Pinguin Astra

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pinguin Astra

Příspěvekod Mapak » pon srp 6, 2007 10:58

Ahoj, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s tímhle stanem. Hlavně co se týká prostornosti a stavění. Tenhle způsob s pruty v tunýlcích mi přijde hodně praktický! Případně jiná doporučení v cenové hladině kolem 3500,-Kč?
Mapak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 22, 2005 9:06
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod Rujir » pon srp 6, 2007 11:20

A co sa ti zda na tunylkoch prakticke? Nebyt toho, ze ma stan vonkajsiu konstrukciu, tak su tunylky silne otravne a kazdy lepsi vyrobca stanov uz od nich upustil. Pouzivaju sa uz naozaj len pri vonkajsej kontrukcii.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Mapak » pon srp 6, 2007 13:04

Rujir píše:A co sa ti zda na tunylkoch prakticke? Nebyt toho, ze ma stan vonkajsiu konstrukciu, tak su tunylky silne otravne a kazdy lepsi vyrobca stanov uz od nich upustil. Pouzivaju sa uz naozaj len pri vonkajsej kontrukcii.


Praktické se mi zdá to, že se jan zasunou pruty a stan stojí včetně ložnice.
Mapak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 22, 2005 9:06
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod zbuddy » pon srp 6, 2007 13:10

Rujir píše:A co sa ti zda na tunylkoch prakticke? Nebyt toho, ze ma stan vonkajsiu konstrukciu, tak su tunylky silne otravne a kazdy lepsi vyrobca stanov uz od nich upustil. Pouzivaju sa uz naozaj len pri vonkajsej kontrukcii.

Mám stan Vaude, který je také má :twisted: Asi je to horší výrobce... :((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pon srp 6, 2007 13:11

Mapak píše:Praktické se mi zdá to, že se jan zasunou pruty a stan stojí včetně ložnice.


Ak na tom trvas, tak sa pozri napr. na Ferrino Stardust ako sa to robi, aby si sa nemusel stvat s tunylkama. Proste tunylky su vopruz a taky stan sa stavia dost nepohodlne. Osobne postavim svoj Jurek Alp2 asi za stvrtinu casu, co kamarat, ktory ma stan podobnej kontrukcie ako Astra.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » pon srp 6, 2007 13:16

Rujir píše:
Mapak píše:Praktické se mi zdá to, že se jan zasunou pruty a stan stojí včetně ložnice.
Ak na tom trvas, tak sa pozri napr. na Ferrino Stardust ako sa to robi, aby si sa nemusel stvat s tunylkama. Proste tunylky su vopruz a taky stan sa stavia dost nepohodlne. Osobne postavim svoj Jurek Alp2 asi za stvrtinu casu, co kamarat, ktory ma stan podobnej kontrukcie ako Astra.

Já svůj stan asi postavím za 1/4 času, co potřebuje Rujir. :D Vím, je to jiná kategorie...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod brhel » pon srp 6, 2007 15:37

neni nad Jurkovi háčky.
Údajně má Pinguin pozáruční servis, stejně jako Jurek. Jenže Pinguin nekominukuje se zákazníky, takže ... bych šel doJurka
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Tunýlky

Příspěvekod Mapak » pon srp 6, 2007 19:32

No, upřímně řečeno bych raději slyšel nějaké věcné argumenty. Zdravý selský rozum mi říká, že jednodušší než z tunýlky to být nemůže. Viděl jsem háčky na Jurkovi, na svém Husky mám taky háčky, ale apsida má prut protažený tunelem. Předpokládám správně, že vnitřní stan může být trvale připnutý k tropiku, kterým se jen protáhnou pruty? Jestli ano, tak jaké to má nevýhody? Zamrzání mi nevadí, k tomu dochází až při docela extrémních teplotách, při kterých stan používat nebudu.
Mapak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 22, 2005 9:06
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Tunýlky

Příspěvekod pripluv » pon srp 6, 2007 19:55

Mapak píše:No, upřímně řečeno bych raději slyšel nějaké věcné argumenty.


