Jurek Kombat AP

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Rujir » čtv črc 10, 2008 21:17

pavproch píše:Ale de to i jinak: ve stanu uprostřed zasněženýho kopce většinou bydlí 2 (někdy i víc) = 2x2 hůlky+ 2x2 kocuři + v nejhorším ještě 2(+1 - ten poslední musíš nechat v teple na ranní vysekávání zamrzých hejblat) pikle. Dyž máš ty repky, není co řešit.


Povedal by som, ze toto je skor standard ako iny postup. Neviem o nikom, kto by to robil inak. Inak v posledne dni studujem rozne koliky do stanov a zda sa, ze na zapade je standardom v zimnych podmienkach toto (menej efektivne) alebo toto (velmi efektivne, ale...)
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pát črc 11, 2008 5:53

Tahej si to. Na ssněhu stejně stan zakopáváš, pak ti stačí piklema chytnout apsidu a je to.

A už jsem ti povídal o naší všestranné lopatě?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pát črc 11, 2008 7:43

Přípluv píše:Tahej si to. Na ssněhu stejně stan zakopáváš, pak ti stačí piklema chytnout apsidu a je to.
A už jsem ti povídal o naší všestranné lopatě?


Ale sak ano. Ani ja to nerobim inak. Enem sa snazim podelit so svojimi novonadobudnutymi vedomostami. Ach jo... Stareho psa novym kuskom nenaucis... :twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Filip » pát črc 11, 2008 23:27

air píše:Jinak max odolnost proti vetru bych cekal od neceho takoveho
http://www.vertical.cz/GoodsDetail_LS.a ... nguageID=1
respektive
http://www.mountainhardwear.com/en-EU/P ... wAll=False coz ma uz 9 krizeni prutu

jinak s vnejsi konstrukci bych se nebal http://www.mountainhardwear.com/en-EU/P ... wAll=False - ten je ted v RP za 18 tisic :lol:
ale aspon zamrzavani tunylku tam nehrozi :)
Dela se i s 5ti pruty EV3 http://www.mountainhardwear.com/en-EU/P ... wAll=False a tenhle by byl asi muj favorit... v USA stoji 750 USD, takze i s postovnym a se clem+DPH by ses dostal do 1000 USD, takze do 15000 Kc. U nas by stal asi min. o 10 tisic vice.
Z Ferrin by nebyl spatny treba tento http://www.ferrino.cz/eshop/new_view_it ... nowbound-2, ale myslim, ze stejnou sluzbu odvede i ten Kombat.
Klidne muzes zavolat i primo Jurkovi do Kuncic (kontakt na www.jurek.cz) on ti urcite rad rekne vice o tom, kam s tim lidi jezdi a co ten stan vsechno vydrzi. Sam jsem se s nim parkrat bavil a je v pohode.


Jsem si to prošel, hlavu málem zavařil. Vyloučil jsem jednoplášťové stany (ten EV2). Asgard vypadá slušně, hlavní výhoda může být ve váze (3,6kg), trochu mi příjde vachrlatá ta konstrukce. Ten Trango mi přijde jako takový spolehlivý a vševydržecí staník, možná trochu složitější na stavění. EV3 je příliš velký. Zaujal mě nejvíc snad asi ten Ferrino - jde kotvit přímo za pruty a obecně se mi zdá takový festovní...ale jak říkáš, ten jurek je prakticky to samé, navíc v té vylepšené verzi stojí prakticky stejně.
Takže jsem zase tam, kde jsem začal...kdybys neřešil peníze, co bys koupil ty? Dík...Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod air » ned črc 13, 2008 13:56

