Výstava stanů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výstava stanů

Příspěvekod Vojtos » čtv čer 21, 2007 22:57

Tak jsem byl na výstavě stanů. Mno jen tak letmo musím říct, že mne to jen utvrdilo v tom,že ať si kdo chce říká co se týká inovací prostě vede Coleman, kdo přinesl za ty roky z našich výrobců něco výrazně nového?

Mluvím třeba o tom,že mne třeba letos u nové řady PHAD X2 (nástupce BOA) Colemanu nadchlo - nové řešení přesíní - velký prostor a super ta odepínatelná podlážka i v předsíni, pamatuju se kolikrát sem nadával když sem musel něco nechat venku a bylo to mokrý nebo zabahněný. Prostě asi bych do něj šel zase. Je to kolikrát pár detailů, ale to mi třeba u většiny stanů chybí.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod ToM » pát čer 22, 2007 6:47

Jak nemám rád Colemana, tak v tomhle maá Vojtos pravdu... :prayer:
Stavěl jsem teď Celsius 2 Duo (upravená Nevada) a nestačil se divit. Vychytávky v odvětrávání, ta předsíňka, dostatek místa... Akorát ještě stlačit tu hmotnost...
:((
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod Schnappi » pát čer 22, 2007 8:28

Vypadá pěkně, to jo, podlážka v předsíňce se taky jistě sem tam šikne. Ale cenově je docela vysoko a navíc moc nemusím stany, co se stavějí naráz. V suchu je to dobré, ale jak sprchne, tak bych se asi bál, že budu po sbalení a celodenní túře večer stavět mokrý stan.
S těmi inovacemi bych to taky neviděl tak jednoznačně - když výrobek funguje, není třeba ho měnit, ne?
Každopádně pro mě je nejžhavějším kandidátem stejně Pinguin Gemini 150 za nějaké 4300 a podlážku předsíňky radši vyřeším kusem pevného igelitu, to už mi záda nestrhne...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Filltos » pát čer 22, 2007 9:58

Schnappi píše: ... Pinguin Gemini 150 za nějaké 4300 ...


kde se da takhle levne sehnat?
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod Schnappi » pát čer 22, 2007 11:14

Na Affektu.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Výstava stanů

Příspěvekod uplne jinej martin » pát čer 22, 2007 21:55

Vojtos píše:Tak jsem byl na výstavě stanů. Mno jen tak letmo musím říct, že mne to jen utvrdilo v tom,že ať si kdo chce říká co se týká inovací prostě vede Coleman, kdo přinesl za ty roky z našich výrobců něco výrazně nového?

Mluvím třeba o tom,že mne třeba letos u nové řady PHAD X2 (nástupce BOA) Colemanu nadchlo - nové řešení přesíní - velký prostor a super ta odepínatelná podlážka i v předsíni, pamatuju se kolikrát sem nadával když sem musel něco nechat venku a bylo to mokrý nebo zabahněný. Prostě asi bych do něj šel zase. Je to kolikrát pár detailů, ale to mi třeba u většiny stanů chybí.


Coleman má hlavně nejlepší záruční servis. Měl jsem cestu do skladu a tak jsem vzal rovnou s sebou dvě reklamace, aby se nemuselo chodit na poštu. Servisák mi začal automaticky tykat, reklamace vyřešil dle přání zákazníka za pět minut a bylo to ;-) (Zato u pingvína si stěžoval někdo, že teče podlážka a žádal o přeměření, pingvín poslal za 32 dní s vyjádřením, že "přeměřeno, parametry v pořádku") ;-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod tuso » sob čer 23, 2007 7:59

Schnappi píše:Vypadá pěkně, to jo, podlážka v předsíňce se taky jistě sem tam šikne. Ale cenově je docela vysoko a navíc moc nemusím stany, co se stavějí naráz. V suchu je to dobré, ale jak sprchne, tak bych se asi bál, že budu po sbalení a celodenní túře večer stavět mokrý stan.
S těmi inovacemi bych to taky neviděl tak jednoznačně - když výrobek funguje, není třeba ho měnit, ne?Každopádně pro mě je nejžhavějším kandidátem stejně Pinguin Gemini 150 za nějaké 4300 a podlážku předsíňky radši vyřeším kusem pevného igelitu, to už mi záda nestrhne...


