Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stan pro jednoho - turistika i kolo / bicykel

Příspěvekod ludyv » úte bře 25, 2008 18:30

Ahojky..... plánuju nákup stanu pro jednoho :) Nějaké rady a názory? Z katalogů a prospektů se to nedá probrat :(( Raději bych vaše názory...rady, zkušenosti.... Nějaké tipy na stany, co se třeba neprodávají v ČR... Bydlím u hranic s Německem, proto není problém si tam pro něj zajet :) Děkuju *
Partnerka se mě bojí zeptat na to, co je u mě na prvním místě: jestli ona, náš pes, hory, nebo jídlo...... Netuším proč??? :)))
ludyv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát led 18, 2008 12:19

Příspěvekod brhel » úte bře 25, 2008 18:54

jurek :smt023 český, kvalitní, taky dělá pro jednoho
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod pripluv » úte bře 25, 2008 19:07

jakejsi VauDe je pro jednoho a vypadá good
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » úte bře 25, 2008 19:18

Přípluv píše:jakejsi VauDe je pro jednoho a vypadá good


Vlasto, neser! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vaude Hogan Argon - na těsno pro dva, pohodlno pro jednoho.... 1.5kila živé váhy.... akorát, že stojí asi devítku.....
Naposledy upravil pavproch dne úte bře 25, 2008 19:19, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » úte bře 25, 2008 19:18

jako ne že jakejsi VauDe, ale jakejsi z VauDeů :roll:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » úte bře 25, 2008 19:25

Tady je, krasavec :

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod brhel » úte bře 25, 2008 19:29

Vaude, to je švédská značka, ne? Koukal jsem v Norsku na jejich gatě, byly trošku dražší...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Hafi » úte bře 25, 2008 19:31

nemecka
byt sem si do nedavna myslel ze svycarska
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

coleman Raid Rigel

Příspěvekod valodja » stř bře 26, 2008 11:56

Ahoj, jsem před pár lety koupil ultralehkej COLEMAN RAID, teď je v prodeji jeho nástupce RIGEL třeba tady
Je to jednovrstvej stan, nouzově se tam vejdou i dva lidi, v jednom člověku je tam místa celkem dost (když se člověk srovná s tím, že všechno musí dělat v leže...) jediný problém je kondenzace - ve dvou lidech opravdu značná, v jednom celkem zvládá, pokud není příliš vysoká přirozená atm vlhkost, nebo není kolem nuly. Spal jsem v něm i v několika bouřích, neodfouklo ho to a nepropršel. Nicméně vlhko je po pár dnech jasná věc. Jo a váží reálně fakt někde kolem 1100gr.
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

Příspěvekod sobb » stř bře 26, 2008 14:17

Hafi píše:nemecka
byt sem si do nedavna myslel ze svycarska


jsem se teď koukala na jejich stránky, že se to vyslovuje /fau´de:/, to mě vůbec nenapadlo :roll: :)

VAUDE píše:Have you ever wondered where the VAUDE brand name comes from? Quite simple actually: the initials VD are from the last name of the founder Albrecht von Dewitz. The German pronunciation of these intitials is [fau´de], hence the VAUDE company name.


odsud
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod neon » stř bře 26, 2008 14:52

Mě se ohledně stanu pro jednoho hodně líbily názory a tipy na různé stany (a že jich našel fakt hodně), které sepsal jeden človíček s nickem 800914 na vitariánském fóru. Je tam určitě pár offtopic záležitostí, které vás nemusí zajímat, ale ten zbytek (ontopic) se hodí přečíst.

