premokanie pri dotyku vnutorneho stanu a tropika

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

premokanie pri dotyku vnutorneho stanu a tropika

Příspěvekod antiochos » stř črc 20, 2005 9:03

ahojte,

bohuzial som si na radu jedneho, pravdepodobne "in" horolezca kupil stan Hannah - serak s. Staci, aby padla lahka rosa, a aby sa jemne v noci dotykal spacak alebo cokolvek ine vnutorneho stanu (tym padom aj tropika, tomu sa neda celkom zabranit) a v stane je fest mokro. V obchode pri reklamacii sa mi snazia nahovorit ze tak sa chova kazdy stan, pripadne, ze sa mi vyzrazala voda z vnutra. Zvlastne, ze len na miestach dotyku :(( . Ake mate skusenosti Vy? Existuje stan, ktory pri dotyku nepremoka?
antiochos
 

Příspěvekod Vojtos » stř črc 20, 2005 10:18

No já nevim mám pocti že tenhle problém se týkal předvším stanů s klasickým plátěným tropikem. To bys pak nemohl mít na sobě ani pláštěnku se zátěrem jelikož se furt dotýká například hlavy že? Zkusit to podstoupit své kamrádce z hannu dle meho to co ti tvrdi je chujovina.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod mifr » stř črc 20, 2005 11:40

Take myslim,ze to bylo jen u bavlnenych stanu...U PES nebo PA by to snad nemelo nastat...Se zaterem by 100% voda nemela pri dotyku projit, ale jinak nevim... Nejlepsi je stan co nejvice vypnout,aby nedochazelo k dotyku tropika s vnitrnim stanem...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

orosení zevnitř

Příspěvekod P.K. » stř črc 20, 2005 12:47

To je zcela jednoznačně vysrážená vlhkost na chladnějším tropiku, tam je většinou rosný bod. Za noc ve dvou ve stanu vydýcháme, vypotíme i několik litrů vody a ta se na zátěru usadí protože ven nemůže, pomáhá co největší větrání stanu, otevřené větrací otvory, případně i podhrnutí tropika a hlavně to nesetřást v noci, ráno na sebe, nebo to spacákem nestřít. Je to normální a je to vždy problém. Nezátěrové tropiko je v tomhle lepší, ale zas nemusí být 100% v silném lijavci no a třeba ze Sympatexu by byl stan dost drahý. GoreTex neuvádím úmyslně, protože tam ten problém s rosným bodem uvnitř stanu zůstává a kapky tudíž taky.
U celtoviny to bylo opravdu něco jiného, tam se ale zevnitř kapičky netvořily, jen celtovina zvlhla a nabobtnala trochu bavlněná vlákna. Při dešti pak zase dotykem se otevřely kapiláry mezi vlákny a voda v tom místě pak dále už samovolně po kapkách protékala dál ...
P.K.
 

Re: premokanie pri dotyku vnutorneho stanu a tropika

Příspěvekod Reinhard » ned črc 24, 2005 15:15

antiochos píše:ahojte,

bohuzial som si na radu jedneho, pravdepodobne "in" horolezca kupil stan Hannah - serak s. Staci, aby padla lahka rosa, a aby sa jemne v noci dotykal spacak alebo cokolvek ine vnutorneho stanu (tym padom aj tropika, tomu sa neda celkom zabranit) a v stane je fest mokro. V obchode pri reklamacii sa mi snazia nahovorit ze tak sa chova kazdy stan, pripadne, ze sa mi vyzrazala voda z vnutra. Zvlastne, ze len na miestach dotyku :(( . Ake mate skusenosti Vy? Existuje stan, ktory pri dotyku nepremoka?