Me se (bez ohledu na penize :lol: ) libi ten Mountain hardwear skrze tu vnejsi konstrukci... nenasel jsem konkretni rozmery, ale nepripada mi zas tak extremne velky.
Druhy by asi byl ten Trango od M.Hardw. - vypada ze bude brutalne odolny... a to i presto ze se nekotvi za konstrukci, ale za tropiko. Tech 5 prutu s 9 krizenimi je asi jedna z nejextremnejsich konstrukci expedicnich stanu.
Pak se mi hodne libi i ten Asgard od MSR, bude hodne odolny... a je hodne lehke, to bych bral kdybych pocital gramy...
Ale taky nechapu proc tam limce nedavaji... Mozna, ze v ramci uspory vahy a pri vedomi, ze na expedicich se delaji zahraby v prasanu...
Ja jsem na snehu ale zatim nespal, natoz ve snehove vichrici, takze v tomhle nemam zkusenosti, ale treba tropiko u meho Jurka Dome2KM se da stahnout az k zemi, takze nestacilo by to pak jen zahazet snehem (nakupit kolem dokola, kdyz stan nejde zahrabat). V pripade, ze tam ani neni snih, ale jen zrmzla ledova krusta, tak by ti snad ani ty limce nepomohly ne? Pokud je nezatizis (a kameny tam asi jsou akorat hluboko pod tou snehovou krustou), tak ti limce pomuzou akorat proti podfukovani stanu jestli si to predstavuju realne :roll: nebo snad davas na ty limce nejake ledove kry? :lol:
Zkusil bych se zeptat treba v tom vertical sportu, jestli o tom neco nevi - proc MSRko nema snehove limce...
Jinak ten Asgard od MSR je dosti hodne lehky, zajimalo by me jake ma taky materialy na dotek (jak jsou pevne, ale predpokladam ze hodne kdyz tohle je podle webu MSR nejodolnejsi stan z jejich nabidky).

Co se tyce srovnani Ferrino Snowbound vs. Jurek Kombat je to ciste otazka toho, ktery ti lip padne do oka. Cena (pri srovnani Jurka se Scand. pruty) je cca stejna, vaha po dositi limcu k Jurkovi taky, Jurek se da taky kotvit za konstrukci (viz modre rukavky http://www.jurek.cz/foto/kombatap.jpg). Z techto dvou bych bral asi Jurka, protoze je to domaci firma, maji super servis (cokoliv ti opravi, vymeni) a obzvlast Jurek vyjde lip, kdyz ten stan budes pouzivat intenzivne. Ty stany od MSR a M.H. jsou super, ale rekl bych ze v case odejdou drive nez Jurek (ma myslim velmi tuhe materialy).

U tech MSR a M.H. zase bude urcite spousta vychytavek pro lepsi komfort pouzivani bych rekl... Pak uz je na tobe co uprednostnis - cenu, komfort, trvanlivost, domaci firmu s typickou ukazkou zlatych ceskych rucicek x zahranicni firmu s nekolika desitkami let zkusenosti a vetsimi financemi na vyvoj, super servis u domaci firmy nebo se spokojis se zasilanim baliku nekam od opravy do zahranici... U Jurka nekdy treba zklamou detaily jako to, ze prah vnitrniho stanu neni vypnuty a je "sveseny" a tak se tam muze snaze nanosit bordel a snih... nebo ze stan nekdy neni uplne presne usity (nesedi presne svy na pruty konstrukce) nebo jsem taky slysel ze svy jsou obcas podlepene trosku neesteticky a takove podobne veci. Ale spise jde o detaily, ktere spousta otrlejsich extremistu neresi :lol: Podstatna vec o kterou ti slo - ochrana pred extremnim pocasim - asi zvladne kazdy z techto stanu. Pokud trvas na tech limcich, bral bych osobne asi Jurka (servis, ceska firma). Ale Ferrino jsem nevidel, takze nedokazdu hodnotit.
Zkus si ujasnit podle toho posledniho odstavce do jake kategorie patris spise ty a pak to budes mit snad jasnejsi.
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod Filip » ned črc 13, 2008 15:39

