Rodinný stan - výběr, zkušenosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakou značku rodinného stanu doporučujete?

Husky
3
3%
Hannah
1
1%
Coleman
5
5%
Pinguin
24
26%
Jurek S+R
15
16%
Jurek S+R
15
16%
Ferrino
5
5%
Ferrino
5
5%
Jinou...
9
10%
Jinou...
9
10%
 
Celkem hlasů : 91

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod booze » pát čer 12, 2015 20:50

mike píše:Vzdyt jsi ty fotky prohodil #-o

ty fotky jsou spravne vsimni si travy u potucku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » ned čer 14, 2015 20:15

tak jsme ho dnes poprve na zkoušku postavili, pořádně jsem se zapotil :) je to pořádný kus stanu....detaily zpracování nejsou asi úplně nejlepší....ale myslím, že nám, při výše uvedené frekvenci použití, nějaký rok vydrží.
Přikládám pár foto, pokud to někoho zajímá...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil nomadm dne ned čer 14, 2015 20:19, celkově upraveno 1
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod booze » pon čer 15, 2015 11:41

Dik za fotky je to OBR.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod margo » pát črc 3, 2015 8:32

Zdravím,
jelikož je tady vlákno rodinné stany už založeno tak se zkusím zeptat zde.
Jezdíme stanovat už asi osm let. Máme obyčejný stan Husky Bora, ale chtěli bychom si pořídit už něco většího, tak pro 4-5 lidí. Protože časem budou děti a nebo se za nái do kempu přijdeou podívat přátele "nestanaři" kteří si buď někde narychlo půjčí stan a nebo přespávají v autě.
Jde o to že v dnešní době je tolik stanů že člověk prostě neví. O stanech už jsem si něco načetla ale i přesto prostě nevím :-)
Jde o to že na výstavě v Letňanech mě celkem oslovila značka Outwell, hezké provedení a splňovalo naše podmínky. (4-5 osob, místo na sezení, místo na spaní rozděleno na dvě zipem což je dobré kvůli soukromí, mezi ložnicemi pořadač na drobnosti, stan má v prostoru na sezení podlážku s boky což je super) jezdíme tak dvakrát ročně pod stan od jara do podzimu.
Takže otázka zní není tento stan až zbytečně moc? Co myslíte....
http://stany.heureka.cz/outwell-newgate-5/

Existuje nějaký levnější kompromis? Díky za vaše odpověďi :-)
margo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 3, 2015 8:16

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » pát črc 3, 2015 9:03

já se domnívám, že právě Outwell a rodinný stan jsou jedno. Prostě mezi ně dáš rovnítko.
Samozřejmě můžeš vybrat něco od Jurka http://www.jurek.cz/cs/vyrobky/stany/camping
Kvalita i pozáruční servis jsou 100%. A cena bude lepší, než přijatelná :-)

Mít ale kupu peněz s tím, že jsem ochoten je za super rodinný stan utratit, Outwell by byl mou volbou č.1. Je to jen otázka financí, ale rozhodně ne pochybností o kvalitě.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod pickard » pát črc 3, 2015 9:05

30 tisíc? :shock: notyvole.

To je ze zlata? Podle mě to je cenově naprostej úlet, pokud je to na rodinné kempování v ČR. To je cena špičkových expedičních stanů do Antarktidy.
Kup si normální Jurek. Není to zdaleka tak efektní jako mnohý jiný, ale zato to vydrží, funguje, snadno se staví, snoadno se opravuje a je to levný.
U stanů možná víc než u ostatního vybavení často platí, že "funkce" a "vychytávky" jsou akorát na nasr... Zesložiťujou to, kazí se, trhají se, teče tudy, láme se to v nich a stejně je nikdo nepoužívá.

