Jaký stan - Jurek Mikro x At

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký stan - Jurek Mikro x At

Příspěvekod jendaprazak » sob pro 29, 2007 18:17

Zdar,chtěl bych poradit jaký stan by jste vybrali oba jsou od Jurka.Jedná se o jednu max. dvě osoby nízká váha cena až moc nerozhoduje bude používán hlavně v létě možná jednou nebo dvakrát v zimě.Jedná se o model Mikro a nebo model At,který z nich.
jendaprazak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv kvě 3, 2007 17:45
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pripluv » ned pro 30, 2007 10:36

Mikro vs. AT :(( .

Mikro je v řadě Lite, jeho výhoda je váha a jakás takás apsida. Nepostavíš jej bez upnutí na kolíky, což není neřešitelný problém (kam nejde kolák, najde se šutr na navázání), ale někde to může potrápit. Vzhledem k množství síťoviny bude dobře větrat.

AT je v řadě Outdoor (myslím, že tam jsou nějaký rozdíly ve vodních sloupcích). Váha ještě lepší (o 50g :D ). Je absolutně samonosný. Zase když jej zafuníš, připleskne se ti tropiko na ložnici a už to moc nedýchá. Takže kolíky na vypnutí stran se hodí.

Páč jsem přítelem inuitů (rozuměj stanů typu iglů), bral bych AT, nicméně bych jej vytunil minimálně jednou apsidou třeba na ATAK 1. Tam už zase leze váha trochu hore.

Tebou zmiňované použití: v létě to je absolutně jedno (tady vidím výhodu Mikro a jeho sítěk všude možně. V zimě oceníš AT minimálně při stavbě a větším prostoru při mletí se. Ještě více bys ocenil ten ATAK až budeš řešit kam dát mokrý lano, železa či promrzlý batoh.

Teď jsem si vzpomněl, stan bez apsidy je problém už v tom, kdy si probahníš boty, nechceš je nechat venku (logicky) a nějak si nechceš zabahnit všechno, co máš ve stanu (logicky).

Takže s tebou dvou na výběr bych bral ATAK 1 a jemu podobné :ú . Sorry :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jendaprazak » ned pro 30, 2007 13:36

Nad Atakem jsem taky přemýšlel,ale spíše jsem uvažoval o jednom z těchto dvou.U Ataka je mínus ta váha a jde tu o to že sebou netaham žádné lana,železa atd.
jendaprazak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv kvě 3, 2007 17:45
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pripluv » ned pro 30, 2007 13:43

Právě proto jsem psal i zasraných botách. Nejde o to, že ti je musí nutně ukrást člověk (v horách třeba žádnýho nepotkáš), stačí ale obyčejná liška, pes nebo kůň aby jsi boty buď nenašel nebo našel nepoužitelné.

Tak bych šel asi do toho Mikro i přes sympatie k samonosným. Ale asi jen proto, že si stan bez apsidy nedovedu představit.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Radeji AT

Příspěvekod vladaman » ned pro 30, 2007 22:45

V lete jsem resil podobny problem. Stan Mikro na me nepusobi moc kloudne. Je vratky a nizky (80cm). Vazi 2kg. Ma ale malou aspidu. Na zimu se nehodi.

AT je jinci kafe. Je o neco vyssi (90cm), tudiz da se tam jakz takz sednout. Ma lepsi materialy. Je rozhodne stabilnejsi. Pricemz vazi 1.8 kg. Do zimy je vhodnejsi nez Mikro. Ale nema zadnou aspidu.

Pro 2 lidi neni vhodny ani jeden stan.

