Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » čtv led 17, 2019 19:44

Nie, nie v pohode, vysvetlila si to dobre.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 17, 2019 20:03

sobb - jo, podlozku lehce zvazuju - jenze pro me je problem kazdy deko navic, takze sem se jeste uplne nerozhodla a helm sam o sobe zadnou nema myslim... ja ho teda uplne nerozbalila, jen zda tam je dost matrose na vnitrni a vnejsi, hole a koliky... pac bych to zas uz nikdy nedostala dovnitr
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv led 17, 2019 20:10

Mawenzi - jestli zvažuješ footprint tak ten zvažuji taky už dlouho ;)
Je fakt, že se to musí potom snáz čistit protože stan jako takovej bude téměř čistej a vyprat v kýblu footprint není nic těžkého.

Další výhoda krom mechanické ochrany podlahy a rozšíření prostoru předsíněk je snížení vnitřní vlhkosti od mokré trávy co je v předsíňce.

Hm.... snad se k tomu někdy taky dokopu :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sobb » čtv led 17, 2019 20:16

Maw: a co váha, sedí s výrobcem udávanou? My byli u Voyagera překvapeni, že je o dost nižší. I s podložkou (kterou jsme si pořídili v Bauhausu), jsme do dvou kil. Bez obalu, který nepoužíváme, vozíme jen obal na tyčky a kolíky.
Jinak možná není úplně od věci si ho před výletem ven opravdu vybalit. Nejspíš tam najdeš návod a záručák a možná i nějaké visačky k odstranění
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 17, 2019 20:30

osobni vaha ukazuje 2.8 (vazeno zvlast i se mnou), vyrobce udava 2.84 takze bych rekla, ze asi +/- jo

visacky sou zvenku, navod mam tez a myslela sem jen ze sem nerozbalila uz samotej "igelit" jak byl srolovanej do sebe...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát led 18, 2019 14:54

Mě by zajímal tento model, proč je ta váha tak vysoká - na tunel pro dva lidi.

https://www.lightwave.uk.com/products/tents/arctic
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát led 18, 2019 15:52

Že by protok?:
"2. STRENGTH. The t25 arctic is made from the strongest fabrics, poles and components. Everything has been selected for strength, durability and reliability.
3. SPACE. The t25 arctic is wider than our normal 2-person tents to create the extra space needed in winter camping. It has a large vestibule at the front and a standard porch at the rear."
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » pát led 18, 2019 16:04

Oni tam ešte píšu konkrétnejšie, aký materiál použili, aké tyčky - sú to 9.6mm, čož môže byť kľudne nárast o tých 0.6mm oroti iným stanom. A celý stan je väčší a širší, 515cm na dĺžku, vnútorný stan 230x145 - to už je slušné. Povedal by som, že by mohol byť aj kľudne ťažší, ale hmotnosť skresali tým cubenom. Inak Lightwave je jeden z mála, čo šije v kombi nylon + cuben.

Poprosím premiestniť príspevky do sekcie stany.
Naposledy upravil mike dne pát led 18, 2019 17:04, celkově upraveno 1
Důvod: OK, presunuto
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát led 18, 2019 16:39

Tak já to četl ten popis a když to srovnám s tunelem který má tyče 10,25 mm a rozměr vnitřního stanu 220 x 160 takže větší rozměr - je to už pro 3 lidi s tím že má také tu velkou předsíň, tak je váha pořád nižší 4kg místo 4,2kg - pokud to srovnám se stejným modelem jen ve verzi pro 2 lidi se stejnou předsíňkou je váha 3,7kg místo 4,2kg.

Nehledě na to že tyče 9,6mm DAC Featherlight NSL jsem používal a žádný vrchol odolnosti jak popisují to rozhodně není - model 10,25 je úplně jinde.

Neříkám, že to bude špatný stan, jen jsem čekal váhu trochu níž.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » pát led 18, 2019 17:10

Bavme sa konkrétne, takže s akými stanmi porovnávaš ten od Lightwave? Predpokladám, že jeden z nich bude konštrukčne identický Hilleberg Kaitum2, no a tie ďalšie?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát led 18, 2019 17:54

Porovnával jsem to s Nammatj 3 a 2 ve verzi GT
Ještě upřesním že jejich váha - tedy 4 a 3,7kg je včetně servisních sad na opravu - náhradní díl na tyče a převlečná trubka.

Například Staika 4kg je čistě stan s tyčemi a kolíky na 3,7kg - to podotýkám jelikož je to váha navíc a jelikož si nemyslím že stan od Lightwave má toto započítáno do váhy, pokud ano tak fajn.

