Ferrino - rodinný stan / výstava stanů Letňany

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ferrino - rodinný stan / výstava stanů Letňany

Příspěvekod Marion » úte čer 19, 2007 9:10

Moc prosím všechny zkušené o radu, chceme si pořídit větší rodinný stan (pro 4 os.), a z vašich příspěvků jsem vyčetla, že nejlepší stany jsou Pinguin, Jurek a Ferrino. Dosud jsme měli Pinguin Gemini 150, ale je už pro nás malý. Máte někdo zkušenost s velkými stany, líbí se nám Ferrino, ale neznám nikoho, kdo by měl jejich stan. Jezdíme většinou do kempů v Alpách, už jsme zažili hodně vydatných bouřek, Pinguin Gemini nikdy nezklamal, ale počítám, že rodinné asi nebudou tak odolné?
Taky bych ráda věděla, kdo už se byl podívat v Letňanech na výstavě stanů, jestli jsou tam k vidění i tyto velké rodinné stany. Jsme z Moravy a máme to do Prahy docela daleko, tak bych chtěla mít jistotu, že nepojedeme zbytečně. Vím že v Brně chystá výstavu stanů Rockpoint, ale určitě nebude tak rozsáhlá a Ferrino tam asi nebude vůbec.
Díííky předem za všechny tipy. *
Marion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 26, 2007 14:23

Re: Ferrino - rodinný stan / výstava stanů Letňany

Příspěvekod Letec » úte čer 19, 2007 9:25

Marion píše:...počítám, že rodinné asi nebudou tak odolné?...

Jurkovy rodinný stany rozhodně méně odolné nejsou a navíc sou díky duralovým prutů mnohem lehčí. A odolnější :-)
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pierre_T » úte čer 19, 2007 10:45

http://www.huskycz.cz/stany_det.asp?IDr=1&IDp=2

Jen pro přehled.
Osobní zkušenost s ním nemám, ale kamarád si ho koupil a je s ním spokojený. Je to veliký odolný stan při ještě rozumné váze...
Pierre_T
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř lis 29, 2006 12:32

Příspěvekod Rujir » úte čer 19, 2007 10:47

Aka je vyhoda rodinneho stanu oproti dvom mensim stanom? :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Ferrino - rodinný stan / výstava stanů Letňany

Příspěvekod swisss » úte čer 19, 2007 10:55

Marion píše:Vím že v Brně chystá výstavu stanů Rockpoint, ale určitě nebude tak rozsáhlá a Ferrino tam asi nebude vůbec.


V Brně už výstava je... Organizuje to Gemma a mysím, že Ferino tam určitě bude.. *
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » úte čer 19, 2007 11:33

Rujir píše:Aka je vyhoda rodinneho stanu oproti dvom mensim stanom? :((


no přeci ve váze :wink:
včera když jsem si vybírala nový batoh a zkoušela, tak jak jsem yla vděčná za rodinný stan vážící 9kg. ten sloužil jako ideální zátěž :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Ferrino - rodinný stan / výstava stanů Letňany

Příspěvekod tuso » úte čer 19, 2007 11:51

swisss píše:
Marion píše:Vím že v Brně chystá výstavu stanů Rockpoint, ale určitě nebude tak rozsáhlá a Ferrino tam asi nebude vůbec.


V Brně už výstava je... Organizuje to Gemma a mysím, že Ferino tam určitě bude.. *


V OVě je momentálně taky výstava stanů ve firemní prodejně Ferrina, takže by tam Ferrino mělo být :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » úte čer 19, 2007 11:53

Rujir píše:Aka je vyhoda rodinneho stanu oproti dvom mensim stanom? :((


Povedal by som, že obrovská- predsieň ako v byte, postavíš do nej stol a dá sa tam normálne variť. Keby som jazdil s rodinou- s deťmi, autom, tak by som kúpil jednoznačne nejakú rodinnú "kravu".
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kapyčník » úte čer 19, 2007 12:03

tuso píše:Povedal by som, že obrovská- predsieň ako v byte, postavíš do nej stol a dá sa tam normálne variť. Keby som jazdil s rodinou- s deťmi, autom, tak by som kúpil jednoznačne nejakú rodinnú "kravu".


tak autem je to jedno, ale v batohu bych se s tim tahat nechtěl :smt018
kapyčník
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob čer 16, 2007 13:19
Bydliště: Horažďovice

Příspěvekod tuso » úte čer 19, 2007 12:10

kapyčník píše:
tuso píše:Povedal by som, že obrovská- predsieň ako v byte, postavíš do nej stol a dá sa tam normálne variť. Keby som jazdil s rodinou- s deťmi, autom, tak by som kúpil jednoznačne nejakú rodinnú "kravu".


tak autem je to jedno, ale v batohu bych se s tim tahat nechtěl :smt018


Taky si myslím :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » úte čer 19, 2007 12:15

tuso píše:Povedal by som, že obrovská- predsieň ako v byte, postavíš do nej stol a dá sa tam normálne variť. Keby som jazdil s rodinou- s deťmi, autom, tak by som kúpil jednoznačne nejakú rodinnú "kravu".


