Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod Rembrandt » sob pro 15, 2012 12:41

Po mém výběrovém řízení se mi kandidáti na zimní stan smrskli na dva kandidáty. A to Jurek AT 1.5 kde je kromě vlastností i dobrá cena. A MSR Hubba, u toho hraje velké plus mimo jiné jeho váha a taky mi příjde, že má lepší design. U té Hubby ještě trochu uvažuji o verzi Hubba HP
co myslíte? :-k
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod budo » sob pro 15, 2012 14:26

Ani jeden jsem naživo neviděl.
Mám Jurek Velo a učarovala mi Hubba Hubba.

Jurek je kvalitní a za ty peníze příjemnej nákup. Zas počítej s menším komfortem při stavění a v rozměrech (ložnice, předsíň).
Asi by bylo nejlepší zajít k Jarilovi a mrknout na to naživo. Pak se budeš moct rozhodnout na základě relevantních a praktických faktorů.

Nevím jak Jurek Atack, ale na tom Velu mi dost vadí kotvení tropika k ložnici pomocí suchých zipů (a provlíkání tyčí tunelama, což ale atack nemá)

Hubba zřejmě půjde postavit bez ložnice - výhoda. Nezdá se mi parametr podlážky, ale asi vědí, co dělají.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » ned pro 16, 2012 10:03

mam MSR Hubba, a mohu ho zcela doporučit, ale dneska bych si koupil přeci jenom lehčí MSR Hubba HP, ale jinak to jsou skoro stejné stany, až na to že MSR Hubba má vnitřek stanu víc ze síťoviny
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod Wood » stř pro 26, 2012 23:18

Jurek AT lze postavit také bez ložnice,musí se k němu akorát koupit doplněk 1.

Chtěl bych si tento stan koupit převážně na zimu(od jara do podzimu spím pod celtou) a nevím jestli si mám nechat našít sněhový límce. :-k Nárust váhy o těch cca 200g by mě zas tak nevadil, záleží jestli je to opravdu potřeba,na stránkách výrobce to doporučují..
Na jednu stranu se zlepší kotvení,zvláště v tom sněhu a pak to asi i přidá na tepelným komfortu uvnitř stanu ale na druhou se zhorší(nevím teda o kolik)ventilace.. :((
Necháváte si našívat ty límce když kupujete stan nebo je to zbytečnost??
Používal bych ho pro naše a slovenské hory.
Cesta do přírody není pro nás útěkem ale návratem.
Wood
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: ned srp 7, 2011 18:07
Bydliště: Haná

Re: Stan pro jednoho

Příspěvekod fps » sob úno 2, 2013 16:40

další můj test MSR Hubba http://cascadedesigns.com/en/msr/tents/ ... ba/product první noc teplota cca -12°C, druhá noc -18°C, lehký vítr a lehoučké sněžení, obě noci jsem stan postavil na sněhu, první noc jsem musel kolíky přitlouci kamenem, jak byl sníh zledovatělí, ale hliníkové kolíky to zvládli skvěle, druhou noc zase kolíky zajeli lehce do sněhu a moc nedrželi, ale když jsem je udusal vrstvou sněhu nohou, tak pak drželi skvěle, obě rána bylo z venku i zevnitř tropiko od lehké jinovatky, při balení se jinovatka lehce oklepala, síťovaná vnitřní část byl taky lehce od jinovatky která se taky lehce oklepala, ale v horní části byla na pár místech síťka zledovatělá, to už moc dobře dolů nešlo, ale nakonec se vše podařilo oklepat, takže můj závjer je že MSR Hubba to zvládá i v mrazech, i když podle mě by do mrazu byla asi lepší verze MSR Hubba HP http://cascadedesigns.com/en/msr/tents/ ... hp/product která nemá vnitřní část stanu ze síťoviny která může zledovatět
Naposledy upravil fps dne pát čer 28, 2013 14:22, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Lehký stan na kolo pro jednoho

Příspěvekod martinnakole » stř bře 13, 2013 22:01

Lehký stan na kolo pro jednoho

Ahoj, rád bych si pořídil pro cestování na kole nějaký malý a lehký stan (pro jednoho). Koukal jsem třeba na tyhle Jurky (ale nebráním se ani jiným značkám) -

Solo 1: http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/bivi/ ... #JUMP_HERE
AT 1.5: http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/outdo ... #JUMP_HERE
Mikro 1: http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/tramp ... #JUMP_HERE
Nano 1: http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/tramp ... #JUMP_HERE

Nicméně, abych se přiznal, vůbec netuším, podle čeho se mám (kromě rozměrů a hmotnosti) rozhodovat. Tak třeba -

- Je podle vás rozumnější mít jednoplášťový nebo dvouplášťový stan?
- Jaký je praktický rozdíl mezi třísezónním a celoročním stanem, když to nebudu tahat do sněhu?
- Jaký potřebuju vodní sloupec, aby stan zůstal suchý v nějakém pořádném slejváku?

