Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » sob zář 15, 2012 12:16

rebi píše:@fps - co znamena nezavazne objednany v tomto kontextu?

že když se do něj nevejdu, tak si ho nemusím koupit
Naposledy upravil fps dne čtv zář 20, 2012 15:33, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » čtv zář 20, 2012 15:27

Stani píše:Prosím potom napíš ako si dopadol v skúšaní, zaujíma ma to.

tak MSR Hubba http://cascadedesigns.com/en/msr/tents/ ... ba/product je už doma, a mam tu pár postřehu
- doopravdy váži komplet 1432 g
- postavení stanu je hodně rychle, a hodně jednoduché i pro jednoho
- mích 193 cm se dovnitř vejde ve spacáku 200 cm Sir Joseph Koteka 500 s propnutými špičkami tak akorát, na délku bych to viděl maximálně pro osobu 200 cm dlouhou
- co mě docela zklamalo že nemá zipy YKK, ale ňáké SRC, tak jenom doufám že v MSR vědí co dělají když tam nedali YKK zipy? Takže oprava, jsou to YKK zipy!!!
- byla tam tajemná zelená hliníková trubička o průměru cca 8 mm a délce 12 cm, a po hodně dlouhém hledáni na netu jsem našel k čemu slouží, trubička se vloží do horní části zavřeného vchodu mezi zip, a tím vznikne otvor na odvětrání stanu
začátkem října ho prvně otestuji v Jizerkách, tak pak když tak doplním zkušenosti
Naposledy upravil fps dne pon dub 29, 2013 15:53, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod Stani » čtv zář 20, 2012 18:59

Dík za prvotné skúsenosti. Určite potom dopíš aj tie z terénu.

Zipsy - nie je tam náhodou SBS? To je honkongkská velká fabrika. Alebo 5RC (G) čo je myslím, označenie typov YKK zipsov. Aj keď je pravda, že YKK bez nadpisu na ťahači slajderu som ešte nevidel.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » čtv zář 20, 2012 20:47

tak jsem znova koukal na zipy u MSR Hubba lupou, a ono je tam 5RC, zipy jsou oboustranné a místo tahače jsou šňůrky, to 5RC je na hraně jezdce, ani na stránkách MSR jsem nenašel jaká používají zipy, ale když jsem koukal na všemožné zipy co mam na jiných věcech, tak některé mají 5RC, možná to YKK zipy jsou?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod Stani » čtv zář 20, 2012 21:06

RC je označenie YKK zipsov (Racquet Coil), ktoré sa používajú na pnutím namáhané časti strihov, kde to proste musí držať, odolné na oder = batohy a kľudne aj stany. Číslo 5 je označenie veľkosti zipsu, alebo ich triedu - už si to nepamätám presne. Zrejme skreslene pripomína písmeno "S". To RC je ich trademark.

Ťahače môžu byť rôzne aj šnúrkové, to už ako si značka navrhne. Väčšinou je to potom iný dodávateľ a MSR ich poskladá dokopy. To je normál postup.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » úte říj 9, 2012 19:17

tak proběhl první test MSR Hubba http://cascadedesigns.com/en/msr/tents/ ... ba/product v Jizerských horách, první noc v cca 900 m n. m. skoro jasno, bez deště, ráno rosa, teplota 7 až 10°C, ve stanu jsem strávil cca 10h, v předsíňce jsem uvařil cca 1,5l vody při pootevřeném zipu stanu, ráno stan zevnitř i z venku jenom lehce orosen, ani se nedělali kapičky které by stékali
druhou noc prošel MSR Hubba docela dobrým testem, v cca 1000 m n. m. jsem strávil cca 12h ve stanu, neustálí déšť a vítr, chvílemi silný déšť i vítr, teplota 4 až 7°C, ráno velká mlha, takže vlhkost byla dost vysoká, v předsíňce jsem uvařil cca 1,5l vody při zavřeným zipu stanu, ráno stan zevnitř i z venku zcela mokry, ale za celou dobu kápli cca 3 kapky z oroseného vnitřku, jinak vevnitř kapky stékali, dovnitř nikudy nezateklo, takže MSR Hubba obstál na jedničku
pár postřehů z používání, předsíňka je dostatečně velká na 58l batoh, 12 boty, a prostor na vaření je stéle ještě dostatečný
stan má dost dobrou barvu, jako kdyby fosforeskovala, i když bylo zcela zataženo, tak uvnitř bylo vidět obrysy věcí
dvě praktické trojúhelníkové kapsy na protější straně vchodu
na stropu čtyři oka na zavěšení karabin, pro sušení věcí, a po zavěšení čelovky vznikne dost dobrý lustřík
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » čtv říj 11, 2012 19:13

tady je ještě video jak vypadal MSR Hubba po cca 12h dešti v Jizerkách u Viklanu, kousek od Jelení stráně http://youtu.be/_7vzYP2B3tY
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod Vachon » pát říj 12, 2012 8:14

fps píše:- byla tam tajemná zelená hliníková trubička o průměru cca 8 mm a délce 12 cm, a po hodně dlouhém hledáni na netu jsem našel k čemu slouží, trubička se vloží do horní části zavřeného vchodu mezi zip, a tím vznikne otvor na odvětrání stanu


