Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » sob čer 8, 2019 17:05

Ale Dudy, no tak :D

Jinak mam takovy pocit, ze se predtm vlastne na vyber stanu ani nikdo neptal :twisted:
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » sob čer 8, 2019 17:18

Ale hej, ale už som stratil prehľad. Jedine, žeby som z ničoho nič, len tak, aby reč pri ohníku nestála, napísal Big Sky Chinook :D
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » sob čer 8, 2019 18:34

Ten 3 pruták chtěl Muflon
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » sob čer 8, 2019 18:50

Ten Chinook pokud se nepletu ta váha je bez kolíků a bez vypínacích lanek?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » sob čer 8, 2019 19:07

Jj bez kolíků, lanek a se 2 tyčemi.

Plná konfigurace se 3 tyčemi, provazy a kolíky má 2kg

I tak hodně pěkná váha, ale jelikož to má tenké materiály tak asi raději ještě footprint.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Miuan » pon čer 10, 2019 7:40

To je fakt zlo od vyrobcu to uvadet bez vahy komplet, copak to nekdo nosi bez tycek nebo koliku?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 10, 2019 8:47

@Miuan: Mrkni na druhou část odpovědi. Měla by to být váha včetně všech tyčí.

Jinak to máš těžké. Jak budeš uvádět váhu u samonosného stanu s kolíky? Pro všechny vypínací šňůrky, které přikolíkuješ akorát při uragánu? Jenom třeba čtyři základní? A když ke stanu nabízíš víc druhů kolíků od lehoučkých tenkých titanových po těžké do sněhu/písku? A když třeba méně skrupulózní konkurence přibalí akorát pár základních shitových kolíků, aby měla lepší papírové parametry? Nebo ti výrobce naopak dá sadu tří druhů kolíků včetně supermasivních? Já třeba všechny kolíky nahrazuju většinou vlastníma titanovýma. To samé váhy obalů a podobně (ve výsledku z toho jsou rozdíly klidně skoro půl kila v neprospěch kupujícího, jak tu myslím někdo zmiňoval u starého Husky či čeho). Plus máš třeba i nějaký rozptyl váhy látek a zátěrů (zvlášť u garážových výrobců, kteří objednávají látky v menším množství, oproti megavýrobcům, co mají "vlastní" fabriku/dodavatele - klidně xx procent?). Pěkně rozepsané (ale od výrobce, takže s rezervou) třeba zde Moon Light.

I Hilleberg (a další) uvádí minimální váhu (bez kolíků, dokonce i u tunelů!) a celkovou váhu (s obalem, která je zase zbytečně veliká - kolik lidí bere všechny obaly od stanu?). Nejlepší by možná bylo uvádět obojí, pěkně rozepsané s upozorněním a váhou variant a dílů, a u minimální váhy kolíky třeba jen ty minimální pro nutné ukotvení stanu (tj. u samonosného s apsidou váhu kolíků pro rohy a apsidu, u polosamonosného s kolíky pro dovypnutí stanu, u tunelu s kolíky pro nutné vypnutí stanu bez uragánu atd.).

@M82, to máš odkud to info? Z webu Big Sky, Chinook 1P:
Ratings with different poles:
4 seasons rated: 2 x 4-Seasons AL poles + 3rd 4-Seasons AL pole
3+ seasons rated: 2 x UL AL poles + 3rd 4-Seasons AL pole
3 seasons rated: 2 AL poles
3 seasons rated: 2 CF pole + 3rd CF pole
weight: 1.395kg (49.2oz / 3lb 1.2oz) for 2Door SuprSilTM shell, Mesh Netting interior, and 4-Seasons NSL 9mm aluminum poles (rev. B)
což mi tedy přijde, že je plná konfigurace včetně tří tyčí ("and 4-Seasons poles" akorát bez kolíků). Samozřejmě, jestli jsi psal přímo jim, můžou to mít na webu blbě nebo mlžit. Vycházím jen z toho, co tam píšou, ale i v té německé recenzi zmiňují 1540g se třema tyčema, včetně těžších V-kolíků atd.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon čer 10, 2019 10:03

Pripocetl sem jejich set provazu a koliku a našel sem váhu se 3 pruty u nich 56,1oz těch 1300 něco je se 2 tyčemi.

Hilleberg uvádí plnou váhu - stan, tyče, provazy, koliky, obaly, náhradní segment a prevlečná trubka na rychlou opravu tyče.
Pak uvádí minimální váhu - stan, provazy, všechny tyče a bez koliku (koliky si můžeš narezat z větví asi proto to tak je).