To co ti tvrdi pri reklamaci o promaceni pri doteku, a ze se tak chovaji vsechny stany... to je docela kravina, pokud se jedna o normalni moderni stan. Takhle se chovala při doteku tropika platenych stanu - stačilo ďoubnout a byl problém. Ty materialy, ze kterych se to dneska dela, pokud to neni uplnej shit, mely by drzet. Mam od Jurka bivakovaci plachtu z materialu na stanovy tropika, schvalne jsem se neustale dotykal na jednom miste, abych to vyzkousel, a ani kapka (treba to casem po hodne dlouhy dobe skutecne povoli, ale to asi po notne dlouhem mnohaletem pouzivani). Ta voda, kterou tam mas by mohla byt vysrazena para, ale kolik se ji ve stanu dela, to nemam poneti, jezdim jen s plachtou, stan nevozim ani v zime. Ale s tim dotykanim ti v tom obchode pri reklamaci kecaji, byt tebou, tak bych pozadoval navraceni penez a sel bych pro stan k nejake lepsi firme - ale pocitej s vyssi cenou za kvalitnejsi vyrobek.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Rujir » ned črc 24, 2005 16:01

Ja som sa prave vratil pomerne mokreho vyletu do Bukovskych vrchov, kde som mal tu "cest" prespavat v stane Hannah, ale toto sa nam nestalo ani raz a to sme tam zazili zo dve pekne mokre noci...

Ale na druhu stranu sme v jeden obzvlast uprsany vecer isli pozriet druhu dvojicu do stanu Colleman, takze sme tam boli natlaceni styra a za chvilu tam bolo vody az az. Najskor len skondenzovana na tropiku, ale neskor dokonca premokla dlazka na miestach, kde som sa opieral laktami. V tej chvili uz sice bola cela luka prakticky pod vodou, ale nas stan vydrzal celu noc, tak teraz neviem v com bola chyba... :-k Mozno som prilis tlacil laktami na podlahu stanu... :smt018

Kazdopadne stan Hannah mal rozmery 205x205cm co mi pri mojej vyske nieco cez 190cm prakticky neumoznuje spat bez toho, aby som sa nedotykal vnutornych stran stanu a predsa nepremokol, takze problem bude inde. Bud mas naozaj zly stan, alebo ti vadi skondenzovana voda, ktora by sa vsak mala kondenzovat na tropiku a vnutri stanu by ti nemala vadit.

Ale aj tak si zapamataj, ze Hannah nie je znacka do hor. Ak si budes chciet kupit cokolvek kvalitne, na Hannah sa ani nepozeraj a vyber si nieco ine. Pripadne sa vzdy opytaj tu a tu uz ti niekto dobru radu da. :smt023

Jo a este jedna vec ma napadla. Ak spravne postavis stan, tak by sa ti predsa nemalo tropiko dotykat vnutornej casti stanu. Ak sa dotyka, tak nieco robis zle... :wink:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vojtos » pon črc 25, 2005 8:35

Rujir píše:Ja som sa prave vratil pomerne mokreho vyletu do Bukovskych vrchov, kde som mal tu "cest" prespavat v stane Hannah, ale toto sa nam nestalo ani raz a to sme tam zazili zo dve pekne mokre noci...

Ale na druhu stranu sme v jeden obzvlast uprsany vecer isli pozriet druhu dvojicu do stanu Colleman, takze sme tam boli natlaceni styra a za chvilu tam bolo vody az az. Najskor len skondenzovana na tropiku, ale neskor dokonca premokla dlazka na miestach, kde som sa opieral laktami. V tej chvili uz sice bola cela luka prakticky pod vodou, ale nas stan vydrzal celu noc, tak teraz neviem v com bola chyba... :-k Mozno som prilis tlacil laktami na podlahu stanu... :smt018

Kazdopadne stan Hannah mal rozmery 205x205cm co mi pri mojej vyske nieco cez 190cm prakticky neumoznuje spat bez toho, aby som sa nedotykal vnutornych stran stanu a predsa nepremokol, takze problem bude inde. Bud mas naozaj zly stan, alebo ti vadi skondenzovana voda, ktora by sa vsak mala kondenzovat na tropiku a vnutri stanu by ti nemala vadit.

Ale aj tak si zapamataj, ze Hannah nie je znacka do hor. Ak si budes chciet kupit cokolvek kvalitne, na Hannah sa ani nepozeraj a vyber si nieco ine. Pripadne sa vzdy opytaj tu a tu uz ti niekto dobru radu da. :smt023

Jo a este jedna vec ma napadla. Ak spravne postavis stan, tak by sa ti predsa nemalo tropiko dotykat vnutornej casti stanu. Ak sa dotyka, tak nieco robis zle... :wink:


Co to bylo za Colemana? Jinak je možné, že na to měli vliv dvoje lokty jelikož i jak občas někde píšou.