Není ta trubička (třeba i kromě tebou uvedeného využití) určena na nouzovou opravu nalomeného nosného prutu? Já ji (není zelená, ale rozměry zhruba odpovídají) ke svému stanu mám a je součástí opravné sady.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » pon říj 15, 2012 19:00

tak jsem zkusil tu trubičku nasadit na nosný prut, ale je o cca 5 mm větší, takže je asi moc volna na to aby se dala použít na opravu prutu? podle mě by měla být opravná trubička o dost těsnější
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod Stani » pon říj 15, 2012 19:10

Hmmm, u Jurka má náhradná trubička priemer väčší cca 2mm (model AT) ako samotný prut. Nebalia jednotný rozmer pre všetky typy stanov v kolekcii? :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod RUMcajs » úte říj 16, 2012 11:14

Jen me tak napadlo ze by se dal volny prostor vznikly kvuli vetsimu prumeru opravne trubicky vyplnit treba smrstovaci elektrikarskou paskou.
Je mekka, lepiva a jde tvarovat trochu jako zvykacka.

Navic se da nahrat zapalovacem a pak se spece.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

CAMP MINIMA 1 UL

Příspěvekod dudy » pát lis 30, 2012 9:25

Nemáte někdo zkušenost s tímhle stanem? http://sport.popina.cz/camp-minima-1-sl-p-5155.html Zdá se docela dobrej, hlavně ta váha.
Přílohy
6EB355CA-9C8C-4E8A-9519-7A59975A08CA.jpg
Naposledy upravil dudy dne pát lis 30, 2012 9:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod CABi88 » pát lis 30, 2012 9:31

Vypada to hezky, ta vaha je perfektní ale trochu bych se bál toho materiálu přeci jen něčím ta váha musí být vykoupena. Nevypadá to jako na držák ve větším dešti.
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod dudy » pát lis 30, 2012 9:38

Tak 2000mm nebudou do deštnýho pralesa, zas ale předpokládám, že zkratka SL by mohla značit silikonizaci a CAMP nejni HUSKY (i když ho maj ve znaku:-)), tak by mohli vědět co dělaj.
Ale.
Právě proto sháním info, nejlépe osobní zkušenost.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod pawn » pát lis 30, 2012 10:05

předesílám, že osobní zkušenost nemám, ale po krátké poradě s googlem jsem dospěl k tomu, že "SL" bude nejspíš "super light".
Jinak poměr váha/cena vypadá zajímavě - snad napíše někdo, kdo ho v reálu alespoň viděl...
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod CABi88 » pát lis 30, 2012 10:49

SL bude zcela jistě Super Light - dělají ten samej z jiného materiálu a je těžší, tenhle má dokonce "Super Light" napsáno i na boku na fotce. :t:t
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod Lhotse » pát lis 30, 2012 10:53

Verzi pro 2 lidi mám i standartně na prodejně (pro 1 na objednávku). Sám ho nemám, ale už jsem nějaké prodal (motorkáři na cestu okolo Norska) a chválili si to. Na to, jak je ten horní materiál lehký, tak vypadá na omak velmi pevně.

Celkem jim sedí i váha. Ta varianta pro 2 má 1398g (teď zváženo, tak jak je komplet sbalený na obchodě). V katalogu je o kousekl míň, ale není to tak velký rozdíl. Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42


Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » pon pro 3, 2012 22:06

tak má MSR Hubba http://cascadedesigns.com/en/msr/tents/ ... ba/product za sebou trochu tvrdší test na Šumavě, co mě velice mile překvapilo je to že je ve stanu o 2°C až 3°C víc než je venku, což se v mrazu dost hodí, a to jenom dýcháním, vařením to je ještě o několik stupňů větší rozdíl
první noc cca 1000 m n. m. na zemi 3 až 5 cm sněhu, skoro bez větří, žádné sněžení, jasno, venku bylo po setmění cca -1°C, ráno cca -7°C, ve stanu jsem nevařil, tropiko bylo po cca 12 h zevnitř lehce nesouvisle od jinovatky, z venku bylo o něco víc od jinovatky, oklepáním a otřením skoro celá jinovatka opadala, vnitřek podlážky na zemi suchá bez jinovatky, na spodní straně podlážky namrzle listí a podobně, skoro vše šlo celkem lehce dolů, vnitřek sklopené stěny u nohou a u hlavy místy lehce od jinovatky, lehkým setření byla všechna pryč
druhou noc cca 1100 m n. m. na zemi 5 až 8 cm sněhu, lehký vítr, ráno lehké sněžení, zataženo, venku bylo po setmění cca -5°C, ráno cca -9°C, uvařil jsem ve stanu asi 1l vody, tropiko bylo po cca 12 h zevnitř pokryto skoro souvisle od jinovatky, z venku byla souvislá vrstva sněhu, cca 5 mm, oklepáním a otřením skoro vše opadalo, vnitřek podlážky na zemi suchá bez jinovatky, na spodní straně podlážky namrzle listí a podobně, skoro vše šlo celkem lehce dolů, vnitřek sklopené stěny u nohou a u hlavy místy lehce od jinovatky, lehkým setření byla všechna pryč
takže tvrdší podmínky MSR Hubba k mojí spokojenosti zcela zvládl, až bude mít za sebou ještě tvrdší test, tak zase něco napíši
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 3, 2012 22:08