Ale uvádět váhu bez plného počtu tyčí, lanek a kolíků a obalů je proste zavádějící.
Pak se to musí pracně dohledávat a dopocitavat.
Kdyby uváděli obě váhy tak neřeknu ani půl slova.

To ze je stan samonosný neznamená ze nepotřebuje vypnout a ukotvit kor ve větru.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 10, 2019 10:47

Promiň, Michale, ale znovu :D
Nechci nikoho chytat za slovíčka nebo se hádat o gramech, ale:

Psal jsi, že má se vším 2kg a že 1395g je bez jedné tyče. Což je dle dostupných informací mylné. Nekoukal jsi na jiný stan? Jinak samozřejmě, že je vhodné uvádět váhu přesně, nejlépe ve dvou variantách (a ještě rozepsaně na díly). Však to taky v předešlém příspěvku píšu (i ty váhy u Hillebergu minimal bez kolíků a plná), nebo jsi to pořádně nečetl? Samozřejmě, že by u BS měli nejlépe uvést i plnou váhu stanu se všemi obaly a opravnými sadami a podobně, ale taková váha je v podstatě na reálné srovnání stanů různých výrobců nanic (nicneříkající, kromě výpočtu poštovného...). Protože stejně normálně spíš nosíš stan bez každého obalu na kolíky, obalu na tyčky, obalu na tropiko, obalu na vnitřní stan, nebo jo??? Stejně "zavádějící" je to v tom případě u Hillebergu, kde v minimální váze nepočítají kolíky. Zahrneš do celkové váhy i papírový manuál? Opravnou sadu ve zvlášť obalu? Atd...

Kde jsi tedy našel u Big Sky, že zmiňovaná váha 1395g není se všemi tyčemi? Naopak, z mnou odkazovaného webu i z recenze vyplývá, že je se všemi (3ks AL). V eshopu ten stan dokonce ani bez všech tří tyčí nenabízí (na rozdíl od ostatních options, kde můžeš volit různé vnitřky, footprint a podobně). Jediné, co nezapočítávájí, jsou kolíky a šňůry k nim (což zmiňují, a v eshopu udávají jejich váhu, když je přidáš). Promiň, ale zkus to doložit odkazem či citací. Jestli najdeš relevantnější zdroj, a jejich web, eshop i recenze to mají uvedené blbě, rád se nechám opravit :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon čer 10, 2019 12:27

Bral jsem to zde a tady je 56.1 oz v konfiguraci se 3 tyčemi.

https://sectionhiker.com/big-sky-intern ... nt-review/

Ale pravda omlouvám se teď koukám ze je to PLUS verze.

Takže pokud má ,,neplus” cca o 150g min tak to nejsou 2kg ale 1,85kg.

Koliky a provazy jsem přičetl ty co k tomu nabízí - extra obaly jsem k tomu ani nepripočetl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 10, 2019 13:23

Ha! Zde byl zakopaný kolík :D

Ale nic ve zlém, pořád ti ty váhy nějak haprují nebo si nějak nerozumíme... Jakým koeficientem přepočítáváš unce, prosím tě? 1 oz. je zaokrouhleně 28.35g ;)
SectionHiker o Chinook 1P PLUS píše:Total weight w/ 3 poles: 56.1 oz (3 lbs 8.1 oz actual) (3 lbs 7 oz claimed)
Total weight w/ 2 poles: 50.6 oz (3 lbs 2.6 oz)
to je 1590g (3tyče) nebo 1420g (2tyče)
BigSky, Chinook 1P PLUS píše:weight: 1.575kg (55.6oz / 3lb 7.6oz) for 2Door SuprSilTM shell, Breathable Fabric interior, and 3 x 4-Seasons NSL 9mm aluminum poles (rev. B)
+max sada 14 kolíků a šňůr (150g) je celkem sakum prdum 1725g u Plus verze
BigSky, Chinook 1P NORMAL píše: 1.395kg (49.2oz / 3lb 1.2oz) for 2Door SuprSilTM shell, Mesh Netting interior, and 4-Seasons NSL 9mm aluminum poles (rev. B)
+max sada 14 kolíků a šňůr (150g) je celkem sakum prdum 1545g u normální verze
(obaly a manuály atd. taky nepočítám)
Fakt se nechci nějak hádat o gramy nebo tě brát za slovo! Ale když už jsi tu váhu zmiňoval :)
Jinak vypadá to jako lehce zjednodušená kopie tvého Soulo, nebo co jsi měl, ne? Řekněme, že má o půl kila míň než Soulo od Hillebergu (to má v minimu bez kolíků 2kg, ne?). Samozřejmě, něco za něco, Soulo bude nejspíš vychytanější, s pevnějším materiálem a tunýlkama na tyče místo klipsů, atd.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon čer 10, 2019 14:10

