Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod DCJ » ned dub 25, 2010 16:13

Ahoj, tak po delší době mám ještš jeden dotaz. Má někdo zkušenosti se značkou Trimm?
Ještě jsem o ní nikde neslyšel. Dočetl jsem se, že vznikl odštěpením od Pinguin, tak by mě zajímalo, jak jsou na tom v porovnání kvality.
DCJ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 29, 2009 14:58

Re: Výběr stanu

Příspěvekod pussylala » ned kvě 2, 2010 19:06

amigo píše:já bych si prvně zjistil, jestli je ten TNF opravdu jednoplášťový nebo dvou. pak bych se rozhodoval. ale asi bych i tak zvolil pinguina, už třeba kvůli pozáručním opravám.

Vždyť se stačí podívat na jakékoliv video. Samozřejmě, že je dvouplášťový :wink: :)
pussylala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 15, 2008 19:42
Bydliště: Praha

Re: Výběr stanu

Příspěvekod svetlovdusi » ned kvě 2, 2010 19:29

Ty north face fortress na factoryoutlet.cz ještě více zlevnili, mají verze pro 2, 3 a 4 lidi.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Lehký stan pro dva pro nenáročné použití - Ferrino - Jurek?

Příspěvekod Trautenberg » pát črc 16, 2010 13:23

Hledám lehký stan pro dvě osoby (a drobnější bagáž) na lehkou turistiku po ČR/SK, jaro-podzim - takže nic extra náročného. Při pročítání fóra jsem si udělal jakousi představu, ale nemůžu se rozhodnout kam z užšího výběru. Požadavky mám zejména:

Cena: jsem ochotný dát za stan okolo 3000, pokud to bude stát za to
Váha: co nejnižší, představuju si okolo 2kg (stan budu tahat 90% času sám, chodím se svou drahou polovičkou)
Naopak nepotřebuju mít velkou předsíňku pokud se vejdou batohy dovnitř.

A co mi padlo do oka?

Tak prvně cenově mě zaujaly stany:
http://www.scoutdoor.cz/coleman-track/
http://www.scoutdoor.cz/coleman-crestline-2l/
O kterých jsem se tady nedočetl moc a tak nevím, co s nimi. Přijdou mi velmi podobné, ale mimo to že jsou cenově zajímavé mi přijde že jsou příliš těžké a odolnost taky asi nic moc. Předpokládám, že mi je nedoporučíte?

Zato se mi zalíbil stan od Ferrina lightent:
http://www.ferrino.cz/item.php?zbozi=12 ... t-2-matone
Je lehoučký (<2kg), tváří se relativně odolně, má malou předsíňku na boty. Zatím asi můj favorit.

A ještě mě zaujal Jurek Mikro:
http://www.jurek.cz/view.php?nazevclank ... 2005092402
Tváří se odolněji než lightent, ale zase je menší na šířku, tkaže se nevejde dovnitř bagáž (ačkoliv má dvě předsíňky a batohy se tam asi nějak vejdou). Při stejné ceně bych asi vzal spíš lightent, ale zase se v tom moc nevyznám.

Co si myslí zkušenější veřejnost?
Trautenberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 16, 2010 12:54

Re: Lehký stan pro dva pro nenáročné použití - Ferrino - Jurek?

Příspěvekod zbuddy » pát črc 16, 2010 13:41

Potisící píšu "použij fci Hledat" :twisted: Zdá se, žes tady sice něco četl, ale přesto děláš nové vlákno.

např. zde najdeš

Ferino Lightent
zbuddy píše:
Peta píše:Zkus funkci hledat, několikrát se tu řešil. Jinak třeba tu je verze pro jednu osobu.

zběžným náhledem vidím 10 hitů


Jurek Micro zase jinde....
Coleman Crestline také, jedině Coleman Track - takže ho asi tenkrát nikdo neměl, neznal. Uvidíme, zda to platí i dnes...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výběr stanu

Příspěvekod RUMcajs » pát črc 16, 2010 13:51

Trautenberg:

Byt tebou tak bych koupil o neco vetsi stan.
Napr. od Jurka Vandr 1, Vandr 2.

V tech nejmensich lze maximalne spat,
ale napr. vybalovat uvnitr batoh, prevlekat se nebo se divat do mapy jde tezko.

