Rodinný stan - výběr, zkušenosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakou značku rodinného stanu doporučujete?

Husky
3
3%
Hannah
1
1%
Coleman
5
5%
Pinguin
24
26%
Jurek S+R
15
16%
Jurek S+R
15
16%
Ferrino
5
5%
Ferrino
5
5%
Jinou...
9
10%
Jinou...
9
10%
 
Celkem hlasů : 91

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius Duo 5

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 8, 2010 16:15

@ Amigo & Zbuddy - to červené je tam ode mne, aby bylo vidět, že je to nový dotaz.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius Duo 5

Příspěvekod zbuddy » stř pro 8, 2010 16:20

Aha :twisted: A gdo Ti dovolil měnit cizí příspěvek? :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius Duo 5

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 8, 2010 16:28

A gdo mi dal funkci , pravo a mandát ho presouvat? :mrgreen:

Pripomnel jsi mi film "Proc?"

"Kdo vam dal pravo kricet vecer na ulici?!"
"A kdo ti dal, ty kravo, pravo cumet z vokna?!!"
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius Duo 5

Příspěvekod pap » čtv pro 9, 2010 16:29

Do 30 kg beru jako přenositelný (hodím na krosnu vytřeštím oči a jdu) :shock: Abych upřesnil, sháním něco na zimní "steakožraní" :ú Vyvrzat nějaký kopec na skialpech, postavit "NĚCO" kde se ztratí cca 7 lidí s něčím na zahřátí a kouskem masa. Takže, ten dotaz byl jen výstřel, jestli se neozve něco jako "ty vole si to nech ušít u xxxx za polovic", nebo tak něco. Každopádně dík za reakce :o)
pap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 8, 2010 12:36

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius Duo 5

Příspěvekod johnyhacek » čtv pro 9, 2010 17:15

Tak někde sem zahlíd tohle to mi přijde celkem na tvoje uvedené případy ideální a můžeš tam dát i kamínka :-)

Jinak my jezdíme i v zimě pod klasické týpíčko, to je taky fajn ale musíš mít na tábořišti tyče případně si je vyrobit... ale ohníček vevnitř má taky něco do sebe :zimnioutdoor:
Uživatelský avatar
johnyhacek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon úno 16, 2009 23:37
Bydliště: Klatovy

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius Duo 5

Příspěvekod pap » pon pro 13, 2010 13:13

:o) Dík za tip. Pod "típí" jezdil a úplně na něj zapoměl, do hlavy vlezla kopule........ :o) Klasické "típí" je trošku neohrabané ale tohle je nakopnutí k experimentování :o) Dík
pap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 8, 2010 12:36

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius Duo 5

Příspěvekod thompson » sob pro 25, 2010 21:38

Mám Pinguin Jupiter 4 a naprostá spokojenost. Měl jsem ho 14 dní v Norsku kde týden v kuse lilo a stan vydržel. Na jakési místní náhorní plošině jsme chytli takový vichr, že to ty tyče obrátilo obloukem dovnitř stanu ale pak se to hned vrátilo zpět do tvaru kupole a to se opakovalo několikrát do hodiny a naprosto fpoho. Někteří soustanovší kolegové s tescostany měli ze stanu spacák :lol: s Pinguinem naprostá spokojenost, nepromokavost 100% a odvětrávání taky dobře vyřešené, jenom je trochu větší, ale zase do té předsíňky by se kola asi vešly, ikdyž jsem to nezkoušel
thompson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 6, 2006 15:00

stan Pinguin Omega 8 vs. Husky Boston 8

Příspěvekod noha » úte úno 1, 2011 22:56

jaké kdo máte zkušenosti s kvalitou stanu Pinguin a Husky ? Vítr, déšť, kvalita.... Mám v plánu jeden z nich koupit...
Naposledy upravil Hafi dne úte úno 1, 2011 23:04, celkově upraveno 1
Důvod: Zahrajem si: Najdi 6 rozdilu mezi "Pinguin" a "PINGUIN"!
noha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 1, 2011 22:20