Edit: OK, pokud kolega říká, že to je skvělej stan, tak asi je. Na kempování v ČR bych za to ty prachy nedal ani omylem, a to se mi kamarádi smějou, že jsem prachatá modelka co chodí akorát v Arcteryxu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod booze » pát črc 3, 2015 9:54

Stany Pinguin prumer.
Jurek Hotel Cesky obr. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » pát črc 3, 2015 10:16

určitě bych ještě do výběru zařadil stany Ferrino (http://www.ferrino.cz/kategorie/29-rodinne/)
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod pickard » pát črc 3, 2015 10:33

Do Jurka Hotel se vejdou všichni uživatelé outdoofora s veškerým svým vercajkem.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod booze » pát črc 3, 2015 11:08

nejlepsi je ten party placek uprostred. Jednou jsem ho videl v Rakousku v kempu, kde v nem spalo 7 chlastajicich typku 40+. A vecer nas v nem chlastalo asi 11. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod budo » pát črc 3, 2015 11:16

Ten jsem mel namysli taky. Jen jsem mu chtel dat vybrat. ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod booze » pát črc 3, 2015 11:39

budo píše:Jen jsem mu chtel dat vybrat

margo píše: O stanech už jsem si něco načetla ale i přesto prostě nevím :-)

To bude zena. :-k *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Janak » čtv črc 30, 2015 10:03

Zdravím uvažujeme o koupi stanu Husky Boston 8 ,má někdo zkušenosti přímo s tímto stanem ?
Janak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 30, 2015 9:44

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod pickard » čtv črc 30, 2015 10:52

Nikoli, ale nejeden místní odborník by ti asi řekl, že před nákupem čehokoli Husky je lépe poohlédnout se jinde po alternativách.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Janak » čtv črc 30, 2015 14:16

A tomu mám rozumět tak že značka Husky je tady zavrhnutá aniž by jí někdo zkusil? :?
Nebo mi někdo doporučí stan od jiné značky ve stejné velikosti a ceně?
Janak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 30, 2015 9:44

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod fps » čtv črc 30, 2015 14:56

značka Husky je tady zavrhnutá protože je z jejich výrobky špatná zkušenost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod pickard » čtv črc 30, 2015 15:03

Potřebuješ těch údajných 8 lidí?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Janak » čtv črc 30, 2015 16:31

ted máme už nějaký rok tento stan Rodinný stan OPEN AIR Himalaya ,který má být pro 4-6 osob a nás je 5. Ale když spí tři v jedné ložnici tak je to tam nacpaný že se někdy dotýká ložnice tropika tak jsme chtěli něco většího. Takže asi tak :wink:
Janak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 30, 2015 9:44

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 30, 2015 17:30

Tohle nedoporučení od Fps ber asi tak, jako kdyby ses ptala na auto na ježdění po městě (nákupy, harant do školky) a on ti řekl, že Fabia je do města na houby a on by ti doporučil jedině BMW, nejlépe však Jaguar.
Na to, co tady chodí, absolvují a dělají nejzdatnější z místního osazenstva v horách není Husky uplně vhodný (např. z duvodu vyšší váhy, možného rizika selhání v těžkých podmínkách).
Avšak na užívání do kempu, s rodinou je Husky plně dostačující. Já ti to schvaluji.

Edit: od léta 2006 používám celkem pravidelně (15 nocí za rok?) stan Hannah Serak III na kempování v klidných a mírných podmínkách (absolvoval i pár vichřic a bouří na horách a větrných pobřežích) vše stále funguje jak má.

Nevím parametry vybraného stanu Husky, ale koukej se po stanech, které mají podlážku z nylonu, protože má vyšší životnost a menší hmotnost než podlážka ze skládaného/tkaného polyethylenu.

Edit 2: Do kempu není žádný stan dost velký. Je príma když jedu jen s bratrem a máme v kempu jeho stan pro 4 lidi - v jedné ložnici spíme, ve druhé vaříme a máme hozené horocajky.

Edit: děkuji Šípce za pravopisné upozornění. :prayer:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod fps » čtv črc 30, 2015 17:58

to co popisuješ dost nesedí, protože na kempování k Mácháči, jsou za stejné peníze lepší výrobci než je Husky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » čtv črc 30, 2015 18:20

Tak je sem dej, at ma tazatel nejaky tip. Ja jsem koukal na Jurka, ale ten konci sestimistnym stanem...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 30, 2015 18:34

Janak píše:Zdravím uvažujeme o koupi stanu Husky Boston 8 ,má někdo zkušenosti přímo s tímto stanem ?