"Podlážka by měla být většinou z polyamidové tkaniny, která má větší pevnost a lépe se přizpůsobí členitému terénu.Ještě důležitější je kvalita a výška vodního sloupce u podlážky ta by určitě neměla jít pod 7000 mm a pro náročnější podmínky 10 000 mm.Vysvětlení je jednoduché.Když se pohybujete ve stanu po kolenou a vážíte 65 kg vyvine koleno tlak na podlážku 0,7 atm = 7000 mm. Stany , kde tento údaj není uveden vás neochrání téměř vůbec"

Pak už jen zůstává otázkou kolik měla jejich podlážka výšku vodního sloupce.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod tulak » pon črc 25, 2005 11:10

mám Colemana BOA problém se srážením vlhkosti vznikal jen zpočátku, když jsem ještě zapomínal otvírat spodní větrací kapsy. na noc je nutné otevřít pořádně větrání, potom se stan zevnitř nepotí. co se týká vody "zespod" tak po postavení stanu na suchu žádný problém - má 7000. je fakt, že když čekám velkou vodu zhora, tak pěkně "postaru" udělám žlabky .... :D
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Vojtos » pon črc 25, 2005 11:40

tulak píše:mám Colemana BOA problém se srážením vlhkosti vznikal jen zpočátku, když jsem ještě zapomínal otvírat spodní větrací kapsy. na noc je nutné otevřít pořádně větrání, potom se stan zevnitř nepotí. co se týká vody "zespod" tak po postavení stanu na suchu žádný problém - má 7000. je fakt, že když čekám velkou vodu zhora, tak pěkně "postaru" udělám žlabky .... :D


Hele které spodní větrací kapsy máš na mysli? Já mám Coleman BOA asi dva roky ale nějak si nevybavuju co přesně myslíš, je ale taky dost možné, že ho šijou malinko jinak jestli ho máš novější.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod tulak » pon črc 25, 2005 12:25

v rozích dole u podlážky na straně proti vchodu jsou takové síťované kapsy a stahovačka, když se stáhne, tak dojde k otevření průduchu. taky jsem o nich nevěděl až když jsem tam cosi uložil a hledal ...... :D a samozřejmě je nutné mít naplno otevřený horní průduch s tím vystužením ..... mám ale za to, že tropiko se stejně trochu rosí, ale ve stanu je sucho a nic na mne nekape (jen když otvírám stan, ale na to mám ženu) ...... :mrgreen:
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod tulak » pon črc 25, 2005 12:29

jo, a jinak jsem nedávno četl zajímavý článek na téma žďárák a vnitřní vlhkost. psali tam, že žďárák má být na spacáku co nejtěsněji - potom že vlhkost přímo ze spacáku prostupuje přez žďárák ven a jak jsem to měl možnost zkoušet tak na tom asi něco je .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Reinhard » pon črc 25, 2005 13:10

tulak píše:jo, a jinak jsem nedávno četl zajímavý článek na téma žďárák a vnitřní vlhkost. psali tam, že žďárák má být na spacáku co nejtěsněji - potom že vlhkost přímo ze spacáku prostupuje přez žďárák ven a jak jsem to měl možnost zkoušet tak na tom asi něco je .....


A jak to uděláš, aby ten žďár byl na spacáku co nejtěsněji?? Vždyť žďárák je dost prostornej, aby ses tam vešel i se zimním spacoňem...
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

rosení zevnitř

Příspěvekod P.K. » pon črc 25, 2005 13:35

Je to jednoduchá fyzika a z ní to, že vlhký a teplý vzduch od lidí ve stanu, spacáku stoupá, rozptyluje se a v určitém místě se natolik ochladí, že vlhkost z něj se vysráží. Jedno zda na neprodyšném tropiku, ve žďáráku i GoreTexovém nebo už dokonce v isolaci spacáku, například v zimě. Vlhký teplý vzduch z nás odchází dechem, tomu nezábráníme, z celého povrchu těla, tomu se snaží zabránit tzv. protiodpařovací bariera a z vlhkých věcí co ve stanu, či na sobě sušíme. Nemluvím o tom když se ve stanu vaří, to je zdroj vlkosti pak zcela jasný...
Za podmínek, že se tenhle vlhký vzduch dostane zcela mimo náš stan, je vše OK, ale těch nocí je málo. Nejlepší samozřejmě je spát pod širákem a celtou se chránit jen proti padající rose, což je taky vysrážená vlhkost ze vzduchu po jeho ranním ochlazení, jenomže ta je zvenku a jinak stan musíme větrat maximálně, jak nám to podmínky umožní.
Ten těsný žďárák bych takhle jednoduše neviděl, možná právě takhle se ta vlhkost vysráží už ve spacáku a na povrchu pak jen vypadá sušší!
P.K.
 

