Rodinný stan - výběr, zkušenosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakou značku rodinného stanu doporučujete?

Husky
3
3%
Hannah
1
1%
Coleman
5
5%
Pinguin
24
26%
Jurek S+R
15
16%
Jurek S+R
15
16%
Ferrino
5
5%
Ferrino
5
5%
Jinou...
9
10%
Jinou...
9
10%
 
Celkem hlasů : 91

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Krist » úte srp 14, 2012 23:50

Budo:
S tím Pinguinem jsi mě překvapil, zatím jsem četl rozhodně pozitivnější ohlasy než třeba na stany Husky a Hannah.

Jinak Prima nyní slevnila zboží a rodinný stan pro 4 os. s tropikem na 5000 mm vod.sl. za 3640,- je dle mě fakt luxus.
Moje recenze výše
Uživatelský avatar
Krist
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 11, 2008 13:07

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » stř srp 15, 2012 6:24

to je pro nas male .... mame takovy stan ....
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod pussylala » stř srp 15, 2012 20:14

Jestli chceš tak velký stan v cenovém limitu do 8000Kč je tam Husky, Pinguin a Trimm a Coleman. Pinguin a Trimm na tom budou hodně podobně. Nesmíš soudit dle stanu, který byl venku 2 roky non-stop. Na to stany nejsou určené. Navíc u Pinguinu funguje i částeční pozáruční servis. Coleman bych asi nebral. Nebál bych se ani toho Husky. Kamarád má boston5, teď s ním byl na týden v Alpách v kempu. Párkrát jim v noci pršelo, ale nestěžoval si. Starší model koupíš za 6000Kč a to je hodně dobrá cena.
Všechno ostatní je pak dražší. Přidej k osmi ještě tři tisíce a můžeš mít i Jurka. :D
pussylala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 15, 2008 19:42
Bydliště: Praha

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » stř srp 15, 2012 20:56

No díky za info, to jsem ale věděl, snad jen ten Trim si prohlídnu víc. Husky měli teď na prckosrazu a psali, jak jim ta,m teklo, takže byť se mi líběj, tak se toho bojim.

Jurka mam a ok, jen velkej bude moc peněz. A jinak k Pinguinovi jsem už doplnil - prvně jsem přestřelil, nemaj ho tolik exponovanej jak jsem nejdřív myslel... však jsem to hore už editoval ....

Jinak kdybych na to měl extra prachy, šel bych do Outwellu .... to je bomba :-)
Taky se mi líbí i REI - kvalitou materiálu i provedením, jen v rodinných nemusím tu nečleněnou dispozici .... http://www.youtube.com/watch?v=QrLDlT-40p4

Asi to pořešíme Pinguinem .... nejraděj bych si ho ale z drobnou úplatu raděj jednou ročně půjčil, než aby mi v tom leželo třeba 10K
Naposledy upravil šíp dne stř srp 15, 2012 21:00, celkově upraveno 1
Důvod: Smazána redundantní citace. Je jasné, že reaguješ na předchozí příspěvek. šipka
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Elko » pon dub 8, 2013 15:04

Ahojte, vybírám rodinný stan do sedmičky. Jsme 4, zatím jsme nestanovali, ale jak děcka rostou, rád bych jim dopřál trošku letního vzrůša. Rozhoduju se mezi Hannah Space (http://www.affekt.cz/hannah-rodinny-sta ... -1781.html) a Penguin Base Camp(http://www.affekt.cz/pinguin-stany-bato ... ma-92.html). Oba jsou konstrukčně dost podobné, máte s nimi někdo zkušenosti?
Elko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte říj 4, 2011 19:44

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Mirek Wolf » pon dub 8, 2013 16:18

Doporučuji se podívat i na www.jurek.cz kupř.Family či Kampy. Kvalita je zde zaručená, což u Hannahu není vždy samozřejmostí.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Elko » úte dub 9, 2013 7:45

OK, mrknu na ně, děkuju!
Elko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte říj 4, 2011 19:44

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod budo » úte dub 9, 2013 8:13

V anketě by měly být doplněny dvě značky. Stany Vango a hlavně, když se řekně "rodinný stan", tak synonymem je samozřejmě Outwell.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod mskultet » stř dub 10, 2013 19:47

Ahoj, na dobrodrůžo s dětma jsme pořídili Tornádo 4 od Pinguina. Jezdíme třeba na týden na vodu "na těžko" bez auta. Můžu říct, že je pro čtyři dost velký a prostorné jsou i předsíňky. Díky prohnutým prutům vynášejícím stříšku, je celkem dobře využitelný prostor i pro objemnější zavazadla - sudy, pádla, vesty... vše pod střechou.

