Tyčka ve vchodu Tramp 2

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod Fanda Horálek » pát čer 20, 2008 23:44

Ahoj.
Byl mi doporučen stan Jurek Tramp 2 (http://www.jurek.cz/view.php?nazevclanku=tramp-2&cisloclanku=2005092602).

Je tam jakási tyčka (na výše uvedené stránce na obrázku dole u té čtyřky), která se zdá být uprostřed východu ze stanu. Prodejce říká, že se to pár lidem nezdálo a nekoupili, ale prodejce tento stan používá a tyčka mu nevadí.
Máte s tím zkušenosti i někdo další?

Případně doporučte jiný stan obdobných parametrů (zadání: dva lidi s rezervou pro třetího, po Čechách nebo obecně Evropě, většinou zcela průměrné nenáročné podmínky, zavazadla na noc dovnitř, kola asi ne, vařit asi ne, raději lehčí - nosíme v batohu; zbytek neumím říct, kupuji dobrý stan poprvé).
Fanda Horálek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát čer 20, 2008 23:37

Příspěvekod Hafi » sob čer 21, 2008 0:36

tady ma stan podobneho typu dost lidi a nikomu tycka nevadi (me tam taky prijde divna). pry je to dost o zvyk. ale je to v podstate jedna z mala variant jak mit stan (teto klasicke konstrukce) s jednou velkou predsini. pokud bys uvazoval o dvou vchodech, tak pak se to misto svislych tycek u nekterych vyrobcu resi polo tyckou nad obema vchodny (treba pinguin gemini). jurek tam i presto dava svislou tycku do obou vchodu, argument byl tusim ze na to sou lidi zvykly a ze (dulezitejsi) by mohla ta vodorovna tycka prepinat (poskodit) tropiko....mam sam zminene gemini uz asi 8 let a problem nepozoruji.

A pro shrnuti: nerozhoduj se dle teto tycky, v prvni chvili te mozna jeji existence zarazi, ale casem si zvyknes a nebude ti vadit. a jurek je kazdopadne kvalita.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8047
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Fanda Horálek » sob čer 21, 2008 1:21

Tak jsem dál pročítal fórum tady i jinde a postupně jsem se dobral k tomu, že koupím dle taktiky "když už, tak už", možná to bude MIDI 2 nebo ALP 2 ;o)

Když odhlédnu od samozřejmosti, že MIDI je z lepších materiálů, než TRAMP, a ALP ještě o něco lepších, než MIDI, tak mi vykrystalizovaly dva problémy, které mohou být subjektivní. U MIDI je také ta tyčka u východu, jako má TRAMP, ALP má prý zase větrací otvory nevhodně umístěné a nezavíratelné = moc profukuje.
Prosím proto o komentář k těmto problémům majitele či znalce těchto stanů.

Zvažuji DUO alternativy těchto stanů, ale spíš v rámci "může se hodit", než že bych měl rozmyšlené, na co využiju ;o) Doporučujete? Proč?

Předem všem díky za komentáře, posléze se samozřejmě ozvu, do čeho jsem ty peníze vrazil.
Naposledy upravil Fanda Horálek dne sob čer 21, 2008 1:30, celkově upraveno 1
Fanda Horálek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát čer 20, 2008 23:37

Příspěvekod Fanda Horálek » sob čer 21, 2008 1:24

A pro shrnuti: nerozhoduj se dle teto tycky, v prvni chvili te mozna jeji existence zarazi, ale casem si zvyknes a nebude ti vadit. a jurek je kazdopadne kvalita.


Jasně, důležité vědět, že Jurek je dobrá volba. Asi už jsem pevně rozhodnutý pro výrobce, ale ještě ne pro typ.
Fanda Horálek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát čer 20, 2008 23:37

Příspěvekod Petras » sob čer 21, 2008 8:15

Fanda Horálek píše: ...má prý zase větrací otvory nevhodně umístěné a nezavíratelné = moc profukuje...

...no já osobně když táhne tak hlavně na otvor u hlav hodím nějakou mikynu a je to... :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4053
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Rujir » sob čer 21, 2008 12:39

Petras píše:...no já osobně když táhne tak hlavně na otvor u hlav hodím nějakou mikynu a je to... :wink:


Presne tak. To s tymi zlymi vetracimi otvormi som velmi nepochopil. Na tropiku sa samozrejme horne otvory daju uzavriet suchym zipsom. A na spalni nie, lebo tam je to sietka. Ale nikdy som to nepotreboval. Mozno, keby sa dala zo spalne vytvorit nepriedysna kukla, tak by som tam trochu zvysil teplotu, ale na to mam spacak. Zobudit sa v kvaplovej jaskyni by bolo podla mna horsie. K Alpu 2 nemam vyhrad.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Fanda Horálek » sob čer 21, 2008 15:08

