Footprint / ochrana pod stan

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Footprint po "domácku"

Příspěvekod george1 » pát lis 13, 2009 11:52

amigo píše:origoš footprint od jurka na můj stan (midi2) váží 0,6 kg a stojí kolem pětikila. což je bída :( ale tohle vlákno je footprint po domácku :D

pod stany od jurka ale footprint doporučuju, podlážku už mám párkrát lepenou.


Volali mi z Hudy, že by mi ten footprint pod TNF Vario objednali přímo v TNF, kde by mi ho ušili (v EU není k dispozici - pouze v USA a tam, kde neposílají do Evropy) a řekli mi, že by to stálo 1 800 Kč. #-o

Takže asi to udělám tak, že až pojedu do Dresdenu, tak jsem koukal, že mají zlevněné footprinty pro různé stany, i pro TNF (již od 8 EUR), takže koupím nějaký pro podobný stan, jen trochu větší a doma to v zimě přešiju a využiju veškeré příslušenství (háčky atd.). Teda jenom nakreslím půdorys a odnesu to jedné staré levné krejčové.

http://www.globetrotter.de/de/shop/rubrik.php

Jurek opravdu ustrnul v čase. Ty jeho produkty jsou objemem jako kdysi péřáky od babičky.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Footprint po "domácku"

Příspěvekod Klíma » pát lis 13, 2009 12:15

@pp: jak jsi dopadl s tou komari podlazkou :mrgreen:
se mi libi mnoooohem vic nez neco igelitoidniho... voda ti protece = odtece, takze zadny kaluze...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Nepropustnost footprintu v praxi

Příspěvekod George. » ned úno 6, 2011 21:13

Jelikož toto fórum přispělo k výběru stanu, myslím si, že bych měl také přispět nějakou tou informací, která by se mohla někomu hodit. Koupil jsem si stan Marmot Limelight 3P kde je v ceně podložka pod stan. Výrobce na ni uvádí nepromokavost 2000mm vodního sloupce. Jelikož teď ještě neplánuji kempování, tak jsem se jal vyzkoušet podlážku v praxi a to ve vaně. Napustil jsem ji vodou o výšce cca 10cm a vložil footprint. I když jsem po podlážce chodil, klečel, dotýkal se prsty, dokonce do ní i "bouchal" tak přesto nepropustila ani kapku. Pouze při silném bouchání lehce navlhla. Tato informace by mohla přispět k potvrzení faktu, že takto malé hodnoty nepropustnosti vodního sloupce u renomovaných zahraničních výrobců nelze srovnávat s českými výrobci.
George.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 6, 2011 20:55

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod Mirek Wolf » ned úno 6, 2011 22:06

Uvažuji o koupi M.Limelight 3, ale nepodařilo se mi nikde nalézt jeho půdorys - je předsíňka dostačující pro event. vaření při nepřízni počasí?
Délka po sbalení je skutečně 56 cm ?!
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod George. » ned úno 6, 2011 22:50

Ohledně vaření nedokáži posoudit. Řekl bych, že to bude problém vzhledem k umístění vchodu tropica. Délka po sbalení je skutečně 56cm, protože tak dlouhé jsou tyče stanu.
George.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 6, 2011 20:55

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod BNY » pon dub 4, 2011 0:19

Dotaz: Proteče mi stan když ho postavím na mokrý trávě? Je mi jasný, že záleží na sloupci a tak, ale jen tak celkově. Vím, že naposledy sem zkoušel pod něj dát suchou autoplachtu a když sem po 2 hodinách lezl dovnitř tak sem měl ve stanu centimetr vody, spacák totálně durch a noc nebyla jedna z mých nejoblíbenějších.. ](*,)
BNY
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 28, 2010 3:30

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod Wolfi » pon dub 4, 2011 7:44

BNY píše:Dotaz: Proteče mi stan když ho postavím na mokrý trávě?


pokud je to alespoň relativně slušnej stan a není někde proseklá podlážka tak rozhodně neproteče. Troufnu si tvrdit že i stan ze supermarketu by to měl vydržet.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod šíp » pon dub 4, 2011 8:05

