Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte bře 20, 2018 18:09

Slovo moralni jsem nepouzil schvalne ;-) Bral bych to ciste pragmaticky. Vedet, co delam, proc to delam a jake to ma nebo muze mit dusledky. Koupim kopii ciste proto, ze je levnejsi. Kdyby nebyla, koupil bych si original nebo bych si nekoupil nic, protoze si original nemuzu dovolit? Chci podporit plagiatora i za cenu toho, ze vyrobce originalu zkrachuje, s nicim novym uz neprijde a plagiator nebude mit co kopirovat? Nebo podporim plagiatora, ktery casem prijde s vlastnim vyvojem a original nahradi? Atd, atd.

V realu samozrejme jsou veci malokdy cernobile. Jako programator taky nevymyslim vsechno od zacatku, ale casto se inspiruju tim, co uz nekdo napsal, pouzivam osvedcene postupy atd. Akorat nekopiruju primo, uz jen proto, ze s cizim kodem se mi obvykle pracuje hur nez s tim, co jsem napsal sam. A kdyz opravdu neni co vymyslet a dany kus kodu uz existuje, tak si ho aspon prepisu po svem. U zbozi bych to videl podobne, (s)prostou kopii nekoupim, inspirace mi nevadi, zvlast kdyz existuje jen nekolik rozumnych reseni, kterym se neda vyhnout. Tj. patenty typu obdelnik s kulatymi rohy neuznavam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » úte bře 20, 2018 21:25

No, podporiť plagiátora, aby potom prišiel s niečim vlastným, to sa takto nerobí, lebo sa zapíšeš už ako plagiátor a potom sa z tej nálepky ťažko zbavuješ. Ak máš možnosti, netreba špekulovať a rovno riešiť vlastné návrhy. napr. v poslednej dobe, čo vznikli značky, mikrobrandy idú vlastnú líniu, prečo nezačali z fleku kopírovať osvedčený MSR, či BigAgnes? :)

Jasné že, ak navrhuješ stan s rovnakým zadaním, viac menej dôjde ku kombináciám a variáciám. Ani MSR nevymyslel svoj "Y" spoj, nebyť Eureky a roku 1951. Inovácie môžem riešiť iným spôsobom - napr. ovládanie vetráku, veď aj taký detail doťahu LineLock je aký výborný nápad a koľko toho pomôže konštrukčne vyriešiť.

Proste nechápem prečo čínsky výrobca, s dobrou fabrikou, s takými cenami, že môže cenu stlačiť dole, nevyrába takéto vylepšenia, nerobí stany napr. v cubene. Veď to by bolo cenové terno. Keď pred rokmi prišiel model Laser od TerraNova, tak sa tých kópií v ich showroomoch hemžilo. Mali ste v rukách čínsku kópiu LineLocku? Zmenili trochu tvar, ale čo, po zaťažení neudrží pnutie. A potom Exped si urobí vlastný návrh a šikovne vyriešil očko napojenia.

mitau - dík za odkaz na model Naturehike wind-wing. Nevedel som o ňom. Poznám podobné konštrukcie, ale túto nie. Mimochodom, nie sú oni Kórejčania?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » úte bře 20, 2018 22:09

mike píše:Koupim kopii ciste proto, ze je levnejsi. Kdyby nebyla, koupil bych si original nebo bych si nekoupil nic, protoze si original nemuzu dovolit?

