Jurek Dome 2

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jurek Dome 2

Příspěvekod jm09 » čtv čer 12, 2008 10:35

Ahoj,
planuji koupi stanu, takhle od netu jsem si zatim vybral tyto dva kandidaty a o vikendu obehnu obchody.

jurek dome
pinguin vega
(nejak mi nefunguji stranky pinguinu?!)

pouziti: Kavkaz, Alpy (v lete), v budoucnu mozna i nejaka zimni vyprava

Vyuziji v podobnych podminkach triprutovou konstrukci nebo staci "klasicka" s dvema pruty.

Je nejaky vyrazny posun v kvalite, preci jenim je Jurek skoro 2x drazsi
dik moc za nazory
JM
Naposledy upravil jm09 dne úte srp 5, 2008 22:14, celkově upraveno 1
jm09
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 15, 2008 21:14

Příspěvekod djx1 » čtv čer 12, 2008 10:54

Ahoj.
S Jurkem asi chybu neudelas. Ja s nim nemam zkusenost, ale myslim, ze je zbytecne rozebirat kvalitu techto stanu:-)
Pinguin...ja osobne doporucuji. Mam Gemini 150 a maximalni spokojenost. Ikdyz ted budu hledat nejaky ultralight stan:-) Prece jen ta vaha cloveka nekdy stve:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ToM » čtv čer 12, 2008 10:55

Mám podobné dilema, mezi Jurek Dome 2KM, Pinguin Gemini 150 extreme, nebo Pinguin Vega extreme.

Všechny tyhle stany jsem viděl naživo, ale nespal v nich, takže moje zkušenost nejsou moc relevantní.

Dome 2KM: uvnitř je neskutečně moc prostoru, stan je natolik asymetricky, že nevíš, jak si tam lehnout. Prostředkem podlážky vede podlepený šev - trochu zvláštní, ale věřím kvalitě zptacování- , kamrádka jej používá společně s nějakým větším psem, a kontakt s drápama není problém. Postavení stanu napoprvé složité, další už v pohodě. Ale tak nějak divně je dořešeno kotveni stanu přes ty větraci otvory - pomočná šňůra vede přes tyčku ven, a tlačí tropiko dolů - tohle mi příjde ještě nedořešené. Velké plus je předsíňka, opravdu velká, bez tyčky - jako u modelů Tramp, Vandr, Midi...
Jednou z věcí která mi vadí je ale upnutí tyček k ložnici. Tyčky musíš umístit do takoých alých plastových trojúhelníků, nevím, jaké by to bylo ve větru...
Gemini 150: jednoduchá, rychlá stavba, upnutí tropika na ložnic postaru-asi bych po zkušenostech chtěl nějakou inovaci ve smyslu upínání Jurka. Předsíňka je taky dost velká, v tropiku je jedna tyčka navíc, která zlepší komfort, když člověk vaří.
Kotvení tyček je postaru taky, nevýhodou je trochu krétké tropiko, až o tolik nepřesahuje ložnici, je tam navíc tak 3 cm, otázka je, co to udělá ve větru...
Vega 150: viz. výše, jediné, co můžu vytknout je místo - hledám stan pro 2a1/2 lidí, zase má ale větší pevnost...

Pravda je taková, že ať zvolíš(-m) jakýkoliv z těchto stanů, chyba to nebude... Váhově jsou nastejno - pozor, Pinguin se dost liší v uváděných hmotnostech - na netu, a v katalogu má přesné váhy, na tabulích v obchodech ještě nějaké staré, a ižší...
Prostorově je asi největší Jurek, ale fakt je ta cena. Ikdyž pro mě osobně to až takovou roli nehraje.
A v neposlední řadě barva - Jurek na prvním místě...
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod djx1 » čtv čer 12, 2008 11:05

Jo jeste ty stranky na Pinguin. Funguji.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Rujir » čtv čer 12, 2008 11:57

ToM píše:Dome 2KM: uvnitř je neskutečně moc prostoru, stan je natolik asymetricky, že nevíš, jak si tam lehnout. Prostředkem podlážky vede podlepený šev - trochu zvláštní, ale věřím kvalitě zptacování- , kamrádka jej používá společně s nějakým větším psem, a kontakt s drápama není problém. Postavení stanu napoprvé složité, další už v pohodě. Ale tak nějak divně je dořešeno kotveni stanu přes ty větraci otvory - pomočná šňůra vede přes tyčku ven, a tlačí tropiko dolů - tohle mi příjde ještě nedořešené. Velké plus je předsíňka, opravdu velká, bez tyčky - jako u modelů Tramp, Vandr, Midi...


