Výstava stanů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výstava stanů

Příspěvekod Lipon » pát kvě 27, 2005 7:40

pro ty uvažují o koupi stanu, se bude konat opět výstava stanů, pořádaná Holanem na výstavišti v Praze - Letňanech
můžu vřele doporučit jít na výstavu s několika "papírovými" favority a na místě zjistit, jak se do stanu leze, kolik kde je místa apod.
http://www.vystavastanu.cz/

vyzkoušet je možno samozřejmě i spacáky, karimatky, sandály apod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Mirek » pát črc 21, 2006 9:02

Zrovna minulý týden jsem výstavu absolvoval. Sice o rok později ale přece. Jinak paráda. Není nad to vidět ty stany postavené. Jel jsem tam s nějákou představou - Jurek, Ferrino, Coleman. No a nakonec pro mě a mé požadavky vyšel jednoznačně Ferrino. Už ho mám objednaný u Veny a fakt se těším.
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuso » pát črc 21, 2006 9:09

Mirek píše:. No a nakonec pro mě a mé požadavky vyšel jednoznačně Ferrino. Už ho mám objednaný u Veny a fakt se těším.


A který model?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mirek » pát črc 21, 2006 9:45

Vzhledem k mým nárokům a jak jsme to s Venou probírali, tzn. do českého lesa...teda s malým č.....do lesa v Čechách...sakra to jsem se nějak zamotal. Žádný velký extrém a max. na mírnou zimu. Je to typ Ferrino Australis 3. Trošku nevýhoda jsou ty laminátové tyče ale nechci do Antarktidy. A taky to bylo u Veny v akci ale to neovlivnilo výběr stanu. Jenom milé překvapení. Budu zkoušet a dám vědět.
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuso » pát črc 21, 2006 10:05

Mirek píše:Vzhledem k mým nárokům a jak jsme to s Venou probírali, tzn. do českého lesa...teda s malým č.....do lesa v Čechách...sakra to jsem se nějak zamotal. Žádný velký extrém a max. na mírnou zimu. Je to typ Ferrino Australis 3. Trošku nevýhoda jsou ty laminátové tyče ale nechci do Antarktidy. A taky to bylo u Veny v akci ale to neovlivnilo výběr stanu. Jenom milé překvapení. Budu zkoušet a dám vědět.


Jo, Australis je konstrukčně dobrý stan.A když neplánuješ extrém, tak laminátový tyče vydrží.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Laminatove tycky

Příspěvekod wertigo » pát črc 21, 2006 10:47

Mel jsem na nejakem noname stanu laminatove tycky. jakmile mi praskla prvni, tak jsem se pri kazdem staveni stanu bal, abych nezlomil dalsi.

Toto je pro me velke minus u opravdu dostacujicich stanu v cenach od 2000 - 4000,-
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Laminatove tycky

Příspěvekod tuso » pát črc 21, 2006 11:05

wertigo píše:Mel jsem na nejakem noname stanu laminatove tycky. jakmile mi praskla prvni, tak jsem se pri kazdem staveni stanu bal, abych nezlomil dalsi.

Toto je pro me velke minus u opravdu dostacujicich stanu v cenach od 2000 - 4000,-


Jenomže Ferrino není noname stan, takže je určitá šance, že ten laminát bude kvalitnější. Ale dural to není.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » pát črc 21, 2006 11:16

Kousek za Vysokým Mýtem na rozcestí cest I/35 a I/17 je celoroční výstavka stanů.... v autobazaru...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Mirek » pát črc 21, 2006 11:35

Taky bych myslel, že ten laminát u Ferrina vydrží víc. Můj starší syn si například koupil noname stan asi za čtyři stovky. Pravda, moc v tom nikdy nezmokl, ale zacházel s tím na vodě jako p..se a stan všechno přežil. Teď má Husky..nevímco a je s tím spokojený. Já už se ovšem těším, jak mu s Ferrinem natřu pr...el. Sakra..... kde je ten zatracenej pošťák......
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod wertigo » pát črc 21, 2006 12:30

Zkousel si ho postavit? Jde to lehce? Musi se nejak kotvit, kdyz je bezvetri?

Ted jsem mel pujceny stan od Jurka, nokdy pred tim jsme ho nevideli, a byl do 3minut postaveny. Ta jednoduchost stavby Jurka se mi moc libila.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod Vena » pát črc 21, 2006 12:45

wertigo píše:Zkousel si ho postavit? Jde to lehce? Musi se nejak kotvit, kdyz je bezvetri?

Ted jsem mel pujceny stan od Jurka, nokdy pred tim jsme ho nevideli, a byl do 3minut postaveny. Ta jednoduchost stavby Jurka se mi moc libila.

zkoušel sem ho postavit - venkovní plášť je postaven do dvou minut, potom jen vepnout ložnici, takže ano jde to lehce. kotvit za bezvětří se nemusí, ale kvůli napnutí je to dobrý. Myslím, že díky venkovní konstukci je stavba snad jednodušší než u Jurka.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod wertigo » pát črc 21, 2006 12:59

Ted jsem si stahnul z ferrino.cz video ke stavbe. Stavba tropika velice jednoducha, ale ten system vepnute loznice me prekvapila.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod Mirek » pát črc 21, 2006 13:51

Já jsem ho ještě nezkoušel, pánčto na něj zrovna čekám. Ale asi ho ještě dneska (jestli dorazí) vztyčím (ten stan) v obýváku. In natura ho budu nejvíce používat v Dawsonu na Klondike - tedy v českým - Malé Lečici na Kocábě, při různých loveckých a zlatokopeckých výpravách.
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuso » pát črc 21, 2006 14:18

wertigo píše:Ted jsem si stahnul z ferrino.cz video ke stavbe. Stavba tropika velice jednoducha, ale ten system vepnute loznice me prekvapila.


Mimochodem, ložnici můžeš mít vepnutou trvale. Když postavíš tropiko, máš vlastně postavený celý stan.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mirek » pát črc 21, 2006 20:29

Určitě to zkusím, mám ho postavený v obýváku ale je hrozný vedro. Každopádně dík za rady
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha


Zpět na Stany