Zdarec,
dík za obsáhlou odpověď.
Ten EV 2 i EV 3 se mi pořád nezdá - vnější konstrukce je ok, to jo, ale jsou jednoplášťové...to mi přijde dobrý jako útočnej stan na dva tři dny na vrcholu, ale na delší akce nee...
Ale souhlas s tím trango i Ferrinem a Jurkem - jediné řešení teď zjevně bude vyrazit do terénu a udělat průzkum:):) Poreferuju...
Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod air » ned črc 13, 2008 19:04

aha tak to jsem si nevsiml, ze to neni dvouplastovy...
tak v tom pripade zkus checknout toho Jurka, Ferrino, MSR Asgard ve Verticalu (jestli jsi z Prahy), na M.H. Trango jsou nejake reference tady http://www.outdoorreview.com/cat/outdoo ... 55crx.aspx
v te prvni z roku 2006 nejaky typek rika ze pry neni moc pro dlouhe lidi a hlavnim problemem je kondenzace (a namrzavani), dal jsem moc necetl, ale kdyz tak se mrkni - je tam 28 recenzi. Je mozne ze to vetrani uz maji vylepsene... Ale nevim jake by to bylo treba u Ferrina nebo Jurka. U Jurku ale byva vetrani obecne horsi. Nevim jak to ale je u Kombatu AP.
Tady je neco o zkusenostech s Kombatem na konferenci Montana
http://mailman.natur.cuni.cz/archives/m ... 00045.html
je to sice 6 let stary prispevek, ale ono se myslim nic dramaticky nezmenilo od te doby... mozna tam najdes i vice, blbe se tam hleda, ale je tam mraky skvelych informaci
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod pripluv » ned črc 13, 2008 19:44

kua, zkracujte ty odkazy [-X
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Filip » ned črc 13, 2008 19:50

2Air - díkec...to trango vypadalo supr, ale větrání nemá vlastně vůbec...asgard vypadá fakt lehounce, ale křížení v jednom bodě? A k té Montaně, jak se tam prosím hledá? Třeba tam nějaké reference budou:)...Dík
...jo, a přikládám fotku toho, co všechno vydrží i obyčejnej kempovací dvouprutej Husky Bird, když každý dvě hoďky v noci vstáváš a odhazuješ ho lopatou:):) (www.severojih.blogspot.com)
F
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod air » ned črc 13, 2008 20:51

@Pripluv - nevim proc se kvuli toho tak certite... dyt to je jeden blby radek... kdybyste tady jako moderatori radsi drbali lidi co davaji zbytecne cele dlouhe citace nebo mnohonasobne citace, tak to by urcite pomohlo mnohem vice!

@Fil - husty fotky :) nejvic se mi libi ten pes, fakt good :smt023
jinak tydle akce v zemi nikoho musi bejt super, ale asi uz trochu moc zima na me :)
jo a co se tyce tveho dotazu - v Montane sam nevim jak se hleda... ale kdyz kliknes nahore na index of threads nebo tak neco tak se ti objevi seznam diskusi. Pokud te zajimaji dalsi navazne prispevky na to o tom Kombatu, tak klikej dole pod tim prispevkem na "RE:..." je to trochu zmatene a neprehledne.... nebo ja se v tom aspon neumim orientovat... a myslim, ze uz tam moc lidi nechodi... jen je tam slusna databaze informaci.
ohledne toho vetrani - ono by ses asi udusil ve stanu bez vetrani a obsypanem snehem :lol: u toho asgardu nevim jestli se to bere jako jedno krizeni ale rekl bych ze spise jako 6 krizeni (on je ten obvodovy prut asi pomerne pevny a rozklada tlak) i kdyz ten prut neni spojeny se zemi... nevim, nejsem si jisty
zkus treba i regulerne napsat nebo zavolat jurkovi at ti da nejake reference ohledne toho stanu... myslim ze jich bude hodne.
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod pripluv » pon črc 14, 2008 5:11