Mas pravdu, ale bohuzel ja jsem byl donucen to zacit brat od obou. Ve fabrice potrebuju spacak, karimatku, stan, vareni, nekdy sneznice/skialpy...
Takze kdyz dam pozadavek, co konkretne chci, tak nam na to prachy nedaji a nakoupi nejake shity. Je to dano tim, co muzou koupit v CR a na co prachy jsou . Naposledy jsem dostal spacak uplne nahouby (umelaka) a karimatku 1cm silnou plus Jetboil. ](*,)
Takze jsem si zacal kupovat veci sam. No ale kdyz spis tyden nekde venku a presouvas se autem, tak ty veci znicis pomerne rychle i ty znackove (flexa je zaruka). Varice dostavaji zahul a reznou.
Kolega to resi nekolik let cinou a ja jsem na to presel taky. Neni to drahe, kvalita je dobra a neni ti toho lito.
Doma mam veci vsechny "znackove" a i fakani s 3/4. Tim si kompenzuju ujmu, ze okradam kopirovanim firmy, ktere zaplatily za vyvoj. Dalsi vec, ze nektere "znackove" hadry jsou pohodlnejsi, nez ta cina.
Jedina vec co me trapi, jsou ceske firmy nakupujici z katalogu v cine a prodavaji to jako svuj produkt.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte bře 20, 2018 22:30

@booze: tohle mi prijde OK. Mas to rozmyslene, vis, co delas a proc to delas. BTW, fabrika ti to proplaci?

Stani píše:No, podporiť plagiátora, aby potom prišiel s niečim vlastným, to sa takto nerobí, lebo sa zapíšeš už ako plagiátor a potom sa z tej nálepky ťažko zbavuješ.

To je pravda, ale myslel jsem to trochu obecneji. Povalecne Japonsko, jejich auta a pozdeji elektronika. Nejdriv kopirovali a byli k smichu a kde jsou dneska? I firma se muze vyvijet a pojem o ni taky. Zacne s plagiaty, chytne se cenou, casem prida drobna vylepseni, pak si troufne na vlastni konstrukci. Naprosto chapu, ze se ti to nelibi, ale clovek se holt musi smirit s realitou. Nebo ji sam zmenit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » úte bře 20, 2018 23:30

K tomu kopírování - fakt jsem se dneska nasmál nad následující absurditou. Jsem teď na L+B. Dnes jsem navštívil čínský pavilon. Mají tam svítidla, který zkopírovali od lídrů na trhu. Pravda, Číňani je konečně zkopírovali, ovšem lídři v oboru jsou zatím už asi 3 roky zase jinde a dál. Ale o to ani nejde.

Ovšem největší sranda je to, že dneska Číňani mají ty svý stánky s vystavenýma kopiema oblepený piktogramama "zákaz focení" :mrgreen: :lol: :rolleyes:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte bře 20, 2018 23:57

To je logicke, ne? Sami prece nejlip vedi, kam to vede :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Ladnonna » stř bře 21, 2018 7:49

Zajímavá debata.
Škoda, trochu jsem čekal, že tu bude pár lidí co mají zkušenosti s těmi tunelovými stany. A u klasické konstrukce by jste doporučili co? Jestli tedy má smysl něco řešit, podle toho co jsem tu teď četl.
Ladnonna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 10, 2018 14:02

Výběr stanu

Příspěvekod budo » stř bře 21, 2018 20:03

No a právě teď ti všichni odpovědí "Elixír"

Ale jinak by mohl ztratit slovo Wawrik - stanům rozumí hodně, praktické zkušenosti má bohaté a tunely používá.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Výběr stanu

Příspěvekod Kjuba » stř bře 21, 2018 20:12

Něco mi říká, že wawrik už sem nic nenapíše. Je to škoda, protože jinak máš naprostou pravdu.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Výběr stanu

Příspěvekod budo » stř bře 21, 2018 20:18

?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Výběr stanu

Příspěvekod Kjuba » stř bře 21, 2018 21:02

Čímž nechci vůbec říct, že by se mu mělo něco stát. Kdyby si to tak náhodou někdo vyložil......
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » pát bře 23, 2018 8:59

Aha. Pochopil jsem.
Je to velká škoda a opravdu mě to mrzí, protože Wawrik byl jedním z mála uživatelů fóra, který dovedl velmi dobře věcně poradit, nikdy nešel do osobní roviny, nikdy nebyl konfliktní a věcem, ke který se vyjádřil, skutečně dobře z praxe rozuměl. Nikomu nikdy nic nenutil, nad nikoho se nepovyšoval a rozhodnutí ostatních lidí nezpochybňoval.

