Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » stř lis 4, 2015 18:59

Dám to sem. Hlavne ide o turistiku v rámci Česka a Slovenska. Využitie 3-sezónne, len párkrát zima. Mám zvyškovú konštrukciu a rád by som ju využil pre prerábku stanu na spôsob spomínaných Vaude Power Lizzard alebo Tarpent Moment. Vnútorný stan bude ncvaknutý na olivkách, aby sa dal aj vybrať. Poprosil by som vás o názory ku konštrukcii:

1.
A) doplniť "chrbtovú" tyč, ale nie až po zem, ale využiť jej pruženie a nacvaknúť ich na očká tropika, čím by ho + vnútorný stan aj viac vypli. Len neviem, či pri tejto dĺžke to pruženie bude ešte adekvátne.

B) doplniť chrbtovú tyč až po zem (Tarpent Moment). Zvýši sa stabilita aj samonosnoť. Tarpent to má vyriešené, že ju možno dodatočne nasadiť, ale ja chcem využiť zvyškovú konštrukciu - viď bod 2.

2.
Konštrukcia po zložení malých segmentov je už vcelku, stabilita vznikne len jej vytočením do kríža a ukotvením. Ja viem, klasika kríženie je blbuvzdornejšie, ale chcem to skúsiť s tým ako to je. Nechali by ste ten rotujúci segment napojenia tyčiek v rámci vonkajšej konštrukcie? Mám takú dilemu, či to urobiť tak, alebo ako vnútornú a prehodím cez to tropiko. Nemám až také skúsenosti zo zlých podmienok, no po skúsenosti kolegu zo stavania v daždi ma to zneistelo a priklonilo k vonkajšej. Ale napríklad Jurek na webe píše, že rozdiely v type konštrukcií nie sú v teréne až tak výrazné.

Úprava 1miestneho stanu A+B.JPG
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod wawrik » čtv lis 5, 2015 7:28

Ty si šiješ vlastný stan? Klobúk dole... Inak ti z toho vzniká dosť zaujímavý variant jednoprútových tunelov.

Postrehy - myslím, že prút až po zem bude nutný, pretože:

1. Pri vnútornej konštrukci a s prehodeným tropikom je to - podľa mňa - so zaveseným prútom nepostaviteľné, resp. stavba bude nepohodlná a obtiažna.
2. Pri exoskelete to síce ako-tak postavíš, ale dlhý prút bude príliš pružiť. Aj najmenší vietor ti spôsobí podvesenie a nestabilitu, a myslím, že by to cyklické pruženie po krátkom čase aj vyťahovalo kolíky.

Ešte pre istotu, aj keď myslím, že to vieš - Power Lizzard aj Moment majú na krátkych stranách vzpery, krátke tyče, ktoré držia konce tropika v dostatočnej výške nad zemou. Celkom dosť to uľahčuje stavbu a zväčšuje vnútorný priestor aj v silnejšom vetre. Ale predpokladám, že to chceš nahradiť tým dlhým prútom. No bez tých krátkych vzpier ala Moment stan samonosný nebude (nakoniec - načo aj, všakáno).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod remy77 » čtv lis 5, 2015 22:22

stani:
- ten druhy prut urcite az dolu. Je velmi dlhy a ako pisal wawrik, bude velmi pruzit. Na Elixire mam ten priecny prut co drzi predsiene oproti tomuto kratucky a tento vikend mi ho vietor ohynal ako udicu, aj napriek tomu, aky je kratky. Tebe by to stlacilo aj s tou castou stanu, ktoru dviha, az k zemi.
- rotujuci segment je dost pevny. Nebal by som sa ho a navyse zvysuje komfort stavania.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » pát lis 6, 2015 2:57

wawrik píše:Ty si šiješ vlastný stan? Klobúk dole... Inak ti z toho vzniká dosť zaujímavý variant jednoprútových tunelov.

No veľmi rád by som to skúsil, ale vidím to na skúsenejších, ja si pripravím návrh, rozmery, strihy a doplnky.

wawrik píše:2. Pri exoskelete to síce ako-tak postavíš, ale dlhý prút bude príliš pružiť. Aj najmenší vietor ti spôsobí podvesenie a nestabilitu, a myslím, že by to cyklické pruženie po krátkom čase aj vyťahovalo kolíky.

jj s tým podvesením to ma napadlo, ale s kolíkmi ani nie...vidíš, dobre že píšeš,

wawrik píše:Ešte pre istotu, aj keď myslím, že to vieš - Power Lizzard aj Moment majú na krátkych stranách vzpery, krátke tyče....Ale predpokladám, že to chceš nahradiť tým dlhým prútom. No bez tých krátkych vzpier ala Moment stan samonosný nebude (nakoniec - načo aj, všakáno).