Re: stan PINGUIN OMEGA 8 vs. HUSKY BOSTON 8

Příspěvekod vonkreuz » úte úno 1, 2011 22:58

Dodej prosím odkazy na tebou poptávané stany. :wink:
Tady máš např. vlákno o stanech Husky.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: stan Pinguin Omega 8 vs. Husky Boston 8

Příspěvekod zbuddy » stř úno 2, 2011 9:48

Tady máš např. vlákno, ve kterém se vyjadřuje majitel Pinguin Omega 6

edit: sloučeno sem
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius D

Příspěvekod mysakplysak » ned čer 12, 2011 19:20

Pinguin omega 4 jednoznačně!!!!!
Loni jsme zažili na Slovensku v autokempu Liptovský Trnovec šílenou noční bouřku kdy ráno byla třetina stanů v kempu doslova zlikvidována. Náš Pinguin držel,sice se pěkně se prohýbal pod nápory větru ale vydržel a ráno jsme byli suší na rozdíl od jiných- byl dobře ukotven- pro nás jednoznačně 1 v rodiných stanech.
mysakplysak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 28, 2010 22:06
Bydliště: kladno

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius D

Příspěvekod marus » ned čer 12, 2011 23:02

Řeším podobné dilema, jako zakladatel diskuze. Pinguin Omega 4 nebo Coleman lakeside delux. Nebo podobný rodinný stan. Hledám všechno možné info. Měla bych dotaz na majitele Pinguinů. Jaká je výška té předsíňky? Narovná se tam dospělí 180 cm? Pro naše účely (stanování s 2 prcky) mi připadá lepší ten coleman, viděla jsem ale nějaké předváděcí video na youtube a ten materiál stanu mi nepřipadá moc kvalitní...pletu se?
marus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 12, 2011 22:50

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius D

Příspěvekod mysakplysak » sob čer 18, 2011 23:02

pinguin omega 4 má výšku předsíně asi 2 metry, já měřím 181 cm a naprosto v pohodě, optimální i do nepohody,
mysakplysak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 28, 2010 22:06
Bydliště: kladno

rodinný stan

Příspěvekod marus » čtv čer 23, 2011 12:29

Poraďte mi prosím s výběrem stanu. Sháníme rodinný stan, s větší předsíňkou, kde se postaví dospělí, ložnice 4-5 osob a s podlážkou v celé ploše stanu. Můj favorit je zatím Coleman Lakeside deluxe. Máte s ním někdo zkušenosti?
Naposledy upravil vonkreuz dne čtv čer 23, 2011 13:19, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno
marus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 12, 2011 22:50

Rodinný stan skandika saturn 4

Příspěvekod Kota » stř dub 25, 2012 7:08

Zdravím, snažím se vybrat nějaký rodinný stan,který by nám vyhovoval.Po dleším hledání jsem našel tento od německéího výrobce skandika
http://www.ebay.de/itm/SKANDIKA-SATURN-4-PERS-FAMILIENZELT-STEILWAND-ZELT-NEU-/360452707533?pt=DE_Sport_Camping_Outdoor_Zelte&hash=item53eca7d4cd
Pokud jezdíme na kratší výlety,tak používáme malý od huskyho pro tři,ale při nepřízni počasí je to špatné.Proto pro delší dovolenou chci větší rodinný stan.Zatím jsme tří,výhledově čtyři.Stan vyhovuje jak výškově,"okny",celopodlahou a velkou obytnou částí.Za deště se dá uvnitř uvařit,posedět a myslím,že by bylo místo i na nějaký hrací koutek.Líbí se mi i krytý boční a čelní vstup proti dešti.Jedinou výtku mám snad k tomu,že boční okénka jsou pouze síťové,né slídové,takže za deště se musí zavřít,ale to není zase tak hrozné.
Jak je na tom výrobce s kvalitou? Jediných pár recenzí jsem si přečetl na nějakém britském fóru kde ho lidé vesměs chválili.Pokud ho používají v UK,tak bych čekal ,že s nepromokavostí to bude dobré a odolností vůči větru také (jistě,že beru v podtaz jeho velikost).
Za nějaké postřehy předem díky!
Kota
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 22, 2012 9:09