Preferuji spaní pod širákem (mimo kempy), když to aspoň trochu jde, takže si chci stan koupit hlavně pro případ nějakého hnusného počasí, případně komárů. Dost mě to táhne do míst jako je třeba Británie a Skandinávie, takže hledám něco, co mi časem dobře poslouží i tam. Který z těch Jurků (případně stanů od jiných značek) vám připadá na cestování na kole nejvhodnější?

Předem díky za rady :)
Naposledy upravil vonkreuz dne stř bře 13, 2013 22:36, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno do vhodného vlákna. Zvýrazněn nový dotaz.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Indy » stř bře 13, 2013 22:48

komary lze resit moskytierou, a pokud pouvazujes i o obyc plachte (ted je moda ji rikat tarp), vysledek muze v teplejsim obdobi roku vyhovovat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod petrbw » čtv bře 14, 2013 10:22

Já mám na stanování s kolem tenhle:
http://www.army-shop.cz/produkty/spaci- ... /3767.html
Nechtěl jsem utrácet za stan který použiju párkrát v roce.Postavit ho trvá cca 5 minut, není vidět u lesa a pro jednoho ideál.Pocestoval jsem s ním na těžko Rakousko a okolí Neusiedler see.Spal jsem i v kempu i na odpočivadlech pro cyklisty.Proti komárům ideál.Ale do mrazu a extrému to není, to je jasné.A váží necelých 1300g.Váženo.Po výměně kolíků míň.
Přílohy
neziderske_jezero_-_0107.jpg
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod budo » čtv bře 14, 2013 11:07

Nizka cena laka, nicmene je nakup na zvazeni kvuli parametrum podlazky a samozrejme jeji zivotnosti. Asi se to nebude mít rádo s teplotami pod nulou. Příjemně levné řešení.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod petrbw » čtv bře 14, 2013 13:23

Budo: Jasně, tady rozhodovalo to, že to chci jen na několikadenní výlety na kole.A to je většinou v létě.Tady jednoznačně zvítězila užitná hodnota zboží v porovnání s váhou a cenou.Na třídenní liják někde na Fatře a na hřebenu by to asi nebylo to pravé.Ale na takovou aktivitu máme těžší, dvoumístný a kvalitní stan který se mi na kolo tahat nechce.Popravdě stejně v něm spí přítulka protože potřebuje kolem sebe v noci falešný pocit jistoty a soukromí.Já ležím pod širákem vedle ní.Což je i vidět na fotce.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Chmeld4 » ned dub 28, 2013 13:06

Ok ... řeším situaci Akto vs. Hubba HP a zajímalo by mě do čeho by jste se chtěli nasoukat vy a proč ?
Spáchal sem takou nějakou tabulku s infem pokradenym z nejmenovaného čekého obchodu a oficiálních stránek obou výrobců.

Obrázek

U Akta se mi zdá lidštější prostor stanu i předsíňky.
U Hubba je plusem samonosnost.

U Akta nějak nechápu že říkají že stačí na stavbu 4 kolíky. Podle mě je třeba 8 (4 podlaha + 4 vypnou rohy) jinak přeci nemůže být dosaženo finálního tvaru/funkce.

Jinak sem nikde nezjistil velikost sbaleného Akta, ale od oka bych odhadoval podobnou velikost jako u Hubba.

