Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod adal » úte zář 8, 2020 15:58

Pokud to chceš používat bez vnitřního stanu, tak se dají koupit i tarpy za 45 dolaru, třeba něco takového
https://www.aliexpress.com/item/3296419 ... grQCx&mp=1
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » stř zář 9, 2020 15:50

poutnik66 píše: vyjde skoro stejně jako SMD Skyscape Scout.

Scout je moc těžkej, to oproti klasickýmu stanu moc neušetříš
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod poutnik66 » čtv zář 10, 2020 8:13

@adal: Nechci to používat bez vnitřního stanu.

@Etheric: uvažoval jsem o trekkeru nebo spíš o lunar solo, když už, jsou lehčí, ale 2x dražší.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: INFO: Recall MSR stanu - protekani svu

Příspěvekod sobb » ned led 31, 2021 19:42

FrantaKrajta píše:Nektere 2019 stany MSR (Zoic, Hubba NX, ...) s novou metodou svu maji spatne udelane svy a muzou protekat - vyrobce ted nabizi opravu zdarma
Tohle už je trochu starší (2019), celý příspěvek od FrantyKrajty tu

Náhodně jsem narazila na další celkem zajímavé info na toto téma: na UKC Forums a novější případ tekoucího Zoic (dostal stan, který byl ještě z původní série bez ošetřených švů).

Jen tak pro zajímavost - byl někdo z "postižených" i tady?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 15, 2021 18:05

budu mit zapujcenej stan z decathlonu :D
trek 900 pro 2 os

su na nej docela zvedava. 2kg komplet (bez podlazky) s podlazkou navic (2.2kg) nebo bez vnitrniho stanu (1,5kg) by to mohlo byt pro jednoho docela komfortni spani. Jen po CR. WC helm3 kosem nedavam, ale kdyz tahnu sama i jen podlazku s tropikem, tak cca 2kg... takze aktualne se tesim, az ho aspon prubnu na zahrade. cetla sem docela chvalu na tu verzi pro 1, tak doufam, ze verze pro 2 nezklame.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

vetru a desti odolny stan pro dva kolem 2kg

Příspěvekod mturek » úte říj 12, 2021 16:02

zdravim

doporucite mi nejaky stan pro 2 lidi idealne do 2kg, co vydrzi vitr (alespon 40km/h) a dest? a misto ve vnitr alespon 220cm (230cm+ je idealni) a kdyby byl samonostny tak ideal

zatim mam spatne zkusenosti s

https://www.alza.cz/.../naturehike-ultr ... cloud-up... (dobre udelany, vypada ze vitr vydrzi, ALE uplne promoka u nohou, jak tam neni kryty druhou plachtou)
https://www.outdoormarket.cz/.../trimm- ... sl-bordo... (HODNE nekvalitne udelany (jako stany trimm velkym obloukem, clovek neuveri co je mozne), plachta nesedi na tycich, ale prostorny a ma misto na batohy)

uz mne to nebavi vracet... a vystava stanu vyhorela :(

ps> ted jsem si objednal https://www.rockpoint.cz/stan-salewa-litetrek-ii-tent a otestujeme, pac nevim jestli se tam vejdu s 193cm ...

dekuji predem za pripadne komentare, doporuceni, postrehy
mturek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 26, 2013 12:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sobb » úte říj 12, 2021 21:15

Sloučeno.

Vláken o stanech je tu hodně, zkus něco z těch novějších pročíst. Minimálně si tím vytvoříš seznam důvěryhodných značek :wink:
Co se týče Tvé výšky, tak jedno z vláken o stanech pro vyšší lidi je například tady.

Pokud chceš stan do hodně silného větru, tak velmi dobrá je konstrukce geodetická či semigeodetická (jako třeba ta Salewa, co sis objednal). Z těch dobrých a odzkoušených bych Ti doporučila Terra Nova Voyager, ale s Tvou výškou je to bezpředmětné, je to stan pro menší lidi. Jako držák ve větru se nám dřív osvědčil i starý Jurek Alp, přestože měl jen jedno křížení tyčí. Ale netuším, jak jsou na tom současné modely.

No, a tank do větru je třeba ikonický Hilleberg. Ale tam se s váhou do dvou kilo nejspíš nedostaneš.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » stř říj 13, 2021 13:14

sobb píše:...
Pokud chceš stan do hodně silného větru, tak velmi dobrá je konstrukce geodetická či semigeodetická (jako třeba ta Salewa, co sis objednal). ....ale s Tvou výškou je to bezpředmětné ....ve větru se nám dřív osvědčil i starý Jurek Alp, přestože měl jen jedno křížení tyčí. Ale netuším, jak jsou na tom současné modely.