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius D

Příspěvekod zbuddy » stř dub 25, 2012 15:05

Sloučil jsem a vytahuji.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius D

Příspěvekod zbuddy » pát dub 27, 2012 11:11

Chlopi, zejména p(r)odavači a trafikanti, vyjádřete se nebo poraďte kamošovi třeba nějaký jiný stan.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Stany PRIMA

Příspěvekod Krist » pon kvě 14, 2012 0:05

Ahoj, zajímají mne zkušenosti se stany značky PRIMA. Mám od nich spacáky a jsem velice spokojen, navíc je to domácí značka. Ale nemohu najít žádné recenze, diskuze.

Konkrétně mne zajímá PRIMA BASIC Family (dá se sehnat i pod 4 tis.) a s těmi parametry, jako např. vodní sloupec (mm): 5000 mm vnější stan,7000 mm podlážka, mě to přijde hodně výhodné.
1) má oddělitelné ložnice? (závěsný systém) , z obr. ani popisů to není zcela jasné
2) jak je uchycena podlážka v předsíni?
3) Který rok vyšel na trh ?
... jak výdrží ve vichřici, bouřce, lijáku atd.atd.


Chtěl bych jej pro kempování, 2 dospělí, zatím 1 dítě (možná i kola). A protože už spoustu let prahnu po veliké předsíni - manipaluční zastřešený prostor - tak bych k tomu přikoupil Coleman Classic Awning a bylo by to dokonalý / za ty peníze. Než jsem objevil Primu rozhodoval jsem se mezi:
Pinguin Omega 4
Pinguin Base Camp
Coleman Waterfall 5
Těžko říct do budoucna co je lepší, jestli oddělené ložnice 2+2 nebo společná s větší předsíní. Co říkáte?

EDIT:
Tak jej testnu o víkendu sám. Dnes jsem zakoupil PRIMA basic family přímo v kameňáku a zítra přijde střecha Coleman. Je to teda macík ale to všechny rodinostany. Doufám, že se přižene aspoň orkán s kroupama :) ....viz. další příspěvek

a ještě odpovědi od výrobce:
1) stan má dvě oddělené ložnice pro 2 + 2 osoby viz např. http://www.spacaky-stany-batohy.cz/prima-basic-family/ nebo http://www.prima-spacaky.cz/stan-prima-basic-family. V jednotlivých ložnicích už žádné další dělení např. závěsem není.
2) viz osobní návštěva
3) odkaz na recenze, diskuze atd. nemáme (snad proto, že výrobků PRIMA BASIC se neprodá tolik, jako konkurenčních obřích značek)
4) stan máme v nabídce letos druhým rokem, prodalo se jich několik desítek kusů, zatím nebyla žádná reklamace
Stan je ideální právě pro kempování 2 + 2 lidí, např. párů, samozřejmě také 2 + 1 dítě. Odolnost tropika 5000 mm vodního sloupce je skutečně unikátní, konkurenční stany takovou většinou nemají a proto při prudkých nebo déle trvajících dešťů promoknou. Lepší tip cena/výkon na rodinný stan do kempu pro 4 osoby skutečně nemáme.

Zdraví a na objednávku se těší

Josef Pokorný
PRIMA OUTDOOR, s.r.o.
Naposledy upravil Krist dne čtv kvě 24, 2012 12:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Krist
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 11, 2008 13:07

Re: Rodinný stan - Pinguin Omega 4(6) nebo Coleman Celsius D

Příspěvekod Krist » čtv kvě 24, 2012 12:18

PRIMA BASIC Family + COLEMAN Classic Awning

Zde se rád podělím o zkušenostmi s těmito "hangáry". Zatím první dojmy, v budoucnu (když si vzpomenu) i ty další.