U Hubba je v závorce uveden vodní sloupec 10000 který sem viděl na jednom známem českém eshopu což bude kravina že? Ofiko stránky uvádí 3000.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod fps » ned dub 28, 2013 16:40

mam MSR Hubba a mohu doporučit
+ samonosný
+ hodně rychlá a jednoduchá stavba
+ je uvnitř opravdu dost prostorný, i když v něm sedím, mam cca 193 cm
+ MSR Hubba HP je určitě lehčí než Hilleberg Akto, mě vychází o cca 400 g, stačí se kouknou na stránky výrobců co sami udávají, MSR Hubba váží komplet 1,4 Kg
+ je jedno na jakou stranu dáš hlavu nebo nohy vzhledem ke sklonu podlážky
+ díky barvám je nenápadný v přírodě, a je v něm dobře vidět i když svítí jenom měsíc
Hilleberg Akto nemam, ale mohu napsat co se mi na něm nelibý
- má strašně moc provázku které musíš ukotvit jinak stan vůbec nepostavíš, a to ukotvení musí pořádně držet, jinak bude stan špatně vypnutý
- špatné barvy, žlutá bude vidět na strašnou dálku, a to samé červená, a když zvolíš tmavě zelenou, tak bude ve stanu šero i ve dne
- je jenom 90 cm vysoký
- není dvouplášťoví
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod wawrik » ned dub 28, 2013 18:01

Chmeld4: Akto nepoznám, ale stany podobnej konštrukcie mám rád - pár som ich vyskúšal a dvojmiestny Tarptent Scarp 2 mám. Dvojmiestny Hubba Hubba som mal požičaný. Zopár nesúvislých postrehov:

- 1,5-1,7 kg mi na jednomiestny stan za tie peniaze príde veľa.
- Osobne by som sa poobzeral po iných jednoprútových stanoch stanoch (Vaude Power Lizzard, Tarptent Scarp alebo Moment, Terra Nova Laser alebo Zephyros v x rôznych verziách). Buď sú ľahšie, alebo nepotrebujú toľko šaškovania okolo vypínania, alebo oboje. Aj na youtube je kopec porovnávacích videí, z ktorých sa dá odvodiť, aká konštrukcia a vlastnosť ti bude alebo nebude vyhovovať.
- Akto má skvelé odvetranie s ľahkou manipuláciou. Asi najpremyslenejšie, aké som zatiaľ videl. Ťažko povedať, či to vôbec využiješ, keďže nepíšeš, ako a kde ho chceš používať.
- S tým súvisí aj výber konštrukcie, do oblastí so stredne silným a silným vetrom by som s MSR veľmi nechodil.
- MSR je priestrannejší. Ak patríš medzi ľudí, ktorým vadia prehnuté steny pod náporom vetra alebo snehu, je to lepšia voľba. Mne to nijako nevadí, dám prednosť šikmejším stenám a tým lepšej odolnosti proti vetru.
- Na udávané výšky vodného stĺpca sa vykašli. Dostatočné bude čokoľvek. Hlavne, aby to nepretekalo cez švy.

Keď ma ešte niečo napadne, napíšem :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod hrizly » pon dub 29, 2013 10:06

Já to vidím tak:
MSR-ko je stan na pohodové výlety, na cyklistiku atd. Moc nevěřím té nosné konstrukci, podle mě je to vpodstatě tunel s velmi velkým poloměrem ohybu hlavního prutu. Ve větru to musí hrozně pružit a je otázka jak moc toho ty pruty vydrží..

Akto už bych se nebál používat jako čtyřsezónní stan na hory. Když se dobře postaví, tak není problém. Šňůr bude mít dost, ale dá se vázat víc na jeden kolík - takže ty čtyři k tomu aby stál stačit budou (někde na netu jsou popsané vylepšené způsoby kotvení a napínání). Jinak je to samozřejmě dvouplášťový stan. Akorát pokud jsi vysoký, tak bych hledal něco delšího / vyššího.
hrizly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned lis 7, 2010 18:08

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod TimTaylor » pon dub 29, 2013 14:11

v Aktu jsem měl možnost spát několikrát letos v zimě a po této zkušenosti bych ho nechtěl. Rozhodně na jeho stavbu + vypnutí nestačí 4 kolíky, minimum je podle mně 6 a lépe 8, jinak nebylo uvnitř moc místa. Hodně mi vadilo mi, že když víc pršelo a i sněžilo (spal jsem v něm na sněhu) tak se šíleně prověsila plachta stanu, ráno jsem se budil s plachtou stanu přilepenou na ksichtu a to měřím 180cm/85kg. Nemohl jsem se v něm ani normálně posadit, aniž bych se přitom hlavou mlátil o vršek stanu nebo plachtu. Dlouho se staví, v jednom teda jo, mám Jurka a toho postavím za 1/2 času (Akto má docela blbě řešené vypínání stanu v jednom šlověku, pořád jsem běhal z jednoho konce na druhý a povoloval/utahoval kolíky a lanka. Do horšího počasí nebo do hor bych ho prostě nechtěl ani omylem. Naopak jako plus vidím skvělou možnost vypnutí (stačí jet prsty po lanku, vše se dělá "samo") + malá velikost po sbalení. Po této zkušenosti bych si sám už nekoupil nesamonosný stan, občas je venku hnusně/větrno atp. a tohle se v tom blbě staví. A v nečase se dá jen ležet na zádech/boku, jinak nic. Do předsíňky jsem ale dal v pohodě boty + 60l batoh, ale mně prostě Akto nenadchlo (spíše naopak), navíc za ty prachy....
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod fps » pon dub 29, 2013 15:46