Ostatne nepoznam, takze sa nebudem vyjadrovat, ale v Dome som dve noci spal a aj ho staval na snehu, takze postrehy:
- to divne kotvenie, co sa ti nezda, je absolutne uzasne kvoli stabilite stanu a aj kvoli vetraniu. Proste ked ten stan postavis spravne, tak ho vichor skor potrha, ako zhodi. Mato Nemcek nam rozpraval, ze na Aconcague za nim prisli nejaky chlapici od MSR, ze ci si to mozu vyfotit, taky z toho boli uveliceni. :wink:
- stavanie - ano, na prvykrat zlozite, ale kto uz staval nejaky stan od Jureka, tak to zas taka hroza nie je. Na druhykrat uz velmi v pohode.
- upinanie loznice - nepamatam si, takze vo mne asi ziadny dojem nezanechalo a neprislo mi ako nejaka hroza alebo problem. Ale fakt neviem, nepamatam.
- celkovy dojem - super stan, ale na mna zbytocne velky a tazky. Ale ak to tak ma niekto rad, tak preco nie...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Hafi » čtv čer 12, 2008 14:25

tady jsem nejak rozebiral vlastnosti me vegy extreme...a na rovinu, lezel sem v obojim a pokud ma jurek nejaky vyhody, tak ale nestoji za ten cenovy rozdil
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Simi » čtv čer 12, 2008 15:29

Musim potvrdit poznatky ohledne Vegy z Hafiho "recenze". Mam ji sice asi jenom rok, ale z toho jsem ji vyuzil v kuse mesic v horach v Pakosi a bez sebemensiho problemu.
Pohodlne se stavi, je stabilni, reflexni snurky jsou bajecny. Jedina nevyhoda je asi vaha, protoze i pres udavane vahy s obalem atd vazi rovny 4kg.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dena » čtv čer 12, 2008 16:59

Vegu neznám, nedám však dopustit na DOME 2KM- vyhovuje mi naprosto :smt023 .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod pripluv » čtv čer 12, 2008 19:44

Rujir píše:Proste ked ten stan postavis spravne, tak ho vichor skor potrha, ako zhodi.


Kdysi jsme řešili přesně toto. A došli jsme k názoru, že je lepší když na tebe stan lehne a leží pod náporem větru třeba celou noc, než aby ti to mlátilo nad hlavou, potažmo se rozškubalo (vítr má sílu jako svině, teď jsme roztrhali kosatku -což je plachta, že- a ta je ze sakra silnějšího matroše.).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sobb » čtv čer 12, 2008 19:51

Přípluv píše:.... A došli jsme k názoru, že je lepší když na tebe stan lehne a leží pod náporem větru třeba celou noc, než aby ti to mlátilo nad hlavou, potažmo se rozškubalo.

souhlas, náš starej stan to umí (i když za takové bouře s kroupama to je dobrá masáž :lol: ) , s Jurkem je to bohužel horší ... tak u něj musím věřit pevnosti materiálu :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod pripluv » čtv čer 12, 2008 19:53

Když je kor slota, tak to stejně vyháknu, nebo rovnou stáhnu ke straně po větru...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Dena » čtv čer 12, 2008 19:57

jasan, protivá větru sa to totiž nedá, nebo dost blbě .. :lol: :ú :oops: :prayer:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod sobb » pát čer 13, 2008 7:56

Přípluv píše:Když je kor slota, tak to stejně vyháknu, nebo rovnou stáhnu ke straně po větru...

dumám, ale nerozumím .... jakpakže?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod pripluv » pát čer 13, 2008 8:30

Než aby se ten stan mlátil ve větru, tak na návětrné straně povolím kotvící lanka a závětrné je přitáhnu, udělám tak aerostan. On pak stejně lehne zcela :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sobb » pát čer 13, 2008 8:36

takže tím vlastně i položíš tyčky - úplně? si to neumím tak úplně představit :oops: ... budu muset vyzkoušet
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod pripluv » pát čer 13, 2008 9:05

úplně ne ... úplně padají samy, když je větru přespříliš :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jm09 » stř čer 18, 2008 12:26

jen pro info,
nakonec jsem se rozhodl pro jurka (dome 2 km)
verim ze mi bude dobre slouzit
dik za rady
jm09
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 15, 2008 21:14

Příspěvekod Dena » stř čer 18, 2008 12:29

Jistě to je dobrá volba, užij si ho :)
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod jm09 » pát čer 27, 2008 21:33

Ahoj
jeste k jurkovi,
jak kotvite pruty pres ty vnejsi rukavy? (jestli jsem to popsal spravne)
Ja to tedy zkousel jen na zahrade, ale zdy se mi, ze kdyz to jen nekde ne tom prutu privazu tak se to dost hybe a nejspise bude sjizdet dolu
dik za rady
JM
jm09
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 15, 2008 21:14