Když jsem koukal na ten Arctic typoval jsem váhu prostě kolem 3,5 kg cca vzhledem k tomu že tam mají i ten Cuben pro odlehčení a slabší lehčí tyče - i když tam mají o jednu víc tak to může smazat rozdíl na váze u tyčí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dudy » pát led 18, 2019 18:22

Odkdy ty řešíš dvacet deka?
Jinak když sbalíš 4,2 kilový t25 Arctic do 1550g Ligtwave Wildtrek 70, tak to furt bude o dvě kila, t.j. o 34% lehčí, než Staika v Savottě...

Edit: Oprava překlepu...
Naposledy upravil dudy dne pát led 18, 2019 18:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát led 18, 2019 18:31

dudy - 4,2kg má ten Arctic.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát led 18, 2019 19:16

dudy a já to neřeším pár deka.

Jen říkám, že mě to překvapilo těch 4,2kg že když si zakládají na nízké váze a mají tam Cuben aby to odlehčili tak bych čekal aspoň 3,5kg ale nedivil bych se ani kdyby to šlo ke 3kg.

A ano je to 0,2 kg ale ten rozdíl je proti Nammatj 3 GT - proti verzi pro 2 lidi jako je ten Arctic je to už 0,5kg navíc a to ten Nammatj 2 GT můžeš ještě odlehčit tím, že necháš doma servisní sadu to už bude cca 0,7kg rozdíl.

Jinak neřeš to vůči tomu co nosím já.

PS - když ten Arctic dáš do té 70 tak tam už tolik věcí taky nevleze.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » pát led 18, 2019 21:29

Hillebreg Namaji 3GT je predsa konštrukčné trochu iný = len tri pruty, len jedna predsieň. Je cez meter kratší a na šírku vnútorného stanu v najširšom rozmere je len o 15cm širší... čo tu chceš porovnávať?

Porovnávaj spomenutý Kaitum 2GT to je identický typ. Packed weight 3.7kg. Ale ako red label má nižšiu gramáž tropika, aj dlážky = bude ľahší, priemer prutov len 9mm. Je trošku užší a kratší.

A toho cubenu na t25 Arctic zase toľko nie je.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » sob led 19, 2019 10:36

Stani tak jo jasně je trochu jiný.

Ten Nammatj GT ať pro 2 nebo pro 3 sice chybí ta malá komůrka vzadu ale, pokud jsi naživo viděl ty předsíně u GT verzí tak to je místo pro další dva nouzové spáče, nevidím asi moc velký důvod k té malé předsíňce na konci stanu ve variantě pro dva lidi, pro 4 bych v tom využití viděl.
Vařit se té malé předsíňce nedá a mít tam batohy, když je můžeš mít v té hlavní předsíni kde třeba vaříš nebo si ve sněhu vykopeš díru pro sezení jak na židli a batoh s věcma máš pak po ruce....

A prostorem se zužuje i ten Arctic.

Kaitum 2GT je velmi podobný na konstrukci, ale víc odlehčený

Keron 3GT je zase výrazně větší se silnějšími tyčemi.

Když si srovnám rozdíly na váhu materiálu a tyčí mezi RED a BLACK tak je to cca 0,5kg při stejné konstrukci a velikosti.
Kdybych tedy ke Kaitum 2GT přičetl 0,5kg získal bych stejnou konstrukci a rozměry, materiál a silnější tyče při váze kolem 4,2kg (s tím že by stále obsahovala tu servisní sadu)

Prostě ať nad tím přemýšlím z různých úhlů pohledu nějak tam viditelně nevidím přínos toho Cubenu.

O tohle mi šlo - neber to jako nějaké rejpání, prostě jen hledám reálný důvod proč je ta váha 4,2kg když tedy používají extra lehký materiál. A vnitřní stan je z 20D místo 30D u RED a 40D u BLACK.