Osobne musim rict ze do stanu AT se jentak tak vejdu s baglem Husky granados-75l, a to merim 170cm.
Uživatelský avatar
vladaman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte čer 26, 2007 22:10
Bydliště: Pod Ještědem

Příspěvekod pripluv » pon pro 31, 2007 5:50

A jsme u toho - ATAK :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Andreev » stř led 2, 2008 1:24

Taky jsem je zvazoval, ale ani do AT ani do Mikra jsem jsem se svými 185cm nevešel na délku pohodlně, takže jsem si koupil ALP1 a spokojenost. AT je totiž myslím o 20cm kratší než ATAK nebo ALP modely.
Uživatelský avatar
Andreev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát srp 10, 2007 17:21
Bydliště: Praha

Příspěvekod Morty » ned dub 20, 2008 16:08

Zdravím. Uvažuju, že koupím nějakej pidistan. Použití: v létě po ČR. Na zimu a do většího marastu mám možnost si kdykoli půjčit Dome 2KM.

Co bych tak očekával je cena max 3000,- , váha kolem 2kg, aspoň malá apsida, a su asi nějak zaměřenej na Jurka, takže aby to byl Jurek :-)

Z toho mi jasně vychází, že jediný co by vyhovovalo, je Jurek Mikro nebo Vandr 1.

Měli bysme se do toho stanu vlízt dva - já a přítulka. Já mám 175 cm a přítulka 150. Jsme skromní a když bude pěkně ani ten stan stavět nebudem - jde fakt jen o přečkání noci.

A teď kde je problém. Osobně se mi víc líbí Mikro, protože má dvě apsidy a je lehčí. Nevim ale, jestli není 80cm výšky strašně málo. Je tady někdo kdo má Mikro a poreferoval by jestli se tam vlezou dva a jestli se v tom aspoň nějak sednout?

Co jsem obešel audórový obchody v Brně, tak nemaj, nebo maj jen na objednávku...

dík za aspoň nějaký info:-)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Doktor_z_hor » ned dub 20, 2008 16:36

Morty píše:Zdravím. Uvažuju, že koupím nějakej pidistan. Použití: v létě po ČR. Na zimu a do většího marastu mám možnost si kdykoli půjčit Dome 2KM.
Určitě Vandr 1, Mikro nebo AT není v žádném případě pro 2 osoby - zkoušel jsem to (jen ze srandy). Vandr 1 je o 400g těžší a o 200kč dražší než Mikro, ale vyplatí se :wink: Já se u stanu pro dva lidi (stále) rozhodoval mezi Atak1 a Atak2 a dvojka byla jasnou volbou \:D/
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod jedik » ned dub 20, 2008 19:13

Doktor_z_hor píše:Určitě Vandr 1, Mikro nebo AT není v žádném případě pro 2 osoby

To kazdopadne. Osobne bych volil Vandr 2 nebo Tramp 2. Do ceskych luhu a haju bohate staci.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Morty » pon dub 21, 2008 18:18

já jsem si to myslel, že to asi nepude. Ale objevil se ještě jeden žhavej kandidát - Ferrino lightent 2 green. Na ferrino jsem četl negativa myslím jen co se týče nepřesné hmotnosti. Kvalita asi ok.

Takže zustali dva kandidáti:

Jurek Vandr 1:
+ je to Jurek
+ vyšší vodní sloupec podlážky
- o trochu vyšší hmotnost

Ferrino lightent:
+ hmotnost
+ prostornější než jurek
- 4000mm vodní sloupec podlážky je (asi) málo /vyveďte mě z omylu esi né:-) /

Cena obou je plusmínus stejná

Kterej byste brali vy?

Jo a tak mě napadá, že už tady píšu o uplně jinych stanech než co je název vlákna. Tak jestli je možné to oddělit...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod šíp » pon dub 21, 2008 18:26

Morty píše:- 4000mm vodní sloupec podlážky je (asi) málo /vyveďte mě z omylu esi né:-) /



j hned tě jdu vyvést z omylu.
Ferrino má tak nízké čísla proto že udává minimálně garantovaný vodní sloupec v místě spojení, nikoliv v celé podlážce obecně takjak Jurek.
viz ferrino
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » pon dub 21, 2008 18:30

@ sip: vime jak to meri ferrino, ale ty vis jak to meri jurek?