Určitě najdeš pohodlnější a větší, ale hledal něco pro čtyři, co se dá stěhovat bez auta a tenhle se celkem osvědčil. Pro dva používám tuhle Astru. Musím ale říct, že od starší Astry šla k současnému Tornádu kvalita dolu. Zřejmě i odolnost materiálu. A to je škoda.

Je to moje zkušenost, před rokem jsem řešil stejný problém a takhle se rozhod.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod tomtom » čtv dub 11, 2013 17:33

mskultet píše:Musím ale říct, že od starší Astry šla k současnému Tornádu kvalita dolu. Zřejmě i odolnost materiálu.


Těžko srovnávat stany z rozdílných tříd. Astra patřila do třídy Hiking (vyšší), zatímco Tornado je třída Trekking (nižší). Právě použité materiály je odlišují.
Uživatelský avatar
tomtom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 11, 2012 19:53

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod mskultet » čtv dub 11, 2013 19:36

Jo, tak to je taky pravda.

Astra je ze silikonizovaného polyesteru a Tornado 4 z nylonu. Ale jak říkám, oba stany považuju za solidní k vybranému účelu a jsem s nima spokojený.

I když těžko říct, jestli potřebuješ větší odolnost na Kavkaze s kamarádem, nebo na berounce se dvouma dětma. :D Přinejmenším odolnost zipů a odolnost šňůr proti vytržení zakopnutím prověří víc ty děti.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Stan pro 4

Příspěvekod Johny9 » úte srp 20, 2013 20:50

Mám v plánu koupit stan pro 3,ale z důvodu rezervy pro člověka nebo bagáž chci koupit stan pro 4. Po návštěvě výstavy stanů v Praze Letňanech se rozhoduji mezi těmito:
Loap Melbu 4 nebo Husky Bizon 4. Loap neznám,ale zpracování se mi na první pohled líbilo,ale nevím co to vydrží. Od Huskyho mám spacák a žádná pecka to není za ty prachy.
Celkem mě udivilo,že dražší stany měly leckde podlážku z takovýho hnusnýho materiálu podobnýho pytli od brambor.
Díky za rady.
Johny9
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 20, 2013 20:39

Re: Stan pro 4

Příspěvekod zonn » úte srp 20, 2013 21:58

V téhle cenové katogorii se koukni na Pinguin, pokud můžeš připlatit, tak tě nezklame Jurek.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Stan pro 4

Příspěvekod dudy » stř srp 21, 2013 5:49

Mno.
Tak minulej tejden sem koupil na rodinné kempování Pinguin Base Camp u Alpsportu za velice příznivých 3990,-.
Cenou to ale bohužel končilo.
Když sem ho zkusmo postavil na zahradě, tak bych ho šel nejradši vrátit, kdyby nebyl koupenej v kamenný prodejně.
Čína a zase Čína.
Křivý švy, nerovný podlepení s ostrýma hranama, použití oček jak o komu přišlo pod ruku, nesmyslný sucháče občas dokonce bez protikusů, všecko takový humpolácký.
Zkrátka žádnej Hilleberg, nebo MSR.
Ale po víkendu, musím trochu přehodnotit. Bavil sem se s lidma v kempu, co měli něco podobnýho. Jedni Hannah Space, což je stejný, jenom větší a pak ňákej Husky, asi Boston a vono je to všecko nemlich to samý. Stejná "kvalita", stejně humpolácký, takže si člověk v daný cenovce (kde je navíc P-B.C. nejvýhodnější) asi moc nepomůže.
Navíc oceňuju u P-B.C. možnost postavit to bez ložnic a mít tak vóbrstan bajvoko pro vosm kusů s podlážkou. Dokonce to i slušně větralo - 4 lidi a megačokl a žádná vysrážená vlhkost. Akorát nevim, jesli do něj nechčije, páč nepršelo.
Takže resumé je, pokud se člověk prokousá svym snobskym názorem na kvalitu, ak za ty prachy (plnou palbu fak né) asi gut kauf.
Taková Škodovka mezi stanama a nemůže člověk na rodinou dovolenou jezdit v Porschi.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod šíp » stř srp 21, 2013 7:59

Sloučeno s vhodným tématem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Stan pro 4

Příspěvekod karl » stř srp 21, 2013 10:07

dudy píše:Mno.
Tak minulej tejden sem koupil na rodinné kempování Pinguin Base Camp u Alpsportu za velice příznivých 3990,-.