Pri bližšom študovaní tých modelov, som si vzper všimol, ale spočiatku, so o nich nevedel, zvlášť u Tarptent. Presne, stačí mi, aby bol ako tak stabilný = základné kríženie do "+" a dovypnutie. Takisto chcem aby sa stan dal po nacvaknutí jednoducho, v prípade zmeny fleku, celý premestniť.

Remy - díky aj tebe, tak ja to skúsim s tými tyčkami a exoskeletom. Dnes som si urobil model v mierke, pre predstavu sklonu stien.
Přílohy
DSC02763upr inner.jpg
DSC02755upr inner.jpg
DSC02754upr inner.jpg
Naposledy upravil Stani dne pát lis 6, 2015 3:13, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » pát lis 6, 2015 3:06

Na medzeru medzi vnútorným stanom a tropikom chcem dať 10cm. Tým budú tyčky ešte dlhšie, na modely to tak nemám urobené. Zavesené na olivkách. Alebo stačí aj menšia medzera, povedzme 8cm? Mám skúsenosť len s 10cm.
Přílohy
DSC02759upr.JPG
DSC02757upr.jpg
DSC02766upr.jpg
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod wawrik » pát lis 6, 2015 9:41

:smt023

Nechaj medzeru 10 cm; tie štvrtinové diely, čo prechádzajú z úsečky na kratšej strane do oblúku na dlhšej, sa pri vetre pretláčajú dovnútra trochu viac ako pri bežných stanoch.

Inak sa mi takto baj očko nezdajú pomery strán, pre 1P stan by - podľa mňa - mal byť ten pôdorys štíhlejší. Toto vyzerá skoro na 2P. Ako ti vychádzajú rozmery vrátane výšky v strede a na konci?

Ďalšia poznámka - koniec tropika by IMHO mal byť buď kolmý na zem, alebo trochu presahovať pôdorys (leda by bol ten stan o tých 10 cm na každú stranu dlhší, ale podľa toho pôdorysu to nevyzerá). Tvoj návrh mierne obmedzuje priestor nad hlavou, navyše pri tak ostrom uhle, ktorý navrhuješ, bude mať ten upnutý koniec stanu tendenciu vyhŕňať sa pri vibráciách od vetra po tyčke dohora.
stan2.jpg

Mimochodom, Henry Shires, majiteľ Tarptentu, je (býval) aktívny na amerických fórach; často som narážal na jeho príspevky, kde opisoval konštrukcie stanov a prečo to urobil tak, ako to urobil (napríklad aj to presadenie pôdorysu na konci tropika - okrem iného mu to umožnilo tie trojuholníky na kratších stranách aj v daždi úplne otvoriť a zlepšiť vetranie stanu). Ako na potvoru to neviem nájsť, ale môžno ti to za tú chvíľu hľadania stojí. Ako nick mal svoje vlastné meno.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod wawrik » pát lis 6, 2015 10:02

Ešte na porovnanie - takto vyzerá priehyb pozdĺžneho prútu na mojom Momente (je trochu asymetrický, lebo v noci mala prísť zľava víchrica, tak som ho tam prepol).
moment.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » pát lis 6, 2015 22:09

Výborne, dík.

Skosenie vnútorného stanu hlava/nohy. Rozumiem tomu, ak je tam vetranie, tak musí byť strana skosená oveľa viac, aby vznikla v podstate strieška. Je to fajn vymyslené. Akurát tu dochádza už k predĺženiu chrbtovej tyčky - viď príloha. ja dole asi vetranie dávať nebudem, takže to skosenie až tak výrazné nepotrebujem, len tak aby som využil priestor na hlavu a nohy.
Návrh - skosenie vnútorného stanu.JPG


Táto časť bude ukotvená aj po stranách, aby nedochádzalo pri nápore vetra k posunu ako si písal. Alebo najjednoduchšie bby bolo tropiko predĺžiť na celú dĺžku chrbtovej tyčky až po zem. Vznikne mi medzera medzi cípom a vnútorným stanom....tam by som mohol dať aj zazipsovateľné vetranie, lebo ten priestor bude aj chránený. Ale to bude materiál navyše.