Příspěvekod tulak » pon črc 25, 2005 13:38

nedávno jsem šel přez jeseniky a sluníčko, pot déšť spal jsem venku i v kapličce na mramoru a bez problému, mám ten žďárák tprve pár týdnů, ale když do něj dám karimatku a spacák tak je to asi tak jak v tom článku psali, spacák se bez problémů dotýká stěn a ráno jsem ho vytahoval ze žďáráku suchej. dřív když jsem začínal a cpal ho do igelitu tak se dal ráno ždímat ........ spacák mám 3 sezoní ..... žena to samé. spíš jde o to, aby se člověk spící nesnažil třeba ten žďárák nějak vyvazovat .......
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod tulak » pon črc 25, 2005 13:59

je fakt, že teorie je jedna věc a potom praxe může být úplně jiná, uvidíme jak to bude fungovat dál, teď mám pauzu, ale tak za měsc to otestuji důkladně ......... :lol:
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Rujir » pon črc 25, 2005 17:55

Vojtos píše:Co to bylo za Colemana? Jinak je možné, že na to měli vliv dvoje lokty jelikož i jak občas někde píšou.

"Podlážka by měla být většinou z polyamidové tkaniny, která má větší pevnost a lépe se přizpůsobí členitému terénu.Ještě důležitější je kvalita a výška vodního sloupce u podlážky ta by určitě neměla jít pod 7000 mm a pro náročnější podmínky 10 000 mm.Vysvětlení je jednoduché.Když se pohybujete ve stanu po kolenou a vážíte 65 kg vyvine koleno tlak na podlážku 0,7 atm = 7000 mm. Stany , kde tento údaj není uveden vás neochrání téměř vůbec"

Pak už jen zůstává otázkou kolik měla jejich podlážka výšku vodního sloupce.


No co to bol za typ to neviem ale parametre mal 215x215 a vahu 3,9kg, stary bol cca 5 rokov tak snad podla toho by ho vedel urcit niekto, kto sa v stanoc coleman vyzna viac ako ja. :shock:

Inak dnes mi prisiel moj novucicky stan od Jureka a teda musim povedat, ze to tropiko vyzera sakra serizonejsie nez to od colemana alebo nebodaj hannah, len ta podlaha vyzera rovnako "sustakovo"... :roll: Ale je to Jurek, tak snad to bude ok. 8)
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » pon črc 25, 2005 19:07

Rujir píše:
Vojtos píše:Co to bylo za Colemana? Jinak je možné, že na to měli vliv dvoje lokty jelikož i jak občas někde píšou.

"Podlážka by měla být většinou z polyamidové tkaniny, která má větší pevnost a lépe se přizpůsobí členitému terénu.Ještě důležitější je kvalita a výška vodního sloupce u podlážky ta by určitě neměla jít pod 7000 mm a pro náročnější podmínky 10 000 mm.Vysvětlení je jednoduché.Když se pohybujete ve stanu po kolenou a vážíte 65 kg vyvine koleno tlak na podlážku 0,7 atm = 7000 mm. Stany , kde tento údaj není uveden vás neochrání téměř vůbec"

Pak už jen zůstává otázkou kolik měla jejich podlážka výšku vodního sloupce.


