základní stan pro 2

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

základní stan pro 2

Příspěvekod nimha » úte čer 26, 2007 12:59

Zdar,
už pár let jezdím po Evropě s jednovrstvým stanem z OBI - model přesně nevím, je takovej modro-růžovej a stál asi 1000kč. Dneska bejvá v akci za půlku tý ceny. Je to celkem dobrý, ale nesmí moc pršet. Podlážka je super, je ze silný igelitový plachty:-) a můžete klidně stavět v potoce a nic, ale jinak teče dost a musím přes to házet pončo.

Takže asi bych koupil něco nového... :wink:

Požadavky:
velikost: 2 lidi, ale musí ho umět postavit i 1 člověk sám
rozumná cena (tak do 4000kč) a váha.
logicky už dvouplášťák
použití: převážně kempy a převážně v létě. Hory minimálně, zima vůbec.

Nejdřív jsem koukal na nějaký Hannah asi za 1800, ale po přečtení fóra mě to spíš přešlo. Takže zvažuju Jurek vandr2, Coleman boa nebo Coleman celsius compact.

Jinak odjíždím 30.6. ráno, takže času moc nemám a to to chci ještě zkušebně postavit...
Naposledy upravil nimha dne úte čer 26, 2007 13:10, celkově upraveno 1
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod si9 » úte čer 26, 2007 13:06

osobní zkušenosti nemám. Ale z doslechu bych já bral asi ten Jurek...
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod nimha » úte čer 26, 2007 13:55

Kde jště toho Jurka levbně v Praze koupit? Zatím jsem viděl Holana, to mám kousek, za 3580kč. Musím to koupit do pátku, takže posílát to nejde, musí ho mít skladem...
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod zbuddy » úte čer 26, 2007 13:57

nimha píše:Kde jště toho Jurka levbně v Praze koupit? Zatím jsem viděl Holana, to mám kousek, za 3580kč. Musím to koupit do pátku, takže posílát to nejde, musí ho mít skladem...

Nebo na výstavě v Letňanech
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod mahik » úte čer 26, 2007 14:03

trebas na e-outdour , jinak mam taky vandr2, v moc kempech nebyl spis volna priroda, hory...a drzi v pohode
mahik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát úno 10, 2006 21:56

Příspěvekod kapyčník » úte čer 26, 2007 14:14

nimha píše:Kde jště toho Jurka levbně v Praze koupit? Zatím jsem viděl Holana, to mám kousek, za 3580kč. Musím to koupit do pátku, takže posílát to nejde, musí ho mít skladem...


nebo taky v rock pointu je jich v praze spousta
kapyčník
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob čer 16, 2007 13:19
Bydliště: Horažďovice

Příspěvekod nimha » úte čer 26, 2007 14:26

Na té výstavě je nějaký vstupný? Možná blbej dotaz, ale dneska zpoplatněj kdejakou píčovinu... jinak Letňany mám 5 minut na kole...

Rockpoint - drahý + k nim mám osobní averzi.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod Cezi » úte čer 26, 2007 14:32

No s tou 15% slevou to drahý nebude. Averzi mít někdo může, možná někdy nedokážou moc odborně poradit, ale pokud si člověk vybere sám, tak je to jedno. Takže já bych to klidně prubnul!
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod jedik » úte čer 26, 2007 14:40

nimha píše:Kde jště toho Jurka levbně v Praze koupit? Zatím jsem viděl Holana, to mám kousek, za 3580kč. Musím to koupit do pátku, takže posílát to nejde, musí ho mít skladem...

Vodahory.cz - http://vodahory.cz/our-online-shop/49.html - bezkonkurencni ceny vseho od Jurku.

Zrovna vcera jsem si Vandr 2 objednal a psali mi, ze snad zitra/ctvrtek ho mam via PPL doma, tak zkus, ale musis byt rychly. Prodejce je v mejlove diskuzi bleskovy.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod nimha » úte čer 26, 2007 15:07

jedik píše:
nimha píše:Kde jště toho Jurka levbně v Praze koupit? Zatím jsem viděl Holana, to mám kousek, za 3580kč. Musím to koupit do pátku, takže posílát to nejde, musí ho mít skladem...

Vodahory.cz - http://vodahory.cz/our-online-shop/49.html - bezkonkurencni ceny vseho od Jurku.

Zrovna vcera jsem si Vandr 2 objednal a psali mi, ze snad zitra/ctvrtek ho mam via PPL doma, tak zkus, ale musis byt rychly. Prodejce je v mejlove diskuzi bleskovy.


tak to je bomba cena, ale nevim, jestli to casove riskovat. Mit tak tejden navic... :-(
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod jonza » úte čer 26, 2007 15:19

Nektere obchody, rano objednas a vecer mas stan... Treba to vyjde...
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Schnappi » úte čer 26, 2007 16:51

Na tohle použití bych neváhal a bral Pinguin Tornado.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod nimha » čtv čer 28, 2007 8:47

Tak jsem se byl podivat na ty vystave stanu a popravde nevim co vybrat. Vandr 2 se mi zda maly, je to jako uz mam a je to bud pro jednoho a bágl a nebo pro dva, ale bez věcí...

Tramp 2 je sice to samý, ale ta větší předsíňka dává z toho lepší pocit a za dobrý počasí se tam už něco vtěsná a nebo se tam dá naopak za hnusnýho počasí vařit. Je sice trochu dražší a těžší, ale to je ještě v poho... akorád nevím, jestli pokud tam budou dva lidi, se bude tomu v zádu v noci dobře vylejzat... znáte to: dáte pár piv a pak se těžko leze ven:-)

Takže ideální by byl stan už s dvěma východy, čili Tramp 2 duo, ale to už moc těžký. Dva východy u Vandr 2 duo jsou ale na nic, ty apsidky jsou jen tak na sandále...