Příspěvekod Rujir » sob čer 28, 2008 13:00

jm09 píše:Ahoj
jeste k jurkovi,
jak kotvite pruty pres ty vnejsi rukavy? (jestli jsem to popsal spravne)
Ja to tedy zkousel jen na zahrade, ale zdy se mi, ze kdyz to jen nekde ne tom prutu privazu tak se to dost hybe a nejspise bude sjizdet dolu
dik za rady
JM


Staval som ho len raz, ale ak si dobre pamatam, tak sa to zaistuje vzdy na miestach, kde sa pruty krizia, nie? To by potom celkom riesilo problem so zosmykovanim sa. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » ned črc 6, 2008 23:41

jm09 píše:Ahoj
jeste k jurkovi,
jak kotvite pruty pres ty vnejsi rukavy? (jestli jsem to popsal spravne)
Ja to tedy zkousel jen na zahrade, ale zdy se mi, ze kdyz to jen nekde ne tom prutu privazu tak se to dost hybe a nejspise bude sjizdet dolu
dik za rady
JM


No zatim jsem to nedělal, ale myslím, že loďák nebo kravák to řeší.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » pon črc 7, 2008 4:49

bo prusik (doble cow :mrgreen: )
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod air » pon črc 7, 2008 21:52

nevim jak se ten uzel jmenuje, ale je to ten bez zavazovani (asi lodni).
nesesmykuje se to, drzi to dobre... to kotveni za konstrukci vetsinou neni potreba, pokud necekas nejakou bouri apod.
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod pripluv » úte črc 8, 2008 5:18

uzel bez zavazování? :shock:

já bych chtěl obrázek...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod air » úte črc 8, 2008 8:36

:lol: nevim jak to popsat nooo, proste to jen prostrcis a je to... :roll: je to tenhle http://www.horydoly.cz/foto/uzel_chyba_ ... e00001.htm
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod teoretic » úte črc 8, 2008 8:45

air píše::lol: nevim jak to popsat nooo, proste to jen prostrcis a je to... :roll: je to tenhle http://www.horydoly.cz/foto/uzel_chyba_ ... e00001.htm
"liščí smyčka" nebo "jednoduchý prusík"

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » úte črc 8, 2008 9:24

:P
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod uplne jinej martin » úte črc 8, 2008 11:59

Přípluv píše:uzel bez zavazování? :shock:

já bych chtěl obrázek...


Přípluve, bez zavazování je beznapěťák... Jen omotáš
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

jurek dome 2 km

Příspěvekod jm09 » úte srp 5, 2008 21:50

Ahoj,
jak jsem ji psal staj jsem se "hrdym" vlastnikem dome 2 km a mel ho na vyprave na kavkaze
no a vysledkem jsem trochu rozpacity

1 - nedoresene olivky v miste krizeni stale to z nich vypadava (to obchazim tak ze to zapinam primo za latkove ousko)

2 - sev na tropiku co je dole (u zeme) kolem celeho tropika se mi vyparal (v miste obou predsinek) (sice nejni moc dulezity (((ani neni podlepeny))), ale cloveka to nepotesi

3 - ocka pro tycka a koliky jsou z prilis mekeho materialu! a velice snadno se ohybaji (rukou jsou narovnat do puvodni, spravne, rovne polohy) ale cekam ze kdyz to budu delat casteji tak nejspise prasknou

4 - ke stanu jsem zakoupil oficialni, originalni footprint (podlozku pod podlazku) a ta se rozmerove noc netrefuje (vlastne vubec), kdyz se na jejim zaklade postavi stan tak je podivne zdeformovany (ale jde to). K tomuhle zkusim jeste pokonverzovat s jurky po maily.

Nevim jestli jde o systematicke nedostatky, nebo jen jsem mel smulu na vyrobek. Vetsinou nejdou o vazne chyby (az na ten footprint) ale firma kdyz jsem stan vybiral mela aurerelu bezkonkurencni kvality a tu ztratila.
JM
jm09
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 15, 2008 21:14

Re: jurek dome 2 km

Příspěvekod jonza » stř srp 6, 2008 7:47

1 - olivka nam vypadla jen jednou a jdou nasadit zevnitr.

2 - toto je vazny problem a hned bych jim to poslal. Tohle by mi zkazilo pocit z celeho stanu.

3 - ocka se ohly i nam, ale neresime to, na fci to vliv nema a zatim s tim neni nejmensi problem.

4 - footprint by mel sedet plus minus presne, poslal bych to zpet se stanem, at to daji doporadku!

Footprint nepouzivam ani na sterku a kameni, prijde mi to zbytecne. Nejdrive jsem se o podlazku bal, ale pak jsem zjistil, ze neni proc.

Je mi lito, ze jsi na toto narazil, kdyz treba ja jsem ze stanu nadseny pokazde kdyz ho stavim, fouka vitr nebo poradne leje.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Stany

cron