Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod raynor » pon kvě 1, 2017 11:45

diky za dalsi komentare,
je nejaky rozdil mezi Jurek vandr a Jurek tramp? mimo otocene loznice?
a porovnani Jurek vandr a atak ? je tam rozdil jen v tropiku? nebo budou odolnejsi i nektere dalsi dily, ma smysl si priplatit za atak ?
Aliexpres radsi ne, za mesic planuju 10 dni po skotstku.
Mate nekdo zkusenost s objednavkou od Jurka do zahranici? UK?
raynor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 30, 2017 17:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » pon kvě 1, 2017 20:16

Do vandru prsi do trampu ne. Pokud se jdes vycurat v desti.
Mam atak 2.5 duo a pro me obcasne pouziti v alpach je super. Jen jak jsem psal kdyz v desti otevres prsi do nej.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Stan pro dva

Příspěvekod SubMarineCleaner » úte kvě 2, 2017 23:33

Dobrý den,

rád bych si nechal poradit, jaký stan by byl podle vás nejlepší a také proč.

Požadavky a možnosti:
chceme stan pro dva, nejlépe aby se tam vlezla i naše batožina.
chceme mít malou předsíňku, nejlépe dva vchody
stan bude využíván na turistiku po ČR
cenová relace kolem 4000 korun českých

líbí se mi MSR Elixir 2, ale je trochu mimo mou ligu a hlavně nevím, jestli bych pak plně využil jeho potenciál. zahraniční turistika mě láká, ale zatím chceme začít českými horami.

díky moc za rady
Naposledy upravil mike dne stř kvě 3, 2017 0:05, celkově upraveno 1
Důvod: slouceno
SubMarineCleaner
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 2, 2017 22:56

Re: Stan pro dva

Příspěvekod remy77 » stř kvě 3, 2017 8:44

SubMarineCleaner píše:líbí se mi MSR Elixir 2, ale je trochu mimo mou ligu a hlavně nevím, jestli bych pak plně využil jeho potenciál. zahraniční turistika mě láká, ale zatím chceme začít českými horami.


No niekedy je lepsie mat v potenciale rezervu :)

Pozri ferrino leaf. Konstrukcne je pododny Elixir.
Tu je za 140 € https://www.adamsport.eu/male-stany-pre ... no-leaf-2/
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » stř kvě 3, 2017 9:38

Lacke píše:Problém je, že to jsou všechno stany s boční předsíňkou. Při mé výšce 190 cm bych preferoval předsíňku u nohou... Když si natáhnu i špičky, tak jsem se dotýkal stěny i ve stanu pro 3 osoby... Ta předsíňka u nohou by to měla vyřešit, protože tam nevadí, když se dotýkám stěny...


Doplnil bych, že mít nohy u předsíňky znamená mít hlavu vzadu ve stanu, úplně na druhém konci, než je vchod. Takže budeš stan výrazně více zadýchávat a kondenzace není zrovna žádoucí. Je spíš rozumnější a domnívám se, že i běžné, spát hlavou u vchodu a nohy mít vzadu. Například zde http://www.vango.co.uk/gb/tents/1182-f1 ... -ul-2.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » stř kvě 3, 2017 10:40

Jurek Alp 2.5 duo nebo levnejsi Jurek Atak 2.5 duo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod SubMarineCleaner » stř kvě 3, 2017 11:54

diky moc za rady. koukal jsem na ne, a prijdou mi super, ale konec koncu jsou jen o 1 tisic levnejsi nez elixir, takze si mozna priplatim za nej. vyplati se tedy? a neco relativne dobreho ale trochu jeste levnejsiho asi neni co?
chapu, s kvalitou roste i cena.
SubMarineCleaner
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 2, 2017 22:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » stř kvě 3, 2017 12:49

Hele na Jurka se vyprdni a běž do toho Elixíru. Je sice blbý, že Tě posílám jinému, než CZ výrobci, ale je to tak. Prostě variabilita Elixíru, detaily i materiály, to všechno bude výrazně výš, než u Jurka. Jurek má ty stanu furt stejný, nikam to neposouvá. Je to ověřený, funguje to, ale cena / komfort / detaily / hmotnost - to všechno bude u MSR lepší.