Jen doplním:
tuto Salewu jsem měl možnost poznat, je to uvnitř opravdu malinký a stísněný - pro dlouhány nedoporučuji (mám 185 cm a vůbec jsem se necítil)...
Jurek je stále stejně konzervativní (v tom dobrém smyslu) a držák, mohu jen potvrdit...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » stř říj 20, 2021 10:05

chci se zeptat, zda tu někdo nemá nějakou větší zkušenost se stany Forclaz z Decathlonu?
Pár lidí tu už psalo, že si ho pořídili či pořídí, tak by mne zajímalo, jak se osvědčil...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » pát zář 16, 2022 14:10

Přátelé...
...kamarád se nemůže rozhodnout při výběru stanu - má 2, resp. 3 (jeden je vlastně jen varianta) favority, mezi kterými by volil - viz obrázek; chodí buď sám, nebo s manželkou tady u nás, sem tam i Slovensko, taky nevylučuje, že by se někdy vydal i jinam po Evropě, žádné VHT či horolezectví, spíše turistika. Má i menší dítko, tak nevylučuje, že někdy i s ním. Samozřejmě nechce za každou cenu šetřit, ale zase ne zbytečně utrácet.
... já nedokážu být objektivní, jelikož jsem zatížen na Jurka, tak prosím o vyjádření vašich názorů, abych měl pro něj přece jen objektivnější argumenty.
Děkuji předem

stany 2022.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod apuka » pát zář 16, 2022 15:39

Quido píše:chodí buď sám, nebo s manželkou ... Má i menší dítko, tak nevylučuje, že někdy i s ním.
Neni z toho jasne, jestli by nekdy chtel i s manzelkou i s deckem dokopy. Pokud ano, rekl bych, ze mu ten Jurek (alespon 2,5 verse) bude nejspis pomensi...
Naposledy upravil apuka dne pát zář 16, 2022 18:07, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » pát zář 16, 2022 17:30

@apuka:

to je jeho finalni vyber favoritu, tak rozmerove asi v poho - snad vi co dela... jisteze ten Forclaz (ma to blbe nadepsane) bude prostornejsi, nicmene 3x50 cm na sirku by melo byt pro prilezitostne spani s deckem dostacujici... Ja osobne bych ozelel i dve predsinky, ale jak rikam - nedokazu byt nezaujaty...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » pát zář 16, 2022 19:43

ja osobne mam stany od Jurka rad asi jako sve 3 gemmy co mam doma :D ... rad se s nima pomazlim, ven bych je uz ale nevzal .. jurek je proste 25 let pozadu .. neprotece, podrzi, je v nem tma jak v pytli, ale .... ale fakt snad radsi ten Decathlon ..

navic ja to beru i jako urcitej stimul pro Jurka - rad bych si od nej nekdy v budoucnu jeste koupil stan (nekolikrat jsem tady psal, ze od Jurka jsem mel/mam 3 stany), treba pro svy deti, to by se ale museli probrat a zacit se trochu snazit a jit s dobou ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » pát zář 16, 2022 21:07

ntz píše: ja osobne mam stany od Jurka rad asi jako sve 3 gemmy co mam doma :D ... rad se s nima pomazlim, ven bych je uz ale nevzal .. jurek je proste 25 let pozadu ...


To ale nemusi hnedle znamenat, ze je to spatne...

ntz píše: navic ja to beru i jako urcitej stimul pro Jurka - rad bych si od nej nekdy v budoucnu jeste koupil stan (nekolikrat jsem tady psal, ze od Jurka jsem mel/mam 3 stany), treba pro svy deti, to by se ale museli probrat a zacit se trochu snazit a jit s dobou ..


to je spise namet pro mne - jasne, ale co konkretne ma zmenit?
Osvedcena jednoducha a bytelna konstrukce, osvedcene materialy, bezkonkurencni cena... S Jurekm(y) jsem prozil vetsinu narocnych akci a vzdy bez ztraty bodu...
(tu tmu ve stanu bych snad bral jako argument, ale to bude asi individualni - zase je to mnohem lepsi, nez nektere ty cervene stany - to zase mne nedela dobre)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » pát zář 16, 2022 22:13

ta tma je prave +plus+ ;)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » sob zář 17, 2022 8:04

Mam leccos naspano v Jurek Alp 2,5 Lite a parkat jsem spal ve Forclaz MT900/2.