Ano váhy lítají ale řekl bych že tobě ;)

Co sem koukal mají 12 koliku cca 165g
Ty šňůry mají 225g

Takže šňůry + koliky = 390g

Plus tedy stan se 3 tyčemi 1395g

Celkem 1785g a to nemáš ani obal na kolíky a na tyče s těmi cca 1850g.

No podlaha je 30D tak asi rovnou plus footprint....? Takže to vidím jako smysluplný komplet přes 2kg s tím ze do méně náročných podmínek třeba něco necháš doma.

Ale v pohodě nic neříkám je lehkej to každopádně.


Soulo jsem koupil teď nedávno - to je 2,4kg komplet s obaly a servisní sadou.
Bez obalů a sady to je 2kg
Plus koliky je 2150g
Footprint když ho chceš je 230g

Podlaha je 70D tropiko a vnitřní stan 30D, ano na tyče jsou cca 40cm tunylky a potom klipy kterých tam je asi víc - nechci to počítat. Plus přes větrání ve stropu je tam ještě plachticka jako striska.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 10, 2019 15:17

Michal82 píše:Co sem koukal mají 12 koliku cca 165g
Ty šňůry mají 225g

Takže šňůry + koliky = 390g

To koukáš sem? Mně nějak není jasný co je kit. Jestli jen sada šňůr nebo sada šnůr s kolíky. Ale druhá možnost mi přišla pravděpodobnější, když už pak píší jen o guy lines a kolíky se samostatně neřeší.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1978
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 10, 2019 15:58

Jo, Soulo je na detaily i materiály od pohledu vychytanější (tunýlky, větrání se stříškou,...).
Michal82 píše:Ano váhy lítají ale řekl bych že tobě ;)
Takže šňůry + koliky = 390g
Nelítaj (spíš to mají nepřehledně oni) :D připočítáváš kolíky dvakrát...
Screen Shot 2019-06-10 at 16.36.25.jpg
Na eshopu (máš možnosti přímo toho stanu i s váhou dílů, nějakých 190g (předtím jsem se přepsal, ne 150g, sorry) všechno. Nebo ten set se šesti šňůrama a kolíky co má 113g. Atd.
Plus footprint nebo tyvek, to u takové podlážky asi určitě.

Ale neřešme to, mají to popravdě řečeno hodně zmatené, mně to taky nebylo moc jasné. V tom kitu jsou jiné kolíky, než mají jako (základní) příslušenství ke stanu, a tak dále. Prostě Amíci ](*,)

@Greymouse, já bych to chápal stejně jako ty, váha "guy line kit" je váha celého kitu tj. kolíků i šňůr dohromady. Jinak to nedává moc smysl, to by k tomu museli dávat 5mm šňůry na prádlo, když 1 kolík váží 13.5g, ta 2mm šňůra by musela mít skoro 8g na metr, aby to dávalo BEZ kolíků 225g, což je nesmysl.

Je pěkné se tu takhle hezky a slušně dohadovat o pár gramech :D Už končím... :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon čer 10, 2019 16:11

No tak Guy Lines jsou šňůry s těmi plastovými jezdci - že to obsahuje Pegs tam uvedeno není a váha by nesouhlasila.

Váha 225g souhlasí jen na šňůry 12 kusů - schvalne si zvažte kolik váží samotná šňůra i těch 225g je sakra málo mají ty lehké u Hillebergu váží ještě trochu víc jsou tam 3mm místo 2mm (2mm používají na nejlehčí řadě 3 sezonních stanů)
Je to 18g na jeden provázek s jezdcem.

Takže je to opravdu zvlášť.

Kolík cca 10-14g podle typu jeden.