Asi jedinou výhodu spatřuju v tom, že k Jurkovi jeho stan můžeš poslat na opravu. Zrovna v pondělí jsem viděl nějakej (asi) Alp 2.0 s tím lehčím tropikem. Stan úplně novej, poprvé v akci. Dvě holky vevnitř. Přiběhl nějakej blbej vořech, kterýho nechal majitel bez dozoru, začal se na ženský prej dobejvat a na tropiku jim udělal asi 10cm čísu. V tomhle případě to pošleš k Jurkovi a oni to spraví. Nicméně i u jiného stanu se to dá spravit, prostě na to koupíš opravnou sadu a spravíš to doma.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » stř kvě 3, 2017 14:38

SubMarineCleaner píše:ale konec koncu jsou jen o 1 tisic levnejsi nez elixir, takze si mozna priplatim za nej. vyplati se tedy?

já být na tvém místě, tak bych o jiném než MSR Elixir 2 ani neuvažoval, a jestli nepospícháš, tak občas bývá i ve slevě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » stř kvě 3, 2017 15:31

Jeste mrkni na Pinguin Bora2 je levny a da se v nem normalne stanovat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod SubMarineCleaner » stř kvě 3, 2017 20:50

na pinguin jsem koukal, ale chtel bych dva vchody. takze vezmu nejspise elixir 2. ted jsem koukal, ze ho maji tady za 5800 +-. myslite, ze bude nekdy jeste levnejsi nebo to je minimum, ktereho dosahuji?
jinak jeste diky moc za rady :wink: :D
SubMarineCleaner
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 2, 2017 22:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » čtv kvě 4, 2017 13:00

Moc brzo bych nečekal... na podzim byly od 5-5,5k, ale to bylo spíš z důvodu "konce sezóny". Pokud ho chceš na letošek, jdi do něj :)
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » pát kvě 19, 2017 5:49

Porovnání stanů pro 3 osoby, nejlépe z toho vyšel MSR Freelite 3.
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Migu3L » pon kvě 29, 2017 20:19

Ahoj všem,

rád bych slyšel Váš názor na následující stany, největší zatežkávací zkoušku by měl hledaný stan projít toto léto na Islandu :)

Podmínky přes které nejede vlak:
*vydrží drsnější podmínky (déšť, vítr) ... hory, Island, Norsko apod.
*samonosná konstrukce
*rychlá a jednoduchá stavba, žádné provlíkání
*prostor pro uložení bot apod.

Plusové body:
(+)nižší váha a skladnost vs. výdrž
(+)2 vchody
(+)přijatelná cena vs. výdrž a váha (cca kolem 5.000 CZK, pokud bude stát za to dám max.7.000 CZK)
(+)prostor pro spaní 2 lidi (v nouzi při větším tulení 3 lidi)

Zaujali mne tyto stany, jaký máte na ně názor či zkušenosti + nějaké další tipy?
Salewa Daneli II 4.490 Kč
MSR Elixir 5.460 Kč
Zajo Oland 2 4.799 Kč
Zajo Lofoten 2 5.649 Kč
Jurek Dome 2.0 6.435 Kč

Díky moc za doporučení horalové ;)
Migu3L
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 31, 2016 2:49

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » pon kvě 29, 2017 21:15

Zajo - předimenzované a moc těžké stany. Opravdu se s tím budeš chtít po návratu v Islandu vláčet po ČR?
MSR - současná klasika, najdeš tu toho plno
Jurek - nestačil by Atak 2.5 duo? Bude maličko lehčí a po návratu ho podle mě využiješ líp. Jednou Island by snad přežít měl, vysoké ředy Jurků jsou držáky.