PRIMA BASIC Family
Stan zakoupen v kamenné prodejně v Brně. Prima uvádí garanci nejnižší ceny, proto, pokud naleznete někde nižší cenu než mají v této prodejně, nebojte se na to upozornit a neodejdete s prázdnou. Personál je ochotný a vstřícný, dokonce byli ochotní kvůli mně i stan rozbalit, snad i stavět na dvorku.
První stavba byla trochu delší jízda, ani jsem před tím vlastně jiný tohoto typu nestavěl. Ale myslím si, že ve dvou lidech může za 15 až 20 min. stát. Navíc, při první stavbě je nutno přivázat napínací šňůry. Laminátové pruty jsou čtyři. 2 delší tvoří kříž, 2 kratší předsíň, samozřejmě jsem je naporpvé navlíknul obráceně :) Navlékají se do tunýlků, které jsou po celé délce z takové síťoviny. Trochu se obávám, že tato síťovina používáním, resp. občasným škobrtnutím při navlékání, utrpí defekt jako první. Pri tyčení je lepší zapřít a vztyčit nejdříve ty delší tyče. Duté konce jsou jištěny (navléknuty) na krátkých kolíčkách. Po vztyčení a ukotvení šňůrami se ložnice zavěsí na olivky, u podlahy v rozích připnou do plastové karabiny. Hotovo. Podlážka je jednoduchá bez úchytů ke konstrukci. Bylo hezky, já ji ani nedával, i ložnici jsem zavěsil jen jednu, takže v místě druhé ložnice vzniknul velký prostor. Měřím 182 cm a nad hlavou v předsíni jsem měl ještě slušnou rezervu. Ocelové tyče, složené ze 3 částí, jsou dobře uchyceny ke vchodové stříšce, nehrozí odpadnutí. Akorát jsou ty tyče pouze dvě, pro jeden ze vchodů. V případě přidané plachty Coleman jsem vchod samozřejmě jen sroloval. Větrací okénka jsou také dobře vyřešena. Obloučky mají vyztuženou vzpěru a bočni čtveratá okna dvojí zip a síťku (+ vlastní šňůry)
Dílenské zpracování pozoruji na jedničku. Pokud stan opravdu odolá 5000 mm vodního sloupce, je to těžký nadstandart v této cenové kategorii. Oceňuji i ocel u tyčí a 11 mm pruty, které opravdu musí něco vydržet. Váha 13,7 už nehraje roli při převozech v autě (doufám, že i v lodi(ích)). Dle situace s sebou není potřeba brát všechny součásti. Snad jen bych vytknul možnost výběru pouze sklolaminátových tyčí, durawrap by nebyl od věci.
Díky ceně a vyšší odolnosti jsem dal přednost tomuto stanu. Taky mám s Primou výbornou zkušenost se spacáky (sám vlastním Trek XP). A je to domácí firma. Prostě jí podvědomě věřím. Na druhém místě bych volil Pinguin Base Camp .

COLEMAN Classic Awning
Plachta objednána za 1349,- v eshopu Topsport. Došla za dva dny. Na tu jsem byl hodně zvědavý.
Stavba je jednoduchá. Tunelem se provleče jedna dlouhá laminátová tyč, zajistí také do kolíčků, přetáhne přes stan, přikotví, žádná věda. Délka prostoru je v podstatě regulovatelná, podle toho, jak moc se přetáhne přes stan. Na fotce by se dal ještě tak o 1,5 m prodloužit vpřed. Druhotnou funkcí plachty můžu považovat i jako šetření mého stanu. Ale hlavně se tedy vytvoří megaprostor pro kempování. Bude se hodit i samostatně na putovní vodáckou dovolenou. Co se stane ve větru a lijáku se zatím mohu jen sázet. Matroš a švy jsou na první dotek kvalitnější u stanu. Ve vichřici věřím hlavně stanu, u tohoto "rogala" je pravděpodobnost startu vysoká...ale uvidím..někdy. ...třeba na Adrex víkendu, loni tam byl fakt slušnej fičák :D