Zde je odkaz:
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php? ... t=50#41254
neon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte úno 26, 2008 7:37

Příspěvekod RUMcajs » stř bře 26, 2008 14:58

Jestli chce nekdo videt, jak si vede jednoplastovy letni stan Coleman Raid ve vetru na hrebenovce, muze se pokochat videem c. 6 na mem webu:
http://rumcajs.ulfree.net/Webgalerie/20 ... ney/video/
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod valodja » stř bře 26, 2008 16:29

RUMcajs píše: Coleman Raid ve vetru

jj. taky už jsem párkrát zažil, ale zatím vždy vydržel. :shock: :lol:
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

Příspěvekod poldík » čtv bře 27, 2008 21:53

Ferrino taky dělá solo stan když sem se na něj díval tak nevypadal zle a ve srovnání s VauDe stojí tak třetinu a váha je zhruba stejná, ale je pravda že v pořádným větřu bych asi věřil víc tomu VauDe. Ferrino Spectre 1

Jinak v tý cenový hladině jako ten VauDe je tady i spousta dalších MSR atd.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod air » pon črc 14, 2008 20:45

ozivuju... :)
ma tady nekdo realnou zkusenost s Jurek AT, Ferrino Spectre1, MSR Hubba (1)?
@Pripluv - kdyz jsi videl ten Vaude Hogan na Korsice, jak jej hodnotis z hlediska odolnosti proti vetru? Myslis, ze se to da pouzit treba do Alp v lete?
Hledam i neco na pouziti do Patagonie, ale tam je to asi s veskerymi vyse uvedenymi stany bezpredmetne :D pri tech vetrech by asi nemely sanci, takze budu muset tahat sveho tezsiho a odolnejsiho Jurka. Spise mi jde o ty Alpy, Fatru, Rumunsko apod. pro jednoho.
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod pripluv » úte črc 15, 2008 5:20

kladne ... a mit ty love, tak do nej jdu.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod air » úte črc 15, 2008 8:02

jj nasel jsem nejake recenze uzivatelu na americkych serverech a hodnotili ho dobre, dokonce prekvapive vydrzi i nejakou tu sneznou nadilku...
o vetrani psali, ze tahne odspod (tropiko je asi 12 cm nad zemi), coz chapu jako ze je to schvalne kvuli vetrani (na tropiku zadny vetraci rukav neni).
nezoufej kvuli 10 tisicum co bys za nej dal tady, protoze z USA ho muzes mit i s DPH a clem a dopravou (tedy komplet az do domu) cca do 5000. Dokonce jsem nasel i eshop, ktery to posila rovnou do CR.
ale nenasel jsem furt dost info o tom, jak moc se rosi... nikdo to z tech amiku nekomentoval, jen cosi naznacovali ze je blbe ze u nohou neni zadna ventilace...
nevis jak na tom te stan je v tomhle ohledu?
srovnavam to jeste s AT od Jurka, ktery se furt da sehnat za 2700.. :((
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod pripluv » úte črc 15, 2008 8:07

Nikomu jsem dovnitr nelezl, tak nevim, nicmene, muzes mi poslat shop, kterej to sem posila?

Jen je pitomy, ze s potencialni zenou a potomkem se dovnitr uz nenacpeme. Leda, ze bych je nechal doma :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » úte črc 15, 2008 8:18

Tady nějaké povídání, ještě jsem nečetl. Umí to i v jiné barvě? Jako třeba zelené.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » úte črc 15, 2008 9:49

Přípluv píše: muzes mi poslat shop, kterej to sem posila?

Bylo by mozne ten obchod poslat i me? Ja se v tech emerickych obchodech chvilku prehraboval a je to hruza...je jich moc:-( A zjistovat podminky u vsech, to je na palici:-)

Mozna by bylo zajimave udelat maly seznam zahranicnich obchodu s outdoor vecma, ktere posilaji bez problemu do CR
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod air » úte črc 15, 2008 10:35

http://www.basegear.com/vaudehogan.html
229 i s podlazkou +postovne 40 USD...
je to i v zelene...
s miminem nevim nevim... ale dva "tuli-tuli" by se tam mohli vyspat celkem ok.
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod pripluv » úte črc 15, 2008 10:44

No, v Jurkovi jsme jednou spali 4 :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » úte črc 15, 2008 10:47

Ten footprint snad ani není potřeba ne? Teď mne napadá, až jednou za mnoho a mnoho let budu chtít třeba vyměnit podlážku, kdo mito tady udělá? Je někdo takovej?
Jurek a ostatní mne kopnou do řitě, co?

