stan FREELIFE

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

stan FREELIFE

Příspěvekod Pajka » úte srp 23, 2005 0:12

Prosím, má někdo zkušenosti se stanem Freelife. Minulou sobotu jsem stanovala poprvé a ráno mi prosakovala rosa, neumím si představit že by lilo. Je to normální? Udávají 3000mm na plášť.
Pajka
 

Re: stan FREELIFE

Příspěvekod pripluv » úte srp 23, 2005 5:36

Pajka píše:Prosím, má někdo zkušenosti se stanem Freelife. Minulou sobotu jsem stanovala poprvé a ráno mi prosakovala rosa, neumím si představit že by lilo. Je to normální? Udávají 3000mm na plášť.


Ježíšmárjá, kde ti prosakovala rosa? zespoda? zvrcha? nebyla to jenom nasrážená vlhkost?
Kdesi jsem to tu už psal, ale jestli je ten freelife potomkem freetime, tak hotovo.

Jinak s tou vlhkostí, když stan není pořádně odvětranej, je vás tam víc, funíte, vaříte, sušíte a tak, tak se ta vypařená vlhkost na plátně zevnitř srazí vždycky. I na Jurkovi (to je pro srovnání dostačující, ne :wink: ?)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » úte srp 23, 2005 5:37

Jo, ještě ... 3000 mm na plášť je v pohodě, u stanu to stačí. Tam by problém bejt snad neměl...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Majo » úte srp 23, 2005 11:08

Urcite to bola len nazrazana vlkost. Nic si z toho nerob, len nabuduce nechaj troska odopnuty vchod. Inac ja mam Freetime (asi) a na bezne kempovanie ku vode, na luke pod lesom alebo na festivaly plne vyhovuje. V horach by to uz bolo nieco ine.
Majo
 

Příspěvekod pripluv » úte srp 23, 2005 12:14

Majo píše:Urcite to bola len nazrazana vlkost. Nic si z toho nerob, len nabuduce nechaj troska odopnuty vchod. Inac ja mam Freetime (asi) a na bezne kempovanie ku vode, na luke pod lesom alebo na festivaly plne vyhovuje. V horach by to uz bolo nieco ine.


Na fesťáky zase nemá smysl tahat expediční The Nort Face, holt :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Návštěvník » stř srp 24, 2005 1:17

Přípluv píše:
Majo píše:Urcite to bola len nazrazana vlkost. Nic si z toho nerob, len nabuduce nechaj troska odopnuty vchod. Inac ja mam Freetime (asi) a na bezne kempovanie ku vode, na luke pod lesom alebo na festivaly plne vyhovuje. V horach by to uz bolo nieco ine.


Na fesťáky zase nemá smysl tahat expediční The Nort Face, holt :wink: .



díky za radu, už jsem se bála, že jsem koupila nějaký šunt (snad né)příště budu větrat, možná už tuto sobotu a neděli. Chystám se na Trnkobraní dám pak vědět jak dopadla zkouška
Návštěvník
 

Příspěvekod pripluv » stř srp 24, 2005 5:46

Na Trnkobraní? Tak to dej pak vědět, jak jsi dopadla :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod uplne jinej martin » stř srp 24, 2005 11:01

Anonymous píše:už jsem se bála, že jsem koupila nějaký šunt

no, nic proti, nebudu kazit radost, ale Freelife... je freelife.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod norman_64 » stř srp 24, 2005 14:07

Kámoš ho tedka vzal na Šumavu na kola a stan byl v pohodě, jen to odvětrávání bylo horší - u stropu neměl žádné větrací otvory... :(( Takže byl po ránu orosený zevnitř jak lahváč :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Návštěvník » stř srp 24, 2005 14:44

norman_64 píše:Kámoš ho tedka vzal na Šumavu na kola a stan byl v pohodě, jen to odvětrávání bylo horší - u stropu neměl žádné větrací otvory... :(( Takže byl po ránu orosený zevnitř jak lahváč :mrgreen: :mrgreen:




větrání, větrání!!!!
jako dítě jsem jezdila s rodiči stanovat . Děsná konstrukce stan, jak hrad. Dnes ho taky vídávám, takový orandžovo zelený. žádný orosení , žádný větrání a to jsme tam spali 4 a to prosím pěkně pod peřovou peřinou!!!! Jezdili jsme na Zemplínskou Šíravu. Tam když bala bouřka tak to byla síla. jednou ho naši museli držet aby neuletěl. My spali v autě. Po té zkušenosti udělal tatka nové 30cm kolíky "širavany" , ale stan dobrý a ani kapka vevnitř.
Návštěvník
 

Příspěvekod Squish » stř srp 24, 2005 15:47

Jo my jsme taky spali ve stanu který stál 600,- a byl koupený ze supermarketu. Dovnitř samozřejmě nateklo, ale dalo se to, jenom když to bylo skopce tak se tam udělal takovej rybníček a člověk musel spát skrčenej :)
Uživatelský avatar
Squish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 24, 2005 11:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod Návštěvník » stř srp 31, 2005 18:28

Přípluv píše:Na Trnkobraní? Tak to dej pak vědět, jak jsi dopadla :mrgreen: ...

dá se tady psát nějak jinak nebo musím vždy kliknout na CITOVAt ???

zpět ke stanu. Na Trnkobraní bylo super * Orosit se stan nestihl, moc jsme v něm nebyly. :mrgreen: Nicméně v neděli pršelo, voda dovnitř neprosákla, pouze v místě kde jsme se dotkly, třeba i jen mírně. Hlavně byl problém při vstupu.Taky se nám zsálo, že zůstává dlouho mokrý, ale asi mu dám ještě šanci však záruka je 2roky, ale nevím jestli ještě letos půjdu stanovat.

je otázka jak je to s cenou a kvalitou. Stan jsem koupila ve sportovní prodejně a stál 3000kč -prej po slevě (původně pak 5900Kč) kamoš co za náma přijel říkal , že by mi ani na dotek neměl propouštět. Udajně si koupil stan v Hypernově za 500 a vydržel v poho na Dolomitách.
Návštěvník
 

Příspěvekod uplne jinej martin » stř srp 31, 2005 20:18

Anonymous píše:dá se tady psát nějak jinak nebo musím vždy kliknout na CITOVAt ???

sjedeš dolu, druhý čudlík zleva "zaslat odpověď"
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl


Zpět na Stany