EDIT 15.8.2012: Stan i střecha vydrželi zatím bez problémů 3 akce během dvou měsíců i s deštěm, větrem a kroupami. Zatím spokojenost. Nejvíc mě jen chybí ty dvě šňůry k druhému vchodu (ty si doplním). Někomu nemusí vyhovovat koncepce dvou menších ložnic, já to beru tak, že v budoucnu budeme mít my rodičové i dítě svoje soukromí :) . Stan stavte rozhodně se zapnutými vchodovými zipy, jinak po vypnutí šňůrami hrozí, že budete zapínat na hranici pevnosti zipu a zničíte jej. Ložnice není moc vhodná pro dva dospělí s dítětem - ale dalo by se to, ne že ne - trošku by mě vadilo jak je ložnice prověšená. Ale spávám před ložnicí, je to pohoda. Stan musí stavět aspoň dva lidi - teda jen to napružení tyčí - a když si dáte záležet, tak 15 minnut stačí. Složení stanu zvládne čl. sám. Musím pochválit dostatečnou velikost obalu, žádný velký pressování. Nechápu proč nikdo nedělá obaly z nějakého stretchového materiálu, nacpat mého staršího Jurka do obalu je pěkná dřina. Výšká stanu je luxusní, když se postavím v ložnici, mám nad hlavou ještě spoustu místa. I ložnice je docela vysoká.
Přístřešek zvládne i jeden člověk za 5 minut. Teda to všechno, když není onen jedinec "blondýna".

FOTOGALERIE ZDE

Obrázek
Naposledy upravil Krist dne stř srp 15, 2012 0:06, celkově upraveno 8
Uživatelský avatar
Krist
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 11, 2008 13:07

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Vachon » pát kvě 25, 2012 8:52

Tak tohle snad designoval hrabě Zeppelin...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Krist » pát kvě 25, 2012 10:43

Vachon píše:Tak tohle snad designoval hrabě Zeppelin...

Mě to nepřijde nijak šílený. Je třeba si uvědomit, že plachta je samostatná jednotka od jiné firmy, jako rozšiřující doplněk. Stan má typický tvar.
Uživatelský avatar
Krist
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 11, 2008 13:07

Husky Family Bigless 5

Příspěvekod smates » stř čer 6, 2012 13:40

Zdravim mate nekdo nejakou zkusenost s timto stanem?Nebo znate nejakou aleternativu v podobne velikosti a cene?Pozadavky jedna nedelena loznice pro 4-5 osob+predsinka vyska alespon 160cm.Stan ma slouzit pouze v lete na dovcu s rodinou.
smates
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 5, 2012 12:02

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Vachon » čtv čer 14, 2012 11:55

Stan pro větší rodiny a do opravdového outdooru. Jen je trochu těžší na záda.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » pon srp 6, 2012 22:52