Debata nad tunýlkama vs. háčkama je věcná dost :wink:

Mapak píše:Zdravý selský rozum mi říká, že jednodušší než z tunýlky to být nemůže.


Může.

Mapak píše:Viděl jsem háčky na Jurkovi, na svém Husky mám taky háčky


Nejde absolutně srovnávat. Háčky na Jurkovi jsou nejjednodušší, nejblbuvzdornější, nejméně zlikvodovatelný, nejopravitelnější...

Mapak píše:Zamrzání mi nevadí, k tomu dochází až při docela extrémních teplotách, při kterých stan používat nebudu.


"Blbá" Vysočina, předloňská zima (vítání Jara), asi sedm stanů mělo zamrzlý tyčky v tunýlkách. Kdo neměl Jurka nebo Gemmu, balil až odpoledne (teleskopický tyčky byly taky přimrznutý k sobě)...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Schnappi » pon srp 6, 2007 21:13

Rujir píše:
Mapak píše:Praktické se mi zdá to, že se jan zasunou pruty a stan stojí včetně ložnice.
Ak na tom trvas, tak sa pozri napr. na Ferrino Stardust ako sa to robi, aby si sa nemusel stvat s tunylkama. Proste tunylky su vopruz a taky stan sa stavia dost nepohodlne.

Ale nezapomínej taky na cenový rozdíl mezi Astrou a Stardustem... ;)
Pokud jde o alternativy, velmi dobrý dojem na mě udělal Pinguin Mercury 140 (na Makalu.cz za cca 3800) a Coleman Adrenaline 2 (v nějakém pražském Hudy poslední kousky za 3500).
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Mapak » pon srp 6, 2007 21:53

Schnappi píše:
Rujir píše:
Mapak píše:Praktické se mi zdá to, že se jan zasunou pruty a stan stojí včetně ložnice.
Ak na tom trvas, tak sa pozri napr. na Ferrino Stardust ako sa to robi, aby si sa nemusel stvat s tunylkama. Proste tunylky su vopruz a taky stan sa stavia dost nepohodlne.

Ale nezapomínej taky na cenový rozdíl mezi Astrou a Stardustem... ;)
Pokud jde o alternativy, velmi dobrý dojem na mě udělal Pinguin Mercury 140 (na Makalu.cz za cca 3800) a Coleman Adrenaline 2 (v nějakém pražském Hudy poslední kousky za 3500).


Díky za tip! Adrenalin a zvlášť mercury vypadají taky dost prakticky. Zas jsou už trochu těžké. Zajdu se na ně podívat do nějakého kamenného obchodu.
Mapak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 22, 2005 9:06
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod Schnappi » pon srp 6, 2007 22:06

Adrenaline je už celkem nedostatkové zboží, takže nevím, jak pochodíš... Je, pravda, trochu těžký, i když oproti Mercury má trochu větší apsidy... Navíc je trošku jinak navržen, mám reference od kámošek, že na Islandu vydržel jako jeden z mála stanů dost velkou fujavici... Těžko říct.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zbuddy » pon srp 6, 2007 22:26

Schnappi píše:Adrenaline je už celkem nedostatkové zboží, takže nevím, jak pochodíš... Je, pravda, trochu těžký, i když oproti Mercury má trochu větší apsidy... Navíc je trošku jinak navržen, mám reference od kámošek, že na Islandu vydržel jako jeden z mála stanů dost velkou fujavici... Těžko říct.

Ty ho ještě nemáš?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Schnappi » pon srp 6, 2007 22:41

Ještě ne. Ta čtyři kila mi pořád vrtají hlavou a tak to vypadá na návrat ke Gemini :mrgreen: Respektive nevypadá, už ho mám objednaný...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR


Zpět na Stany