Ferrino Stardust syncro 3 X Jurek Alp 2 duo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ferrino Stardust syncro 3 X Jurek Alp 2 duo

Příspěvekod strider » sob črc 21, 2007 17:06

Ahoj, potrebuju rozseknout kterej z techto dvou vybrat...
To ferrino je ted v neodolatelne akci, ale slysel jsem ze ma nejaky spatny zpusob navlikani tycek, takze se to v tom nechava a je to divny, nebo je to v poho?
Mate nekdo zkusenosti s timto Stardustem?

Alp2 ma pry vyborny material, malo vazi a j velice jednoduchy... Nema nekdo?

Diky za jakoukoliv informaci...

Srovnavam tyto dva, protoze jsou zhruba ve stejne cenove kategorii do 6 tisic.
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod swisss » sob črc 21, 2007 18:44

Osobně bych šel do Jurka - je lehčí dle údajů na webu o 0,8kg (a kdo ví, kolik to Ferrino opravdu važí - viz téma jinde). Krom toho, u Jurka máš zaručenou a vyzkoušenou kvalitu, nehledě na to, že máš po ruce servis a když se ti s tím něco stane, tak nebude problém s opravou..

Btw, řešil jsem podobný problém - Jurek Dome 2KM vs Ferrino Expe (tehdy take v akci) - koupil jsem Jurka a nelituju.. :smt023
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod strider » sob črc 21, 2007 19:01

Ale tak Ferrino, by melo byt proverene take a hodne...
Jinak to trochu asi upravim, protoze Trek2 ma lepsi staveni- nejdriv tropiko.
Dome2 mi doporucuje kamarad, ale to uz je na me moc... precijen, nechci top model :-)
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod tuso » sob črc 21, 2007 19:02

Stardust mám. Ten systém tyček je fakt jiný- jsou spojené do kříže, takže je nevytahuješ- tím pádem postavíš stan za cca 3-5min. A složíš asi za 10min. Ze začátku trochu nezvyklé, ale rychle si zvykneš.
Ohledně váhy- váži přesně 3,8kg /výrobce udává 4kg/ Vážené na dig. váze na letišti v Nice.
A ohledně kvality- zatím nepromoknul , a to jsem stanoval i v příšerném lijáku.
Závěr: já bych šel do Ferrina. /co jiného poradit, když ho mám a jsem spokojen :mrgreen: /
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Ferrino Stardust syncro 3 X Jurek Alp 2 duo

Příspěvekod Rujir » ned črc 22, 2007 16:19

strider píše:Alp2 ma pry vyborny material, malo vazi a j velice jednoduchy... Nema nekdo?


Mam. A cim dlhsie ho mam, tym som spokojnejsi. Minule sme ho v dazdi postavili s kamaratom za 5 minut. Sam ho viem postavit tak za desat, ak sa nastvem, tak aj rychlejsie. Material je slusne bytelny a zatial som nezazil ani naznak premoknutia. Stanoval som s nim aj na snehu a bez akychkolvek problemov. Velmi mi vyhovuju aj vnutorne rozmery - dvaja vysoki ludia plus kompletna batozina absolutne v pohode. Do apsid ale nerataj, ze das viac ako topanky a par nepotrebnosti.

Nevyhoda - vdaka malym apsidam je obcas problem vyjst rano zo stanu tak, aby si si nenalial skondenzovanu vodu z tropika do vnutra do spalne - samozrejme len z jedneho vchodu a len trochu, ale predsa len sa mi to deje prakticky zakazdym. Nie je to nic hrozne, ale stava sa to.

Ak by si si ho kupoval, tak vrele odporucam dokupit dva samostatne obaly plus aspon jednu sadu kolikov naviac - dodaju ti ich presne desat a s tymi sice stan postavit, ale dodatocne napinanie pomocou snur uz nehrozi (potrebujes viac kolikov).