Bohužel odsud odešel kvůli jednomu <osobni utok smazan> :-s
Naposledy upravil mike dne pát bře 23, 2018 17:52, celkově upraveno 1
Důvod: osobni utok
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát bře 23, 2018 11:16

budo a to je kdo?

Ladonna - Na ty tunely najdeš hodně na UK fórech.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Goroceps » pát bře 23, 2018 17:40

Ahoj,

chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem stanu případně o rady zkušenějších :)

Jelikož jsem si pročetl už několik stránek diskuze tak začnu už zkušeně mými požadavky:
- pro dvě osoby (včetně velkých batohů pro několikadenní treky)
- cena ideálně 5-6 tis. Kč
- váha klasika kolem 3 kg (v tomhle jsem docela optimista :) )
- především zahraniční treky, výšky přes 2000 m.n.m., deště, možný i sníh, stavění na trávě i na kamenech

Momentálně se chystám do Gruzie (tam bude dost pravděpodobné i přespání ve sněhu). Mám za sebou Norsko a Island, kde jsme měli dost mizerné půjčené stany (McKinley příšery) a rád bych už něco kvalitního a nemusel se bát, že ráno bude stan ležet na mě.

Je mi jasný, že favoritem je MSN Elixir 2, což mě se hodně líbí a je i mým favoritem.Je tam však jedno malé "ALE" kvůli, kterému právě píšu i tenhle příspěvek.

Problém je, že se mám strach ze stanů s vnitřní konstrukcí a nedovedu si jejich stavbu představit v dešti. Když například dojdu po celodenním treku na cílové místo přespání a bude pršet tak co potom? :D Proto se mi právě líbí stany s vnější konstrukcí kdy se dá postavit tropiko aniž by napršelo dovnitř (například u Coleman Tatra 2). I když je možný, že si to příliš idealizuji a ve skutečnosti to vyjde nastejno.

Co si o tom myslíte? Doporučili byste mi případně nějaký jiný stan s vnější konstrukcí (koukal jsem ještě na Pinguiny, ale u nich jsem trochu nedůvěřivý)

Díky za rady a diskuzi! :)
Goroceps
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 23, 2018 17:12

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát bře 23, 2018 18:09

Ta venkovní konstrukce je moc fajn a přesně pro případ jaký jsi uvedl má velký smysl.
Sám to tak často používám - stavbu stanu v celku nebo nejdřív tropiko a pak až vnitřek.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod budo » pát bře 23, 2018 18:58

Husa zakejhala :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Výběr stanu

Příspěvekod budo » pát dub 13, 2018 20:27

https://www.decathlon.cz/stan-trek-900- ... 92462.html

Vcera jsem ho videl. Celkem foukalo a ten stan je prekvapive pevnej. Neni to zadny UL a neni prehnane prostornej. Ale pomer cena vykon jako bytelna levna variabilni polozka s dobrym pristupem ohledne reseni reklamaci (standard Decathlonu) je to zajimava moznost.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Ubiqvit » úte dub 24, 2018 12:38

Zdravím,
prosím zkušenější o pomoc s výběrem mezi: A) MSR Elixir 2 a B) Jurek Alp 2.5
Stan budeme využívat na dvoutýdenním treku ve Skotsku. Následně na další treky po Evropě (Rakousko, Slovensko etc.) lehké až středně těžké náročnosti.
Stan by měl "ubytovat" mě (190 cm) a moji přítelkyni (malý špunt) :) + dvě krosny (60 l).
Má smysl vybírat stan tak, aby se krosny vlezly do vnitřního "obytného" prostoru?
Díky za rady.
Ubiqvit
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 24, 2018 12:26

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 24, 2018 13:43

Hele trek ve Skotsku ;)

V jakém termínu a v jaké lokalitě to Skotsko? Je rozdíl vnitřní ,,pevninské,, a je rozdíl na ostrovech a volný terén nebo kempy.