Rozmery - vychádzal som z toho, čo som mal možnosť vyskúšať. Mám Jurka AT, ten má šírku 90cm, dĺžku 210cm, ale kľudne by som pridal 20 cenťákov. Skosené konce budú vysoké 43cm. Výška mi vyhovuje 95cm, možno max 100. Moje rozmery návrhu:
Návrh - rozmery.JPG




Prosím ťa, prečo je v modely Moment prázdny priestor? (vyznačené ??) Bude to kvôli vetraniu, alebo aby bola konštrukcia súmerná? Pretože inak by priečna kratšia tyč nebola v súmernom oblúku a chrbtová tyč nebola v jeho osi (viď môj tretí rozmer).
Návrh - rozmery Tarptent Moment.JPG
Návrh - rozmery Tarptent Moment.JPG (22.74 KiB) Zobrazeno 12513 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod wawrik » pát lis 6, 2015 22:32

V rýchlosti: ten prázdny priestor je predsienka. Vnútorný stan je užší, ako tropiko - na oboch stranách, celá konštrukcia je symetrická - na rozdiel od Power Lizzardu. Má to výhodu tú, že ti neprší do vnútorného stanu, keď otváraš vchod(y). Napríklad Jurek Nano 1 to nemá a v daždi je to na zaplakanie. Moment má na podlážke takú vychytávku, pomocou ktorej si môžeš posúvať podlahu a rozširovať/zmenšovať predsienku na úkor vnútorného stanu a naopak. Ťažko to popísať, treba vidieť. Ak si z BA, môžeme sa dohodnúť a poukazujem ti to.

Tropiko až po zem má tiež Nano a je to úplne zbytočné. Pripravuješ sa tým o rohy vnútorného stanu, ktoré dosť pomáhajú správnemu vypnutiu a vetruodolnosti. Inak aj ten Nano je dosť poučný, presne tak nemá vyzerať jednoprútový tunel :-)

Ten nákres skosenia na koncoch sa mi nejako nezdá, hlava by IMHO mala byť vyššie, bližšie k vnútornému stanu. Ale aj tak sa dá na tvojich obrázkoch predstaviť, že keď sa človek dvíha, bude sa šúchať o vnútorný stan. Aha, a ešte ti tam chýba karimatka, tá človeka tiež zodvihne. Aj Vaude má tropiko trochu predsadené (aj keď to na mnohých fotkách tak nevyzerá), pritom tam vetracie otvory nemá.

Rozmery si pozriem neskôr, teraz nemám čas. Ale v zásade ti závidím ten čas a entuziazmus, ktoré tomu venuješ :-) Vzniká ti pekný stan :prayer:

Edit: Oprava zamenených názvov.
Naposledy upravil wawrik dne sob lis 7, 2015 15:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » pát lis 6, 2015 23:13

Dík, nákresy ešte ber s rezervou, doladím to.

Predsienkam rozumiem, ale ja som žil v tom, že Tarptent Moment ma len jeden vchod a jednu predsienku, preto som nerozumel, čo robí vyznačený prázdny flek na opačnej strane. Nastavovanie šírky podlahy som si všimol na videu, ale pochopil som tak, že opäť sa to týka len ten vchodovej predsienky. Už mi to je jasné, má dve predsienky a dva vchody, tak?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod wawrik » sob lis 7, 2015 7:20

Áno. Ono to u jednomiestneho stanu vyzerá ako blbosť, ale pre mňa je to veľmi podstatná vychytávka.

Edit: v predchádzajúcom príspevku som sa v rýchlosti uklepol. Nemyslel som Ulli, samozrejme, ale Momentu a Lizzardu konštrukčne podobný Nano. Opravím to aj hore.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » sob lis 7, 2015 20:31

Dva vchody sú fajn, verím tomu. Ale skôr smerujem pre jediný. Na tie podmienky a čo som pochodil s Jurkom, mi druhý vchod nechýbal.