@ morty: to ferrino je tusim tunelac, tj. problemy s kotvenim. A celkove nizsi stabilita. co sem ho videl postaveny (v prodejne), tak na me pusobil dost forovym dojmem
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Morty » pon dub 21, 2008 18:44

No mě právě taky přijde to ferrino takový vachrlatý. Zase na druhou stranu by to chtělo nějakou přímou zkušenost - aspoň se stanama ferrino obecně( s tou řadou ultralight) Jinak to že je to tunel bych neviděl jako problem - do nějakýho extrémního vichru se s ním asi u nás v čr nedostanu.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Hafi » pon dub 21, 2008 18:54

Morty píše:do nějakýho extrémního vichru se s ním asi u nás v čr nedostanu.

Kyrill & Emma :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Morty » pon dub 21, 2008 20:31

Hafi píše:
Morty píše:do nějakýho extrémního vichru se s ním asi u nás v čr nedostanu.

Kyrill & Emma :ú


Jo tak to bych se bál i o toho jurka :mrgreen:
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod jedik » pon dub 21, 2008 21:04

Morty: hele vazne, do toho Vandru 1 se dva moc nevlezete, nezapomen na bagly, ktere musis nekam dat a abyste nebyli vy dva to posledni, co se do toho stanu vleze. Takhle se tam budete jen trapit. Mam Vandr 2 a pro 2 to je tak minimum, co bych pro dva lidi chtel.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » pon dub 21, 2008 21:07

jedik píše:Morty: hele vazne, do toho Vandru 1 se dva moc nevlezete, nezapomen na bagly, ktere musis nekam dat a abyste nebyli vy dva to posledni, co se do toho stanu vleze. Takhle se tam budete jen trapit. Mam Vandr 2 a pro 2 to je tak minimum, co bych pro dva lidi chtel.


s VAndrem 1 jsme absolvovali Island na 2 týdny natěžko včetně baťohů.
a hned po návratu jsme začali shánět jiný stan :roll:
pro 2 lidi s velkýma batohama je to fakt nahouby. tak ideál na víkend v ČR, toť vše
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod brhel » pon dub 21, 2008 21:07

Ale na Nově neříkali nic o tom, že Emma nebo Kyrill brali stany, to nebyli zadni troskari, ty sli rovnou po strechach domu :lol:
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Dena » pon dub 21, 2008 21:17

taak :mrgreen: a pak přišla zase naše chvíle :smt077 :wink: :prayer: #-o
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Hafi » pon dub 21, 2008 21:19

@brhel: spis ty stany nebyly pro novu dostatecne zajimavy... :twisted:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Morty » pon dub 21, 2008 21:33

šíp píše:
jedik píše:Morty: hele vazne, do toho Vandru 1 se dva moc nevlezete, nezapomen na bagly, ktere musis nekam dat a abyste nebyli vy dva to posledni, co se do toho stanu vleze. Takhle se tam budete jen trapit. Mam Vandr 2 a pro 2 to je tak minimum, co bych pro dva lidi chtel.


s VAndrem 1 jsme absolvovali Island na 2 týdny natěžko včetně baťohů.
a hned po návratu jsme začali shánět jiný stan :roll:
pro 2 lidi s velkýma batohama je to fakt nahouby. tak ideál na víkend v ČR, toť vše


Právě že na víkend bych si to tak představoval... Navíc když to srovnám s Coleman Nevada/stejný rozměry/, ve kterým jsme uplně v pohodě fungovali na 4denním výletě (nic náročnýho, ale táhli jsme s sebou věci na lezení - lana, blembáky, sedáky... to taky zabere místa...), tak si říkám, že by to mělo být ok.

Kdybych jel na 14 dní na Island (a to než našetřim tak to bude doba :mrgreen: ) tak si vemu ten Dome co sem psal výš...