Stejně je prča nukovat německý stan v améru :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod air » úte črc 15, 2008 18:52

Přípluv píše:Stejně je prča nukovat německý stan v améru :mrgreen:

to teda jo, uz si na tyhle absurdity zvykam :evil:
podlazku ti mozna vymeni u Vaude v nemecku... ale asi to nebude standardni jednani a pokud to udelaji, bude to stat ranec penez (s postovnym urcite to co novy Jurek). Jinak u Jurka ti to urcite nevymeni (to pise na svym webu - jen jeho stany). U ostatnich firem tipuju to same...
ja bych urcite ten footprint u toho Vaude vyuzival, alespon teda kdyz bych to pouzival ve dvou jak to planujes ty tech 0,25kg neni nic...
a pak to spise bude tak, ze zbytek stanu odejde s podlazkou...
jinak jestli chces relativne odolny stan pro dva, nebal bych se MSR hubba hubba, ktery z USA muzes mit bez DPH a cla kolem 5000 (stoji na eshopech cca 250 USD+postovne), vazi to do dvou kil a vlezete se tam i s miminem, plinkama a dalsima nezbytnostma :) a nebo Ferrino Chaos, ktery je v podstate ten samy stan koupis v CR za 5000 a s urcitou OF specialni slevou :mrgreen: to vyjde jeste levneji...
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod air » ned črc 20, 2008 12:37

tak koukal jsem v Rockpointu na Jurek AT a bohuzel pro lidi cca nad 180 cm to urcite neni... se spacakem protlacite hlavu a nohy do tropika... vlezt se tam clovek s baglem snad i vleze, ale ta delka je proste mala... Sednout si uprostred aniz bych mel hlavu narvanou ve stropu taky problem. A kupovat to ze tam budu spat s pokrcenyma nohama... no nevim :?
Stavel jsem to i s prodavacem, ktery o nem taky uvazuje a ten rikal ze pri 176 cm pry je to pro nej v pohode. Pokud o nem nekdo uvazujete a mate mene nez cca 180 cm, tak je to super volba! Urcite nebude v cenove kategorii do 5000 Kc a s touhle vahou na trhu zdaleka nic odolnejsiho!
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

trip 2 duo

Příspěvekod visna » pon črc 21, 2008 13:03

ja aj napriek tomu, ze v nom budem sam, vybral som si TRIP 2 DUO,
(som bordelar a mam rad vela miesta), ma ho uz niekto a ako je s nim spokojny ? mensi ekvivalent od jureka, ktory sa stavia naraz som nenasiel...dik
M.
visna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 21, 2008 12:55
Bydliště: Bratislava

Re: trip 2 duo

Příspěvekod visna » stř srp 20, 2008 10:24

visna píše:ja aj napriek tomu, ze v nom budem sam, vybral som si TRIP 2 DUO,
(som bordelar a mam rad vela miesta), ma ho uz niekto a ako je s nim spokojny ? mensi ekvivalent od jureka, ktory sa stavia naraz som nenasiel...dik
M.


tak mi dorazil, podlazka je tiez z dvoch kusov a je spajana asi 15-20 cm od okraja...no mohli to dat pol na pol, ale je to asi len o estetike, i ked jeden kus by bol asi najlepsi...
visna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 21, 2008 12:55
Bydliště: Bratislava

Re: Stan pro jednoho :)

