Jakej stan od Pinguin?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakej stan od Pinguin?

Příspěvekod Návštěvník » pát kvě 13, 2005 7:40

Ahoj.
Potreboval bych poradit, jakej stan vybrat. Jsem rozhodnutej pro Pinguin, ale ted si nevim rady jakej vybrat.
Mam dva, ktere se mi libi.

1. Gimimi 210
2. Tunel

Budu ho pouzivat jak pro VHT tak i pro kolo. Chystame rumunske hory a tak za rok dva bych chtel jet na New Zeland do hor. Na kole jezdime tak nejak po cechach a obcas zajedem i za hranice. Myslim, ze 210 je fajnovej stan, ale Tunel se mi libi kvuli tomu, ze ma obrovskou predsinku, kam se vejdou i kola. Ale je nesamonosny!!! Nevim, zda je to velke minus pro stavbu v horach.
Ma nekdo zkusenosti s Tunelem?
Michal
Diky moc za kazdou radu.
Návštěvník
 

Příspěvekod pripluv » pát kvě 13, 2005 7:58

Nesamonosný je v horách problém. Kdysi jsem spal v tunelu (od jiný, nevím jaký firmy), kterej se logicky musel taky kotvit, shodou okolností na Fagaraši v RO a byl to chvílema dost boj.
Rozhodně běž do samonosnýho (apsidu nebo predsíň musíš stejně kotvit - většinou), ušetříš si hromadu starostí...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Velikost

Příspěvekod djx1 » pát kvě 13, 2005 9:30

Premyslim nad tim a asi Tunel fakt ne....Chcem jet nekdy na NZ takze stan do hor ma prednost.
Ted me spis napada, zda dat prednost 150 (pro 2 lidi) nebo 210 (pro 3 lidi).
Vim, ze jsem mel stan pro 3 lidi a byli jsme v tom dva a bylo to prijemne. Clovek se nemusel uvnitr pachtit a tisnit. Vaha je taky asi jen o 0.5kg vetsi. Jake mate zkusenosti. Vyplati se komfort?
Dik
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Velikost

Příspěvekod Lipon » pát kvě 13, 2005 11:10

djx1 píše:Premyslim nad tim a asi Tunel fakt ne....Chcem jet nekdy na NZ takze stan do hor ma prednost.
Ted me spis napada, zda dat prednost 150 (pro 2 lidi) nebo 210 (pro 3 lidi).
Vim, ze jsem mel stan pro 3 lidi a byli jsme v tom dva a bylo to prijemne. Clovek se nemusel uvnitr pachtit a tisnit. Vaha je taky asi jen o 0.5kg vetsi. Jake mate zkusenosti. Vyplati se komfort?
Dik

do gemini 150 se vejdou 2 lidi i s baglem (kazdej se svym)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Velikost

Příspěvekod Návštěvník » pát kvě 13, 2005 14:23

Lipon píše:
djx1 píše:Premyslim nad tim a asi Tunel fakt ne....Chcem jet nekdy na NZ takze stan do hor ma prednost.
Ted me spis napada, zda dat prednost 150 (pro 2 lidi) nebo 210 (pro 3 lidi).
Vim, ze jsem mel stan pro 3 lidi a byli jsme v tom dva a bylo to prijemne. Clovek se nemusel uvnitr pachtit a tisnit. Vaha je taky asi jen o 0.5kg vetsi. Jake mate zkusenosti. Vyplati se komfort?
Dik

do gemini 150 se vejdou 2 lidi i s baglem (kazdej se svym)


Do Gemini 150 se vejdou 3 lidi se zimní výbavou včetně báglů a ani se moc netlačí. Mám několikrát odzkoušeno.
Návštěvník
 

Re: Velikost

Příspěvekod Horal Fanda » pát kvě 13, 2005 14:26

Anonymous píše:
Lipon píše:
djx1 píše:Premyslim nad tim a asi Tunel fakt ne....Chcem jet nekdy na NZ takze stan do hor ma prednost.
Ted me spis napada, zda dat prednost 150 (pro 2 lidi) nebo 210 (pro 3 lidi).
Vim, ze jsem mel stan pro 3 lidi a byli jsme v tom dva a bylo to prijemne. Clovek se nemusel uvnitr pachtit a tisnit. Vaha je taky asi jen o 0.5kg vetsi. Jake mate zkusenosti. Vyplati se komfort?
Dik

do gemini 150 se vejdou 2 lidi i s baglem (kazdej se svym)


Do Gemini 150 se vejdou 3 lidi se zimní výbavou včetně báglů a ani se moc netlačí. Mám několikrát odzkoušeno.

Jo, zapomněl jsem se přihlásit. Jinak je jasný, že vyloženě komfort to není, ale klidně bych to třeba 4 noci za sebou snesl. Gemini 210 je o něco těžší.
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Diky za rady...jen jeste jedna mala otazka

Příspěvekod djx1 » stř kvě 18, 2005 18:41

Diky vsem za rady.
Nakonec to vyhrala GEMINI 150 EXTREME.
Hledal jsem na netu, kde ho koupit a na net-sport.cz ho maj za 4459Kc. Ta cena je o cca 600Kc nizsii nez u konkurencnich e-shopech. Neni v tom nejaka zaludnost (starsi model...)? Je fakt, ze celkove maj nizsi ceny. Nakupoval uz nekdo z vas u nich?
Dik
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Diky za rady...jen jeste jedna mala otazka

Příspěvekod Noemi » stř kvě 18, 2005 18:53

djx1 píše:Diky vsem za rady.
Nakonec to vyhrala GEMINI 150 EXTREME.
Hledal jsem na netu, kde ho koupit a na net-sport.cz ho maj za 4459Kc. Ta cena je o cca 600Kc nizsii nez u konkurencnich e-shopech. Neni v tom nejaka zaludnost (starsi model...)? Je fakt, ze celkove maj nizsi ceny. Nakupoval uz nekdo z vas u nich?
Dik


Jo, mám od nich bundu...a protože existuje ve 2 verzích (ta bunda - jak je to s "tvým" stanem nevím :) , tak jsem si předem mejlíkem domluvila, co přesně chci. Měl ses zkusit zeptat...případně ještě dodatečně pošli mejla s odkazem na svou objednávku - pokud jsi ji už odeslal...určitě ti odpoví a budou se ji snažit vyřídit dle tvých představ.

