Ultralehký stan pro rodinu (2+2)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ultralehký stan pro rodinu (2+2)

Příspěvekod Pavouk » pát říj 6, 2023 9:09

Ahoj, sháním stan pro dva dospělé a dvě zatím malé děti. Něco jako pro tři a půl osoby či pro čtyři. Šířku tak kolem 180 cm či trošičku více. Velmi lehký, nejlépe do dvou kil. Na přechody hor, avšak žádné divokosti. Měli jsme "Big Agnes Tiger wall ul3", 1,3 kg, skvělý stan, jen už nám je skoro malý, je široký cca 155 cm. Nechceme (bohužel) nějaký extrémně drahý, tedy ne z materiálu deneema. Je možné, že s těmito podmínkami existují i jiné stany než pyramidy? A máte někdo zkušenosti s pyramidovými stany, ať jako tarpy nebo s vloženou vnitřní části?
Naposledy upravil Pavouk dne pát říj 6, 2023 22:26, celkově upraveno 1
Pavouk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 8, 2015 18:24

Re: Ultralehký stan pro rodinu (2+2)

Příspěvekod Hafi » pát říj 6, 2023 17:13

taky jsem kdysi hledal, a myšlenkou jsem skončil u Tarptent Hogback, na hranici tebou požadovaného rozměru je i Tripple Rainbow.
Z ekonomicky dostupnějších mi napadl NatureHike Cloud Up3. Má cca tebou uvedené rozměry a má obdélníkovou podlahovou plochu, tj. na tu šířku je relativně velký. Akorát váha je v ČR uváděna 2,3 kg. Na Aliexpressu ale píšou míň, já ho už pár let mám a váha se včetně footprintu byla myslím 2,1 kg.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ultralehký stan pro rodinu (2+2)

Příspěvekod Pavouk » pon lis 6, 2023 15:28

Díky Hafi, firmaTarptent je skvělý typ. Výrobce mi odpověděl, že ty dva jejich největší modely pro tři (Rainshadow 3 a Triple Rainbow DW) jsou pro dva + dvě děti, jen pokud spí děti za sebou, jako ve válci :-) A že si mám koupit ten Hogback, že ho vyvinul(i/y) pro svou rodinou a své děti. Akorát je teď vyprodán a v procesu inovace, tak snad prý za měsíc. Zatím čekám.
Pavouk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 8, 2015 18:24

Re: Ultralehký stan pro rodinu (2+2)

Příspěvekod Pavouk » pon bře 18, 2024 15:31

Tak jsem ten stan Tarptent Hogback koupil, inovovaná verze 2024 z materiálu sil-poly, tedy silikonizovaného polyesteru. V Evropě jsem nenašel prodejce, tak mi ho poslal přímo výrobce. Kromě ceny a poštovného jsem platil i clo. Naimpregnoval jsem švy a těším se, až ho použijeme. Vypadá a je velmi prostorný. Lze si přiobjednat i další křížový prut (podélně přes celý stan), třeba pro stanovaní na sněhu nebo za velkého větru, já nevyužil. Hlavní a vlastně jediný prut máme carbonový, snad vydrží co nejdéle. Časem třeba napíšu nějaké zkušenosti.
Pavouk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 8, 2015 18:24

Re: Ultralehký stan pro rodinu (2+2)

Příspěvekod Etheric » úte bře 19, 2024 5:33

DPH jsi neplatil? Zajímalo by mě, na kolik to vyšlo i s poplatkem loupežníkům. Asi "pěkná" darda.
Jinak fajn výběr, polyester se ti nebude prověšovat jako nylon
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ultralehký stan pro rodinu (2+2)

Příspěvekod Pavouk » úte bře 19, 2024 10:48

Nooo, platil jsem skoro 3400. Napsal jsem to nepřesně, clo bylo jen malinko, většinu bylo DPH, které se počítá 21% z ceny. Takže např. pokud by stan stál 15 tisíc, tak DPH bude něco málo přes 3 tisíce. Ano, je to hodně peněz, ale myslím, že furt to vyjde levněji, než to kupovat třeba přes Německo/Dánsko, kdyby ho tam nabízeli. (Např. stan Tarptent Notch Li varianta vnitřek dyneema a síťovina je u výrobce za 630 dolarů, v Evropě za 1100 euro.)
Pavouk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 8, 2015 18:24


Zpět na Stany