Pěkná reklama na Eliass Dudy, máte je na Vinohradech skladem?
karl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 19, 2012 19:16

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Dominicus » úte srp 19, 2014 12:06

Ahoj,
hledám pohodlný stan (takže dle výrobce něco pro aspoň 4 lidi).
Zatím mě zaujali:
1) Ferinno Proxes 4 (http://www.ferrino.cz/zbozi/3624-proxes-4/)
+ viděl jsem jej minulý týden, zpracování pěkné
+ garantují vodní sloupec švů
+ opravdu se mi líbí koncepce dveří, zejména zadní dveře do ložnice, pomocí kterých lze vytvořit průvan
- nejsem si jistý, jak by to bylo s případnou opravou
? podlážka - Máte zkušenosti s jednolitou podlážkou? Není třeba problém, že když je venku bláto, tak si to nevyhnutelně nanosím i dovnitř a tam se mi to bláto/voda rozlije díky jednolité podlážce i do ložnice?

2) Jurek Family 4-5 (http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/camping/family-5?lang=cs#JUMP_HERE)
+ český výrobce s ochotou provádět opravy
- absence zadních dveří (víte, zda je možné ložnici efektivně odvětrat?)
- absence podlážky v předsíňce

Předem děkuji za návrhy k zamyšlení, zkušenosti nebo podněty, které mě při výběru posunou dále.
Dominicus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 7, 2014 13:10

Re: Stan pro 4

Příspěvekod dudy » úte srp 19, 2014 15:16

karl píše:
dudy píše:Mno.
Tak minulej tejden sem koupil na rodinné kempování Pinguin Base Camp u Alpsportu za velice příznivých 3990,-.


Pěkná reklama na Eliass Dudy, máte je na Vinohradech skladem?

Pozdě ale přece.
V Alpsportu (ani jinym outdoor krámu) jsem nikdy nedělal, nedělám a asi ani nebudu.
Dokonce tam nemám ani známý.
Kdysi jedna slečna, co sem s ni měl poměr, dělala u Hudečka, ale to je dvacet let.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » úte zář 9, 2014 14:04

Zdravím kolegy, v srpnu jsme byli v kempu v Oravici (SK) s naším stanem Pinguin Tornado 3 (pro 3 - 4 lidi), máme 2 malé děti (3,5 a 6 let) a kempování nás "chytlo"...ikdyž podmínky nebyly ideální (poměrně chladno, přes noc popršelo, jedno celé dopoledne taky...). Nicméně bylo nám ve stanu celkem těsno, tak jsme se rozhodli, že pinguina necháme na stanování na lehko a na kempování pořídíme něco většího. Prolezl jsem toto vlákno a řekl bych že je zde Pinguin oblíbený, klidně bych u něj zůstal, nicméně slyšel jsem dobré reference i na Ferrino, samozřejmě Jurek... Do Hannahu a Husky moc jít nechci, ale kdyby byl nějaký super typ od jakékoliv jiné značky, rád si nechám poradit...jsem stanový amatér...:).
Takže zde mé tipy:

Pinguin:
- Campus 4 (http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/campus-4/p-37) - zde mě trochu odrazuje vnitřní výška, chtěl bych se v něm postavit (mám 174 cm), jinak se mi líbí i cenově je fajn
- Campus 5 (http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/campus-5/p-4357) - řeší problém s výškou
- Interval 4 (http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/interval-4/p-4338) - podle hmotnosti a rozměrů víc kempovější varianta?
- Nimbus 4 (http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/nimbus-4/p-4341) z uvedených nejdražší, má cena opodstatnění?

Ferrino
- Chanty 4, příp větší varianta Chanty 5 (http://www.ferrino.cz/zbozi/2449-chanty-4/) - velmi se mi líbí :)
- Proxes 4 (http://www.ferrino.cz/zbozi/3624-proxes-4/)

Jurek
- Family 4 (http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/campi ... #JUMP_HERE) - podobně jako P.Campus nižší vnitřní výška...
- Family 5 (http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/campi ... #JUMP_HERE) - řeší problém s výškou...