@air: jo, jenže já mám doma sedumnáctkovej monitor a někdo na toto čumí z notebooku. Na nezkracování citací tady máme hlídače teoretica, my jsme totiž úzce specializovaní :twisted: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Volovec » pon črc 14, 2008 6:38

Ahoj,
mame Kombata 2AP se snehovymi limci.
Z vetsich akce ma za sebou Pik Lenina a Chan-tengri, v soucasnosti ho pouzivama jako rodinny stan.
Kupovali jsme ho na zacatku leta r. 2002.
Uvazoval jsem tehdy jeste o Hannahu Expoedition a jsem rad ze jsem vybral Jurka.
Pokud by byl nejaky konkretni dotaz, rad odpovim.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod teoretic » pon črc 14, 2008 7:06

air píše:...nevim proc se kvuli toho tak certite... dyt to je jeden blby radek... kdybyste tady jako moderatori radsi drbali lidi co davaji zbytecne cele dlouhe citace nebo mnohonasobne citace, tak to by urcite pomohlo mnohem vice!...
nejde o řádek, jde o notnost zároveň i horizontální scrollování, které je hodně otravné

vícenásobné citace hlídáme ;)

btw. jsi tu už pár týdnů, ale jestlipak sis vůbec přečetl Manuál pro použití OUTDOORFORUM.CZ ;)

t.
Naposledy upravil teoretic dne pon črc 14, 2008 12:02, celkově upraveno 1
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod air » pon črc 14, 2008 8:41

pripluv: jo treba ja tyhle stranky taky prohlizim na notebooku a jeste jsem s tim nemel problem, ale jestli tohle nekomu rozhodi formatovani a musi scrollovat i horizontalne, tak to chapu...
teoretic: ne manual jsem si necetl :lol: , necitil jsem potrebu... ale mrknu se teda jak zkracovat ty odkazy
[/url]
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod teoretic » pon črc 14, 2008 9:01

air píše:teoretic: ne manual jsem si necetl :lol: , necitil jsem potrebu... ale mrknu se teda jak zkracovat ty odkazy
tak tady najdeš pár vláken, jak na tyhle věci ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Filip » stř črc 16, 2008 10:40

Volovec píše:Ahoj,
mame Kombata 2AP se snehovymi limci.
Z vetsich akce ma za sebou Pik Lenina a Chan-tengri, v soucasnosti ho pouzivama jako rodinny stan.
Kupovali jsme ho na zacatku leta r. 2002.
Uvazoval jsem tehdy jeste o Hannahu Expoedition a jsem rad ze jsem vybral Jurka.
Pokud by byl nejaky konkretni dotaz, rad odpovim.


Ahoj,
dík moc, jasně že pár dotazů mám - i když přeci jen jde o starší verzi.
- Obecná spokojenost? Vydržel co měl a splnil, co jste si zaplatili?:)
- Co stavění ve větru, jde? A jak se chová v těžkých podmínkách?
- Co obecné opotřebení, jde po tom čase ještě používat? Netrhá se, nelámou se tyčky? Měli jste nějaké ty hypertyčky se Scandiem, nebo obyč? Co sněhový límec, osvědčil se?
- Nějaké stížnosti? Kde největší problém? Co větrání, zipy, promokavost, velikost?

Dík moc!!
Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod Filip » stř črc 16, 2008 10:48

Ahoj,
počkám ještě co Volovec, ale zatím to vypadá hodně pro toho Kombata - všechny MSR a Hardweary jsem z různých patafyzikálních a jiných důvodů vyloučil:).
Napsal jsem do samotného Jurka, tam mi odepsali tohle (snad to není tajemství, ale i tak raději vyhazuju telefony a jména).