Prostě jsem tu váhu čekal níž.
Na YouTube jsem našel jen starší model.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » sob led 19, 2019 16:00

Stani, mně se tam ten Cuben líbí. Zase tolik ho tam není, je nepromokavý a zároveň hodně průsvitný, bude tam větší světlo. Plus ten Arctic má navíc druhý vchod z té zadní předsíňky, takže se dá ještě víc větrat, jestli to z obrázků chápu dobře. Cenově ten Arctic vychází relativně fajn (na malousériovou kusovku). Dávají k němu aspoň plnou sadu 18 kolíků (normální, do měkčí půdy, titanové V-kolíky, odlehčené) v ceně. A taky je to malá rodinná firma, i když stany nešijí v EU. Do špekulování o váze takhle od stolu na rozdíl od toho-jehož-jméno-se-nevyslovuje nebudu raději zabrušovat... (Sorry Michale :D ;) ) V nabídce mají i lehčí stany stejné konstrukce s trochu lehčí podlážkou a materiálem.
Aspoň je toho víc na výběr...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » sob led 19, 2019 18:00

Michal, v pohode, neberiem to ako rýpanie, ale porovnával si iné konštrukcie a to mi prišlo nefér. Ale už sa strácam v tých Hilleberg modeloch a ich labeloch, neviem ich všetky udržať v hlave na porovnávanie :) .

Ako ľahký materiál? U t25Arctic píšu tropiko 50d nylon(51g/m2), a u dlážky 100d nylon(120 g/m2). Tam ide najviac látky, nielen u vnútorného stanu, porovnávaj komplet celú zostavu.

Inak DAC NSL tyčka - ten jeden segment o priemere 9mm a dĺžke 45 cm má okolo 29g, takže 9.6mm bude ešte ťažšia. Ale neviem presne aká dĺžka segmentov je u Lightwave a Hilleberg stanov. To tiež robí rozdiel v hmotnosti.

Lightwave je asi jeden z mála výrobcov, ktorý kombinuje cuben a nylon. Je to trochu chúlostivá kombinácia, lebo nylon vlhkom/suchom pracuje (previsne/napína sa), cuben nie = záťaž na šité spoje. Ale na druhú stranu vie práve tým ten cuben "podržať" nylon. Urobiť celý t25 stan z cubenu by bol cenový masaker.

Použitie cubenu v predsienkach a na časť strechy si vysvetľujem aj tým, že sa tam bude lepšie variť = materiál nebude teplom, vlhkom a vysýchaním, tak pracovať. Len domnienka.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » sob led 19, 2019 18:28

Stani jasný

Další rozdíl co bych pravděpodobně zmínil

Hilleberg má vždy na vchodě síťový panel který je překrytý ještě klasickou látkou kde jí můžeš odepnout pro lepší větrání - takže tam jsou po celém obvodu další zipy navíc a stěna je vlastně dvojitá.
Toho jsem si u Arctic nevšiml a to taky udělá nějakou váhu.

——-
Arctic má Nylon 50D - v provedení 6.6 ripstop 51g/m

Black má Nylon 40D - v provedení ripstop 66 o váze 55g/m (3 vrstvy silikonu) takže vlastně těžší materiál.

——-
Arctic je podlaha 100D o váze 120g/m (tady je těžší)

Black má podlahu 100D o váze 110g/m

——-
Arctic má vnitřní stan 20D o váze 30g/m

Black má vnitřní stan 40D o váze 43g/m

——-
Arctic má tyče 9,6mm

Black má tyče 10,25mm - oboje jsou DAC Featherlite NSL green

Takže když to shrnu až na podlahu má Hilleberg v BLACK vždy těžší materiál.

Pokud tedy ještě Arctic používá Cuben byt jen někde a když bychom vzali stejný Kaitum 2 GT a převedli ho na BLACK materiály dá to cca 4,2kg včetně servisní sady při stejné konstrukci a rozměrech.

Tak sem proste čekal u Lightware nižší váhu.

Jinak není tam ten Cuben tedy jen aby šlo víc světla do stanu?
Hodně mě zajímá proč ho nepoužili na tropiku nad vnitřním stanem - je to opravdu tak nepromokave jako klasicky Nylon se silikonem?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » sob led 19, 2019 19:25

Michal, prečo stále porovnávaš vybavenie z black label? Ja porovnávam férovo identický typ - takže Hilleberg Kaitum 2 vs t25 Arctic. Kaitum 2 GT sa robí v red label, že. Potom:

Kaitum 2 GT - tropiko 30D, 49g/m2...............dlážka 70D, 90g/m2 .......... inner tent 30D, 35g/m2
t25Arctic - tropiko 50D, 51g/m2 .................. dlážka 100D, 120g/m2 ........inner tent 20D, 30g/m2

Tyčky Kaitum 9mm...tyčky t25 Arctic 9.6mm

Vidíš ten rozdiel? Pozri aj rozdiely v celkových rozmeroch, t25 je dlhší a vyšší, i keď je užší ako Kaitum 2GT

O tom, či nejaký iný model z nejakého iného labelu je ľahší, je bezpredmetné, lebo je to už iná konštrukcia, iný výber vhodného stanu. Ak by ti vedeli vo fabrike vyskladať ten istý typ stanu kaitum 2 GT v kombinácii materiálov z black label, OK, budeš mať ľahší stan, ale to môžeš poprosiť aj Lightwave, či by ti nemohli dať menšiu gramáž, či denier látky z iného modelu.