Pocitej take s tim ze ne vzdy budete kempovat na naprosto rovne plose,
stan nebude vzdy optimalne vypnuty atd.

Takze nejake to misto navic se hodi.

Mimochodem vsimnul jsi si ze postavicky na obrazcich Jurka s rozmery stanu jsou neumerne male?
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Trautenberg » pát črc 16, 2010 14:12

Co se vlelikosti týče, stan chci zejména na spaní. Ale máš pravdu, ten Mikro mi přijde dost malý.

Na Vandr 2 jsem se díval, ale přijde mi už docela těžký. Asi srovnávám špatná kritéria se špatnými, ale váhově je na tom stejně jako Colemani, ale je 2x tak dražší - a nejsem si jistý jestli by se mi to pro mé použití výplatilo. Nicméně Lightent se svými 230x120 mi přijde už docela dost velký, dvě osoby se tam vejdou batohy určitě také (buď vedle sebe nebo pod nohy), v tom bych problém neviděl. Zatím se mi líbí, i více než Vandr.

Prostorově se mi ještě líbil:
http://www.ferrino.cz/item.php?zbozi=12 ... tre-2-2010
Váhově i cenově je stejný jako lightent ale vypadá prostorněji. Ale nejsem si jistý, jestli se do něj nějak slušně vejdu - do jeho tvaru se špatně bude vměstnávat mých 193cm. Nebo ne?
Trautenberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 16, 2010 12:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 16, 2010 14:38

Coleman Track je stan spíše tak na nějaký festival, nebo když jdeš s kámoši na louku za dvěma lesy od dědiny nebo ještě tak na výlet s jedním spaním. Je prostě malý na delší výlety.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod RUMcajs » pát črc 16, 2010 14:54

Trautenberg: Jestli meris 193cm tak zapomen na vsechny mikro, nano a pidi stany.
Navic jestli jsi alespon podprumerne fyzicky zdatny tak te pul kila ci kilo vahy navic v nenarocnem terenu nerozhazi.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Miras » pát črc 16, 2010 15:47

Trautenberg:
Mrkni se opravdu radši po něčem větším. Za takhle malej stan tě přítulka nepochválí. Věř mi, vím o čem mluvím :D U těch malejch stanů není ani tak problém s rozměrem podlážky, jako spíš s výškou. V malinkým stanu se dva ani neposadíte, nedejbože, když tam chcete dělat něco jinýho (převlíknout se třeba :twisted: )
Vandr 2 od Jurka vypadá rozumně. Jdi do něj a modli se, aby ti drahá polovička stejně nevynadala, že je to malý :wink: Do 3000 by ses měl vejít bez problémů a váha je ještě hodně v pohodě.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Trautenberg » pát črc 16, 2010 16:34

Něco takového jsem chtěl slyšet. Je pravda, že necelé kilo navíc mě nezabije (nyní tahám 5kg stan, ale to prostě není ono...) a ani s cenou Vandr2 nemá problémy. Drahá polovička mi asi nadávat nebude, oproti mě je dost drobná (163) a já se nějak poskládám :-)
Trautenberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 16, 2010 12:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jonza » sob črc 17, 2010 8:01

prislo mi po SZ:

Lukas.z píše:Čau,

pročetl jsem nějaké přízpěvky na forum ohledně výběrů stanů apod. Chtěl bych stan pro jednoho na klasické výlety, ale taky do hor aby něco vydržel, váha hraje také velkou roli (jelikož cestuji na výkendy ale i 5 denní akce). Byly my doporučeny stany Jurek - at (který se hodí do těžších podmínek, ale je malý a nemá žádnou předsíňku, zase naopak je hodně lehký) dále taky jurek - vandr 1 (který splňuje všechny předpoklady, ale je těžší) a také jurek - mikro. Mě padl do oka pinquin arris, který se také dá sehnat za přijatelnou cenu, je psáno, že se hodí do těžších podmínek, váha nízká, vypadá hodně aerodinamicky takže při správném připevnění i odolný vůči větru, ovšem nenašel jsem žádnou recenzi nebo praktické zkušenosti.
Poradil bys mi s výběrem.