NA TAKOVÉ EXPEDIČNÍ AKCE SE POUŽÍVÁJÍ PŘEVÁŽNĚ DOME 3 NEBO KOMBAT AP.VŽDY S LÍMCEM. DOME 3 MÁ VÝHODU VĚTŠÍHO PROSTORU UVNITŘ ,JE VYŠŠÍ O 5 CM A V PŘEDSÍNI A O NĚCO NIŽŠÍ HMOTNOST A MOŽNÁ TROCHU RYCHLEJŠÍ STAVBU,KOTVÍ SE TAKY PŘÍMO NA KONSTRUKCI.
KOMBAT MÁ ZASE PĚTIPRUTOVOU KONSTRUKCI ,KTERÁ JE TUŽŠÍ,STAN JE O 5 CM NIŽŠÍ ,ALE TĚŽŠÍ.V TOM GRONSKU MĚLI TENKRÁT TŘI A MYSLÍM ,ŽE JIM DOSTI POMOHLY K PŘEŽITÍ.VÍCE MILAN .... ..... . DVA KOMBATY STOJÍ POD BROAD PAEKEM VE VÝŠCE 7700 M OD LONSKA -VÍCE .... .... .
S OBĚMA STANY ZA VÍCE JAK 10 LET SE USKUTEČNILA CELÁ ŘADA EXPEDIC DO RŮZNÝCH KOUTŮ SVĚTA ,DO DŮZNÝCH PROSTŘEDÍ OD POUŠTÍ ,PŘEST TROPY,O VELEHOR AŽ PO GRONSKÉ PLÁNĚ .LONI BYL S DOME 3 V SEVERNÍM NORSKU A NA ŠPICBERKÁCH PETR .... ZHRUBA 2 MĚSÍCE .... .
SNAD VÁM TYTO INFORMACE A KONTAKTY VÍCE POMŮŽOU.

Hezký den !
Ing.Stanislav Jurek

Tenhle mailík mě dost přesvědčil, ani ne krze ty ty údaje, protože ty jsou celkem stejné všude, ale protože byli ochotni dát mi kontakty na lidi, kteří ty stany někde zkoušeli a kteří mi k tomu můžou co říct. Takže se asi nemají za co stydět. A takovýhle přístup je přeci potřeba podporovat:).

Jinak ve hře byl ještě Ferrino Snowbound, ten jsem konzultoval s p. Jánským ze Světaoutdooru (dělal tam jeho recenzi) - obojí má prý svoje, chybu neudělám ani s jedním.

Ještě se mi na poslední chvíli objevil v google tenhle stan -
http://sport.popina.cz/spani/stany/expe ... ach-brenva
- ale popravdě už nemám sílu to řešit, takže zůstanu asi u toho Jurka:) - našít límce, možná dát ty lepší tyčky (nevíte někdo, jestli to fakt funguje, nebo jestli je to jen hračička navíc?)

Takže díky moc všem, kteří se patlali s tím mi poradit!!!

Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod Volovec » stř črc 16, 2008 15:36

[quote="Filip"]
Ahoj,
dík moc, jasně že pár dotazů mám - i když přeci jen jde o starší verzi.
- Obecná spokojenost? Vydržel co měl a splnil, co jste si zaplatili?:)

ANO

- Co stavění ve větru, jde? A jak se chová v těžkých podmínkách?

JDE TO, nakonec jsem ho stavel sam na Razdelnaje, sice zadny extra silny vitr nebyl, ale bylo to v 6.200. Resp. vnitrni stan postavis sam v pohode, u vnejsi si trochu musis promyslet postup, aby ti nahodou neuletel.

- Co obecné opotřebení, jde po tom čase ještě používat? Netrhá se, nelámou se tyčky? Měli jste nějaké ty hypertyčky se Scandiem, nebo obyč? Co sněhový límec, osvědčil se?

JA jsem tehdy kupoval nejake lepsi tycky - EASTON??? - uz jsi nejsem jisty, nelůamou se, ale mam je trosku pooohybane, coz pri provoru nevadi. Nemel jsem cas je ohnout zpatky, s trochou tgrpelivosti a casu se toho nebojim.