Tak jsem se teď ještě dodatečně koukla - netsport ho má se slevou pro registrované za 5041,- Kč :ú , ale pokud dáš prvoobjednávku na www.sambarsport.cz , dostaneš slevu 10%, což je při jejich ceně 5226,- 522,60 :D , takže konečná suma bude 4703,40 Kč :rock:.
Naposledy upravil Noemi dne stř kvě 18, 2005 19:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: Diky za rady...jen jeste jedna mala otazka

Příspěvekod djx1 » stř kvě 18, 2005 18:57

Noemi píše:
djx1 píše:Diky vsem za rady.
Nakonec to vyhrala GEMINI 150 EXTREME.
Hledal jsem na netu, kde ho koupit a na net-sport.cz ho maj za 4459Kc. Ta cena je o cca 600Kc nizsii nez u konkurencnich e-shopech. Neni v tom nejaka zaludnost (starsi model...)? Je fakt, ze celkove maj nizsi ceny. Nakupoval uz nekdo z vas u nich?
Dik


Jo, mám od nich bundu...a protože existuje ve 2 verzích (ta bunda - jak je to s "tvým" stanem nevím :) , tak jsem si předem mejlíkem domluvila, co přesně chci. Měl ses zkusit zeptat...případně ještě dodatečně pošli mejla s odkazem na svou objednávku - pokud jsi ji už odeslal...určitě ti odpoví a budou se ji snažit vyřídit dle tvých představ.


Jeste jsem neobjednal....Ja taky nevim, zda Pinguin ma kazdej rok novej model. Porovnaval jsem ceny s konkurenci a maji tak nejak vsechno levnejsi:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Diky za rady...jen jeste jedna mala otazka

Příspěvekod Noemi » stř kvě 18, 2005 19:11

djx1 píše:Jeste jsem neobjednal....Ja taky nevim, zda Pinguin ma kazdej rok novej model. Porovnaval jsem ceny s konkurenci a maji tak nejak vsechno levnejsi:-)


Tak jsem se teď ještě dodatečně koukla - netsport ho má se slevou pro registrované za 5041,- Kč , ale pokud dáš prvoobjednávku na www.sambarsport.cz , dostaneš slevu 10%, což je při jejich ceně 5226,- 522,60 , takže konečná suma bude 4703,40 Kč .
Pošli mejly na oba e-obchody a informuj se, jestli jsou ti schopni za tu cenu zajistit i přesně ten model, o který máš zájem. Za zeptání se :smt100 přeci neplatí - zatím * .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Jurek vs. ostatni

Příspěvekod Reinhard » stř kvě 18, 2005 21:33

Ahoj lidi, co v porovnani s ostatnimi znackami vyrabi Jurek? Nedovedu to posoudit, co je lepsi a co horsi... videl jsem to jen na netu. Jurek ma docela vysoky ceny, tak by me zajimalo, jestli je taky cena adekvatni...
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Re: Jurek vs. ostatni

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 19, 2005 8:02

Reinhard píše:Ahoj lidi, co v porovnani s ostatnimi znackami vyrabi Jurek? Nedovedu to posoudit, co je lepsi a co horsi... videl jsem to jen na netu. Jurek ma docela vysoky ceny, tak by me zajimalo, jestli je taky cena adekvatni...


Jj, pridavam sa k Reinhardovi. Tiez uvazujem o novom stane, ale ked uz, tak by som asi isiel do Jurka. Predsa len tolkej chvale co o stanoch tejto znacky koluje po internete - tomu sa tazko odolava.... :smt119
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Jurek vs. ostatni

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 19, 2005 12:06

Rujir píše:
Reinhard píše:Ahoj lidi, co v porovnani s ostatnimi znackami vyrabi Jurek? Nedovedu to posoudit, co je lepsi a co horsi... videl jsem to jen na netu. Jurek ma docela vysoky ceny, tak by me zajimalo, jestli je taky cena adekvatni...


Jj, pridavam sa k Reinhardovi. Tiez uvazujem o novom stane, ale ked uz, tak by som asi isiel do Jurka. Predsa len tolkej chvale co o stanoch tejto znacky koluje po internete - tomu sa tazko odolava.... :smt119


jurek dela vyborny stany, ale nez ho koupis (myslim tim jakykoliv stan od kohokoliv), vyzkousej si ho pokud mozno nekde, jak se ti do nej leze, vylejza, jak se zaviraj zipy, misto v predsince apod.
taky jsme meli jurka jako jednoho z favoritu, ale po prozkouseni nami vybranych modelu nam nesed ani jeden, nakonec jsme koupili Pinguina 150 (zkouseno na vystave stanu v Holesovicich - Holan)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Pinguin Gemini 150

Příspěvekod Tom » pon srp 15, 2005 18:13

Koukal jsem, že Pinguin Gemini 150 je na www.affekt.cz za 4480.
Tom
 


Zpět na Stany

cron