Ja ti nevim. Mne to stale pride ako stan skor do kempu k moru a nie do Alp. Doteraz mali Pinguin Gemmini, takze na velku predsien a kempovu vybavu asi velmi zvyknuti nie su. Ale samozrejme proti gustu ziadny disputat... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Marion » úte čer 19, 2007 12:35

No samozřejmě jezdíme autem, takže váhu vůbec neřešíme. Nechceme dva stany, jde nám právě o tu velkou předsíň, kde můžeme za deště i vařit nebo posedět (stoleček, židle). Dosud jsme to řešili tak, že jsme za většího deště seděli (jedli) v autě, a to moc příjemné není. Chceme mít i trošku pohodlí. Nejsme asi takoví outdooroví nadšenci jako většina z vás, ale taky nám záleží na kvalitě stanu, aby pár let vydržel. Proto nechceme kupovat jen podle vzhledu.
Jinak v Letňanech jste nikdo fakt zatím nebyli?
Marion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 26, 2007 14:23

Příspěvekod drson » úte čer 19, 2007 23:27

Marion píše:No samozřejmě jezdíme autem, takže váhu vůbec neřešíme. Nechceme dva stany, jde nám právě o tu velkou předsíň, kde můžeme za deště i vařit nebo posedět (stoleček, židle). Dosud jsme to řešili tak, že jsme za většího deště seděli (jedli) v autě, a to moc příjemné není. Chceme mít i trošku pohodlí. Nejsme asi takoví outdooroví nadšenci jako většina z vás, ale taky nám záleží na kvalitě stanu, aby pár let vydržel. Proto nechceme kupovat jen podle vzhledu.
Jinak v Letňanech jste nikdo fakt zatím nebyli?

V letňanech jsem byl a výstava je super . Sháníme stan pro nás 2 + 3 letýho kluka a vybrali jsme si stan pinguin Jupiter 3 který má velkou předsíňku v které se dá i vařit . a vyšel nám za ty prachy jako nejkvalitnější ( tropiko 4000mm,Podlážka 10000mm,Duralové pruty , tropiko silikonizovano. ) takže jdeme do něj .
výstavu se určitě vyplatí navštívit - je tam obrovský výběr stanů ( cca 180 ) včetně rodiných a od ferina tam maj asi 25 druhů . takže určitě tam vyražte .
drson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 2, 2006 23:36

Příspěvekod uplne jinej martin » stř čer 20, 2007 20:02

Marion píše:ch jste nikdo fakt zatím nebyli?


Před dvaceti dny (kurva to to utiká) jsem tam táhnul z anděla ty megaplagáty kde jsou vytisklý ceny a tak dále... :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Michal Bazilišek » čtv čer 21, 2007 6:54

Rujir píše:Aka je vyhoda rodinneho stanu oproti dvom mensim stanom? :((


No já mám celkem 2 stany. Jeden velký rodinný na delší kempování na jednom místě, když tam jedeme autem. No a potom mám Ferrino Expé na výlety a stanování bez auta. Ještě bych chtěl nějaký úplně malý stan pro max. 2 osoby, když pojedu sám. Ten Expé se totiž docela pronese, ale protože jezdím s manželkou a s dítětem, tak jsem musel koupit stan pro 3 a něco osoby. Ty golfky a další prckovo věci docela zaberou místo.
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod Marion » čtv čer 21, 2007 7:41

A jaký máš ten rodinný stan? Jste s ním spokojení?
Marion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 26, 2007 14:23

Příspěvekod funo » čtv čer 21, 2007 8:10

Už jsem to kamsi psal - Jurek Klan.Je to rozumný kompromis mezi typicky rodinným stanem a stanem pro těžší použití.Je to tunel, ložnice pro 4, velká předsíň kde se dá posedět (spíš na karimatce než u stolku), je to dural.Prostě parádička.A moc neváží.
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Příspěvekod Marion » čtv čer 21, 2007 9:25

A co Jurek Family?, je to stejný typ jako Klan, je pro 5 a předsíňka má výšku 185, tam už se u stolečku sedět dá. Ale těch 5 se mi už zdá moc. Na http://www.jurek.cz/view.php?cisloclanku=2005092401 má ale dost nesympatickou barvu. Myslím že ty barvy se ale měnily, možná už to není aktuální. Já bych radši jednobarevný.
Marion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 26, 2007 14:23

Příspěvekod Marion » čtv čer 21, 2007 9:28

Marion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 26, 2007 14:23

Příspěvekod funo » čtv čer 21, 2007 11:08

Marion píše:A co Jurek Family?, je to stejný typ jako Klan, je pro 5 a předsíňka má výšku 185, tam už se u stolečku sedět dá. Ale těch 5 se mi už zdá moc. Na http://www.jurek.cz/view.php?cisloclanku=2005092401 má ale dost nesympatickou barvu. Myslím že ty barvy se ale měnily, možná už to není aktuální. Já bych radši jednobarevný.