Děkuji mockrát
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mirek Wolf » sob pro 11, 2010 1:06

Kamarád zakoupil stan Hannah Trekker 2 (dříve Covert S), používá jej i na sněhu a je s ním velmi spokojen; pochvaluje si váhu, rychlost stavění, slušnou vnitřní výšku, prostornou předsíňku (apsidu) s možností vaření a zejm. výšku vchodu, do kterého se není nutno plazit jako např. u S+R.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Army » pát led 21, 2011 16:04

Potřeboval bych tak nějak poradit, bo spíš názor :) Jsem rozhodnut pro koupi Jurka Apl... a tady je ten háček. Nevím zda vzít Alp 1 nebo Alp 2 :((

Jde o to, že jsem zrovna bez přítulky a jezdím na různý výlety sám. Takže bych vzal Alp 1. Je lehčí, menší a pro jednoho i s batožinou imho dostačující.

Jenže.... Nikdy nevíte zda se k vám někdo někde nepřitulý a na jak dlouho se přitulý :mrgreen: No a pak abych nelitoval, že jsem nekoupil větší a na každým vejletu se musím mačkat v malý stanu a batohy vystršit do předsíně na mokrou trávu... No a teď babo raď :((

Jak to tak čtu, tak mám tedy divnej problém :mrgreen:
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mirek Wolf » pát led 21, 2011 21:01

No a teď babo raď :((


MSR Carbon Reflex 2
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Army » sob led 22, 2011 8:50

No stan vyzerá parádně. Teda hlavně ta váha k velikosti stanu. Ale.... :)
Cenová hladina je už jaksi nad moje možnosti a schopnosti :shock: A ta barva [-X Často spávám nadivoko i tam kde se to nesmí a rád jsem co nejméně vidět. Zímní hory nechodím, takže nemusím mít křiklavý stan :)

Děkuji za příspěvek. Stan je určitě parádní, ale imho mimo mé finanční možnosti a barevně si prostě nesedíme. Jde mi spíš o výběr mezi těmi Jurky. Spal jsem ve Vandrovi, ale Alp jsem neměl v ruce ani jeden. Tak nevím jak velikostně je dostačující 1 pro dva lidi a jak je případně omezující... Toť prekérní situace :D
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sobb » sob led 22, 2011 14:06

záleží na velikosti a hlavně šířce dotyčných :wink: , nám ve dvojici Alp 1 stačí bohatě - každý má dost prostoru, batohy se vejdou krásně a ve stanu se dá i pohodlně vařit
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Army » sob led 22, 2011 17:09

Nějakou takovu zkušenost jsem potřeboval slyšet :) Jestli 1 stačí nebo je to natěsno. Tak já nejsem nijak rozměrý, když nepočítám výšku, ale to taky není nic extra, takže by mohlo zbývat místa dost. Batohy se vám bez problému vejdou dovnitř stanu i ve dvou? To je pro mě dost tůležitý aspekt, nerad nechávám batoh v předsíňce. S tím vařením to rád slyším.. vařil jsem i ve Vandru, ale té ros potom :shock: .. Ale s tím se musí počítat.

Takže pokud se vejdou batohy dovnitř i při ubytování dvou lidí...normálních proporcí :D ... není co řešit a jdu do Alp 1
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sobb » sob led 22, 2011 17:15

batohy dáváme buď k nohám - každý na svou stranu, případně jeden prázdný pod hlavu, když chceme lepší polštářek :)

rosí se hodně, při vaření je dobrý mít aspoň trochu pootevřený tropiko (je tam oboustranný jezdec, tak to jde i v dešti) pohodlným vařením jsem měla na mysli dostatek prostoru pro tuto operaci
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mirek Wolf » sob led 22, 2011 17:19

Optimální je samozřejmě vyzkoušet si ten který stan osobně - v Praze je to bez problému možne v prodejně www.holan.cz.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Army » sob led 22, 2011 17:28

@sobb: Tak super. Já když jsem sám, tak batolh leží velde a pokud jsme dva tak za hlavy. Polštářek poskytuje flíska :mrgreen: Vařil jsem i s pootevřeným tropikem ale moc velký vliv to nemělo. A vaříte přímo ve stanu? Jako myslím uprostřed. Pod tou malou předsíňku to asi moc nepůjde bez následného zapálení stanu... :(( Já teda vařil tak, že jsem měl vnitřní stan celý rozeplý a vařil jsem na prahu (ne na to město :mrgreen: )... to nebylo ani v předsíní ani ve stanu a pára mohla jít právě tím pootevřeným tropikem.