Jak asi víš, bude teď v Praze výstava stanů. Pokud to nemáš daleko, určitě se vyplatí tam zajet a stany si prohlídnout na živo. Navíc tu někdy někdo na výstavě stanů dostal i slevu na stan, takže možná na tom ani nebudeš tratit :D
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Migu3L » pon kvě 29, 2017 21:48

mitau píše:Jak asi víš, bude teď v Praze výstava stanů.


jj vím o výstavě a chystám se tam vyrazit, jen bych chtěl mít již vybrané nějaké favority a slyšet názory dalšich uživatelů, než-li se na ně podívám naživo :) ale děkuju za radu

PS: Ještě někdo nějaký názor :) za každou radu budu rád
Migu3L
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 31, 2016 2:49

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » pon kvě 29, 2017 22:38

Zajo sa dal na nejaku zvlastnu cestu. Kopiruje vyrobkami renomovane znacky, daju to nasit do ciny, dovlecu sem a predavaju za divnej cenovej politiky (skoro vsetko po 50% zlave hned od zaciatku). Btw. mne sa tie ich stany akosi podobaju na Hillebergy :-k
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » úte kvě 30, 2017 9:46

Migu3L: Ako píše Remy, tie Zajo sú kópie Hillebergu (čo v princípe nie je zlé, dnes je väčšina lacnejších stanov kópia niečoho staršieho a overeného). Problém IMHO je, že je to čistá Čína a ten ripstop nylon nebude úplne najpevnejší - na rozdiel od originálov. Na druhej strane - pokiaľ si skontroluješ šitie, pri tej predimenzovanej štvorprútovej konštrukcii a polotunelového prevlečenia ako u Lofoten to asi vadiť nebude.

Ale všetko je to príšerne ťažké, okrem toho Elixiru. Ja osobne by som kúpil ten a poriadne ho kotvil (!), aj keby počasie nevyzeralo nijako prúserovo. Ale to platí všeobecne o každom stane na Islande.

Migu3L píše:*rychlá a jednoduchá stavba, žádné provlíkání
To je oxymoron :-) Najjednoduchšie sú obyčajne jednoprútové konštrukcie s prevlečením prútu cez tunel v tropiku :D Rýchle, efektívne, dobre sa to stavia v akýchkoľvek poveternostných podmienkach. Ale to len tak na okraj.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » úte kvě 30, 2017 10:40

Migu3L@

já bych dál nehledal, a koupil bych MSR Elixir, a na výstavě stanu si ho budeš moc osahat i naživo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » úte kvě 30, 2017 12:56

Btw, slušný a overený stan v tej váhovej kategórii je Coleman Tatra alebo predchodca Phad. Na Islande, keď nevychádza počasie, je veľká krytá predsienka ideál.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Migu3L » sob čer 3, 2017 11:37

A jak hodnotite, co rikaji vase zkusenosti s Robens Lodge 2 nebo Marmot Vapor 2P?
Migu3L
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 31, 2016 2:49

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » sob čer 3, 2017 18:48

Co sa tyka kvality, OK.
Marmot ma jednu z priedsieni mensiu, krizenie prutov v jednom bode, k noham sa zuzuje. V tom ma napr. Elixir navrch.
Robens dostatok snur na kotvenie, 140 cm sirka ale vaha uz cez 3 kg
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » sob čer 3, 2017 19:32

osobní zkušenosti s Marmot Vapor 2P, ani s Robens Lodge 2 nemám, ale mě se u obou nelibý to, jak mají nízko protaženou podlážku do boků na vnitřku stanu, obzvlášť Robens Lodge 2, dle mě bude tudy do vnitřního stanu cákat voda při větším dešti, a nebo foukat sníh, v tomto na tom bude MSR Elixir určitě lépe
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » ned čer 4, 2017 13:28

wawrik píše:
Migu3L píše:*rychlá a jednoduchá stavba, žádné provlíkání
To je oxymoron :-) Najjednoduchšie sú obyčajne jednoprútové konštrukcie s prevlečením prútu cez tunel v tropiku :D Rýchle, efektívne, dobre sa to stavia v akýchkoľvek poveternostných podmienkach. Ale to len tak na okraj.