Z těch 2 bych si vzal Elixír. Pokud to tedy má byt jen z těch dvou.

Řešit batohy do vnitřního stanu nemá smysl musel bys mít stan pro 3-4.

Síťky na hlavy sebou, jak vejdeš do volného terénu tak poznáš co jsou MIDGES ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Ubiqvit » úte dub 24, 2018 21:50

Začneme v půlce července a v plánu je projít minimálně celou East Highland Way.
Díky za radu, něco lehce jsem si četl a síťky už mám v seznamu :).
No nemusí to být nutně tyto dva, ale podle recenzí a rad v obchodě se mi zdají jako nejlepší. Máš nějaké jiné návrhy?
Právě řeším jestli má smysl tahat s sebou větší stan a mít vybavení chráněné nebo zvolit klasicky stan pro dva. Jaké máš zkušenosti ty?
Ubiqvit
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 24, 2018 12:26

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » úte dub 24, 2018 22:32

Do Jurka Alp 2.5 se dovnitr obytneho prostoru vejdou dve krosny a navic tim dokonale chrani proti vetru z jednoho stranu (obe das jako "pulteho cloveka" na okraj). Pokud by ti zalezelo na vaze, muzes zvazit i Alp 2.5 lite, ale to je trochu nevyrovnany stan (lehoucka vnejsi plachta, ale pritom celkem tezky vnitrni stan a podlazka). Jurek ma sice hodne klasickou konstrukci, ale nezatracoval bych ho.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte dub 24, 2018 23:14

Ubiqvit - no ve Skotsku se vždy pohybuju většinu roku.
Tam jde hodně o počasí - když bude hezky dá to v klidu lehký stan. Ale když hezky není a jsi na pobřeží tak to běžný stan nedá.
V létě je na opravdu hnusne počasí mala šance to je typické pro prosinec leden únor kdy jsou na ostrovech trvalé deště a bouře s větrem dosahujicim občas síly orkánu. Jestli jdete na 2 týdny v červenci tak si myslím ze vám maximálně bude pršet a pofukovat kolem 50km/h nic horšího tě pravděpodobně nečeká ale třeba loni bylo i dva týdny v kuse hezky sluníčko.

Já nosím tenhle stan
http://europe.hilleberg.com/EN/tent/bla ... ts/staika/

Kdybych si vybíral Jurka jako ze ho nezatracuji - tak bych si vybral Dome nebo Kombat.

Ale když to chceš i na ty jiné destinace tak z těch dvou ten Elixír mi přijde lepší.

Jinak zrovna ve Skotsku člověk ocení když stavis stan v celku nebo prvně tropiko a pak vepnes vnitřní stan - opět na 2 týdny to pro tebe asi není stěžejní funkce.

Nevím jaký mas max rozpočet ale pokud můžeš jít na jiné ceny tak sou zajímavé stany třeba od

Terra Nova
Helsport
Exped
Fjallraven

Pokud jsi cenově v té třídě cos dal ty dva stany tak bych se rozhodoval mezi těmi Jurky co sem ti psal a tím Elixirem asi.

Batohy bych dával do predsinky - když pouzijes footprint tak si je ani neuspinis.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř dub 25, 2018 8:34

A ještě bych ti poradil proti běžným zvyklostem - stan nestav nikde v závětří nebo ve stínu.

To jsou místa kde je největší koncentraci MIDGES a nezbavíš se jich - nějaký repelenty na to zapomen jsou bez účinku je to vyhazování peněz.

Jedine jak se jich zbavit je mít stan na otevřeném místě kde fouká a není tam stín - to nemají radi. Pokud bude pršet taky nebudou litat.