No co to bol za typ to neviem ale parametre mal 215x215 a vahu 3,9kg, stary bol cca 5 rokov tak snad podla toho by ho vedel urcit niekto, kto sa v stanoc coleman vyzna viac ako ja. :shock:

Inak dnes mi prisiel moj novucicky stan od Jureka a teda musim povedat, ze to tropiko vyzera sakra serizonejsie nez to od colemana alebo nebodaj hannah, len ta podlaha vyzera rovnako "sustakovo"... :roll: Ale je to Jurek, tak snad to bude ok. 8)


To jsem si říkal u Pinguinu (že to je Pinguin, že to bude ok) u podlážky taky a podlážka mi solidně prosakuje(v místech kde ležím) a navíc v místě, kde není na zemi - než začínájí švy vnitřního stanu - jsou při dešti zřetelné kapky vody - kvuli tomu je pak všechno navlhlé :cry: . Uvidím jak mi vemou reklamaci - mluvil jsem asi s ředitelem (říkala to nějaká spojovatelka) a ten mi to nechtěl věřit... :smt022 .Málá poznámka: Je to stan Bora3 takže to není stan extrém serie, ale i tak stan za 3000Kč musí něco vydržet [-X . Kdyby mi s tímto někdo mohl poradit, či něěco k tomu říct tak napište...díííík

Jinak ještě k původnímu tématu - tropiko se mi na pár místech s vnitřním stanem dotýkalo,ale žádná voda neprotekla *

Ufff... to jsem se rozepsal :oops: :oops: :D
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod norman_64 » pon črc 25, 2005 19:18

Jinak je to tento stan: http://www.holan.cz/DetailPage.asp?DPG=12089 - je tam popsaný i s hodnotami... :P
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Rujir » pon črc 25, 2005 19:24

norman_64 píše:To jsem si říkal u Pinguinu (že to je Pinguin, že to bude ok) u podlážky taky a podlážka mi solidně prosakuje(v místech kde ležím) a navíc v místě, kde není na zemi - než začínájí švy vnitřního stanu - jsou při dešti zřetelné kapky vody - kvuli tomu je pak všechno navlhlé :cry: . Uvidím jak mi vemou reklamaci - mluvil jsem asi s ředitelem (říkala to nějaká spojovatelka) a ten mi to nechtěl věřit... :smt022 .Málá poznámka: Je to stan Bora3 takže to není stan extrém serie, ale i tak stan za 3000Kč musí něco vydržet [-X . Kdyby mi s tímto někdo mohl poradit, či něěco k tomu říct tak napište...díííík

Jinak ještě k původnímu tématu - tropiko se mi na pár místech s vnitřním stanem dotýkalo,ale žádná voda neprotekla *

Ufff... to jsem se rozepsal :oops: :oops: :D


No teda nechcem ti brat iluzie, ale ja som zas pocul ze od Pinguina tak bundu, ale stan a batoh nebrat, tak teraz neviem... Ze ak stan tak Jurek alebo Gemma... :shock:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » pon črc 25, 2005 19:52

Rujir píše:
norman_64 píše:To jsem si říkal u Pinguinu (že to je Pinguin, že to bude ok) u podlážky taky a podlážka mi solidně prosakuje(v místech kde ležím) a navíc v místě, kde není na zemi - než začínájí švy vnitřního stanu - jsou při dešti zřetelné kapky vody - kvuli tomu je pak všechno navlhlé :cry: . Uvidím jak mi vemou reklamaci - mluvil jsem asi s ředitelem (říkala to nějaká spojovatelka) a ten mi to nechtěl věřit... :smt022 .Málá poznámka: Je to stan Bora3 takže to není stan extrém serie, ale i tak stan za 3000Kč musí něco vydržet [-X . Kdyby mi s tímto někdo mohl poradit, či něěco k tomu říct tak napište...díííík

Jinak ještě k původnímu tématu - tropiko se mi na pár místech s vnitřním stanem dotýkalo,ale žádná voda neprotekla *

Ufff... to jsem se rozepsal :oops: :oops: :D


No teda nechcem ti brat iluzie, ale ja som zas pocul ze od Pinguina tak bundu, ale stan a batoh nebrat, tak teraz neviem... Ze ak stan tak Jurek alebo Gemma... :shock:


No me yase o \pinguinu říkalo pár lidí, že to je skoro srovnatelné s Jurkem - s tímto sice nesouhlasím - ale i tak na pinguina jsem neslyšel kritiku - u stanů... nedávno ale ,měla kámoška taky se stanem od pinguina problémy a týpek.kt. jí to prodával se VELICE podivoval, protože on ty věci rozváží a tvrdil že reklamaci nezažil. Asi se Pinguin trošku pohoršil...
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod teoretic » pon črc 25, 2005 19:53

no ja posledni dobou slysel na stany od tucnaka docela kritiku...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod norman_64 » pon črc 25, 2005 22:14

teoretic píše:no ja posledni dobou slysel na stany od tucnaka docela kritiku...

t.