Nohy ti pořád fungují a stejně se rád svezeš autem nebo na kole,ne? :mrgreen: Je to o pohodlí. Spát můžeš i pod celtou, nepotřebuješ stan. Ale ten je pohodlnější

Právě v deštije to pohodlné a praktické. Navíc mokrý stan nikdy nebalím najednou, odepneš ložnici a sbalíš ji pod tropikem pěkně v suchu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Výstava stanů

Příspěvekod Schnappi » sob čer 23, 2007 8:59

uplne jinej martin píše:(Zato u pingvína si stěžoval někdo, že teče podlážka a žádal o přeměření, pingvín poslal za 32 dní s vyjádřením, že "přeměřeno, parametry v pořádku") ;-)

Pokud to bylo víc než 30 dní, tak už to zákazníka nemusí zajímat a dostane peníze zpět, ne? :((
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Schnappi » sob čer 23, 2007 9:04

tuso píše:Právě v dešti je to pohodlné a praktické. Navíc mokrý stan nikdy nebalím najednou, odepneš ložnici a sbalíš ji pod tropikem pěkně v suchu.

No, právě způsob stavění stanu je jediná věc, která mi teď před koupí dělá největší problém. Mám vzít Gemini, který se staví zvlášť, nebo radši Mercury (případně srovnatelný stan jiné značky - nápady?), který se dá postavit naráz?
(pakliže má Tuso úplnou pravdu, v čem je pak výhoda stanů, co se staví zvlášť? Jen to, že nemusím tyčky soukat skrz tunýlky, nebo ještě něco?)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod tuso » sob čer 23, 2007 11:31

Schnappi píše:
tuso píše:Právě v dešti je to pohodlné a praktické. Navíc mokrý stan nikdy nebalím najednou, odepneš ložnici a sbalíš ji pod tropikem pěkně v suchu.

No, právě způsob stavění stanu je jediná věc, která mi teď před koupí dělá největší problém. Mám vzít Gemini, který se staví zvlášť, nebo radši Mercury (případně srovnatelný stan jiné značky - nápady?), který se dá postavit naráz?
(pakliže má Tuso úplnou pravdu, v čem je pak výhoda stanů, co se staví zvlášť? Jen to, že nemusím tyčky soukat skrz tunýlky, nebo ještě něco?)


Já nemusím ani to, protože na Stardustu jsou tyčky fixně v úchytech.

Když jsou hranolky s tatarkou Helmann´s nejlepší, proč je prodávat s kečupem? Prostě je to o firemní politice, zkušenostech, tradicích, zvyku a podobně.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Schnappi » sob čer 23, 2007 11:58

Tak Stardust je pro mé potřeby trošku finančně vysoko :) Přeci jen bych se držel stropu kolem 4500 ;)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod tuso » sob čer 23, 2007 14:33

Schnappi píše:Tak Stardust je pro mé potřeby trošku finančně vysoko :) Přeci jen bych se držel stropu kolem 4500 ;)


Já jsem ho měl v akci, tuším za 5000. Už si nejsem jistý. Za původní cenu bych ho nekoupil ani já. /původně stál něco kolem 10000/, pak šla cena poměrně rychle dolů, protože byla fakt nechutná.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Výstava stanů

Příspěvekod uplne jinej martin » sob čer 23, 2007 18:02

Schnappi píše:
uplne jinej martin píše:(Zato u pingvína si stěžoval někdo, že teče podlážka a žádal o přeměření, pingvín poslal za 32 dní s vyjádřením, že "přeměřeno, parametry v pořádku") ;-)

Pokud to bylo víc než 30 dní, tak už to zákazníka nemusí zajímat a dostane peníze zpět, ne? :((


Zákazníka to zajímalo a řikal, že si raděj den počká....
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Schnappi » úte čer 26, 2007 15:09