Nám stan neprotekl ani na bažinách, tedy i mokrá tráva by měla být OK.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod sx02 » pon dub 4, 2011 8:21

Protýct ti neproteče ale asi budeš mít pod karimatkou totální vhlko. Dělal mi to novej Coleman, dělá mi to i starší Jurek (2 stany). Dávám radši pravidelně celtu. Footprint je zbytečnej luxus.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod jonza » pon dub 4, 2011 8:35

nekolikrat jsme staveli stan Jurek 2KM na mechu, ze ktereho pri tlaku crcela voda. Nikdy neprotekl. Vlhko ve stanu je temer vzdy. Nejakou vydychas, vlhkost vzduchu (kdyz je vsude voda), mokre ponozky atd...
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod Wolfi » pon dub 4, 2011 14:58

Z praktického hlediska, když stan netáhnu nikam daleko tak by mohla zafungovat nějaká dobře obstřihnutá geotextilie, cena zanedbatelná, efekt jako ochrana před poškozením poměrně slušná (zde již záleží na gramáži geotextilie) nikam dál bych se s nějakou plachtou navíc nenosil. Pokud je podlážka v pořádku nic prosakovat nemůže, testovali jsme to i na drobném rašelinišťátku a bez průsaku, ovšem pohyb ve stanu jen na karimatce a tím se rozkládá část tlaku na větší plochu.

Obrázek

edit: zmenšený obrázek
Naposledy upravil Wolfi dne úte dub 5, 2011 14:44, celkově upraveno 1
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod jonza » pon dub 4, 2011 16:38

dekuju za velkou fotku, na mem starickem notaskovi je to fakt zazitek :)
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod BNY » pon dub 4, 2011 19:51

Tak to fakt nevim co sem udelal spatne. Podlazka je v pohode, zadny trhliny nevidim. Vim ze kdyz to postavim na suchy trave tak je vevnitr sucho at se deje co se deje, ale jak sem jiz rikal, na mokry trave mi to cely promoklo. Jen sem to postavil a hodil dovnitr rozbalenej spacak (mel sem v nem neco zabalenyho :finga: ). Kdyz sem na spacak sahl, pripadal mi jenom vlhkej ale jak sem do nej zalehl, tak si rikam - prece se nemuzu za ty 2 minuty tak spotit. Sahnu pod sebe a jak kdybych spal v rybniku...
BNY
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 28, 2010 3:30

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod Karel1892 » ned úno 23, 2014 16:38

Zatím ještě nemám osobní zkušenost ale celkem vážně uvažuju o použití paropropustný stavební folii váha cca 250g a odolnost by měla bejtt slušná... Viz: http://www.nalehko.com/tyvek_eshop
Karel1892
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 2, 2011 23:17

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod budo » ned úno 23, 2014 16:56

funguje skvěle a hmotnost je zanedbatelná, používám ji a jsem spokojený
složím ji a nosím ji v kapse na camelbak, takže je pěkně uložená a nic mi v batohu nezabírá.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod pavproch » ned úno 23, 2014 16:58

mně se osvědčila plastová síťka do woken proti hmyzu - mnohem líp chrání podlážku stanu než nějaká fojle a gramy taky moc nepřidá
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod sobb » pon čer 1, 2015 22:08

nějaké nové poznatky a rady ohledně ideálního materiálu na podložku pod stan? nebo Tyvek nebyl překonán?
váha a účinnost je sice nejdůležitější, ale i cena hraje roli, originál stojí 50 liber, což mi přijde přece jen už trochu moc
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod mike » pon čer 1, 2015 22:12

Myslim, ze prekonan je a dneska leti cuben: http://www.zpacks.com/accessories/batht ... heet.shtml. Vyhoda je v tom, ze je jeste drazsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod sobb » pon čer 1, 2015 22:31

a v čem je lepší? (vodoodolnost nepotřebuju, pouze mechanickou ochranu podlážky)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod mike » úte čer 2, 2015 1:12