Ten Klan je jednobarevný - taková tmavě zelená, pouze se žlutým logem Jurek.Ty barvy co jsou například na letáku Bartsportu opravdu neodpovídají.
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Příspěvekod Michal Bazilišek » čtv čer 21, 2007 12:06

Marion píše:A jaký máš ten rodinný stan? Jste s ním spokojení?


Mám Coleman Trailblazer 5. Není špatnej, akorát jsem zatím neměl štěstí na pořádnou bouřku, abych zjistil, jak se v ní bude chovat. Možná, že je to tak lepší.
Ale už jsem to tady psal, zamiloval jsem se do stanu Coleman Savannah 6, který byl trochu dražší, ale když jsem ho viděl, tak jsem zíral. Bohužel už jsem měl koupený jiný. Ale na výstavě stanů není a možná už není v nabídce Colemanu. Třeba by se dal ještě u nějakého prodejce sehnat. Je to opravdový koráb a vypadá, že je i opravdu odolný.
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv čer 21, 2007 22:13

Michal Bazilišek píše:
Marion píše:A jaký máš ten rodinný stan? Jste s ním spokojení?


Mám Coleman Trailblazer 5. Není špatnej, akorát jsem zatím neměl štěstí na pořádnou bouřku, abych zjistil, jak se v ní bude chovat. Možná, že je to tak lepší.
Ale už jsem to tady psal, zamiloval jsem se do stanu Coleman Savannah 6, který byl trochu dražší, ale když jsem ho viděl, tak jsem zíral. Bohužel už jsem měl koupený jiný. Ale na výstavě stanů není a možná už není v nabídce Colemanu. Třeba by se dal ještě u nějakého prodejce sehnat. Je to opravdový koráb a vypadá, že je i opravdu odolný.


Jojo, minimálně podle tý váhy. Když neseš dva v batohu v tomhle vedru (a ještě k tomu spacák), tak si řikáš, lehký stany musej hovno vydržet a nebo bejt zatraceně malý ;-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Marion » čtv čer 28, 2007 9:11

Díky za všechny tipy a rady :)
Marion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 26, 2007 14:23

Příspěvekod Marion » pon črc 9, 2007 15:40

Nakonec se mi asi nejvíc líbí stany Jack Wolfskin, špatně se v ČR shání, ale dodavatel této zn. v ČR je schopen něco sehnat. Máte s J.W. někdo zkušenost?

Taky uvažuju o Robensu. Triple Dreamer jsem viděla v Letňanech, ale je to stará série, letošní mají vyšší vodní sloupec a jinou barvu+pár vylepšení. Bohužel v Letňanech nebyl nikdo kompetentní podat podrobnější informace o této značce. Jeden z prodavačů tvrdil, že to je anglická značka a přitom je dánská...

A co říkáte na Coleman Celsius Duo 5? Má s ním někdo zkušenost? V Letňanech ho vychvalovali, ale mně se moc nezdá. Je to kvalitní značka?
Marion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 26, 2007 14:23

Příspěvekod Hafi » pon črc 9, 2007 16:32

Marion píše:Nakonec se mi asi nejvíc líbí stany Jack Wolfskin, špatně se v ČR shání, ale dodavatel této zn. v ČR je schopen něco sehnat. Máte s J.W. někdo zkušenost?

co tak vim, tak k jackovi se obcas hazi oznaceni "nemecky hannah" (stejne jako salewa rakousky). nevim, nikdy jsem to nemel, ale co jsem jacka videl v praci, tak mi prisel lehce odflaknutej (svy,...). Ale to byli bundy-stany vubec nevim.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod uplne jinej martin » pon črc 9, 2007 18:33

Marion píše:V Letňanech ho vychvalovali, ale mně se moc nezdá. Je to kvalitní značka?

Co brigádník, to názor. Coleman - na rodinný stany o.k., ale jinak nic moc extra.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Marion » úte črc 10, 2007 8:04

Hafi píše:
Marion píše:

co tak vim, tak k jackovi se obcas hazi oznaceni "nemecky hannah" (stejne jako salewa rakousky). nevim, nikdy jsem to nemel, ale co jsem jacka videl v praci, tak mi prisel lehce odflaknutej (svy,...). Ale to byli bundy-stany vubec nevim.

Rozdíl mezi J.W. a Hannahem asi přece jen bude. Např. vodní sloupec má J.W. u rodinných stanů 4000 tropiko, 10000 podlážka! Hannah uvádí 3000 tropiko a podlážku jsem se nikde nedočetla, ale 10000 to určitě nebude... A Salewa uvádí tropiko 4000, podlážka 5000.
Marion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 26, 2007 14:23


Zpět na Stany