Jurek:
- ve 2 v pohode, ve trech se to v nouzi da (tj. max na par noci), ale je problem, kam s batohy
- obecne malo vnitrniho prostoru, napr. kdyz by si oba chteli sednout, ale zas tolik casu kvuli tomu clovek neztrati
- zbytecne tezka sitovina na vnitrnim stanu, zbytecne tezka podlaha, ale zas nemusis resit, na cem to postavis - mas pocit, ze by to mel stan v klidu vydrzet
- moznost vyrazneho odlehceni, kdyz to postavis s tou sadou na staveni bez vnitrniho stanu a s tyvekem jako podlazkou. Ta sada neni uplne uzivatelsky privetiva, dlouhodobe bych se bal, ze neco z toho ztratim (samostatna podlazka s oky) by byla mnohem lepsi, ale na jednu/2 noci pro jednoho porad zajimava moznost jak usetrit kilo hmotnosti
- docela velka oka pri staveni, jde stavet se zkrehlymi prsty/v rukavicich (to neplati pro tu sadu na postaveni bez vnitrniho stanu)
- mensi pudorys stanu -> lepe se hleda rovne misto

Decathlon:
- luxusni vnitrni prostor, zvlast se spoustou mista v horni casti (pri sezeni apod.)
- svetly, netusil jsem, jak moc pohodlnejsi to oproti Jukrovi bude
- dobre vyresene vnitrni kapsicky
- pri 183cm zadny problem s delkou
- na kempovani pocitove varianta pro 2 pohodlnejsi nez Jurek 2,5 (oddelene vchody, dost mista, velke predsinky)
- barevne odliseni casti pro hlavu a pro nohy dostatecne, pri stavbe to neni problem
- podlazka je pocitove tenka - mam tendenci vice davat pozor, kde ho postavim. Zatim zadny problem, mozna je to jen pocitova zalezitost (tenka a lehka latka jeste neznamena, ze nic nevydrzi) - ale zatim jsem se te obavy uplne nezbavil
- i verze pro dva je kvuli velkym predsinkam docela siroka. U verze pro tri bych se trochu bal, jak snadne bude najit tak velke dobre misto na postaveni (ale tohle zalezi na tom, kde chce stan pouzivat)
- mensi prezky na spojeni, celkove take drobnejsi - v rukavicich/v zime by se to mohlo hur stavet (nezkousel jsem)
- konstrukce vyzaduje docela dost tycek, coz zvetsuje velikost po sbaleni
- prodava se podlazka bez vnitrniho stanu pro odlehceni, ale protoze narozdil od Jurka neni vnitrni stan prehanne tezky, tak zas tolik hmotnosti neusetris
- nemam zkusenost s vyslovene spatnym pocasim ani s vetsim vetrem

Ja bych podle zadani volil asi Decathlon, ale neni to zas tak jasne.

Na hory, do narocneho terenu a do snehu bych volil Jurek (tam se nestaram o pohodli, ale hlavne o vydrz, jednoduchost), do kempu, na lepsi pocasi, na pohodovejsi tereny, kde neni problem s najitim mista pro stan, bych volil Decathlon.

Jak jsem psal, pocitove MT900 pro 2 je srovnatelne prostorny jako ten Jurek (ale samozrejme neumoznuje ani nouzove prespani tretiho). MT900 pro 3 bude urcite vhodnejsi, pokud nekdy bude chtit vyrazit s manzelkou i s ditetem zaroven.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » sob zář 17, 2022 8:18

Quido:Co zmenit na Jurkovi:
- odlehcit sitovinu na vnitrnim stanu
- odlehcit vsechny materialy (nebo udelat alespon celkove odlehcenou verzi - soucasny Alp Lite ma pekny vnejsi stan, ale vnitrni stan je pak absurdne tezky, takova nevyrovnana kombinace)
- trochu odlehcit podlazku (ale nejit do soucasneho extremu, kdy podlazka je pomalu ze stejneho materialu jako tropiko)
- odlehcit koliky a vypinaci snurky - vypada to jako blbost, ale tam se 100g vali a jejich odlehceni prakticky nic nestoji a nic neovlivni (zakladni Jurkovi koliky pusobi dneska fakt prehisotrick ya navic se snadno ohybaji)
- vykaslat se na radu TOP s tyckou uprostred predsinky - nahradit to soucasnoukonstrukci s horizontalni tyckou mezi dvema predsinkami