Chudák zákazník.
Ale chtěl jsem jednu věc - v Gemma sportu teď probíhá taky výstava stanů, do 15. července. Mají to ve dvoře kousek od Mendeláku směrem na výstaviště po levé straně. Výběr značek (a vlastně ani modelů, avizovaných 130 bych tam asi nenapočítal ani na katalogových obrázcích) sice nic moc (Coleman, Ferrino, Hu-Ha), ale třeba to někomu (spolu s 10% slevou) pomůže... Akorát bacha na obsluhu. Byl mi nabídnut Husky stan (sice z nejvyšší série, ale...) se "super cenou" 4500 jako naprostá špička mezi stany pro dvě osoby ;)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Marion » čtv čer 28, 2007 9:07

Další výstava stanů je v Rockpointu v Brně na Květinářské 27.-29.6.(sleva myslím 15%). Moc toho tam není (ulička je na to malá) a s výstavou v Letňanech se to určitě nedá rovnat. Kromě Jurka, Ferrina, Hannahu tam je k vidění taky Salewa, znáte někdo kvalitu? Včera byl pěkný vítr, takže větší stany se poněkud hroutily, bylo mi líto prodavačů, kteří to tam ráno stavěli a s větrem bojovali. Navíc je ulice vydlážděná starými "kočičími hlavami", takže zatloukání kolíků do spár asi stálo za to.. :roll:
Marion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 26, 2007 14:23

Příspěvekod zbuddy » čtv čer 28, 2007 10:45

Marion píše:Salewa, znáte někdo kvalitu? Včera byl pěkný vítr, takže větší stany se poněkud hroutily, bylo mi líto prodavačů, kteří to tam ráno stavěli a s větrem bojovali. Navíc je ulice vydlážděná starými "kočičími hlavami", takže zatloukání kolíků do spár asi stálo za to.. :roll:

Tu Salewu jsme koupili pro dceru kolegyně na výstavě RP na Floře a vyzkouší ji až později v Norsku (holt model Bergen :D ). A brněnské prodavače bych vůbec nelitoval, zeptejte se Hafiho, jak foukalo a pršelo na Floře a jak se tam zatloukaly kolíky do totálně hladké plochy bez spár před OC Flora :mrgreen: :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv čer 28, 2007 21:48

Tak jak se dycky kotvilo na předešlých výstavách - izolepou... Bo ne?
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod zbuddy » čtv čer 28, 2007 21:54

Já tam izolepu neviděl. když fouklo, držel každý brigoš jeden až dva stany :mrgreen: eventuálně je honil po place...Ne, měli to zatížené katalogy :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výstava stanů

Příspěvekod zbuddy » stř zář 5, 2012 9:49

Takže po 5 letech zpět k výše uvedené Salewě. Kolegyně mi dnes řekla, že tomu stanu říkají doma rybník. Ne že ním teče, ale rovnou chčije. Tak jsem se jí omluvil, že jsem chtěl dceři doporučit něco levného (výstavní sleva) :twisted: (stan se dceři také líbil, větrání bylo výborné)a že nyní bych to již neudělal a doporučil jí Jurka!
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výstava stanů

Příspěvekod Jary » pát črc 11, 2014 7:30

Dojmy z letošní výsatvy stanů v Letnanech. Platí se vstupné, což řada lidí nemůže přenést přes srdce. Očekávají, že když zaplatí vstupné, otevře se jim netušené království slev. To se bohužel nekoná, takže jsou naštvaní. Já se šel podívat s tím, že za vstupné si mohu vše osahat, prolézt a okounout na jednom místě a pak v klidu nakoupit někde na Internetu. Protože jsem platil vstupné, nemusím mít špatný pocit, že jsem si u jednoh obchodníka zboží osahal a jinde nakoupil. Tady to nebyl obchodník, ale vystavovatel, kterému jsem za prohlídku zaplatil.
Ale v některých aspektech mně prezentové příliš nenadchlo, namátkově stany MSR. Z legendární řady hubba a spol pouze jediný stan hubba hubba HP, meníš hubba ani větší mutha hubba nebyly vystaveny, stejně jako novinkové klony ve verzi NX. HP verze je stará tuším 2 nebo 3 roky, já čekal že si prohlédnu vedle sebe starší a novinkové modely. Nicméně o přístupu vystovavatele či dodavatele této značky svědčí i doprovodny prospekt, kdy u jiného modelu MSR jsem se dočetl "od roku 2011 též v nové barvě". Potěš koště, prezentovat 3 roky staré informace...
Zcela chybí Jurek, který vystavuje jinde. Nejsem z Prahé, a objiždět další kus cesty jsem už neměl čas. ale je to škoda, když není možnost přímého provnání s výrobcem velmi častých a oblíbených stanů.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Výstava stanů