Janak píše:ted máme už nějaký rok tento stan Rodinný stan OPEN AIR Himalaya ,který má být pro 4-6 osob a nás je 5. Ale když spí tři v jedné ložnici tak je to tam nacpaný že se někdy dotýká ložnice tropika tak jsme chtěli něco většího. Takže asi tak :wink:

Janak píše:A tomu mám rozumět tak že značka Husky je tady zavrhnutá aniž by jí někdo zkusil? :?
Nebo mi někdo doporučí stan od jiné značky ve stejné velikosti a ceně?
fps píše:to co popisuješ dost nesedí, protože na kempování k Mácháči, jsou za stejné peníze lepší výrobci než je Husky

Chlape četl jsi vubec zadání co Jana hledá? Stan pro 8 lidí s cenou do 7500Kč (aktuální cena H. Boston 8 na mall.cz). Tak mi teda ukaž stan za stejné peníze od lepšího výrobce se stejnými velikostními parametry. Protože když se podíváš na Hannah, Loap, Coleman, Pinguin nebo Jurek žádný takový stan tam v nabídce není...
Ani jsem si nevšiml, že psala o Mácháči. Možná se budeš divit, ale ono se stanuje i na mnou výše zmiňovaných větrných pobřežích, respektive pobřeží jsou občas větru vystavena více než vnitrozemí. Chceš-li příklad, tak příbřežní kempy v chorvatském Rovinj, např. Porton Biondi.

Edit:
@ JanaK - hmmm, Jani nejsi náhodou žena Pepi Námořníka? :-k Ještě jedna věc, která tu už v minulosti zazněla, možná by šlo uvažovat o koupi dvou stanu. Nebo přikoupení druhého stanu k tomu stávajícímu, pokud jsou teda děti dost velké. Druhý stan děckám nabídne jistou míru samostatnosti a dává kempování punc alespoň malého dobrodružství.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » čtv črc 30, 2015 19:08

http://www.decathlon.cz/1010-rodinne-stany

vonkreuz: "Ještě jedna věc, která tu už v minulosti zazněla, možná by šlo uvažovat o koupi dvou stanu. Nebo přikoupení druhého stanu k tomu stávajícímu, pokud jsou teda děti dost velké. Druhý stan děckám nabídne jistou míru samostatnosti a dává kempování punc alespoň malého dobrodružství." - tohle je přístup přesně podle mého gusta. Vidím to naprosto stejně :)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Vango beta x Coleman Tasman

Příspěvekod lenkato » stř srp 19, 2015 7:25

Vango beta x Coleman Tasman

Ač majitelé dvou Jurků, malého a ještě menšího, poohlížíme se teď po něčem vhodnějším (prostornějším) pro dva dospělé a malé dítě, stan se bude tentokrát vozit autem. Nepotřebujeme nic extra, kempování obvykle jen víkendové v českých kempech za příznivého počasí, cenový limit tak 4000, za což se během slev něco rozumného snad sehnat dá.
Raději jednoložnicový, dítě je opravdu ještě malé a další nebude, s hodně velkou předsíní, stát v tom nemusíme, ale aspoň 130 by to vysoké být mohlo. Dcera má velmi důrazný požadavek na průhledná okýnka :-)
Váháme mezi těmito dvěma, okouknuty naživo na veletrhu, Vango si vybavuji živě jako favorita, Colemana nějak vůbec:
Vango Beta 350 XL
https://www.4camping.cz/p/stan-vango-beta-350/#30116
líbí se mi to zavětrování, když už jdu jen do laminátových trubek...
větší okýnka
podlážka v předsíni řešená s možností shrnutí
o 5 cm vyšší

Coleman Tasman 4
https://www.4camping.cz/p/stan-coleman-tasman-4/
o 60 cm širší (ale pro nás jsou zcela OK i ty 2 m od Vanga)
vchody zpředu i zboku
podlážka v předsíni řešená jako jednolitá
dle muže lepší barva

Čistě papírově jsou na tom velmi podobně, cena po slevě stejná (Vango původně 5300, Coleman 4300, nyní oba 3600), ale tak nějak podvědomě považuji Vango za lepší značku než Colemana.