Mohlo by to vypadat, ze Jurek Ulli by to mohl splnovat. Nemel jsem ho nikde v ruce, tak to nemuzu potvrdit ani vyvratit. Podle stranek Jukra, je ale material podlazky porad zbytecne tezky, u moskitiery neuvadeji hmotnost, ale jestli je to jako u Extreme Lite 57g/m2, tak to by chtelo taky jeste odlehcit. U nej mi ale vadi, ze neni samonosny. Kdyby na jedne stane udelali tycku do Y a stan by byl alespon nejak samonosny, tak bych o nem velmi uvazoval. Takto stabilita zavisi na kolicich, na coz se nechci ve skalnatem terenu nebo na ledovci spolihat.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » sob zář 17, 2022 10:10

ntz píše:ta tma je prave +plus+ ;)


pro mne taky, ale to nemusi platit obecne


mitau píše:Jurek:
...nemusis resit, na cem to postavis... docela velka oka pri staveni, jde stavet se zkrehlymi prsty/v rukavicich ...
mensi pudorys stanu -> lepe se hleda rovne misto...
Decathlon:
- svetly, netusil jsem, jak moc pohodlnejsi to oproti Jukrovi bude
- dobre vyresene vnitrni kapsicky
- podlazka je pocitove tenka - mam tendenci vice davat pozor, kde ho postavim. Zatim zadny problem, mozna je to jen pocitova zalezitost (tenka a lehka latka jeste neznamena, ze nic nevydrzi) - ale zatim jsem se te obavy uplne nezbavil
- jak snadne bude najit tak velke dobre misto na postaveni (ale tohle zalezi na tom, kde chce stan pouzivat)
- mensi prezky na spojeni, celkove take drobnejsi - v rukavicich/v zime by se to mohlo hur stavet (nezkousel jsem)
- konstrukce vyzaduje docela dost tycek, coz zvetsuje velikost po sbaleni
- nemam zkusenost s vyslovene spatnym pocasim ani s vetsim vetrem


diky - to jsou spravne postrehy - at se rozhodne... ja bych volil prakticnost a odolnost Jurka pred komfortem (verzi Forclaz pro 2 kamarad zavrhnul hned, je uvnit mensi a pritom vnejsi pudorys vetsi, takze toto zhodnoceni jako nevyhovujici udelal sam; ja sam jsem ve verzi pro 2 sedel, jak je maji vystavene u prodejny, ale pocit vetsiho prostoru loznice, nez v Jurkovi jsem nemel, naopak - trochu klame to svetlo - mne spise vadi - a to ze vidis do predsinek, takze celkovy pocit vetsiho prostoru tam opravdu je, ale je to jen pocit, oba jsme se shodli, ze pokud srovnavat, tak jen tu verzi Folcraz pro 3) ...
...trochu ted odbocim: " kam s batohy" - jsem stara skola, kdyz jsem zacinal pod celtama, kde nebyly zadne apsidy a predsinky, tak jsem zvykly, ze si batoh dam pod hlavu, batoh je pri stanovani uz poloprazdny, nadobi, co by mohlo tlacit, je venku, tak hodim na nej rucnik, pokud neni mokry a mam tak mirne vyvysenou hlavu, to mi vyhovuje, nicmene je to dost individualni zalezitost, pro mne osobne argument, ze tolik vnitrniho prostoru a predsinek nepotrebuji, kazdy to ale ma jinak... proto tento argument nemuzu prenaset na nej
O:)
jeste jednou diky
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » sob zář 17, 2022 11:11

Ad nutnost predsinek - kdyz jedu do skutecnych hor a mam vyladenou vybavu, tak ve dvou bereme stan oficialne pro jednoho, kam se jakz takz naskladame a skoroprazdny batoh muze klidne i dovnitr (po vyndani lezeckych veci v nem skoro nic nezbyde). Kdyz jdu nekam vice na pohodu/s mene zkusenymi lidmi, tak batohy zustanou celkem objemne a v tu chvili je pohodlnejsi na nich nespat. Zalezi, jak to tvuj znamy planuje.

PS: Ja ten Forclaz kupoval z druhe ruky skoro nepouzity a za nejake 2-3k (nepamatuju si to) za stan s hmotnosti 2kg to byla super koupe.
PPS: Hmotnost Decathloniho stanu sedi presne (vcetne vsech obalu 1950g pro 2p verzi), u Jurka jsme to taky prevazovali a myslim, ze to taky sedelo.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod milarepa » sob zář 17, 2022 16:54

toho Jurka jste velmi přesně popsali, nepředpokládám ale, že se u nich v dohledné době něco pohne, je evidentní, že už jsou za zenitem, ve své době byli Top class. Momentálně nemají ambice a asi ani energie to znovu nakopnout nahoru a jít s dobu, už nějaký čas jedou takovým tím samospádem, v udržovacím módu.....což je nic proti ničemu, jejich stany jsou furt dobré a kvalitně zpracované, ale doba už je jinde....asi jim to takhle i vyhovuje, furt mají svoje jisté.....uvidíme, co dále, byla by škoda, kdyby zapadli do chlívku ke Gemmě, Primě atd., ale nevěřím, že to vykopnou někam k Patizonu, High Pointu, DA.....tedy do kategorie, kam dříve patřili

