Promokání podlážky - Coleman X3

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Promokání podlážky - Coleman X3

Příspěvekod X123 » stř srp 1, 2007 18:32

Zdravim.

Obracím se na vás s prosbou o rady. Loni jsem zakoupil stan Coleman X3. O jeden level vyšší řada než ta základní. Loni nezažil žádnou zkoušku, tak jsem byl spokojen, ale letos už to byla jiná.

1. Podlážka. Asi největší problém. Pokud je mokré nebo aspoň trochu vlhké podloží, podlážka promoká. Děje se tak pouze na místech, kde něco leží atd. Takže po noci je pod karimatkou krásný mokrý obdélník a např. taška má mokré dno. Jak toto řešit? Obrátil jsem se emailem s tímto dotazem a byla mi řečena reklamace. Nepřijde mi to na reklamaci, stan je nepoškozený a i kdybch dostal nový kus, bylo by to nejspíše stejné. Dotazoval jsem se také na podložky, ale ty se nevyrábí. Proto také můj další dotaz. Jak a z čeho nejlépe nechat vyrobit podložku, aby se eliminovala ta voda? Materiál podlážky je jen o trochu silnější než vnější plášť, proto se obávám, že ta reklamace nebude k ničemu.

2. věc se tu již řešila a to je protékání stanu. Ale je to přeci jen trochu jinak. Zde jde hlavně o předsíňku, která je po dešti zvenčí mokrá a po doteku začně protékat (prokapávat). U stanu mi to nevadí, na ten se nešahá. Jak řešit toto? Impregnace? (existuje to vůbec)

Tento stan mi nepřijde moc povedený nebo mám jen smůlu na kus, ale zde na fóru jsem narazil na podobné zkušenosti s Colemanem, tak nevím... Díky za každou reakci...
X123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 1, 2007 18:16

Příspěvekod chonda » stř srp 1, 2007 18:34

Jestli není promokání stanu/podlážky na reklamaci, tak už nevím, co by bylo...Normálně reklamovat a to tak že pořád, dokud to a) bude téct b) ti nevrátí peníze...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod X123 » stř srp 1, 2007 18:40

Ta podlážka je v celku jasná, tam to spíše směřuji k té podložce, protože i kdyby tento opravili, hodila by se (mytí apod.)...
Takže ani po doteku by neměl plášť předsíňky prosakovat ? Také mi to přišlo trochu divně, ale ten materiál je spíše takový savý, než cokoli jiného... Vodu nepropustí, ale po tom doteku se tak děje...
X123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 1, 2007 18:16

Příspěvekod uplne jinej martin » stř srp 1, 2007 19:05

Coleman ti klíďo vrátí peníze. Kdes to kupoval? Řekni typovi (typce), co bude vyplňovat reklamační protokol, ať tam napíše "Zákazník požaduje vrácení peněz". Děda u Colemana se s tim nesere. (a v tý svý dílně nemá ani místo, kde by ten stan mohl postavit :-D )
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » stř srp 1, 2007 19:31

Jinak podložku pod podlážku řeší Jurek igelitem s oky ... jde vyřešit i mírně upgradeovanou igelitovou autoplachtou, k dostání v železářství za pár desetikorun...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod X123 » stř srp 1, 2007 20:45

Kupoval jsem to někde v těch Chabrech v těch podivnejch skladech...

Jinak pro mě vrácení peněz nemá moc cenu, protože tenhle byl v akci za 2000,- (neměli ten nižší model, tak na tomhle sundali cenu) a teď se pořád doprodává za 4000,-, takže bych do toho zase musel investovat, protože za 2 asi stěží seženu celkem slušnej stánek... Plachta s oky zní celkem dobře... :shock:
X123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 1, 2007 18:16

Příspěvekod Rujir » stř srp 1, 2007 22:33

X123 píše:Jinak pro mě vrácení peněz nemá moc cenu, protože tenhle byl v akci za 2000,- (neměli ten nižší model, tak na tomhle sundali cenu) a teď se pořád doprodává za 4000,-, takže bych do toho zase musel investovat, protože za 2 asi stěží seženu celkem slušnej stánek... Plachta s oky zní celkem dobře... :shock:


Nechcem byt zly, ale ty si vlastne tiez dostal za dva litre pekny shit. Postupne:

1. Dlazka - urcite reklamovat. Toto proste stan robit nemoze.
2. Predsien - jooo, kedysi si sa bavlnenych Acok naozaj nemohol dotknut, aby nepremokali. V dnesnych casoch plnych zaterov a silikonizacie je to blbost a ak premoka, tak je to dalsi dovod na reklamaciu.
3. Podlozka je fajn, len si treba zistit kolko vazi. Pravdepodobne s hrozou zistis, ze pol kila, co je sakra dost. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod X123 » čtv srp 2, 2007 10:29

Je to pravda, je to shit... :? Ale zase, za ty prachy neber to... :)
O reklamaci se pokusim a pak dám vědět, jak to dopadlo... Uvidíme co s tim provedou... Díky za názory...
X123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 1, 2007 18:16

Příspěvekod Rujir » čtv srp 2, 2007 11:03

X123 píše:Je to pravda, je to shit... :? Ale zase, za ty prachy neber to... :)


Po tejto tvojej skusenosti by som ten stan nechcel ani za tie prachy. :wink: Ale uznavam, ze keby som ja videl obdobnu akciu, tak by som sa asi tiez nechal nalakat. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod humbuk » stř srp 15, 2007 13:16

stal se mi stejny problem - protekla podlazka.Ale pod stanem jsem mel igelit, takze sem ten prusak pricetl tomu igelitu, protoze normalne by se ta voda alespon castecne vsakovala do pudy, takhle zustavala na tom igelitu. Jake mate zkusenosti, je vyhodnejsi pod stan radsi nic nedavat?
humbuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte dub 3, 2007 15:23

Příspěvekod duski » stř srp 15, 2007 16:23

ahoj,
mam coleman nevada, teraz som bol v škandinávii a tiež ten spodok trocha premokal...
inak mal som pred par rokmi požičanú ešte tu staru nevadu a bolo to samé...
tak asi to tak má byť :P
duski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 28, 2005 9:20
Bydliště: SR

Příspěvekod sx02 » stř srp 15, 2007 17:26

humbuk píše:stal se mi stejny problem - protekla podlazka.Ale pod stanem jsem mel igelit, takze sem ten prusak pricetl tomu igelitu, protoze normalne by se ta voda alespon castecne vsakovala do pudy, takhle zustavala na tom igelitu. Jake mate zkusenosti, je vyhodnejsi pod stan radsi nic nedavat?
Mel jsem nevadu, ktera bez igelitu protekala skoro furt. (uz jako zanovni)
Ted davam igelit i pod jurka protoze mam rad svoji podlazku. Zadny protekani ani vlhnuti nepozoruju.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod humbuk » stř srp 15, 2007 18:03

a igelit davas pod stan, nebo dovnitr? Ja ho mel zvenci a mozna byl i problem, ze precuhoval vice pres okraj stanu.
humbuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte dub 3, 2007 15:23

Příspěvekod sx02 » stř srp 15, 2007 18:05

humbuk píše:a igelit davas pod stan, nebo dovnitr? Ja ho mel zvenci a mozna byl i problem, ze precuhoval vice pres okraj stanu.

Davam ho zvenku, je ale dulezite nemit stan v doliku. Snazim se aby moc nepresahoval okraje stanu.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci


Zpět na Stany