já jsem letošní zimu spal 8x v MSR Hubba na našich horách, bylo plno sněhu, taky několikrát foukal dost slušně silný vítr, a taky několikrát napadlo za noc dost sněhu, a žádný problém nebyl, tady jsem o tom psal viewtopic.php?p=361959#p361959 a taky tady viewtopic.php?p=359918#p359918 a tady viewtopic.php?p=350198#p350198
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod TimTaylor » pon dub 29, 2013 18:15

jo a ještě k tomu Aktu - přímo jeho prodejce/uživatel mi říkal, že stan není vhodný do extremních podmínek, že ho doporučuje jako lehký stan třeba na turistiku/cyklistiku, ale né do hor nebo dokonce do nějakých extremů/na sníh. Stan podle mně není vhodný do zimy vůbec, jen jedna tyč je málo. a taky je dost malý, pokud máš víc než 180cm tak bych hledal dál...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Chmeld4 » úte dub 30, 2013 10:12

Jak tak na to koukám to je jedinej rozdíl mezi normální Hubba a Hubba HP těch 100 gramů ušetřenejch jinym matrošem na tropiko? A propo mělo by pak vůbec cenu kupovat HP verzi když mě těch 100g vyjde na 3000Kč ? To bych raději koupil tu klasiku ...takovej gramhonič zase nejsem [-(
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod wawrik » úte dub 30, 2013 10:52

Tam nejde o gramohoničstvo, ale o vetranie. HP má hustejšiu tkaninu, cez ktorú menej cirkuluje vzduch, ale zasa lepšie drží teplo a nenafúka ti tam sneh. To je setup do chladnejšieho počasia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod hrizly » úte dub 30, 2013 12:43

Nechci být hnidopich, ale tohle píše Hilleberg v katalogu k Aktu:

"all season solo tent, and while it was not designed for extreme use, it has proven itself on extended polar expeditions"

"Basic pitching requires only four pegs in the head and foot end guy lines"
hrizly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned lis 7, 2010 18:08

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod hrizly » úte dub 30, 2013 13:25

hrizly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned lis 7, 2010 18:08

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Chmeld4 » čtv kvě 2, 2013 10:02

@Hrizly : Je třeba prověřovat co výrobce/prodejce o svém výrobku píše. Tam klidně napíšou že se stím dá potápět jen aby si to koupil :D Na 4 kolíky sem to nikdy stát ve videu neviděl a podle toho jak vypadá se mi to nezdá no :/

A ten odkaz je na dvoumístnou variantu. Tady řešíme jednomístňáky :twisted:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod TimTaylor » čtv kvě 2, 2013 13:43

to hrizly:
Výrobce to tvrdit může, ale marketing je prostě.....

Psal jsem na Akto jen svůj názor podložený pár nocemi strávenými v tomhle stanu. Ten stan to přežil v pohodě, to jo, já taky, ale osobně bych si ho jako stan do hor nebo na celoroční použití (včetně sněhu) fakt nekoupil, hlavně je pro mně uvnitř málo místa a nevyhoval mi systém stavby (docela složité pro jednoho + horší vypnutí). Na 4 stanové kolíky postavit "v základu" určitě půjde, ale uvnitř se pak prověsí o 1/3 a moc místa tam nebude. Ale třeba někomu to nevadí. Jinak je kvalitně udělaný, materiál, šití atp. se mi líbilo, ale jeden prut je prostě - pro mně - málo a radši si ponesu o 100-200g víc a vyspím se s rezervou a větším pohodlím, než se bát, co se stane až příjde větší vítr nebo že budu muset v dešti pořád ležet a nehýbat se...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod hrizly » čtv kvě 2, 2013 17:59

Možná jsem naivní, ale zrovna u Hillebergu věřím tomu co píšou.. Každopádně když bych měl volit mezi Hubbou a Aktem, tak je to pro mě celkem jednoznačné. U MSR (ačkoliv mám jinak tuhle firmu rád) je mi ta konstruce na první pohled proti srsti..
Ale OK, každému nemusí vyhovovat tunelová konstrukce, já jsem vyzkoušel obojí - jednomístný tunel i třípruťák, a každý má své pro a proti.
hrizly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned lis 7, 2010 18:08

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod hlp3 » úte srp 27, 2013 6:42

Ahoj.