Tak co poradíte? :)

Děkuji
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod dudy » úte zář 9, 2014 14:44

mám s harantama podmínku: ODDĚLENÝ LOŽNICE!!!
Proto máme Base camp od Pinguinu.
výška dobrý a jinak popis viz. můj příspěvek výše.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » stř zář 10, 2014 6:55

no my právě oddělené ložnice nechceme, líbí se nám např. odnímatelné přepážka jako má Ferrino Proxes
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod dudy » stř zář 10, 2014 7:07

Ale za rok, za dva, je budou chtít děti :D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » stř zář 10, 2014 8:51

a to si myslím, že by ta oddělitelná přepážka vyřešila...:)
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod Dominicus » stř zář 10, 2014 10:10

nomadm: Taky váhám mezi podobnými stany (Ferrino Proxes vs. Jurek Family - viz. výše). Zatím se mi nepodařilo to nějak rozseknout. Pokud některý koupíš, určitě napiš zkušenosti.

Jinak co se týká ložnic: Kdybych měl prcky, tak dokud jsou tak malí, že musí být s námi, tak stejně v jedné ložnici. A jakmile odrostou, tak je klidně pošlu do vedlejšího stanu, chci snad nějaké soukromí.
Dominicus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 7, 2014 13:10

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » stř zář 10, 2014 11:20

no jak se tak dívím, tak není špatný i tento:
http://www.coleman-shop.cz/stany/rodinn ... -4-deluxe/

ale kdesi jsem tady četl, že Coleman nedělá opravy stanů, pošle jen opravnou sadu...ale prý se to dá řešit v Gemmě v Brně?
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod dudy » stř zář 10, 2014 11:46

nomadm píše:no my právě oddělené ložnice nechceme, líbí se nám např. odnímatelné přepážka jako má Ferrino Proxes

No jak myslíš.
Nám se osvědčily právě úplně oddělené spaní, s tím, že máme mezi sebou společenský prostor a ne tenoučkou plentičku.
Aspoň jim nechrápu z půl metru do ouška.
Doma maj taky smradi svůj pokojíček a my svojí ložnici, v rámci společného domu, je to prostě takový klasický model.
A co jsme ho půjčovali několika známým, tak ho vždycky vraceli se slovy: "Ty ložnice, to je bomba".
Nadto, ta věc, co máme my, je samonosná a dá se postavit, jako velkoprostorovej stan (cca 8 lidí) s podlahou.
Dominicus píše:....Jinak co se týká ložnic: Kdybych měl prcky*, tak dokud jsou tak malí, že musí být s námi, tak stejně v jedné ložnici. A jakmile odrostou, tak je klidně pošlu do vedlejšího stanu, chci snad nějaké soukromí.

*To bude možná ono. :D
Vono pak lízt v noci v dešti z jednoho stanu do druhýho, kvůlivá ňákýmu "Tatí, mně se chce čůrat, tady něco leze, a nepřijde upír....." je moc velká radosť.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » pát zář 12, 2014 9:09

a co říkáte na tyčky u této kategorie stanů, vyplatí se jít za duralem, nebo udělá službu i laminát, viz. např. ten Base Camp od Pinguinu?
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » pát zář 12, 2014 9:11

jinak celkem zajímavá diskuse je tady:
http://www.nakole.cz/diskuse/14974-stan ... -kolo.html
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod dudy » pát zář 12, 2014 9:30

Když alumínium, tak bych šel do Jurek Kampy 4.
Je to semigeo, což bude vždycky stabilnější, než ty tunely. A u velkýho stanu mi přijde stabilita jako poměrně důležitej parametr.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rodinný stan - výběr, zkušenosti

Příspěvekod nomadm » pát zář 12, 2014 10:04

no právě, nebýt napevno spojených ložnic s tropikem a absence podlážky v předsíni (dá se dokoupit, ale více se mi líbí plně integrovaná podlážka - ikdyž to není hlavní parametr), tak bych začínal silně zvažovat o Jurkovi (Kampy 4 nebo Family 5), nevíte jak je natom s pozáručním servisem Ferrino? Tam by neměl být problém, ne?
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

PředchozíDalší

Zpět na Stany