Tak dobrá zpráva, že ty otvory je v případě potřeby celkem snadné svým způsobem uzavřít. Asi je škoda, že zavírání není našité přímo na látce, ale zřejmě to moc nevadí.
Alp u mě tedy vede, ještě počkám, napíše-li někdo dobré důvody pro druhý vchod ;o)
Fanda Horálek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát čer 20, 2008 23:37

Příspěvekod Rujir » sob čer 21, 2008 17:00

Fanda Horálek píše:Alp u mě tedy vede, ještě počkám, napíše-li někdo dobré důvody pro druhý vchod ;o)


Tak ja ti odcitujem, co som napisal o Alp2 Duo na Hiking.sk:
"Hlavna vyhoda spociva samozrejme v pohodli, ktore mi za tych par 100g naviac stoja (moj stan pre dvoch vazi presne 3kg, co sa celkom da).
Dalej v pripade zleho pocasie je strasne prijemne, ked si clovek nemusi varit v tej istej apside, v ktorej uz ma narvane topanky, palice, lopatu a tisic inych blbosti, ktore v stane nepotrebuje.
V pripade tepleho letneho pocasia je zase super, ze clovek moze spravit zo stanu "tunel", ktory vetra podstatne lepsie ako jednovchodovy stan.
No a potom moja najoblubenejsia vyhoda - ked sa jednym vchodom dobyja do stanu medved, druhym mu ujdem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: "
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vladan » sob čer 21, 2008 18:18

Fanda Horálek píše: ještě počkám, napíše-li někdo dobré důvody pro druhý vchod ;o)


No jestli budes pouzivat stan s nekym tak vubec nevahej a ber 2 vchody. Kazdy bude mit trochu prostoru jenom pro svoje veci( a to muze byt mraky kramu, batohy, hole, pohory, flasky vody,vareni, atd atd.) coz je ve dvou lidech na jednu apsidu celkem malo na to aby se dalo potom z toho stanu pohodlne vylezt.
Taky v noci, kdyz te chytne potreba nemusis pres nocleznika prelezat a budit ho, proste vylezes ze stanu svym vchodem.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod Radeczech » stř led 7, 2009 20:50

Mám Tramp 2 duo, čili 2 vchody. Tyčka mi nevadí, je to o zvyku. Loni jsem ji při rychlém balení pod Breithornem vytrhl i s drukem, do nějž se tyčka zacvakává, sekunďák to ale spravil, a letošní Švajc v pohodě přežil.
Otázka 2 vchodů: Rozhodně ano- skladování věcí (bágl, jídlo, voda, hůlky, vaření, cepín a mačice, v létě i boty, ...), noční čůrání, vaření a nevím co ještě.
Život je pes, nejlepší přítel člověka.
Radeczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 6, 2009 16:37
Bydliště: Břuchotín

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod Petre » stř led 7, 2009 21:37

Vlastním MIDI 1 ... taky s tyčkou a je fakt že tam trošku zavazí, ale dá se to s ní přežít. Když se do tý předsíně narvou dva bágly, tak se trošku prohne, aby se ty bágly nedotýkaly tropika. Ale na fci to nemá vliv. Jinak mám jen jeden vchod a moc to neřeším, páč většinou v noci nikam nechodím, tak spím dál od vchodu a je to. Ale je pravdou že je to asi pohodlnější.... taky sem chtěl ušetřit trošku váhy, čehož já osobně nelituju. Ještě mě k tomu napadá, že jestli tam budete 3 a chcete mít všechno "pod střechou", tak asi varianta DUO bude lepší.
A s tím ALPem.... nemá předsíně, ale apsidy.... pokud se nepletu, tak to není moc velkej prostor, třeba právě na batohy..... ale to ať tu raději osvětlí zkušenější... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Petre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 8, 2008 15:00
Bydliště: Bo city

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod sobb » stř led 7, 2009 21:49

Fanda Horálek: píšeš nenáročné podmínky - tam by měl v pohodě stačit i Tramp
dva vchody - výhodou je větší pohodlí, nevýhodou vyšší váha, nezbytné nejsou
vnitřní větrací otvory u Alpa - tohle mě u Jurka docela nasr... , nejdou nijak zavřít, při silnějším studeným větru to docela odporně profukuje, nutno utěsňovat
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8722
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod šíp » stř led 7, 2009 21:57

souhlas, u Vandru mi taky ty otvory na sítce vadily a tahal se jimi studený vzduch a průvan. nic moc na spaní v zimě
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod terkad » čtv led 8, 2009 0:12