Příspěvekod air » úte pro 30, 2008 0:43

Vytahuju... Nekdo nejake nove zkusenosti s jednoosobovymi stany?
Resim do ktereho stanu se vlastne vejdu se 187 cm vysky, protoze treba kdyz jsem zkousel Jurek Vandr1 (220 cm na delku), tak abych se natahl se spacakem, musim spat "sejdrem" (z rohu do rohu), jinak tlacim hlavou a nohama do tropika...
nevim teda jestli se vubec do nejakeho bezneho 220 cm dlouheho stanu s vyskou do 100 cm v pohode vlezu... Muj bezny stan je Dome2KM, ktery na moji strane ma cca 237 cm, a to je dost pohodova delka abych se v klidu natahl, ovsem to mezi jednoosobovymi stany do hor moc neni...
Volim mezi
Ferrino Lightent1 (ten vypada v pohode, trochu nizsi, ale je to tunel a steny klesaji prudce, takze by to nemuselo byt spatne) 1,5kg
Ferrino Spectre1 (ten je na delku dobry, ale stabilita a odolnost nevim nevim, vnitrni prostor minimalisticky) 1,5kg
Jurek Nano (delkove by mohl byt v pohode, akorat nevim jak se stabilitou v nejake bource...) 1,6kg
Jurek Vandr1/Atak1/Alp1 (asi nejlepsi, luxusne mista pro 1, ale vaha pro 1 dost na takove 7-10denni prechody). 2,4-2,6kg
Vaude Hogan Ultralight (z USA se da sehnat za dobry peniz, akorat taky nevim jestli se tam vlezu) do 2kg i s footprintem
Vaude Taurus - kolem 2,35kg

Dodam, ze jde o pouziti na VHT jaro-podzim mimo kempy (Alpy, Fatra, Rumunsko).
Pokud mate nejake tipy, tak piste :wink:
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Re:

Příspěvekod Horal Fanda » úte pro 30, 2008 9:53

air píše:ozivuju... :)
ma tady nekdo realnou zkusenost s Jurek AT, Ferrino Spectre1, MSR Hubba (1)?
@Pripluv - kdyz jsi videl ten Vaude Hogan na Korsice, jak jej hodnotis z hlediska odolnosti proti vetru? Myslis, ze se to da pouzit treba do Alp v lete?
Hledam i neco na pouziti do Patagonie, ale tam je to asi s veskerymi vyse uvedenymi stany bezpredmetne :D pri tech vetrech by asi nemely sanci, takze budu muset tahat sveho tezsiho a odolnejsiho Jurka. Spise mi jde o ty Alpy, Fatru, Rumunsko apod. pro jednoho.


Ahoj, ke stanu nic nemám, jen mě zarazilo, že v Patagonii oproti Alpám více fouká. Řekl bych, že jsme s přítelkyní projeli Patagonii celkem slušně, ale co vím, tak tam maximálně foukalo tak jako v Alpách. A tábořiště jsou většinou u lagun v dolinách, alespoň částečně chráněné. Navíc v Patagonii rostou níže stromy nebo metrové až dvoumetrové keře. Jako pokud chceš stan odolný proti větru, tak tříprutová konstrukce ve třech bodech, nebo nějaký placatý pro jednoho s obloukem uprostřed a ukotvením na koncích k zemi. Do toho se pak nemůže vítr také pořádně opřít. A to uý by muselo být opravdu blbě, aby jsi spal v nějakém sedle.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Stan pro jednoho :)

Příspěvekod air » úte pro 30, 2008 21:03

hm, tak to jsi me potesil :) ja jsem slysel zatim od vsech lidi co tam byli, ze to tam je hodne drsne... rika se, ze Patagonie patri mezi nekolik mist s nejnehostinejsim podnebim
triprutak prave mam od Jurka (Dome2KM), o ten bych strach nemel, ale sam ho tahat na dlouhy tripy fakt nechci... a treba o takovy Jurek Nano prave s jednim prutem uprostred (jak jsi psal), to nevim... mam pocit ze tyhle stany jsou idealni tak na turistiku se spanim cca do 1000 metru nad morem.
220 cm delky stanu jsou vetsinou kratke pro lidi nad cca 180 cm a bohuzel to je vetsina (krome zmineneho Nano, Ferrino Spectre, Ferrino Lightent2 nebo stanu pro 1-2 kde se da lehnout do uhlopricky).
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Další

Zpět na Stany