Pěkné a fajné. Čistil sis nějak extra místo na spaní od větviček a jiného bordelu?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » úte pro 4, 2012 5:41

místo si čistím nohou od šišek, větvi a podobného bordelu, aby mě to netlačilo, a v zimě taky od sněhu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod dudy » úte pro 4, 2012 7:44

A čo také totok? http://www.e-outdoor.cz/produkty/stan-f ... i-1-11775/
Co na to Jarilo? Za ty prachy, to zdá se, býti slušné. Rozvažuji mezi tímdle a MSR Hubba, ale vod Jurka- ULLI 1.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » úte pro 4, 2012 10:48

Jurka ULLI 1 dělají pouze v té šílené oranžové barvě, dá se v něm spát jenom s hlavou na jedné straně, kdežto v MSR Hubba si můžeš zvolit kde budeš mít nohy a kde hlavu, docela se to hodí když postavíš stan, a ten je na jednu stranu nakloněn, takže nemusíš stavět stan znova, ale jenom se obrátíš protože má obě krátké strany stejné, je o něco těžší, a má o 20 cm menší předsíňku než MSR Hubba, ale asi nebude vůbec špatný
Ferrino Nemesi 1 je na mích 193 cm malí, výška 90 cm, délka 210 cm a to bude při sklonu vnitřku o cca 20 cm kratší, a šířka v nohách jenom 50 cm, je pro mě málo, taky se dá v něm spát jenom s hlavou na jedné straně, a je taky o něco těžší než MSR Hubba, ale asi taky nebude vůbec špatný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod dudy » úte pro 4, 2012 10:58

Nevím, ale fotek a nákresu na Jurek.cz se zdá, že ULLI 1 má obdélníkový půdohryz, takže je jedno jak se v něm položíš.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod Trafikant » úte pro 4, 2012 11:03

Jarilo na Nemesi 1ku hlavně to, že teď nejsou, jeden nám jde z Itálie na objednávku pro zákazníka, ale do zimy už další na 99% nebudou, nejspíš až po Novém roce, nebo na jaře...

Je pravda, že někteří zákaznící jej volili jako levnější variantu Hubby, ale Hubba to prostě není.

MSR je zkrátka MSR, když by k těm stanům někdo nechtěl ten vařič, stačí říct a domluvíme místo něj slevu...teď jsme takhle prodali Furyho.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod DAV » úte pro 4, 2012 12:16

U nemesi se mi nepáčí to, že to není samonosné, to tedy není ani ta huba. Ale docela by mne zajímalo, jestli by se u nemesi daly předělat ty tyčky jak má huba.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod Rembrandt » stř pro 5, 2012 16:23

Hodí se celkově MSR hubba pro zimní podmínky českých hor? Docela o něm uvažuju. :zimnioutdoor:
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » stř pro 5, 2012 18:29

podle mě MSR hubba bez problémů zvládne zimní české hory, i když jsem ho zatím ozkoušel jenom dvě noci v zimě na Šumavě, další zkouška proběhne mezi vánocemi a silvestrem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod air2 » pon pro 10, 2012 23:04

Chce to ale pak dost teplý spacák - vnitřek je ze síťoviny, takže více větrá a taky si myslím, že spodkem bude táhnout (je tak myšleno větrání). Mám podobný koncept od MHW, uvnitř je tak o 2-3 stupně více jak venku. V hlubokých mrazech jsem v něm nespal. Normální vnitřní stan bez síťoviny udrží více tepla. Pokud máš dost teplý spacák, tak asi v pohodě.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod budo » čtv pro 13, 2012 21:41

V LÉTĚ JSEM VIDĚL naživo stan REI .... nevím už jaký model, bylo to pro 1-2 lidi a na první pohled kvalitní stan.
Akorát nevím, jestli se to nechá koupit v EU.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Stany