Akorát furt nemůžu dojít na to, co s sebou táhnete? :wink: Já když vytáhnu z báglu spacák a karimatku, oblečení dám pod hlavu, tak mi zbyde skoro prázdná krosna s trochou jídla a drobnostma ve víku, kterou skopu do noh a celou noc o ní nevím :lol:
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod šíp » pon dub 21, 2008 21:36

a batohy se ti scvrknou? nešlo jen o věci, ty jsme siprávě dali pod hlavu, jídlo do apsidy, ale kam s 2 velkýma batohama? jelikož do apsidy se nevejdou
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Morty » pon dub 21, 2008 21:44

Možná je to tím, že su docela malej a přítulka ještě menší - mám 175cm a přítulka150. Prázdnej batoh prostě strčím do noh, a když je stan z kopce, tak se někdy probudím s nohama na batohu, což ale nepociťuju jako nějakej problem, dělám to tak uplně vždycky a němaproblema.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Hafi » pon dub 21, 2008 21:47

Morty píše: tak mi zbyde skoro prázdná krosna s trochou jídla a drobnostma ve víku, kterou skopu do noh a celou noc o ní nevím :lol:

šíp píše:a batohy se ti scvrknou? nešlo jen o věci, ty jsme siprávě dali pod hlavu, jídlo do apsidy, ale kam s 2 velkýma batohama?
:ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Morty » čtv dub 24, 2008 13:21

Tak po vyzkoušení ataku1 (stejný rozměry), jsem objednal Vandr 1 - na lezecký víkendy v krase, týden v jeseníkách a podobný aktivity mi to bude stačit... a jestli ne, tak dobře mi tak :(( - zase mi na něj dal zaměstnavatel dobrou cenu - 2500 (když prej su ten brigádník:) )

Jen tak přemýšlím - když bude marast - jestli je nějakej problém vařit přímo ve vnitřním stanu (na plyňáku). Už jsem tak jednou vařil, protože nebylo dost místa na celej stan a tak předsíňka nebyla. A žiju doteď bez následků. Jestli třeba není problém dýchat ten splánej plyn nebo tak něco. A co benzíňák?
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod jonza » čtv dub 24, 2008 18:55

No ja si moc vareni uvnitr nedokazu predstavit, ale nejspis to jde. Mam zkusenosti jen s apsidou a tam to neni problem. Odparena voda je mimo vnitrni stan.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv dub 24, 2008 19:03

Morty píše:Jen tak přemýšlím - když bude marast - jestli je nějakej problém vařit přímo ve vnitřním stanu (na plyňáku). Už jsem tak jednou vařil, protože nebylo dost místa na celej stan a tak předsíňka nebyla. A žiju doteď bez následků. Jestli třeba není problém dýchat ten splánej plyn nebo tak něco. A co benzíňák?


Najvacsi problem na celom vareni v stane je vlhkost. Ta teda stupne brutalne. No a benzinak v stane si velmi predstavit neviem. Viem, ze to niektori robili, ale to uz je ina drsnarna. Osobne by som si to asi sakra rozmyslel.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Morty » čtv dub 24, 2008 21:33

Je fakt, že ta vlhkost stoupne a to o dost, ale nám to v tu chvíli ani nepřišlo, když sme měli mokrý v podstatě všecko kromě spacáku... Když je člověk opatrnej a nedrbne do stěn, tak ta voda v poklidu steče po stěnách dolů...

Mě šlo spíš o to, jestli nevadí dýchat to, co vzniká při spalování plynu (jestli teda vůbec něco špatnýho vzniká...) - o benzíňáku nemluvě... ono se sice řekne větrat větrat větrat.... ale když lije jak z konve tak se člověku moc otvírat stan nechce...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Hafi » pát dub 25, 2008 10:16

Rujir píše:a benzinak v stane si velmi predstavit neviem. Viem, ze to niektori robili, ale to uz je ina drsnarna. Osobne by som si to asi sakra rozmyslel.

to jsem presne tvrdil...ze vareni n benzinu ve stanu je nesmysl, maximalne mozna v zcela otevrene predsince (si muzes najit my starsi prispevky - psa jsem totez co ty ted). na rodne jsem na benzinu ve stanu varil, stan byl utesnenej co to slo (oblozeny snehem, zavreny vsechny vetrani, ab tam nefucel ten svinskej snih....) a jde to. jo, je tam vlhkost jak krava, tak jednou za tri minuty jsem na deset vterin otevrel vstup, abych se nadejchal, trosku u toho i slzej oci...ale furt lepsi nez venku :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Další

Zpět na Stany