kdysi jsem si od nich pořídil Jurek At 1,5 za dobrou cenu, dost jsem s ním zažil a vydržel neuvěřitelné věci, jeho odolnost je fantastická......jako jo, je to furt dobrý stan, jsem s ním v pohodě, ale kdyby se mi nějak rozsypal, tak nový si pořídím už jinde, sice za jiné peníze, ale co už.....na druhé straně dokud bude funkční, tak nemám důvod, jako hlavní spací systém mám teď super tarp od SMD, a Jurka jako zálohu

Předsínku též nepotřebuju, batoh, když je prázdný, tak si ho dám pod hlavu, když je plnější, tak někam k nohám a cajk
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » sob zář 17, 2022 21:26

milarepa píše:toho Jurka jste velmi přesně popsali ...


pevne doufam, ze si to ctou ;)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » ned zář 18, 2022 9:21

ja myslim, ze ctou... ale ne ni to urcite jednuche vyrukovat s novym modelem a pritom udrzet konkurencni cenu, notabene na tak malem trhu, jako je ten nas...

tady neco slibujou, jenze nic konkretniho
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » ned zář 18, 2022 10:39

podle ne novej model netreba uplne hned .. stacily by treba mensi inovace typu pouzit jinej matros (neco lehciho), udelat par drobnosti jako napriklad pridelat poradnou kapsicku dovnitr stanu apod
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » ned zář 25, 2022 21:43

Děkuji všem, kdo se vyjádřili....
Takže, kamarád mi sdělil, že proti Forclazu vyhrál Jurek 5/3 (netuším, jak to hodnotil), nicméně se mu prý "do cesty postavil" jiný (snad i vážnější) konkurent... měl by k tomu někdo nějaké postřehy?

stany 2022.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » pon říj 10, 2022 11:53

Tak pro ty, koho to zajímá a případně se rozhoduje v podobné věci - kámoš nakonec, po shrnutí všech argumentů a připomínek od svého konkrétního záměru malinko "odbočil a šel" do Jurek Tramp 2.5
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Pinguin Arris

Příspěvekod jinevis » pon úno 20, 2023 12:33

https://www.pinguin.cz/arris
Je to dobrý stan? Na kolo, vesměs sám, občas ve dvou ...

Případně verze Extreme - má slušné parametry

Děkuji
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Pinguin Arris

Příspěvekod ntz » pon úno 20, 2023 12:44

Ma vnitrni rozmery 130/100x200, takze pro dva trpasliky bude dobrej ... Pokud ma trpaslik vic nez 185cm, tak bych se bal, ze se tam na dylku poradne nevejde .. navic trpaslik (trpaslici) i posilej, 2.3kg na takovemhle trpaslicim stanu je vytrenuje ..

kdybys pouzil vyhledavani zde na foru (a napsal tam Arris), tak se i dozvis, se si na nej nekolik lidi stezovalo, ze neni odolnej do vetru ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pinguin Arris

Příspěvekod jinevis » pon úno 20, 2023 12:50

máme tak do 170 cm a do 65 kg

ano vím, četl jsem zde, ale je zmínka pouze o větru
a třeba jak moc temný je? ložnice má na dveřích jen síťku a nebo jde i uzavřít? Nebude profukovat?
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Pinguin Arris

Příspěvekod jinevis » úte úno 21, 2023 16:01

O co se mi jedná: zpravidla cestuji já + 2 malé děti. Měli jsme Gemini 150, ovšem pro výrobní vadu byl reklamován a vráceny peníze, tak aktuálně nemáme nic Nicméně pro 1 dospělého, případně dva s batožinou byl ideální. Pro mě a 2 děti byl na hraně. Nyní řeším dilema, zda vzít Gemini 210, ovšem pro 1 až 2 je zbytečně velký a těžký, kdyby jel někam sám na kole. Proto váhám, zda nemít zase Gemini 150 nebo 210 a až děti odsrostou, dokoupit Arris Extreme (ovšem ten je zase pro 2 lidi na hraně). A teď babo raď
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte úno 21, 2023 16:29

Slouceno. Zakladas opakovane zbytecna temata. Nedelej to. Kdyz uz vhodne tema existuje, pouzij ho. Tohle je vhodnejsi, jelikoz nakonec nediskutujes o konkretnim stanu, ale o ruznych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Stany