Ja som to myslel tak, že tropiko môže ísť pozdĺž chrbtovej tyčky až k zemi, ale vnútorný stan ostane skosený. Tak by som si vedel ovládať vetranie v dolných rohoch zvnútra stanu a ten priestor by tak ostal chránený predĺženým tropikom.

Poprosím ťa ešte jeden dotaz k rozmerom Momentu. Tu je akoby "prázdne miesto", podlaha nejde až do koncov....ak dobre čítam pôdorys. Ak to tak je a na videu, čo si pozerám si myslím, že áno, tak toto predlžuje tvar Momentu oproti môjmu návrhu.
Návrh - rozmery Tarptent Moment2.JPG
Návrh - rozmery Tarptent Moment2.JPG (17.34 KiB) Zobrazeno 12505 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod wawrik » sob lis 7, 2015 20:39

Áno, je tam dosť veľa prázdneho miesta. Umožňuje to otvoriť konce a vetrať aj vo veternom daždi, prípadne si tam dať veci. Obyčajne tam mávam topánky alebo zásoby jedla, nech sa mi nemotajú v predsienkach.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod pavproch » sob lis 7, 2015 21:12

to mi silně připomíná moje mladá (chudá) léta... kdysyk sem tež chtěl Gemmu a neměl na ni... taxem si kupil 32 tyček a 16 OEM spojek (nebo kolik jich tam bylo) a prostě si tu gemmu ušil, teda rovnou dvě... jednu čebrenou a druhou zelenou.... včetně pár vylepšení proti orginálu jako sněhový límec či tunoelový vlez... :mrgreen:

Btw, kupovitý multiface design byl fakt gůt - při vichřici 150kmph se to prostě zploštilo (nic neprdlo) a až poryv přešel, tak sa to zase ztopořilo do původního tvaru... i bez kotvících šňůr a kolíků! stačilo, že vevnitř byli dva lidi na karimatkách... :supz:

EDIT. ta vichřica byla na Lipně, dyž sme jeli vltavu - kanoi (vertexka), otočenu upside down nám to odfouklo dopryč, na lipně byly 2 metrové vlny a ráno v lese ležely závěje krup... jo, to byl svět ještě v pořádku... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » čtv lis 26, 2015 20:09

S tým šitím to bude ešte dosť zaujímavé...no uvidíme.

Prosím vás, je ten Nylon skutočne také terno oproti Polyesteru? Dosť značiek samozrejme používa Nylon, resp. kombi Polyester tropiko a nylon dlážku, kde je tak nylon ukrytý pre UV žiarením. Napríklad Six Moon Design má modely v oboch verziách látok, Moon Light Tent sa dušuje len pre polyester a pridáva názorné ukážky príčiny (ale ten stan nie je vypnutý):

Nylon vs Polyester - ukážky.JPG


Nikdy som Nylon nemal, tak či si nerobím zbytočné starosti. Napríklad SixMoon udáva nárast hmotnosti toho istého modelu z nylonu na polyester na cca 300g. Silikonizovaný nylon nedýcha, takže musím ešte doriešiť lepšie vetranie a ak by to šlo, chcem si dať pripraviť vnútorný stan v letnej a zimnej verzii.

Booze na svojom prístrešku poukazuje na fleky po impregnácii, predpokladám, že to na funkciu vplyv nemá.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod booze » čtv lis 26, 2015 21:04

nema to zadny vliv. zitra pridam fotky po desti a ranim mraze. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » čtv lis 26, 2015 21:49

Tak to je fajn a teším sa na fotky. Ja neviem, či si to už spomínal,ale máš nylon ripstop, alebo bez ripstopu? Obojstranne silikonizovaný, alebo silikón len na vrchnej vrstve a spodná je s PU?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod booze » čtv lis 26, 2015 21:57

nylon ripstop, silikon je ASI na jedne strane. V popisu k vyrobku to neni. Pokud chces nejake lepsi fotky, hod mi do sz tvuj mail poslu ti fotky ve vetsim rozliseni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » čtv lis 26, 2015 22:16

Díky, díky, zatiaľ mi stačili tie tvoje prvé fotky, čo si sem dával. Čo som potreboval, som už vyštráchal na nete, alebo mi to objasnil wawrik, keďže on má typ stanu trochu viac podobnejší mojim predstavám. Ak by som na niečo narazil, čo mi nie je ešte jasné, určite sa na Teba obrátim.