Na níže uvedeném odkazu, můžete shlédnout mini recenzi jednomístného dvouplášťového stanu Jurek Nano v upravené odlehčené verzi. Tuto verzi používám s oblibou na svých vandrech.

https://www.youtube.com/watch?v=t2pew2vAGDo

P.S.: Třeba to někomu pomůže ve výběru... Seznam dalších mini recenzí zde : http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... QQjGXAmYrG
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Jan » úte srp 27, 2013 7:12

Myslím, že táto recenzia na MSR Hubba tu ešte nebola.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod splichalmilan » úte říj 15, 2013 18:22

Ahojte!

Máte někdo už osobní zkušenosti se stanem Jurek Ulli 1?

Příští rok bych chtěl dát sám GR20, ale taky bych ho využil občas ke skalám a na přechody, kdy jdeme v trojici a máme stan pro dva. Zkrátka bych určitě našel uplatnění pro jednomístný stan a Jurek se mi líbí hned v několika ohledech... Nedávno jsem ztratil tyče od stanu Dome 3, který jsem měl půjčený. Tyče jsem u Jurka objednal a hned mi je poslali. Takže co se týče servisu u mě Jurek neuvěřitelně stoupl a je to jeden z hlavních důvodů proč chci Jurka, ale nikde jsem k tomuhle stanu nenašel žádné recenze..

Díky! ;)
Uživatelský avatar
splichalmilan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 10, 2013 19:05

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod ripper6 » ned bře 8, 2015 23:01

Shanim nejakej stan, idealne na cestovani abyse vesel do prirucniho zavazadla na letisti. Tedy delka zbaleneho ideal 45cm, ne moc sirka pokud mozno max 20cm. Exituje neco tak jednoduchyho, nejmensi na svete? :)
Na kila by to taky nemelo moc vazit.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod ripper6 » stř bře 11, 2015 1:38

Zaujal me tez
http://www.svethor.cz/bivakovaci-stany/ ... rven%C3%A1

Jenze ted je otazka, jestli takovej pytel co tu pisou odolností 10 000 mm H2O co to vydrzi v desti?
Malej desticek? :mrgreen: Protoze kdyz zacne lejt poradne nekde venku, zda to ustoji a neproleje nakonec.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod Michal82 » pon srp 31, 2015 11:08

Ahoj tak zkušenosti s Hilleberg Akto - zatím 3 týdny ve Skotsku - denodenní chčijáky a nápory větru a naprostá pohoda.
Teď jsem s ním týden na Skye a když šlápnu kolem stanu tak 5cm vody kolem boty - takže stan mám postavený na blátě týden na jednom místě a pohoda.
Větrání je komfortní uvnitř krásné sucho - mám péřovej spacák, za celou dobu jsem ho nikde nevětral, ono ani není kde.
Jak se tu někde řešila žlutá barva vnitřku a komáři - jdou na to úplně stejně jako na jiné Stany, co se mi ale líbí večer je v něm dlouho vidět.
K tomu prověšování - pokud se stan dobře postaví tak s lijákem a větrem nad 100km/h k němu nedošlo - taky sem si zkoušel na plachtu naházet hadry s botama a ok ale chce to umět stan postavit a správně vypnout.
Místo na spaní a bivakování ok mám 185-6 a 85-90 kg. Nouzově si lehnou dva když se přitulí.

Takže za mě spokojenost a za těch 15 000 stojí. Svůj účel mi tu plní nicméně na příští rok budu potřebovat stan pro 2-3 - půjdu opět do Hilleberga a Akto zde asi nabídnu k prodeji protože cena těch větší je nad 25 a mít 40-45 tisíc ve stanech nechci.
Pokud by měl tedy někdo zájem bude od prosince k mání - jeden předzájemce už je ale až na jaře a to už musím mít větší stan.
Potom dám inzerát tohle je jen kdyby o stanu někdo uvažoval.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Stany