Dvojitá stena vchodu - látka+sieťovina je základ, to má snáď každý stan, ale neviem, či to má t25. Oprava - Lightwave robí model aj komplet v cuben (Vapour).

Určite cuben s 18g/m2 pustí viac svetla. Môže byť, aby viac presvetlil priestor. Neviem, prečo ho nedali aj nad vnútorný stan. Ja si myslím, že 18g cuben je časom+ skladaním a rozkladaním, taký, ako to nazvať, taký krehkejší. Sám o sebe je tenký. Ale skúšam ho len necelé dva roky. Stále teda je pevný. No ak by som ním časom niekde pri vyklepávaní stanu šmahol, tak ho asi zadrem. Preto je lepšie mať dieru v predsieni, ako nad vnútorným stanom. Ale opäť to sú len domnienky. Nylon tiež môžem zadrhnúť. Skôr to presvetlenie, to sa mi zdá logickejšie. Môžeš sa spýtať priamo výrobcu, že prečo.

Ano, cuben je nepremokavý, vlhkom nepracuje. Ale strihy som nešil, rovno zlepil transferovou páskou a všetko zatiaľ drží, ani prudký leják nebol problém.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned led 20, 2019 8:15

Stani - já to srovnal s materiálem z Black proto, že kdybys měl Kaitum 2 GT z tohoto materiálu bude mít cca 4,2 kg jako ten Arctic.
Tedy stejnou váhu včetně servisní sady a s tím, že tam jsou těžší materiály. Rozdíl mezi RED a BLACK je cca 0,5kg.

Jediný co mne tedy napadá je že ten Arctic má někde více materiálu pro konstrukci - nějaké kapsy, nebo jestli ta variabilita té předsíňky jak to má dva vchody....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod 4llis » ned led 20, 2019 17:05

Malý krok stranou od Hillebergů... Má (měl) tu někdo TN Laser Competition 1? Je u něj dobře vyřešené větrání? Je to sice tunel, ale jinak super váha, velikost, materiál...
4llis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte zář 22, 2009 14:50

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned led 20, 2019 17:38

4llis - to bude znít blbě ale měl jsem Hilleberg Akto - tedy stan stejného typu konstrukce.

Ventilace byla dobrá - větrání u nohou a hlavy a v horní části nad předsíňkou takže to hezky větralo.
Zde to vypadá, že vršek nemá větrání ale určitě půjde pootevřít zip a má to otevírací druhou stranu tak toho větrání bych se nebál.

Chci tě ale upozornit na jistá omezení této konstrukce.
Byť tunelové stany nabízejí mnoho místa k váze tak jednoprutový tunel je výjimka - stěny se svažují a nad hlavou a nohama moc místa není.
Také pokud je silný vítr tak se ti ty konce dost prohýbají.
Na větší sníh to také moc není díky tomu. (Ano mnoho lidí používá Akto i ve sněhu ale nikdy to není jako 2-3-4 prutová konstrukce).

Co je naopak výhoda je minimální váha a rozměry.

Pokud to chceš na 3 sezóny a do běžných podmínek tak fajn volba pokud se smíříš s menším prostorem.

Zda je konkrétně tento model OK ti jistě napíše někdo jiný (nebo najdeš recenze).
Ale co do větrání bude fajn.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » ned led 20, 2019 19:19

tak k tomu helm3 - moc k nemu nenapisu, snad jen celkem rychle se stavi (vnitrni stran uz prichycen), je v nem.hodne mista na sednuti na hlavu i kdyz clovek sedi vic na kraji, pro 2 lidi kdralovskej prostor vevnitr na spani, batohy, sbaleni. Oroseny sme to trochu meli, venku cca -5, nefoukalo.

predsinka je hodne malicka, fakt na stazenej batoh, boty... varit v ni si moc nedovedu predstavit, uplne to neplanuju ale moc realny by to v necasu ani nebylo.

chybi mi dvojcestnej zip na pootevreni predsinky zezhora, neni tam provazek na prichyceni dveri vnitrniho stanu, nebo sem na to uplne neprisla.

