodeji.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Miras » pon srp 8, 2016 13:13

Od čtvrtka budou mít rodinný stan v Lídl. Kdo otestuje ten? :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » pon srp 8, 2016 13:36

Lidlacky jsme měli minulou sezónu, viz. mé starší příspěvky výše. Rozhodně bych se ho na občasné použiťí nebál, má více praktických vychytávek než ten co máme z Decathlonu.
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Miras » pon srp 8, 2016 13:40

Pokud se nepletu, tak ten loňský model měl ale jen jednu ložnici s jedním vstupem, nebo ne? Tenhle má mít "oddělené spací prostory s vlastním vstupem".
Škoda, že tam nemají víc fotek, nebo aspoň plánek s rozměrama...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » pon srp 8, 2016 13:51

Nene i ten loňský měl rozdělenou ložnici se dvěma vchody, na těch mých fotkách to jde myslím vidět.
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod chausj » čtv črc 13, 2017 11:42

Zhanam stan pre 5 osob, dvaja dospeli a tri deti (6,3,1). Tento rok by sme ho vyskusali niekde na Slovensku, ale buduci rok uvazujeme nad Sardinou na cca dva tyzdne. Urcite s tym budeme chodit iba autom a bodla by aj vacsia predsien pre pripady nepriazdniveho pocasia a aby sme sa tam potom nemusili uplne tlacit okolo stolika. A aby mal dobru ventilaciu a sietky prroti hmyzu.

Podla vasich skusenosti, je lepsie stan, ktory ma velku predsen a potom rozdelenu spalnu na dve samostatne:
Quechua ARPENAZ 5.2 XL
Vango Avington 500 XL
Coleman Da Gama 5
Vango Avington 600 XL
Outwell Aspen 500
Husky Caravan 12

Alebo ked su spalne rozdelene predsienou:
Regatta Atlin 6
Pinguin Omega 6
High Peak Tauris 6

Do buducna by mozno ten stan by sa uzival aj castejsie a preto ide aj o to aby nejaky ten rocik vydrzal.
chausj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 13, 2017 8:28

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod kikapu » čtv srp 24, 2017 14:46

Řeším stan na příští sezónu, využití pro 5-ti člennou rodinu. V poměru výkon/cena mně samozřejmě přijde jako favorit stan z decathlonu quechua arpenaz 5.2. Jediné co mně odrazuje je nemožnost spojit ložnice. Jinak zpracováním se mi líbí asi nejvíc Coleman, hlavně větrací vychytávky. Jen se mi nechce vysolit 2x víc. Ještě mně napadlo koupit ten arpenaz a přepážku holt vystřihnout. Máte už někdo otestovanou životnost stanů quechua dejme tomu alespoň 5 let?
kikapu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 24, 2017 14:02

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod iggi » ned říj 29, 2017 7:29

A čo vravíte na tento stan? Trochu netradičný, ale páči sa mi. Ako rodinny.
Coleman Cortes Octagon 8
http://www.coleman.eu/uk/c-738-cortes-octagon-8.aspx

majú ho za 220€ a vypadá že je priestranný a lahko sa stavia. Plánujem kúpiť nový stan pre rodinku, sme 4-ja. Do chorvátska, ku Liptovskej Mare a tak.

Alebo ísť do Outwell?
napr: Outwell Aspen 500 73 - 312€
Outwell Prescot 500 - 180€
Outwell Lawndale 500 - 360€
https://sk.sportsdirect.com/camping/ten ... %5EOutwell
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Liborek22 » sob pro 9, 2017 18:07

Ahoj sháním nějaký kvalitní rodinný stan pro 4 osoby s prostornou předsíňkou,chceme jet s dětmi pod stan až se oteplí,tak se začínám dívat jaké stany jsou dobré,díky za radu
Liborek22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 9, 2017 17:58

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Pavel45 » pon pro 11, 2017 10:59

Vidím, že pár z Vás nakoupilo stany v Decathlonu- je tu někdo, kdo už ho využívá delší dobu a může říct, jak je spokojený. Já od nich totiž občas kupuju oblečení + nějaké maličkosti a vždy spokojenost, ale nedávno jsem koupil pár věcí na kolo a ty moc nevydržely. Zajímalo by mě, jak to bude hlavně s voděodolností <spam_link_zrusen> a jestli se nebude materiál po jedné, nebo 2 sezónách trhat.
Naposledy upravil Pavel45 dne úte led 2, 2018 12:00, celkově upraveno 1
Pavel45
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 11, 2017 10:44

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod remy77 » pon pro 11, 2017 13:25

@Pavel45
stan s Dcathlonu nemam, ale bol som 2-krat na Korzike, spal asi v 5 kempoch a stany Quechua z Decathlonu tam maju zastupenie tak 75 % (je to domaca Fr. znacka) a nezdalo sa, zeby to boli stany na jednu alebo dve sezony. Myslim, ze pomer vykon cena viac ako slusny.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Liborek22 » úte pro 12, 2017 20:29

My jezdíme každý rok s dětmi pod stan a tak jsme si pořídili už lepší stan,myslím,že se to určitě vyplatí. Máme tento https://www.youtube.com/watch?v=anwy2MPT5RE a maximální spokojenost,je prostorný a pohodlný.
Naposledy upravil mike dne úte pro 12, 2017 20:48, celkově upraveno 1
Důvod: spam link zrusen
Liborek22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 9, 2017 17:58

PředchozíDalší

Zpět na Stany