Nějaké zkušenosti?
Naposledy upravil vonkreuz dne stř srp 19, 2015 8:50, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Vyznačen nový dotaz.
lenkato
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 19, 2015 7:05

Vango Langley x Quechua T5.2

Příspěvekod Sawoy » stř srp 19, 2015 10:19

Prošel jsem celé vlákno, rámcově vím co chci, přesto je nabídka poměrně široká. Ač cenově dost od sebe, tohle mě zaujalo:

http://www.decathlon.cz/rodinny-stan-t52-pro-5-osob-2-loznice-id_8330635.html

https://www.4camping.cz/p/stan-vango-langley-400/

Má někdo zkušenost s těmihle stany?
Má Vango Langley 400 něco, kvůli čemu má smysl dát za něj skoro dvakrát víc?

Díky za reakce.
Sawoy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 19, 2015 10:01

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » stř srp 19, 2015 11:22

@lenkato: Vango je zavedeným etalonem mezi UK stany. Důvěru bych vložil v něj. Navíc jsem osobně viděl úplně novej velikej rodinnej Coleman, kterej byl celej překrytej modrou pletenou PE plachtou. Kdyz jsem se majitele ptal, proc to, jestli to ma nejak chranit stan proti opotrebeni (slunce UV,...), tak mi rekl, ze ho jako uplne novej poprve postavili, zaprselo a ve stanu byl rybnik, takze to je operativni krizovy protiopatreni. Dost na to, abych Coleman stany vnimal jako neco, co muze neprijemne prekvapit.

Sawoy: dtto ... a navic vsechny ty stany z Decathlonu (mozna az na par vyjimek) mají "Podlážka: polyethylen" - jeji zivotnost je kratka. Cekej podle miry pouzivani max. 3 sezony.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod lenkato » stř srp 19, 2015 11:31

@budo, díky moc! Ono teda i oba mnou vybrané stany mají uvedenu PE podlážku, myslím, že jsou u svých výrobců z té dost základní řady - pouze laminátové tyčky, vodní sloupec tropika 3000, PE podlážka. Každopádně se lehce zdráhám porovnávat ty čistě papírové parametry, ona moje bunda Husky vydrží oproti manželově Pinguinu podstatně slabší déšť, než začne provlhat, a to mají na papíru vodní sloupec úplně stejný.
Pořád si říkám, že na to musím nahlížet jinak, než když jsme kupovali stan na Island, což ovšem neznamená, že si koupím něco za pár stovek v Tescu.
lenkato
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 19, 2015 7:05

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Sawoy » stř srp 19, 2015 12:43

budo: Díky, využití počítám tak 4 x v roce tyden na miste plus 6 - 8 vikendu ..... jestli by ta PE podlážka mela byt jediným podstatným mínusem tak je Quechua porad slovo do pranice protože i kdybych si po 3 sezónách mel koupit nový tak jsem za šest let na stejných penězích jako za Vango a po třech letech mam nové tropiko i tyče .... pruty v obou případech sklolaminát .... zaklínadlo jménem vodní sloupec 10000/3000 resp. 5000/2000 hraje pro Vango .... jak dlouho vydrzi .... sest a vice let? Pak by ve vyšší cene byl ve hře ještě Outwell (dvojitý polyetylen, tyče durawrap).

https://www.4camping.cz/p/stan-outwell-rockwell-5/
Sawoy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 19, 2015 10:01

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » stř srp 19, 2015 14:27

tak Outwell, si myslím, je synonymem rodinného stanu :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod lenkato » čtv srp 20, 2015 19:25

No tak kdyz jsem se konecne rozhoupala a objednala ten Vango, tak ho vyprodali a k sehnani uz je jenom v cerne barve, ktera pres muze neprojde ani za zlaty prase (i kdyz za to teda mozna jo :) ). Tudiz premyslim, jestli se na to letos nevykaslat a doufat, ze treba za rok je zase nenasiji (soucasne info je, ze nejsou a nebudou), on uz nas beztak letos ceka jen jeden kempovaci vikend, ktery zvladneme v soucasnem malem Jurku. A nebo koukam po tomhle:
https://www.4camping.cz/p/stan-pinguin-campus-3-1/
Pinguin je snad solidni znacka, snad bych i sehnala za podobnou cenu, barvu to ma dle muze idealni, parametry ve vsech ohledech lepsi (da se sehnat i s dural trubkami, ale o tom zatim neuvazujeme), ale je to o pul metru kratsi.
lenkato
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 19, 2015 7:05

PředchozíDalší

Zpět na Stany