Ufff... Suma sumarum: Kupil by som si ho kludne znova.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » ned črc 22, 2007 16:23

Místo náhradní sady kolíků doporučuju tak pět dvoustovek hřebíků...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vašucek » ned črc 22, 2007 17:05

Za sebe bych taky mohl doporučit Stardusta, ostrým testem prošel letos na Ukrajině a vydržel jak silný vítr tak celonoční slejvák! Ten systém stavění je opravdu jiný, jak už psal Tuso! Nejlepší je na tom to, že to stačí vytáhnout, složit tyčky a stan stojí! Největší výhoda je stavění v dešti, kdy zůstane ložnice suchá :mrgreen: myslím si, že jde jen o zvyk, my to po tom týdnu stavěli fakt za pár minut a i to balení je v pohodě! Model 07 jak už jsem tady někde psal je vylepšený jen o pár drobností a 06ku jsme sehnali za akční cenu jak píšeš! Proto jsme do ní šli ;)

Na nejvyšší hoře Ukrajiny ;)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod strider » ned črc 22, 2007 17:16

no tak samy spokojeny clovek:-) parada teda :-)

proti Ferrinu mi ale hraje dost ta barva- resp. co vy si myslite, kdyz postavim na vrcholku Volovce v Rohacich stan, neni lepsi kdyz je aspon zelenej nez ten Ferrino?:-) (To ze se tam zadnej stavet nema, vim taky, ale vite jak :-))

Rujir: nezvazoval si pri koupi radej Trek2? Precijen to staveni se mi zda lepsi, ale zase to muze zamrznout... ted ale spis uvazuji nad tim trek 2, ktery se stavi podobne jako Ferrino
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod Vašucek » ned črc 22, 2007 17:22

Ten systém stavění je fakt promakaný hlavně v tom, že lezeš za deště do suchého, což se moc o ostatních stanech říct nedá ;) s tou barvou je to dost subjektivní..když se ztratíš, budeš za oranžovou rád! Zelennou se jen zamaskuješ 8) ale v případě stavění na zakázaných místech to asi příjde vhod! To už musíš uznat sám...
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Rujir » ned črc 22, 2007 17:33

@strider: Urcite som chcel dva vchody a Trek sa mi uz zdal byt prilis tazky. Stavat stan naraz je sice strasne pekne, ale zatial by sa mi to zislo v mojom kratkom zivote asi raz a keby bolo najhorsie, tak som schopny postavit (s dopomcou jedneho clovek) aj ten Alp2 tak, aby mi ostala spalna sucha.

@Vašucek: ten Alp2 ma ziarivo oranzovu spalnu. Ak sa stratim tak zhodim tropiko a bude! :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » ned črc 22, 2007 20:33

Vašucek píše:Ten systém stavění je fakt promakaný hlavně v tom, že lezeš za deště do suchého, což se moc o ostatních stanech říct nedá ;) s tou barvou je to dost subjektivní..když se ztratíš, budeš za oranžovou rád! Zelennou se jen zamaskuješ 8) ale v případě stavění na zakázaných místech to asi příjde vhod! To už musíš uznat sám...

Taky jsem váhal, jestli žlutý bo zelený stan. Nakonec vyhrál zelený - jak řekla jedna kamarádka - když stanuješ, tak nechceš bejt vidět, když se někde ztratíš, tak červenou máš bundu, batoh a žďárák... ;)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod strider » ned črc 22, 2007 20:46

uplne jinej martin: Tvoje vysvetleni se mi velice libi :-)

ted uz spis vaham zda Alp2duo nebo trek 2.... ale zatim asi vyhrava vyhoda, ze u alpu nezamrznou tycky se stanem...
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod Vašucek » ned črc 22, 2007 22:17

uplne jinej martin píše:Taky jsem váhal, jestli žlutý bo zelený stan. Nakonec vyhrál zelený - jak řekla jedna kamarádka - když stanuješ, tak nechceš bejt vidět, když se někde ztratíš, tak červenou máš bundu, batoh a žďárák... ;)


Kámoška to asi takhle má, já ne :D bunda a batoh jsou tmavě zelené a maskován jsem takhle za pochodu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod strider » pon črc 23, 2007 15:45

Dilema vyreseno, Jurek Alp2duo tmave zelena :) diky za rady pri vyberu
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno


Zpět na Stany