Ty vetraci trouhelniky maj v sobe nejakej zpevnenej matros dole, aby se uplne nepriplacly k stanu ale prijde mi, ze i kdyz treba nefouka, tak sou oddaleny jen malo - par cm a teda

Moje obecny dotazy, pac sem.vlastne stan jikdy nemela.a.nevozila, 2x sem.spala v pujcenym co se prut protahuje vnitrnim stanem a tropiko prehazuje, tedy vzdy se musi skladat zvlast i rozkladat a da se teda i vhodne rozdelit mezi 2 lidi

1) kdyz balim mokrej stan, je lepsi to rozdelit nebo sbalit v kupe? kdyz ho chci zase stavet vecer a je mala sance na vysuseni?

2) jak sakra takovou ludru ktera vlastne neni vhodna na rozdelavani (vnitrni + vnejsi stan) nosit? byla sem.zvykla si pulku mokryho stanu dat do bocni kapsy z venku na batohu, tohle je bez sance vlastne i kvuli konstrukcikdy se asi nevyplati vnitrni stan furt vyndavat

3) pokud bych resila podlazku, jak volit rozmer? aby prii desti nesbirala podlazka vodu a neteklo to pod stan, ale fungovala teda misto nalevky spis jen jako dalsi ochrana
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned led 20, 2019 19:41

1 - pokud to chceš mít suché musíš vyjmout vnitřní stan.

Postup je pak takový ze postavis tropiko a pak vepnes vnitřní stan do postaveného tropika.
Pokud to zabalis v celku a je tropiko mokré tak ti navlhne vnitřní stan.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned led 20, 2019 19:43

2 - nosit můžeš jak vyhovuje, pokud je to suché můžeš nosit v celku pokud není tak rozdělis a další lidi se mohou podělit - někdo tropiko někdo vnitřní stan někdo tyče a koliky někdo footprint.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned led 20, 2019 19:45

3 - pokud chceš footprint je dobře aby ti pokryl vše pod tropikem - tak abys měla prostor třeba pro batoh a td ale pozor - je dobře aby končil kousíček od tropika jelikož na něm se ti vysráží vlhkost a teče dolu a pokud bys footprint měla až tam tak by ti vznikaly kaluze - takže třeba 3 cm mezirka je ideál aby se to co steče mohlo vsaknout do půdy.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » ned led 20, 2019 21:01

1. jo sem si rikala, ze asi ten vnitrni stan, i kdyz je na nem neco vysrazeny, neni tak mokrej, tak to asi bude dobry

2. to byla spis recnicka... mi prijde, ze tim, ze se sbaleny oba v kuse stavi fakt ultra rychle a pohodlne, ze vlastne pri baleni suchyho stanu je skoro skoda to rozdelovat, protoze vecerni staveni a treba za mokra bude o dost rychlejsi a pohodlnejsi (tzn. problem bud kam to dat v batohu, nebo stejne nutnost to "zbytecne" rozdelovat a pridavat si hromadu prace pri koncipivaoni na dva lidi). to vpinani a vypinani si budu muset jeste vyzkouset, ale vcera sem byla uz dost zmrzla a rano zas casovej skluz.

3. diky moc, zkusim nejak vymyslet co s tim footprintem, jestli to do skotska resit, neresit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned led 20, 2019 21:15

Mas pravdu ze to vpinani stanu je opruz ale záleží na tom no....
můžeš to udělat v kuse s tím ze to bude vlhké - ten vnitřní stan většinou rychle schne pokud to děláš za světla je to ok po tme už tak moc ne.
Pokud dobře vytrepes srazenou vodu před složením tak je to většinou ok.
Ale uvidíš sama.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sobb » ned led 20, 2019 23:45

Maw: pár poznámek z mého pohledu:

1) Jak kdy, záleží na podmínkách a času, ale není až tak velký problém to nechat pokupě. Po postavení večer to vyschne i postavené pohromadě. Pokud bude mít příležitost. Anebo zas zmokne, ale v tom případě je to celkem jedno :-)
2) Narvi do batohu, parťák vezme něco jinýho. Pokud je stan hodně mokrý, tak odděl od ostatních věcí třeba kusem igelitu. Před sbalením co nejvíc vytřepte od vody.
3) Už sis odpověděla. O trochu menší. Může to být ostatně i kus igelitu, co před odletem domů vyhodíš. Nebo můžeš zkusit tu kašírku z Bauhausu. Je to docela lehký (pod náš Voyager asi sto gramů), víceúčelový a překvapivě odolný. Jsme původně mysleli, že to budem po každým výletu měnit a už s náma bude cestovat pátým rokem …
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Stany