Mě připadá jako lepší varianta k Alpu Top. Mám Top 2 s jedním vchodem a vzhledem k tomu, že má předsíň, se dá v jedné polovině uskladnit bagáž a v druhé vařit. Dala jsem průchod svému výtvarnému nadání v programu ''Malování'' a celou tu idYlku znázornila :mrgreen:
Přílohy
spokojený život v Top 2.JPG
spokojený život v Top 2.JPG (46.46 KiB) Zobrazeno 4526 krát
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4435
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod šíp » čtv led 8, 2009 19:17

@Terkad: zajímavé výtvarné pojetí :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod terkad » čtv led 8, 2009 19:23

@šíp: že jo :mrgreen: Myslela jsem si, že zaujme :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4435
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod zbuddy » pát led 9, 2009 8:19

@ Terkad: popisky jsou lišácké. Hlavně název osoby, co čeká na uvařené jídlo. Hlavně nejmenovat - lze pak vyměěnít :wink: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod Vilík » pát led 9, 2009 14:06

Proc mas kulatej batoh? To je nejakej novej typ?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod terkad » pát led 9, 2009 14:14

@ZB: no jistě :mrgreen:
@Vilík: neznáš?
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4435
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod Vilík » pát led 9, 2009 14:23

nn... to bude nejakej Hannah, co?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod Hafi » pát led 9, 2009 14:33

vite ze tady radite nekomu kdo ten stan nejspis uz pul roku ma? :lol:
kazdoapadne obrazek pekny.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8047
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod zbuddy » pát led 9, 2009 14:45

Hafi píše:vite ze tady radite nekomu kdo ten stan nejspis uz pul roku ma? :lol:
To vlákno vytáhl Radeczech, prostě jako nováček napsal, kam mohl :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod Hafi » pát led 9, 2009 14:45

zbuddy píše:To vlákno vytáhl Radeczech, prostě jako nováček napsal, kam mohl :D
no jio...ale dalsich cca 5 lidi to dle me nepostrehlo
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8047
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod terkad » pát led 9, 2009 14:48

Ale jo, postřehla jsme to moc dobře. Ale když už to Radeczech vytáhl, tak proč se nepřidat a téma nerozvinout :wink:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4435
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod amigo » pát led 9, 2009 14:50

a teď to všichni budou házet na radečka a tvrdit, že oni si toho všimnuli :mrgreen: :finga:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod sobb » pát led 9, 2009 17:04

se dobrovolně přiznávám, že jsem si nevšimla :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8722
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod Radeczech » úte led 13, 2009 12:01

Hafi píše:vite ze tady radite nekomu kdo ten stan nejspis uz pul roku ma? :lol:

A nebo taky někomu dalšímu, kdo se chystá stanod Jurka koupit, že? Nevím, jak ostatní, ale já sem chodím hlavně pro rady. A nečtu jen nejnovější věci, ale hlavně příspěvky k mému tématu, k tomu, co potřebuji. Takže jsem napsal svůj postřeh a jestli to někdy někdo bude potřebovat, tak si to možná přečte. Jinak doufám, že jsem svým neaktuálním vytažením vlákna nikoho nepohoršil, nikoho neurazil a že tím nikdo neutrpěl žádnou újmu...
Život je pes, nejlepší přítel člověka.
Radeczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 6, 2009 16:37
Bydliště: Břuchotín

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod amigo » úte led 13, 2009 12:48

naopak, tvoje reakce byla v důsledku velice přínosná, viz třeba obrázek od terkad :mrgreen:

a za sebe mohu říci, že mě ta diskutovaná tyčka nebetyčně se*e a přemýšlet trochu více před koupí, jdu do pinguina :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod terkad » úte led 13, 2009 15:48

amigo píše:naopak, tvoje reakce byla v důsledku velice přínosná, viz třeba obrázek od terkad :mrgreen:

Že je hezkej :mrgreen:

amigo píše:a za sebe mohu říci, že mě ta diskutovaná tyčka nebetyčně se*e a přemýšlet trochu více před koupí, jdu do pinguina :twisted:

Při používání stanu mi tak nevadí...spíš mi vadilo, když mi ožrala v kempu na ten stan spadl a tyčku zlomil ](*,)
Bylo to uprostřed léta, takže jsem pak ještě měsíc jezdila ''s dlahou'', než jsem sehnala novou. :axe:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4435
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Tyčka ve vchodu Tramp 2

Příspěvekod Hafi » úte led 13, 2009 16:03

@radeczech: fakt to nevadi, ja na to jen upozornoval a i jsem tusil ze ten prvni co to vytah to vi, ale ti dalsi tam zacali reagovat na puvodni otazku. ja bych si toho asi taky nevsim kdyby nahore nebyl muj vlastni prispevek :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8047
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Další

Zpět na Stany

cron