Wawriku mně vždycky připadal do deštivého počasí konstrukčně vhodnější stan, který se staví na tyče tropikem a ložnice je vepnutá - že se dá stavět i v dešti a ložnice nezmokne (ala Vango Banshee). Oproti ložnici na tyčíc mi mi to připadá do deště fakt lepší - ale teoreticky - nikdy jsem takovej neměl. Ale mám dojem, že před časem jsem tady zahlédl něčí názor, že to v praxi tak dobré není a ten systém ala Elixír je při stavbě v deštivých destinacích výhodnější. - Co si o tom myslíš Ty? Díky za názor.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » ned čer 4, 2017 14:23

Ja si myslím, že to je blbosť :D Vážne, celkom by ma zaujímalo, z čoho taký názor vychádza. Nemám skúsenosti s nejakým mimoriadnym množstvom stanov, ale z tých, čo mám, je exoskeletová konštrukcia s vopnutým vnútorným stanom v dažďoch (a hlavne v dažďoch s vetrom) oveľa príjemnejšia.

Nevýhod má vo vlhku iba pár, napríklad že sa nedá rýchlo odopnúť tropiko a vytriasť kondenzát či voda. Alebo ho pri krátkom okne v daždivom počasí nemôžeš rýchlo dať dolu a nechať prefúknuť vlhký interiér.

Ale je pravda, že viac ako týždeň v daždivom počasí sa mi ešte nepodaril (a ani po tom nijako netúžim :-)).

Na druhej strane, niektoré bežné stany sa dajú stavať pod tropikom. Nijako pohodlné to nie je a treba to trochu natrénovať, z času na čas to nevadí. Myslím, že Elixir patrí medzi ne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod kropt » pon čer 5, 2017 13:00

wawrik píše:Btw, slušný a overený stan v tej váhovej kategórii je Coleman Tatra alebo predchodca Phad. Na Islande, keď nevychádza počasie, je veľká krytá predsienka ideál.


Přesně tak, kvůli téhle předsíňce jsme si ho kupovali a je to fakt boží.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ondr4 » pon čer 5, 2017 19:08

zdravim,

prosim o pomoc pri vyberu stanu..jednalo by se o stan, ktery by byl umisten v kempech nebo obcas v prirode u vody, hlavne v teplejsich podminkach, mel by mit predsin aspon do ktereho by se dalo sednout na vysku (V 150 cm ?), potom mistnost na spani (aby se tam dala nafouknout matrace 200x180 cm),vozil by se v aute..
neco ve stylu jako tento Obrázek

vice mene jsem byl presvedcen o koupi konkretne tohoto z decathlonu, jenze mi bylo receno,ze ve vetru strasne susti
samozrejme nepotrebuju nejaky extra supr stan,ale spise jak sem psal na dovolene..cim lepsi cena,tim lepe

vsem dekuji za pomoc
ondr4
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 5, 2017 18:59

Příspěvekod budo » úte čer 6, 2017 9:37

Hele dosel jsem ke stejnemu vyberu - familly stan z Decathlonu je dobra volba. Pomer cena/vykon/kvalita je skvely a navic je tam bezproblemova reklamace, kdyz se neco pokazi. Jdi do nej.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 8, 2017 5:45

ahoj, nevite - existuje neco jako stan se zvedlou podlazkou, aby nemohlo zafukovat vodu ale bez toho vnitrniho stanu?

chceme na tyden na zakarpatskou rus, kamarad nechce spat pod celtou kdybh melo byt fakt echt hnusne a prset, neni tam na poloninach moc kde se schovat. nicmene ja zas nechci nosit 3kg stan protoze s tim kolenem.su rada, ze nosim sama sebe. takze stan, kterej konstrukcne nema ten vnitrni, jen zvednutou podlazku a nejak vyreseny uchyceni prutu, by me kozna veeeelmi lakal. jo a.musi se to dat koupit v cr... jakoze castecne chapu obavu pred celtou, nechcu si ale znicit dovolenou tim, ze pujdu pres svoji nosnost
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2017 6:22

Jo je Tarptent Squall 2.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Stany

cron