@Mirek Wolf: Tak, že bych pozval dvě své kamarádky (kvůli rozdílným proporcím, abych měl jistotu) na zkoušení stanu do Prahy :mrgreen: :((
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sobb » sob led 22, 2011 17:40

za hnusopočasí vaříme přímo ve stanu, blíž ke vchodu, vnitřní stan otevřený, tropiko podle možností
vařením myslím uvedení k varu, nasypání nějakého toho sajrajtu a zavření ešusu ... žádné vyvařování

kup stan a pak podle něj vybírej přítelkyni :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jonza » sob led 22, 2011 18:03

sezen si pritelkyni tady, stan urcite mit bude :)

zbuddy to tak udelal a nelituje :D
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Army » sob led 22, 2011 18:11

@sobb: Jojo, přesně o takovém vaření mluvím taky. Tak jsem se rozhodl Pro Apl 1.. takže případná přítulka se buď vejde, nebo to není ta pravá :mrgreen:

@jonza: A nebo dám na tebe a ještě ušetřím prachy za stan :mrgreen: Myslím, že inzerát typu: "Hledám přítulku" jsem tady na fóru už dokonce viděl :mrgreen: Ale nebyl od zbuddyho :mrgreen:
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Výběr stanu

Příspěvekod zbuddy » sob led 22, 2011 19:13

jonza píše:sezen si pritelkyni tady, stan urcite mit bude :) zbuddy to tak udelal a nelituje :D

Ano, nelituji :wink: Vyženil jsem (nejen) Jurek DOME 2KM.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Army » sob led 22, 2011 20:08

Sakryš, asi se tu trošku porozhlídnu :mrgreen: .... Mohl bych taky vyženit velmi zajímavý věci :finga:
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mmmmichal » sob led 22, 2011 20:28

omlouvám se za OT, ale že bych tady našel spřízněnou duši? no nevím. mám pocit, že jsem tu jeden z nejmladších :ú imho, taky budu brzy vybírat stan, takže si to pročtu znovu od začátku a určitě na něco dobrého kápnu, díky :-)
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mirek Wolf » sob led 22, 2011 21:35

Army píše:Spal jsem ve Vandrovi, ale Alp jsem neměl v ruce ani jeden. Tak nevím jak velikostně je dostačující 1 pro dva lidi a jak je případně omezující... Toť prekérní situace :D
Vlastně moc nerozumím, co z hlediska prostoru řešíš, když máš zkušenost s Vandrem - Alp je totiž konstrukčně i velikostně s Vandrem identický, rozdíly jsou výhradně v použitých materiálech (LITE/EXTREM).
Vzhledem k tomu, co jsi zmínil výše, totiž že jej budeš používat jako třísezonní, bych ti doporučil zůstat u modelu Vander, max. Atak, poněvadž Alp s ohledem k použitým úpravám materiálu se ti bude pouze více potit na vnitřní straně tropika.
Jinak co se prostoru pro 2 osoby v Alp 1 týče, nejsem velký optimista,
ložnici vidím tak na 2 ledvinky a předsíňku resp. apsidu na max. 2 páry bot...
Rozhodně uživatelsky příznivější z hlediska zejm. velikosti apsidy/předsíňky, výšky vchodu i váhy je Hannah Compact 2 nebo Trekker 2.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sobb » sob led 22, 2011 22:00

Mirek Wolf píše:ložnici vidím tak na 2 ledvinky a předsíňku resp. apsidu na max. 2 páry bot...
přesně tak, dvě ledvinky o velikosti 60+10 :wink:

Army:mě tak napadá: psal jsi, že momentálně to je vlastně stan pro jednoho - a to Alp1 moc není - je zbytečně velkej a těžkej. To už je pomalu lepší si sehnat nějaký jednoosobový stan pro sólovýlety a pak třeba dokoupit větší pro dva.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod amigo » ned led 23, 2011 11:39

můj spolulezec tvrdí, že dokud je člověk sám, měl by si užívat spaní pod širákem, max jen pod plachtou a stan řešit, až ho kvůli němu začne prudit nastávající :twisted:

jinak řečeno, jezdit sám, stanem bych se nezaobíral :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Stany

cron