Jaký stan - Jurek Mikro x At

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Pampalíny » stř kvě 7, 2008 10:43

Hafi píše:@ sip: vime jak to meri ferrino, ale ty vis jak to meri jurek?

@ morty: to ferrino je tusim tunelac, tj. problemy s kotvenim. A celkove nizsi stabilita. co sem ho videl postaveny (v prodejne), tak na me pusobil dost forovym dojmem


Měření u podlahy/tropika u JURKA je následující:

1. uvádí se nejnižší hodnota uváděná výrobcem textilu
2. všechny materiály se tlakují - výsledek je, že v 90procentech je odolnost vyšší o 10-50% než je uváděno
3. Pro stany extréme (garantováno 13 m.v.sl.) to může být klidně i 18 m.
4. Švy drží zpravidla okolo 10-15 m.v.sl.

Spodní hranice pro podlahu by měla být 10 m.v.sl. - při kleknutí ve stanu (a v případě, že venku je mokro) jste prý už schopni vyvinout tlak rovný těm zmíněným 10 m.v.sl. - takže je to pro sichr
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00

Příspěvekod sobb » pát kvě 16, 2008 9:10

šíp píše:
jedik píše:Morty: hele vazne, do toho Vandru 1 se dva moc nevlezete, nezapomen na bagly, ktere musis nekam dat a abyste nebyli vy dva to posledni, co se do toho stanu vleze. Takhle se tam budete jen trapit. Mam Vandr 2 a pro 2 to je tak minimum, co bych pro dva lidi chtel.

s VAndrem 1 jsme absolvovali Island na 2 týdny natěžko včetně baťohů.
a hned po návratu jsme začali shánět jiný stan :roll:
pro 2 lidi s velkýma batohama je to fakt nahouby. tak ideál na víkend v ČR, toť vše

asi mi furt není jasný, co s sebou při cestování ve dvojici taháte a co ve stanu děláte, že máte tak velký prostorový nároky ... :(( :D ... mi přijde ta jedničková řada od Jurka (tedy šířka 130cm) tak akorát .. někdy až zbytečně široká ... :)

ad. vaření ve stanu na plynu (taky už se o tom tady diskutovalo): v pohodě, pokud je to ohřátí na příjemnou teplotu nebo uvedení do varu či kratičké povaření - žádné vyvařovaní
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod jedik » pát kvě 16, 2008 9:38

sobb píše:asi mi furt není jasný, co s sebou při cestování ve dvojici taháte a co ve stanu děláte, že máte tak velký prostorový nároky ... :(( :D ... mi přijde ta jedničková řada od Jurka (tedy šířka 130cm) tak akorát .. někdy až zbytečně široká ... :)

Sebe :D

Ne vazne, tohle bude asi chtit fotodokumentacni souboj, protoze ve 130cm si nedokazu predstavit, kam bych ty bagly narval. Hlavni rozdil ale asi bude v telesnych disproporcich.

Navic stale dluzis video, jak stavite stan zevnitr, ja si to pamatuju :smt077 Tak to k tomu muzes pridat :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pát kvě 16, 2008 11:25

sobb píše:asi mi furt není jasný, co s sebou při cestování ve dvojici taháte a co ve stanu děláte, že máte tak velký prostorový nároky ... :(( :D ... mi přijde ta jedničková řada od Jurka (tedy šířka 130cm) tak akorát .. někdy až zbytečně široká ... :)


Heeej? Tak si predstav, ze si chlap a na hory chodis len s dalsimi chlapmi. Tlacit sa na kamarata je nieco, co si rad odpustim. Okrem toho tych 30cm naviac poskytuje komfort, ktory si rad doprajem - mat bagel vnutri a napchaty v apside je pre mna sakra rozdiel. Nevraviac o tom, ze ak by som mal stravit s kamaratom napr. dva dni zleho pocasia v stane sirokom 130cm, tak by som ho uz asi v zivote nechcel vidiet. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sobb » pát kvě 16, 2008 15:35

Si prostě nemůžu pomoct, mě těch 130 čísel přijde dostatečných ... je fakt, že já patřím k osobám menšího vzrůstu, ale přítulův případ to moc není ... ale ono je to vlastně jedno :P ... mě to prostě jen tak zajímalo ....

jedik: nene, nedlužím, žádná vídejoexhobice nebude, maximálně tak možno předvést při osobním setkání :wink: (když budete hodní) :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaký stan - Jurek Mikro x At

Příspěvekod sup » stř úno 19, 2014 21:24

Já jsem v Mikru strávil ve dvou odhadem tak 60-100 nocí a šlo to. Batohy a boty se dají do předsíňky (pokud prší, obalit pončem a jsou ráno suché - jinak by navlhly, protože se dotýkají předsíňky), dvě nafukovačky se akorát vejdou vedle sebe a spí se. Měřím 173, spolunocležnice měly tak něco mezi 160-170. Ony všechny hrozně nadávaly, já nesl stan, tak jsem byl spokojený. Pro jednoho je tam pak místa úplně hrozně moc. Na sezení to ale moc není a nevařím v něm. Proti dešti a zejména větru (protože je nízký) funguje docela dobře, přežil jsem v něm i krupobití s kroupami o průměru tak dva centimetry a nespočetně bouřek bez nějakého zásadního navlhnutí. Jenom se musí dobře postavit a vypnout.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Předchozí

Zpět na Stany