Příspěvekod scinkk » pát črc 11, 2014 8:29

Moc diky za info, usetril si mi cestu, cas a penize, neb jediny duvod, proc jsem myslel ze se tam mrknu je prohlidka hubba NX.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výstava stanů

Příspěvekod Happy » pát črc 11, 2014 16:46

Vstupenka je přenositelná na více osob a návštěv.
A spíše na mě výstava působí dojmem doprodeje starších věcí za normální ceny. Např. věci od Tilaku se dají na ofiko stránkách koupit levněji dtto Vango. Myslím si, že pravidelný návštěvník zdejšího fóra nebude asi cílovou skupinou této výstavy. :mrgreen:
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Výstava stanů

Příspěvekod fps » pon črc 14, 2014 19:17

taky jsem tam byl kvůli novým MSR, taky mě naštvali že tam nebyli, a taky při nákupu zboží ti bude vráceno vstupné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výstava stanů

Příspěvekod TimTaylor » úte črc 15, 2014 11:29

ahoj lidi,

uvažuju že bych si chtěl udělat taky výlet na výstavu stanů, ačkoli jsem už skoro na 100% rozhodnut ke koupi Pinguin Aero 2. Moje otázka tedy zní, jsou na výstavě výrazné slevy na vystavené/prodávané modely? Jde mi o to, jestli má smysl dát bratru 500Kč za výlet do Prahy a zpět a pak tady na výstavě zjistím, že stan mají za ty stejné prachy jako místní krám (nebo nejmenované eshopy). Jsou tady zajimavé akce/slevy na různé zboží - lahve, vařiče, péřové spacáky, stany a karimatky (zajimavá sleva pro mě není 5%, ale třeba 30% a víc)? Dík za odpovědi.
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výstava stanů

Příspěvekod lojzmen » ned črc 20, 2014 20:53

TT - odpovědí na tvou otázku je asi třetí a čtvrtá věta od Jary.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výstava stanů

Příspěvekod womastec » ned črc 20, 2014 21:30

vstupenka se dá sehnat zadara... lístek z votvíráku sem vyměnil za lístek na výstavu, a kdo nebyl tak stačí vytisknout z mejlu http://www.vystavastanu.cz/default/voucher/?partner=dHVyaXN0aWthLmN6. Ale já osobně se tam jezdím jen podívat jak co vypadá.. ceny za to nestojej. Jen před dvěmi lety jsem koupil stan poslední den výstavy s výraznou slevou. ale šlapaly v něm lidi celé dva měsíce. I tak jsem měl štěstí na pěknej kousek kerej sloužil do teď než mi ho ukradli..
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Výstava stanů

Příspěvekod fps » pon črc 21, 2014 17:50

Výstava stanů MSR ve Vsetíně, škoda že to mam daleko, jinak bych šel
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výstava stanů

Příspěvekod mike » pon črc 21, 2014 18:19

Na Vsetine, vzdycky na Vsetine #-o Vysvetlete to nekdo SO, ja musim balit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výstava stanů

Příspěvekod Hafi » pon črc 21, 2014 19:39

:twisted: ten úvodník jsem psal já, česky je ve Vsetíně.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Výstava stanů

Příspěvekod mike » pon črc 21, 2014 19:47

Jenze Vsetin neni v Cechach a valassky je na Vsetine :twisted: Zrovna tohle jsou mistni specifika, ktera se maji brat v uvahu, nejen tady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Stany