Zatiaľ som zistil dva najbežnejšie spôsoby impregnáciu Nylonu = Si na vrchnej strane a PU na spodnej, alebo Si na oboch stranách. Na dlážku sa potom viac používa len PU impregnácia. Zrejme máš tú prvú možnosť.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod booze » pát lis 27, 2015 18:05

Pridal jsem to SEM
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » čtv pro 3, 2015 22:12

Dík za fotky. Ja som myslel, že sa silikonizuje hlavne vonkajšia strana, ale píšeš, že ty máš vnútornú...hm, tak už som sa v tom nejak motám.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Michal82 » pon pro 7, 2015 18:18

A já mám obě. Viz inzerce :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Yopo » pon pro 7, 2015 22:27

Asi 5 rokov sijem zo silikonizovaneho nylonu celty a to natiahnutie materialu po zvhnuti nie je take dramaticke ako na obrazku. Pri stane, ktory si si navrhol by nemal byt problem s dobrym vypnutim materialu. Pouzivam obojstranne silikonizovany nylon z extremtextile. Ja by som sa toho silnylonu nebal. Napriklad aj Hilleberg Akto je zo silnylonu.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » úte pro 8, 2015 17:14

Yopo, výborne, dík za odkaz, pomohlo. A ako sú vlastne u silikónu pošetrené švy? Opäť mám skúsenosť len podlepenými, ale ako som sa dočítal u silikónu sa to nerobí. To si mám švy po ušití dodatočne silikónom pretrieť?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16


Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » úte pro 8, 2015 17:55

Dík, wawrik, tak je to ako som si myslel. Už to aj čítam na Tarptente v F&Q, že okrem servisu za príplatok ponúkajú aj seam-sealing kit. Keď si si to robil dodatočne sám, bral si od nich tú sadu?

Na Jurkovi AT mám silikón vonkajšiu vrstvu a PU spodnú s podlepenými švami, ale je to samozrejme polyester, nie nylon. AT má reálne 2,06kg, takže už mi bolo jasné, že so svojou konštrukciou a s polyesterom sa pod 2kg nedostanem. Tak aspoň vyskúšam niečo pre mňa nové - nylon + silokon vrstva.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod wawrik » úte pro 8, 2015 18:18

Nerobil som to so sadou, ale kupoval som to v umeleckých potrebách a v Baumaxe. A nedostatok skúseností (hlavne skorého zatierania) spôsobil, že stan má teraz asi o 80-100 g viac ako predtým. Treba to handričkou votrieť hneď po natretí štetcom, a nie čakať, kým tým štetcom obehnem polovicu stanu...

Inak tuším Vaude má technológiu na podlepovanie švov na silikonizovaných tkaninách, čo je inak v tomto okrese celkom oriešok.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » úte pro 8, 2015 18:28

Z toho videa, čo si tu dal, som to chápal, že treba zatrieť hneď :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16


Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Stani » sob pro 12, 2015 1:26

100g navyše predsa nezahubí :D

Ešte vás poprosím o názor k vetrákom hlava/nohy. Bude to vyzerať takto. Oblasť Hlava trup bude samonosná konštrukcia, nohy ako tunelová.

...


Často vidím tento návrh riešenia vetrákov. Cez vnútorný stan otváram/uzatváram vetranie na tropiku. Urobil som si náčrt:

[...


Ale ak uzavriem vetrák na tropiku a jeho spodný okraj je až takmer u zemi, moc to vetrať nebude. Ak ho zase nechám stále otvorený bude mi cez otvorenú sieťovinu vnútorného stanu ťahať. Napr. u toho Jurka AT, kde je dole v rohu malé nekryté sieťované vetranie, dosť ťahá, zvlášť v chladnejších dňoch, tak či tak to ucpávam.


Ja by som ponechal vetranie u tropika stále otvorené, tak či tak bude chránené strieškou ako to má povedzme Vaude Lizard. A v prípade ak by mi ťahalo, tak si to môžem regulovať zazipsovaním toho okna z hustejšej látky vnútorného stanu. Je to stále dýchateľné, ale predsa len si myslím, že viac zabráni, aby mi neťahalo na hlavu, či nohy, ak to nechcem.

...

Ktorý návrh z vašich skúseností by ste uprednostnili?
Naposledy upravil Stani dne pát bře 3, 2023 21:45, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

PředchozíDalší

Zpět na Stany

cron