Takže pokud pouzijes 12 šňůr a 12 koliku tak je to těch 390g.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 10, 2019 16:24

Ok, poslední na upřesnění a opravdu opravdu končím!!! :)
Vím, kolik váží 2mm spectra šňůra se stejnou nosností (980daN). 2 gramy na metr. Šnůry je tam celkem 30m v tom kitu s 225g. Naopak, vychází to naprosto přesně :)

Ale jinak celkem souhlas, mají to fakt nepřehledné! :)
Naposledy upravil FrantaKrajta dne pon čer 10, 2019 16:28, celkově upraveno 2
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon čer 10, 2019 16:26

Ale fajn tak či tak - prostě by měli hodit váhu plného stanu komplet se vším a né jen něco a zbytek si doplňte sami.

Váha opravdu super ať už to dá 1,8 nebo 2kg
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon čer 10, 2019 16:30

2g na 1m .....? Hm smekám :)

Tak jo asi ano omlouvám se :)

U H je to 4,5g na 1m podle údaje - nevážil jsem.
Kolik váží ten jezdec jsem taky nevážil.

Schválně si to rozdělám a zvážím kolik je jedna šňůra s jezdcem ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 10, 2019 17:18

Zrovna 2mm od Hillebergu má taky 2.1g/m ;)
A neomlouvej se :) když nejde o život, jde o ho*no, přeci. A tady šlo jen o pár gramů :D
Ale zase, kdyby to výrobci uváděli pořádně, neměli bychom se o čem dohadovat :twisted:
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mufflon » úte čer 11, 2019 16:23

Tak jsem si pročetl fórum o kolech a bikepackingu, který je současně v módě a in. Většina zkušených cestovatelů používá bivakovací pytle a tunelové stany do 1,2-1,5 kil, které nejsou samonosné a chválí si jejich superodolnou konstrukci ve větru. Bivakovací pytel nechápou, sám bych se v něm nevyspal a když začne pořádně sněžit nebo fučet, tak nechápu jak jde v něm existovat.
Ale jak došli k superodolným tunelům jsem nepochopil. Dočetl jsem se, že lopatou, se kterou se táhne (650gr) a do ní postaví tunel (1300gr) bez podlážky. To je již druhý článek, který jsem objevil. Já třeba nechápu, co chce vyhrabávat na pláni, kde je docela utemovaný sníh a navíc mu to ty lehké sněhové zábrany , které vytvoří, musí vítr rozmetat na dvě doby.
Není logičtější vzít samonosný stan 1900gr bez lopaty, zato se spojenou podlážkou, pořádně zakolíkovat a mít pokoj ?
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » úte čer 11, 2019 21:54

Ja zase nechapem, ako ide dokopy bicykel a sneh
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 11, 2019 22:00

Tipuji rozrůstající se skupina lidí, které inspiroval extrémní cyklista Jan Kopka, který sedlá "fat bike" a jezdi i v zimě.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » úte čer 11, 2019 23:26

@Mufflon, nevim, neznam dnesni modu a in veci, zvlast jestli to jsou nejake instacove :D
Ale lopatu na zimu na hory nosis tak jako tak. Ve zdaraku jsem se v zime kolikrat vyspal jako v bavlnce (nadnesene, prijatelne nepohodli s varenim, prevlekanim atd.), kdyz je snehu opravdu moc a hnusne pocasi, tak stejne hledas misto na zahrab... Ale tebou zminovana fora neznam, tak fakt nevim, co tam pisou :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mufflon » stř čer 12, 2019 0:25

Já třeba začal jezdit v zimě ještě dřívěji než přišla móda zimního ježdění ala Kopka. Ona většina lidí tomu propadne jen na jednu akci, než zjistí o co se jedná a jak je to fyzicky náročný a pak to většinou vzdají.

Kolo má jednu výhodu. Když je málo sněhu, jedeš po cestách kde není skoro žádný provoz a není břečka, tak je to mnohem rychlejší než jít pěšky. Mimo cesty se s kolem nedá, do hor mimo cesty taky ne a vůbec. Logiku to defakto žádnou nemá, jak o tom nyní přemýšlím :-) Prostě tě to musí bavit. To je jako lezení na tisícovky. Kvůli pár výhledům se dřeš jako kůň a riskuješ, že tě smete lavina. Je to stejnej nesmysl jako kolo, jen o kus jinde. Na kole tě oproti tomu lavina většinou nesmete, ale zase tě můžou sežrat medvědi nebo vlci. Tak si vyber.

Bivak jsem zkoušel jen jednou a zrovna začalo fučet a chumelit. Zahrabat se nedalo kam, tak jsem se zase sbalil a tři hodiny se vlekl do zvětří. Od té doby nedám dopustit na stan a vážím si jeho hmotnosti -:)
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod derhirsch91 » sob čer 15, 2019 11:17

Zdravím vespolek,

chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem stanu pro mě a mou přítelkyni (189/168cm).