A druhá výhoda je ze je tam všude vlhko takže pokud budeš na větrném místě bude ti lip ventilovat stan.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Malagar » stř kvě 9, 2018 19:51

Zdravím,

rád bych se zeptal na radu ohledně výběru stanu. Po důkladném zvážení jsem se rozhodl vyzkoušet čínu (důvody rozepíši níže). V užším výběru zůstaly 3 kousky. Prosím o zhodnocení do kterého byste (především s ohledem na konstrukci) šli. Poslední z jmenovaných mi z hlediska konstrukce (nemožnost otevřít do průvanu) moc nevyhovuje. Na druhou vypadá nejstabilněji.

Naturehike Star River 2 (kopie BA Copper Spur HV UL2?) https://bit.ly/2KPfovO
Naturehire Mongar 2 (kopie MSR hubba hubba nx?) https://bit.ly/2wub6Xu
Naturehike Cirrus 2 https://bit.ly/2I0nKTs

Požadavky na stan - měl by zvládnout Korsickou GR20 a být dostatečně lehký (pod 2 kg). Prošel jsem fórum a hromadu e-shopů, ale nenašel jsem v ceně řekněme 3-6 tisíc rozumnou alternativu.

Elixír 2 je zbytečně těžký (jinak bych jej nejspíš bral); jurek je sice kvalitní, ale konstrukčně 10 let zpět (zvažoval jsem Vandr 2, ale s tím jedním vchodem bych se v tom v létě upekl a něco jako 2.5 DUO je už těžké); Pinquin nevypadá špatně, ale došel jsem k závěru, že za stan dám 2x tolik a je to beztak kopie vyrobená v číně (ok, možná s lepší kontrolou kvality - ?)

Víc než 6 tisíc za stan dát nechci z prostého důvodu. Zpravidla chodím nalehko v rámci jedné lokace či přechod po chatách či ubytovnách (Santiago apod). Navíc bych rád stan vzal sem tam na vodu a nerad bych se strachoval, zda mi ho neztratí či nezničí nějaký ožrala.

Co se týče trvanlivosti, tak mi vlastně nevadí, že snad vydrží řekněme 1/2 či 1/3 toho, co originál. Tak či tak jej využiji na řekněme 5-15 nocí za rok.

Návrhům na jiné kousky se nebráním - pokud to tedy nebude něco za 10k s tím, že nic levnějšího vlastně nemá smysl a na Mácháč si můžu koupit klidně stan z Tesca.

PS - zapomněl jsem dodat, že měřím téměř 190 cm, takže jsem koukal po něčem, co je spíše větší. Cestovat budu s manželkou cca o 15 cm menší.

Díky moc za radu,
Roman
Malagar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob črc 15, 2017 23:32

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » stř kvě 9, 2018 20:38

Star River a Mongar je takova zajimava dvojicka, ze vazi stejne a kazdy dela ustupky jinde. Jen pro shrnuti:

Star River
+ vetsi prostor
+ lepsi vnitrni stan (dolni cast neni uplna sitovina, takze nebude profukovat na horach tak moc jako Mongar)
- zip vnitrniho stanu (nejvetsi minus, na BA Spur ho uz taky predelali, neumim si predstavit vchazeni bez plneho rozepnuti)
- horsi zakonceni tycek (kovove kousky na Mongaru vypadaji bytelneji)
- asymetricka konstrukce - bylo by potreba si strany jeste trochu lepe oznacit, at se to pri stavbe neplete

Idealem by byl podle me Mongar, kdyby pro nej existoval vnitrek, ktery neni uplne sitovany az dolu. Nebo Star River s lepsim zipem. Kdybych se musel rozhodnout, tak kvuli zipu bych sel asi do Mongaru, ale je to opravdu na hrane.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Malagar » stř kvě 9, 2018 22:29

Já právě přemýšlel, který z těch dvou bude ve výsledku větší. Star River má sice o něco (5/6 cm) větší základnu v obou směrech, ale zase více kopulovitý tvar. Vzhledem k tomu, že mám 190 cm, tak jsem se trošku obával, abych se v noci nohama či hlavou nedotýkal stanu a nebyl mokrej od případné kondenzace.