- Nějaké stížnosti? Kde největší problém? Co větrání, zipy, promokavost, velikost?

OK. Mne treba trochu chybi, ze nema ve vylezu kus nejakeho pruhledneho "igelitu" (jako treba maji North Facy), ale co s tim nadelam. Hodilo by se to ve srackach, kdyz chces juknout co se deje venku, ale nechces vylizat.
Jirka
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Filip » stř črc 16, 2008 16:26

2 Volovec - Dík. Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod air » stř črc 16, 2008 19:12

s temi zipy si nechej poradit taky u Jurka... ja jsem treba taky tehda uvazoval jestli dat YKK zipy nebo nechat ty standardni a on mi rekl, ze na moje pouziti v pohode staci ty standardni... takze netvrdil jen "kupte si to lepsi a drazsi".
Jurek ma fakt super pristup v tomhle, sponzoruji spoustu expedici a tak potom z toho urcite maji reference... ale reference, ze ten Kombat AP stoji rok v 7700 m pod Broad peakem je myslim dost husta :lol:
vyhoda Jurka navic je, ze kdyz ti odejde podlazka... no problemo, treba vymena podlazky u stanu Dome stoji 900 :wink: coz je vzhledem k cene stanu za hubicku... nahradni segmenty prutu taky prodavaji celkem v poho, stejne jako vsechny ostatni nahradni dily.
jinak jsem si vsiml, ze ty scandiove pruty davaji renomovane firmy na ty expedicni stany do nejvetsich extremu, ale nevim mozna by vydrzely i ty standardni... tezko rict... jestli beres pevnost v extremnim vetru jako prioritu a cena je az druhorada, tak o tom popremyslej... ale nevim jestli s tim tady nekdo bude mit zkusenosti. Kdyz se pobavis s tema referentama od Jurka, tak to urcite doresis :wink:
asi bych ale volil ten kombat ap, protoze ma preci jen 5 prutu i kdyz pocet krizeni je stejny jako u dome, bude asi odolnejsi. I nizsi vyska je teoreticky plus z hlediska odolnosti (i kdyz tech 5 cm asi nebude mit velky vliv). Kombat ma taky rekl bych krizeni lepe rozlozene po plose stanu nez Dome, aspon se mi to zda.
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod Cvrk » stř črc 16, 2008 22:09

@Filip:Ještě něco k tomu kotvení a hladké vyfoukané plotně.....já docela nechápu ten problém s tou zátěží límců....tak čemu je nezasuneš pod podlážku a nezatížíš věcma zevnitř....
...a ke kotvení stanu přece kolíky, ledovcové šrouby, popř. něco delšího... :wink:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Dena » čtv črc 17, 2008 8:38

@air
To mě teda u Jurků překvapil dost ranec za komplet tyčky a kolíky, a to i v té základní verzi :shock: oproti ceně stanu :| . Navíc jsem nevěděla, kde by se expresně daly v Brně sehnat.
Já jako sklerotik na tyto věci jsem nedávno řešila problém před odjezdem do eNDéeR, a to, kampak se poděly moje tyčky na DOME2KM s kolíky v obalu od lezenice na Rabštejně (s Klímou, tesilem, Mařenou a spol.) To, že jsme stan balili dál od místa jeho rozložení a ještě lehce pod vlivem :ú :oops: , mi stejně nedalo uvěřit, že bych ty tyčky nechala na louce. Nakonec, pomocí přítele na telefonu, zde z OF, (dík jonzo :wink: ) jsme odjeli s půjčenými a následně zjistili, že se ten balíček naprosto ztratil při přenosu v útrobách jakéhosi Deuteru :lol: .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Filip » čtv črc 17, 2008 8:42

Dena píše:@air
To mě teda u Jurků překvapil dost ranec za komplet tyčky a kolíky, a to i v té základní verzi :shock: oproti ceně stanu :| . Navíc jsem nevěděla, kde by se expresně daly v Brně sehnat.