máte někdo tip na zajímavý rodinný stan? EDIT: rozpočet cca 8000,-
Teď jsem na vodě bydlel s kamarády v Pinguin Omega 6. Nepřesvědčil. Menší ložnice je špatně řešená, je prověšená a blbě se zapíná a rozepíná. Stan byl druhým rokem používaný (mají ho přes celé léto na zahradě), a už bylo natržené poutko tropika .... v souvislosti s tím - jak moc sluneční záření poškozuje tyto materiály? Taky jsou zpuchřelé gumy zavěšení ložnic, přetrhla se guma v durawrapové tyči, podlážka předsíně jde zapnout jen ve 3 rozích, do čtvrtého ji prostě nenapnete. Dál tropiko na straně u menší ložnice je 10-15 čísel nad zemí a není téměř možný to postavit líp. Fakt nepřesvědčil.
EDIT: náš prcek navíc během mé 10 vteřinové nepozornosti bafnul stanový kolík a vyrobil do tropika pěknou čísu tvaru L 3 x 3 cm. Umíte někdo poradit jak a čím to přelepit? Když to pošlu do Pinguinu, tak oprava + 2x poštovné mne vyjde na bratru 4 kila a to není za 10 vteřin nepozornosti láce .... Jestli existuje něco jako nalepovací záplata, bodlo by to.

V jednom kempu jsme zas potkali lidi s úplně novým rodinným Colemanem (typ nevím) a Event Sheltrem. Rozbalili, postavili, zapršelo a běželi koupit modrou ygelit óbrplachtu, aby ze stanu nemuseli mít při dešti akvárko.

Designem a způsobem stavění (u malých stanů) se mi celkem zamlouvají Husky s velkým otazníkem v kvalitě, neb jeden je chválí a druhý zatracuje. A tak mám zlehka pocit, že splnit manželce (dle mého zatím stále ne nutný) nákup slušného rodinného stanu bude asi oříšek.

Tak dybyste k tomu někdo něco měl .... :-k

EDIT: zaujal mne například Husky Boston 8 - když už rodinný stan, tak pořádně velký s využitím i pro přátele. Zároveň se mi líbí organizéry a hlavně boční výstupy z ložnic.

EDIT: tak jsem zjistil, že stan na zahradě dlouhodobě nestál a jen jsem měl štěstí a přijel vždy, když ho postavili. Loni údajně dohromady cca 3 týdny, letos +/- taky tak.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Rodinný stan

Příspěvekod EmmaR » čtv srp 9, 2012 13:21

zdravím všechny

Potřebuji poradit z výběrem rodinného stanu.měl by být pohodlný pro 4 osoby a mít větší předsíňku,kde se mohu narovnat(třeba se i převléct.Jde o delší pobyty na místě.

Známí mají colemana(Coleman Ridgeline 4 Plus),ale jiného a tak jsem spíše nakloněna této značce,ale líbí se mi i stany husky,ale četla jsem o nich horší recenze ,tak nevím.Ložnice by měli být vedle sebe,spíše jedna velká.
http://stany.heureka.cz/coleman-waterfall-5/
http://stany.heureka.cz/husky-boston-5/
http://stany.heureka.cz/husky-baul-4/


Děkuji moc Emma.
EmmaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 9, 2012 12:56

Re: Rodinný stan

Příspěvekod budo » čtv srp 9, 2012 16:13

Ahoj Emmo,
evidentně jsi nepoužila funkci hledat
zkus teda mrknout sem

Důležité je si ujasnit rozpočet. Koupit se už pak nechá leccos.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan

Příspěvekod EmmaR » čtv srp 9, 2012 16:56

Budo,máš pravdu,nepoužila.neznám to tu,narazila jsem na vaše stránky náhodou.

Do stanu bych chtěla investovat asi kolem 5000 Kč.Ale nemám moc představu o cenách kvalitních stanů.
EmmaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 9, 2012 12:56

Re: Rodinný stan

Příspěvekod Mirek Wolf » čtv srp 9, 2012 21:22

Ahoj,
nemáš-li to příliš z ruky, máš do konce týdne velmi dobrou a i cenově zaj ímavou možnost pořídit stan v Praze-Letňanech - www.vystavastanu.cz.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Rodinný stan

Příspěvekod EmmaR » čtv srp 9, 2012 21:29

Bohužel to mám hodně z ruky jsem až z valach,od slovenských hranic,ale děkuji.
EmmaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 9, 2012 12:56

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod šíp » pát srp 10, 2012 6:56

Sloučeno.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Stany