Závěr je podle mě takovej, že buď člověk jezdí sám a pak mám tramp 2 a nebo s někým, ale to pak musí mít ještě jeden stan. Aneb dostatečně velkej stan pro dva je zbytečný s sebou tahat sám.

Jinak Penguiny vypadaj taky pěkně, to musím uznat.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vojtos » čtv čer 28, 2007 10:27

nimha píše:Tak jsem se byl podivat na ty vystave stanu a popravde nevim co vybrat. Vandr 2 se mi zda maly, je to jako uz mam a je to bud pro jednoho a bágl a nebo pro dva, ale bez věcí...

Tramp 2 je sice to samý, ale ta větší předsíňka dává z toho lepší pocit a za dobrý počasí se tam už něco vtěsná a nebo se tam dá naopak za hnusnýho počasí vařit. Je sice trochu dražší a těžší, ale to je ještě v poho... akorád nevím, jestli pokud tam budou dva lidi, se bude tomu v zádu v noci dobře vylejzat... znáte to: dáte pár piv a pak se těžko leze ven:-)

Takže ideální by byl stan už s dvěma východy, čili Tramp 2 duo, ale to už moc těžký. Dva východy u Vandr 2 duo jsou ale na nic, ty apsidky jsou jen tak na sandále...

Závěr je podle mě takovej, že buď člověk jezdí sám a pak mám tramp 2 a nebo s někým, ale to pak musí mít ještě jeden stan. Aneb dostatečně velkej stan pro dva je zbytečný s sebou tahat sám.

Jinak Penguiny vypadaj taky pěkně, to musím uznat.


Anebo když jezdíš ve dvou tak si stan hezky rozdělit každej nese půlku. Jinak ohledně těch dvou vchodů bych uvažoval o tom mít jedenvchod u nohou, pak neřešíš kdo jak vylejzá. Mám to tak o Colemanu a je to v poho.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod jonza » čtv čer 28, 2007 23:44

Jo Colemana mam taky, ale prenechal jsem ho segre. Ted jezdim s Dome2 KM. Musim ale rict, ze nektere veciciky mel ten C vychytanejsi a jedna me primo u jurka sere!
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » pát čer 29, 2007 0:02

jonza píše:Jo Colemana mam taky, ale prenechal jsem ho segre. Ted jezdim s Dome2 KM. Musim ale rict, ze nektere veciciky mel ten C vychytanejsi a jedna me primo u jurka sere!

A to je:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » pát čer 29, 2007 5:20

jonza píše:Jo Colemana mam taky, ale prenechal jsem ho segre. Ted jezdim s Dome2 KM. Musim ale rict, ze nektere veciciky mel ten C vychytanejsi a jedna me primo u jurka sere!

A to je:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod brhel » pát čer 29, 2007 5:32

zbuddy píše:
jonza píše:Jo Colemana mam taky, ale prenechal jsem ho segre. Ted jezdim s Dome2 KM. Musim ale rict, ze nektere veciciky mel ten C vychytanejsi a jedna me primo u jurka sere!

A to je:

A to je:
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod nimha » pát čer 29, 2007 12:57

brhel píše:
zbuddy píše:
jonza píše:Jo Colemana mam taky, ale prenechal jsem ho segre. Ted jezdim s Dome2 KM. Musim ale rict, ze nektere veciciky mel ten C vychytanejsi a jedna me primo u jurka sere!

A to je:

A to je:


Teď už je to jedno... :-) koupil jsem Vandr 2 v Praze v Hanibalu (asi o 200kč míň než na tý výstavě stanů) a po složení v obýváku se tak malý zase nezdá... :-)

Jinak kolíků je k němu 11. Patrně jako 10 + 1 náhradní.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod jonza » pát čer 29, 2007 12:58

Takove ty snurky a olivky, ktere maji drzet napriklad plnu latku a nechat jenom tu dirkovanou ve dverich, jsou tak nizko, ze ta latka normalne visi ve vzduchu a vubec to neplni svou fci. Dale je to horsi vetrani, ale zase se da regulovat zevnitr. Jo a taky sitka nahore je plocha a nejednou po vhozeni telefonu nahoru jsem jim zase dostal ranu do hlavy, kdyz sjel zpet. Ale jinak je to uplne uzasny stan a tohle jsou detaily, ale kdyz uz tak uz!
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod nimha » pát čer 29, 2007 12:58

Jo, děkuji všem za rady i za existenci tohoto fóra!
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » pát čer 29, 2007 13:39

jonza píše:Takove ty snurky a olivky, ktere maji drzet napriklad plnu latku a nechat jenom tu dirkovanou ve dverich, jsou tak nizko, ze ta latka normalne visi ve vzduchu a vubec to neplni svou fci.


Když ji zamotáš do sebe a pak až připneš tak v pohodě :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jonza » pát čer 29, 2007 14:19

prave ze ne, stahne se to tak nisko, ze se to zase rozbali. Asi to spatne prisili, fakt nevim, ale dost me to sere. Proste to pak neplni zadnou fci.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pát čer 29, 2007 14:24

jonza píše:prave ze ne, stahne se to tak nisko, ze se to zase rozbali. Asi to spatne prisili, fakt nevim, ale dost me to sere. Proste to pak neplni zadnou fci.

jeste aby se to stahlo vyzoko :twisted: :mrgreen: :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod jonza » pát čer 29, 2007 14:32

Z us mam tak osahane, se si ho setrim na posdejsi psani. *
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pát čer 29, 2007 14:42

jonza píše:Z us mam tak osahane, se si ho setrim na posdejsi psani. *

dobre delas :wink: - i kdyz jsem si vsiml, ze si ho setri vicero lidi :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem


Zpět na Stany