Využití: toulky po Česku, kempy a sem tam vyrazíme i do hor (loni např. Fagaraš, předtím Retezat).
Požadavky: váha cca do 2.5kg a abych neštrejchal hlavou i nohama o stěny ložnice.

Vzhledem k občasným výletům do hor (cca jednou za 2 roky) bych sáhnul po Alpu od Jurka nebo Elixiru od MSR, nicméně mi přijde škoda tahat takový stan např. do kempu a v současnosti se mi úplně nechce dávat 6-7k za stan, navíc mě čeká i koupě lehčího a kvalitnějšího spacáku.


Zaujaly mě tyto:
Vango Scafell 200 - 2.5kg, TBS, duralová konstrukce, 3,2k.
Robens Boulder 2 - 2.2kg, dural, 3,5k.
Robens Arch 2 - 2kg, 220 cm ložnice, 4k.

Pokud si však myslíte, že ani ten Vango se do hor nehodí, pak připadá v úvahu si koupit na letošní rok (nechystáme se na přechod hor) Quickhikera 2 z Decathlonu za 2k na přespávání v kempech/v lese a pošetřit na příští rok na Elixira nebo něco jiného.

Díky moc za případné rady a komentáře. :)
derhirsch91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 15, 2019 10:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » sob čer 15, 2019 17:06

to si musíš rozhodnout sám, já bych pošetřil na MSR Zoic 2, a když počkáš na slevy, tak ušetříš několik tisícovek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Zimorod » ned čer 16, 2019 9:02

Co se týče Robens, mám a posledního asi půl roku používám Endeavour. Ve stanech se zrovna nevyznám, ale uživatelská zkušenost je téměř bezchybná, takže určitě doporučuji. :-) Je pro dva (plus místo na věci) a váha okolo 2,3 kg, rozměry po vyndání tyček (nosím na straně batohu, mají nepromokavý obal a je to o dost lepší) asi jako střední spacák.
Co se MSR týče, má ho kamarád žijící ve Skotsku a je s ním víceméně spokojený, ale stěžuje si na to, že celkem protéká (nejen ve Skotsku, kdyby to někdo chtěl přičítat tomu :-D), což mi u +- 10k stanu přijde dost psycho.

Takže za mě Robens, jak říkám, ve stanech se nijak extra nevyznám, ale za použití ve všech ročních obdobích a snad většině představitelných počasích fungoval na výbornou, nikde není poškozený (i když to může být taky tím, že si na věci dávám dost pozor, nevím) a skoro bych nepoznal, že už je několik měsíců v provozu. :-)
Jediná nevýhoda je obal, ten je sice nepromokavý, ale zavírání má jako u lodního vaku, což je fakt kravina, protože se pořád otevírá, ať ho zavřu, jak chci. Řeším to uzlem, ale nechápu, proč v Robensu považovali za tak namáhavé tam dát prostě stahovací šňůru.
Uživatelský avatar
Zimorod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte čer 12, 2018 19:47
Bydliště: Předbrdsko

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » ned čer 16, 2019 17:04

tak to má ten stan MSR známí reklamovat, MSR prodává plno let, velká množství stanů, kdyby jejich stany protékali jak píšeš, tak by jich nikdy nemohli tolik prodávat, dle mě je MSR osvědčená firma, ale chyba se může stát u každého výrobce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Zimorod » ned čer 16, 2019 18:48

Je to Elixir jednička, četl jsem i jinde, že je s tím problém, tak nevím. Sám MSR nemám, takže posoudit nemůžu, ale pokud si dobře vzpomínám, odešla mu tam nějaká vrstva zátěru, nebo co to bylo, přestože ho měl sotva dva roky.

Jinak ale jeden MSR zvažuji společně s Vango F10 Helium, protože chci něco lehkého jenom pro sebe, takže určitě nejsem nijak zaujatý, bude to prostě (snad) jen nějakým horším kusem.
Uživatelský avatar
Zimorod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte čer 12, 2018 19:47
Bydliště: Předbrdsko

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » ned čer 16, 2019 19:54

Mam Elixir od 05/2015 (prvu verziu) a nema absolutne ziadnu zavadu, nepreteka, nepare sa, nesupe. A to v nom spavam par desiatok noci rocne ako v lete tak aj v zime
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Stany