Asi jsem si vybral při vybírání stanu slabou chvilku :ú :(( , ale co není každý den posvícení... Zkusím reklamačku a uvidím jak dopadnu, snad dobře... [-o< .
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Horal Fanda » úte črc 26, 2005 0:39

teoretic píše:no ja posledni dobou slysel na stany od tucnaka docela kritiku...

t.


Pinguin Gemini 150 - 3,5 roku, spousta akcí, alpské bouřky, slušné vichry, zatím žádný problém. Na to kolik toho zažil, funguje pořád dobře. Nemyslím si, že by za 3 roky udělal nějaké změny v materiálech nebo výrobě k horšímu.
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

stan Nevada

Příspěvekod Miiina » pon črc 31, 2006 12:05

Rujir píše:Ja som sa prave vratil pomerne mokreho vyletu do Bukovskych vrchov, kde som mal tu "cest" prespavat v stane Hannah, ale toto sa nam nestalo ani raz a to sme tam zazili zo dve pekne mokre noci...

Ale na druhu stranu sme v jeden obzvlast uprsany vecer isli pozriet druhu dvojicu do stanu Colleman, takze sme tam boli natlaceni styra a za chvilu tam bolo vody az az. Najskor len skondenzovana na tropiku, ale neskor dokonca premokla dlazka na miestach, kde som sa opieral laktami. V tej chvili uz sice bola cela luka prakticky pod vodou, ale nas stan vydrzal celu noc, tak teraz neviem v com bola chyba... :-k Mozno som prilis tlacil laktami na podlahu stanu... :smt018

Kazdopadne stan Hannah mal rozmery 205x205cm co mi pri mojej vyske nieco cez 190cm prakticky neumoznuje spat bez toho, aby som sa nedotykal vnutornych stran stanu a predsa nepremokol, takze problem bude inde. Bud mas naozaj zly stan, alebo ti vadi skondenzovana voda, ktora by sa vsak mala kondenzovat na tropiku a vnutri stanu by ti nemala vadit.

Ale aj tak si zapamataj, ze Hannah nie je znacka do hor. Ak si budes chciet kupit cokolvek kvalitne, na Hannah sa ani nepozeraj a vyber si nieco ine. Pripadne sa vzdy opytaj tu a tu uz ti niekto dobru radu da. :smt023

Jo a este jedna vec ma napadla. Ak spravne postavis stan, tak by sa ti predsa nemalo tropiko dotykat vnutornej casti stanu. Ak sa dotyka, tak nieco robis zle... :wink:






Myslim, ze lokty to nebylo. Uz jsem to psala jako reakci u jineho prispevku, mam rok stary Coleman Nevada a o vikendu jsem ho musela stavet na mokrou travu. Kratce na to zacalo byt pro karimatkami vlhko, rano uz bylo mokro. Pred sbalenim jsem je musela susit. Dokonce i obleceni, ktere lezelo mimo karimatku.
Nepropustnost podlazky mi u stanu pripada dost dulezita.
Uživatelský avatar
Miiina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned črc 30, 2006 17:52
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » pon črc 31, 2006 12:07

Miiina píše:Myslim, ze lokty to nebylo. Uz jsem to psala jako reakci u jineho prispevku, mam rok stary Coleman Nevada a o vikendu jsem ho musela stavet na mokrou travu. Kratce na to zacalo byt pro karimatkami vlhko, rano uz bylo mokro. Pred sbalenim jsem je musela susit. Dokonce i obleceni, ktere lezelo mimo karimatku.
Nepropustnost podlazky mi u stanu pripada dost dulezita.


No ak ti ta dlazka naozaj robi toto, tak to je na reklamaciu. To sa nedeje ani u tych najlacnejsich stanov z Tesca (teda mozno - s tymi som este nemal tu "cest"). Slovami klasika: "Nieco je prehnite v state Danskom..." :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA


Zpět na Stany