Ahoj,
to máš celkem recht - ten Kombat je prostě dělanej jako stan do tvrdých podmínek, těžko si ho kdo bude tahat na nějaký lehčí akce...tak by mohl být rovnou třeba s lepšíma tyčkama. Na druhou stranu, takhle aspoň má člověk větší variabilitu ve výběru, třeba co se těch límců týče...
NJ, balit se pod vlivem, to je potom člověk rád, že má aspoň pas:):) F
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod Filip » čtv črc 17, 2008 8:43

Cvrk píše:@Filip:Ještě něco k tomu kotvení a hladké vyfoukané plotně.....já docela nechápu ten problém s tou zátěží límců....tak čemu je nezasuneš pod podlážku a nezatížíš věcma zevnitř....


Ahoj,
popravdě v životě jsem pořádnej stan neměl, takže nevím, ale jsi si tímhle systémem jistej? Jakože už jsi to někdy zkoušel? F
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod Volovec » čtv črc 17, 2008 8:57

Myslim ze to zasoupnuti limcu pod podlazku fungovat nebude - staci se jednou pohnout a vylezou. ALE - mas na tech limcich male popruhy, takze kdyz limce slozis (srulujes), muzes je privazat tema popruhama.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Dena » čtv črc 17, 2008 9:00

Ano, vždycky mě ta pakárna prudí, poněvadž po dešti se i tak v límcích udrží voda, takže stan zase obejít a vše pracně svázané na jednoduchý uzel opět rozvázat, grrrr :) .. a pak zase dokola, posvazovat a sbalit :lol:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Volovec » čtv črc 17, 2008 9:06

Ale popravde receno, ja ty limce nesvazuju, kdyz prsi, tak jenom potahnutim za limce vyleju vodu co se na nich drzi. Nadavat budes kdyz si koupis s limcema, nadavat budes, kdyz si koupis bez limcu :-)
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod air » čtv črc 17, 2008 9:57

no priplatek 1500 za scandiove pruty u noveho stanu je celkem ranec, to jo... ale kdyz neco menis, tak vetsinou jenom par segmentu (a jeden vyjde na cca 80kc z AL a 120 ze scandia), horsi to je kdyz musis koupit vsechny nove pruty jako Dena, to jo :(
ani ty limce nejsou zrovna levne... +1500 to je snad nejakych 20% ceny navic... ono obecne priplatkova vybava nevyjde nejlevneji (ani ty silikonove nite v prutech atd...) ale kdyz to nekdo bere na expedice, jejichz naklady jsou treba i statisice a potrebuje kvalitu za kazdou cenu, tak to neresi... a pro bezne lidi staci to co Jurek nabizi ve standardu...
Souhlasim ale, ze ten Kombat by mel mit ty scandiove pruty v cene, i kdyz by to tu cenu asi dost zvedlo. Tyhle stany jsou uz totiz ryze expedicni zalezitosti a do drsnych podminek.
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod Cvrk » čtv črc 17, 2008 16:10

Filip píše:Ahoj,
popravdě v životě jsem pořádnej stan neměl, takže nevím, ale jsi si tímhle systémem jistej? Jakože už jsi to někdy zkoušel? F


Nejsem, jenom mě to napadlo, když jste tu furt vymýšleli, čím to zatížit, aby nepodfukovalo. Samozřejmě, jak psal volovec, na celým stanu to držet nebude, ale na návětrné straně by mohlo. Navíc, když tím těžítkem budeš sám *
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod air » čtv črc 17, 2008 21:09

myslim, ze na okrajove strane to asi moc zatezovat vahou tela nebude a ze zatizeni limcu klasickym zpusobem zlepsi odolnost sten stanu proti vetru (prida to na kotveni a lepe se vypne tropiko), taky nemam osobni zkusenost, ale tak to nejak vidim...
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

PředchozíDalší

Zpět na Stany