Co se pevnosti týče, tak mi přijde, že je lepší, když se ty 2 tyče na jedné straně spojí více nahoře. Mohlo by to trošku pomoct stabilitě ve větru. Taktéž kopulovitý tvar by mohl větru odolávat o něco více, než kolmější stěny u Mongaru. To je ale jen můj odhad.

Zipu jsem si nevšiml no, byla by to asi trošku otrava. Každopádně jako pozitivum bych viděl, že jde stan "víc otevřít".

Rozdíly v zakončení tyčí jsem si nevšiml, akorát vidím, že Mongar má to spojení tyčí nahoře plastové a Star kovové, což by snad mělo být lepší.

M.
Malagar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob črc 15, 2017 23:32

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » čtv kvě 10, 2018 0:01

Tvar nebo odolnost vuci vetru clovek z tech par fotek opravdu tezko odhadne - muzes zkusit hledat informace o originalech (pozor, ze oba stany kopiruji malicko starsi varianty tech stanu - u BA napr. zip, u MSR sitovany interier, od ktereho ustoupili).

PS: Je super, ze dodavaji ze Spanelska za 1-5 dni. Tim odpadla starost o procleni a nekonecne dlouhe cekani na dodani.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » čtv kvě 10, 2018 20:03

Malagar@

já bych tedy udávaným rozměrům stanů vůbec nevěřil, a obzvlášť těm čínským, mám cca 195 cm, a na vystavě stanu která bude i letos v Praze Letňanech jsem v proběhu let zkusil snad všechny stany pro jednoho nebo dva co tam bývají, a nejprostornější tam byly vždy ty od MSR, obzvlášť díky tomu specifickému tvaru ve stropu, a přitom tam bývá plno jiných výrobců kteří udávali u svých stanů větší rozměry než mívá MSR, a do těchto stanů jsem se kolikrát ani nevešel, takže na ty rozměry udávané výrobci bacha, obzvlášť UL stany jsou ve velké většině jen pro menší postavy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod davvee » pát kvě 11, 2018 12:53

Zdravím pánové,

po delší době bych opět s něčím potřeboval poradit. Přečetl jsem si zde názory a recenze, ale uvítam ještě další postřehy.

Potřebuju koupít stan pro dvě osoby s váhou kolem 2-2,5kg v solidním poměru váha/odolnost/cena.
Nechtěl bych investoval více než kolem 4 000 kč. Stan by měl primárně sloužit na treky a spání především v horách. A to v ČR,Tatry,Alpy či přechody v Norsku,Skotsku apod. Rád bych,aby měl nějakou předsínku či apsidu pro vaření nebo nechání batohu. Cestovat asi většinou budu sám,ale občas bych rád i ve dvojko,proto hledám stan pro dva,ale komfort pro dva nemusí být tak vysoký. Dále preferují spíš dvoupláštový stan. Koukal jsem na značky Pinguin,Vango, Wild country,Rock empire,Jurek. Uvítam tedy nějaké další tipy,či zhodnocení. Dík

Co jsem zatím našel:
Wild Country Coshee 2 - Asi největší favorit i když cena je trochu vyšší.
Vango Banshee 200 - Poměr cena/výkon,ověřená značka. Ve dvou lidech měnší.
Vango Soul 200 - Sice levný,ale řekl bych výkon nic moc.
Rock empire Trail - Není dvoupláštový a nemá předsínku. Jinak bych ho bral určitě.
Jurek Vandr 2.0 - Osvědčená značka,Cz ale starší typ konstrukce
Pinguin Arris - Pro dva nejspíš až moc malý
Robens Edge - pro mě neznámá značka
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » pát kvě 11, 2018 13:43

Rock Empire Trail L je normalni dvouplastovy stan, co mysli Hudy tim popisem "jednodilna konstrukce" fakt nechapu. Predsinka je ale mala.
Pinguin Arris ma presne ty stejne rozmery jako RE Trail (alespon papirove, vedle sebe jsem je nevidel)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Stany