Mel by mit lepsi pomer vaha/odolnost. Ty podlozky delaji z materialu, co ma 34 g/m², Tyvek ma skoro dvojnasobek. Ale je to docela drahy igelit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod pavproch » úte čer 2, 2015 4:43

sobbe, nečteš, nepamatuješ..... imho ideání mechanická ochrana podlážky je PaD síť do oken proti mouchám, kdesyk sem tu popisoval, jaxem z ní dělal a úspěšně udělal footprint pod Hogana.... mnohokráte vyzkoušeno a funguje to na 100%
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod budo » úte čer 2, 2015 5:01

Kdyby mi slo o pomer cena vykon hmotnost a nechtel bych se s tim moc morit, igelitem bych nepohrdnul.
Co pise PP zni zajimave a na hmotnost to asi taky bude podobny. Sice to je tezsi material, ale zas deravy.
Pak Tyvek, max. si usit neco z materialu koupenyho v Rempu.
Dal bych se tim nezabyval, pac to bude uz drahy.
U tech footprintu bych rekl, ze mnohdy hraje primarni roli spis fakt, ze s tim postavis stan jen ja tropiku bez vnitrniho, nez ze by tim resili mechanickou ochranu. A proto to je tak drahy, protoze to je zas dalsi vychytavka.

Kdyz uriznes kus vhodnyho bilyho igelitu s rozumnou silou, mas to v poho - jestli jde o ochranu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod sobb » pát čer 5, 2015 13:28

mike píše:Mel by mit lepsi pomer vaha/odolnost. Ty podlozky delaji z materialu, co ma 34 g/m², Tyvek ma skoro dvojnasobek.
jen je otázka těch 34 u Cuben odpovídá odolnostně Tyveku. Cubeny jsou také v mnoha gramážích. Ale stejně cuben vyřazuju, u nás se to asi běžně neprodává, narozdíl od Tyveku, sítí do oken (i igelitu :mrgreen: )

pp: čtu, nepamatuju :oops:
teda tu ve vláknu jsem si to samozřejmě přečetla, ale nebyla jsem si jistá, že to nebyla slepá vývojová větev. Ten Tvůj popis zkusím pohledat, to si už fakt nepamatuju, že tu bylo.

co se týče igelitu: je to sice lepší než nic, ale nijak extra dobře nefunguje, neochrání. Takže by mě docela zajímalo, jestli je na tom Tyvek oproti klasickýmu silnějšímu igelitu líp. Myšleno z hlediska oděru, otěru, protrhnutí - prostě čistě mechanická ochrana.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod axi12 » pát čer 5, 2015 14:13

A jaký Tyvek doporučujete?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod budo » pát čer 5, 2015 15:08

Ja pouzival kdysi takovy silnejsi ripstop igelit, ktery jsem koupil i s vojenskou karimatkou. Odolny byl dost, jeste ho asi nekde mam.

Tyvek mam z Nalehko.com, spal jsem na nem tak 30 noci a zatim taky drzi dobre.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod sobb » pon čer 15, 2015 21:17

měl někdo v ruce něco takovýhohle? Je to k něčemu jako ochrana pod podlážku, jak doporučuje pp, ale s PAD sítí, nebo je to v tomhle případku a s tímto matrošem blbost? (nemám momentálně kde zkouknout v reálu)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod mike » pon čer 15, 2015 21:25

Hodlas si udelat ve stanu okno? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod sobb » pon čer 15, 2015 21:35

nehodlám si v podlážce udělat okno ani dvéře :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod budo » pon čer 15, 2015 21:45

Pisou, ze to na sobe ma samolepici bazmek. Neni lepsi koupit to v metrazi bez nej?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Footprint / ochrana pod stan

Příspěvekod sobb » pon čer 15, 2015 21:59

asi by nevadil, mohl by možná právě tvořit zakončení, se kterým by se mi nechtělo dělat a šít, kdyby vadil, tak by případně byl odstřížen
kde se dá sehnat metráž? (a ne celá role). Na netu jsou snad všechno nabídky v rámu anebo role, ale možná v reálu někde v obchodě to maj (Bauhaus, Kovomat, zahrádkářský obchody?)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Stany