Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod SvataC » pon čer 19, 2023 9:54

@ntz
Na Salewu jsem se dívala taky, ale chybí mi tam ta decentní předsíňka, protože ve stanu pro dva to vypadá docela natlačeně.

Nehledím-li tedy na cenu, máš nějaké konkrétní doporučení/osobní zkušenost? Díky
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod SvataC » pon čer 19, 2023 9:55

@Etheric

Nehledě tedy na cenu, máš nějaké konkrétní doporučení/osobní zkušenost? Díky
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod Etheric » pon čer 19, 2023 10:28

Zkušeností by bylo... Jsem měl od celty, přes bavlněný áčko až po UL tarp z Dyneemy...
Určitě bych řešil váhu, ta je extrémně důležitá, když to máš celej den nosit. Kam s tím budete chodit? Pokud žádný VHT a extrémy typu Island, vůbec bych se nebál pořídit to nejlehčí možný. Jen bych se vyhnul materiálu Dyneema (DCF), prd to vydrží a když na to prší, uvnitř je hroznej kravál...

Takže bych doporučil následující - rozhodnout se, jakou velikost chcu a pak koupit to nejlehčí v tý kategorii. Ne však Dyneema, ne Aliexpress a podobně. Je fajn, když má stan dva vchody, ale na pochod sama / s dcerou to není nutný.
Doporučím nebrat nic s PU zátěrem, je rok 2023, máme jiný, lepší možnosti. Silikonizovaný tkaniny. Silnylon nebo ještě lépe silPES - ten se neprověšuje narozdíl od Silnylonu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod ntz » pon čer 19, 2023 11:04

@SvataC - v podstate ani nemam .. rad bych, vybrat stan je extremne nesnadne, stresujici a casto dost nevdecne ..

ja vzdy pouzival klasicka "iglu" (dome shape), v poslednich letech jsem ale presel na tunylky a iglu uz nechci .. ja osobne mam tenhle stan, maji ale i verzi s velkou predsinkou .. jsou to vlastne kopie (ackoliv Vango je Skotska firma, tak to mozna budou takove polokopie, neni to uplne stejne) stanu od Hillebergu, ktere jsou extremne drahe ..

S vyberem normalniho samonosneho iglu fakt poradit neumim ... bral bych na bazi libi/nelibi, ma to dobre recenze, splnuje to moje parametry .. me osobne se zadne soucasne iglu nelibi .. nicmene chytil bych prilezitost za pacesy a jel se bejt tebou podivat sem

https://www.pvaexpo.cz/cs/akce/196

treba by te tam neco napadlo ;)

ps. radim vyvarovat se BA (big agnes) a tomu jejich ultralight swagu co ma 1200/1200 (podlazka/tropiko) .. videl jsem to v akci loni ve skotsku a na to, ze to ma bejt premiovej stan za premiovou cenu, tak to bylo uplne na hadry a nic to nevydrzi, tyce jsou mekky, ten hadr, ze kteryho to delaj, je slabej ... fakt ostuda .. doporucuju porad vybirat z nejakych spis robustnejsich 3sezonnich / expedicnich stanu, co neco vydrzi a maj nejakou kvalitu .. tem nestastnikum co meli BA jsme pujcili na noc jeden z nasich stanu, aby tu bouri ve zdravi prezili (meli jsme ssebou simond alpinism t2 kterej jsme mohli v tu chvili postradat)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod booze » pon čer 19, 2023 15:33

Ahoj,
na jake podminky stan chcete? Po CR je Rock Empire Orbis II je dobry.

precti si toto vlakno : Výběr stanu viewtopic.php?f=8&t=3055&p=575969&hilit=vyber+stanu#p575969
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod booze » pon čer 19, 2023 15:34

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod Bruca » pon čer 19, 2023 15:50

A co něco takového? Velikost i váhu by to splňovalo...
750+800g

https://www.natura-nuova.cz/p/266/stan- ... iva-zelena
+ moskytiera https://www.natura-nuova.cz/p/267/vnitr ... iva-zelena

Zrovna si taky lámu hlavu, jestli pořídit to tropiko a vzít to na TMB nebo jestli vzít náš osvědčený elixir 3. Jestli by to přežilo, když by nás někde chytla bouřka, to je to, oč tu běží :-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod ntz » pon čer 19, 2023 17:32

ja bych nikdy do zadnyho acka co je postaveny na trekovy holi (babica by rekl - kdyz nemate trekovou hulku, pouzijte klacek) nevlezl :P

kluci, proste priznejte si to - existuji i lide, co chteji "normalni" stan :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod Bruca » pon čer 19, 2023 18:16

Ntz - já chci taky normální stan, leda...

V sobotu jsme byli na přednášce Luci Kutrove a bavil jsem se tam s jedním klukem, co tam podobný stan měl (mountain shelter lt) a docela si to chválil.

Ale taky jsem si vzpomněl na tvůj výlet do skotska a jak podobně stany dopadly při bouřce :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod ntz » pon čer 19, 2023 18:51

Bruca - jedinej poznatek ze Skotska byly ti dva (cizi) nestastnici s Big Agnes .. jinak se tam nic dramatickeho stran stanu nedelo ... kdyz teda nepocitam, ze kluci meli zkrocenou horu ve stanu zatimco ja musel bejt chmurne sam ve svem tunylku se vsema batohama ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod Bruca » pon čer 19, 2023 19:17

Prostě ať žije ultralight :-)))
Koukal jsem i na naturhike cloud a to byl super tenký igelit teda...

Jinak msr elixir 3 v akci na alze "rozbaleno"
https://m.alza.cz/sport/msr-elixir-3-gr ... 8.htm?o=27

O cosi málo přes limit, ale jde vzít "na tretinku"
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod apuka » úte čer 20, 2023 9:40

Kluci, mam dojem, ze tady padlo par navrhnu (Booze, Bruca), ktere docela jdou proti napsanym pozadavkum... Myslim, ze tazatelka chce opravdu stan a ne tarp se samostatnou moskytierou vevnitr.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod SvataC » úte čer 20, 2023 10:36

Jeste jednou ahoj,
dikec vsem za podnety a tipy, ale fakt je to mimo to, co chcem.
3kilovy MSC Elixir s tropikem s tenouckym tropikem fakt tahat na zadech nebudu a tarp taky nechci, kupovat budem stan. Netrvam na ultralight, chci do 2,5 kg, 3 sezoni s decentnini mm tropika, protoze budem kempovat i v desti.
Co se tyce lokality, zijem na Zelandu, takze i alpine a fuci nam tu a prsi, ale i Evropa, ovsem zadntextrem. Hard core stan nepotrebujem, ale decanko model ano.
Ma prosim nekdo idealne osobni doporuceni? A co zkusenost s tim Orbis II? Ma ho nekdo?
Diky moc.
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod irem » úte čer 20, 2023 12:10

Nam se v rodine potuluje jako 3-sezonni stan pro 2 osoby tohle a docela me prekvapilo, ze to drzi, neproteka a neuleti ani se nezhrouti ve vetru. Pro dva lidi s rozumnou bagazi to jakz takz jde, ale prostorny stan vypada jinak.
Vic neposlouzim, veskere moje dalsi zkusenosti se stany jsou hodne stare, moznosti jsou dnes uplne jinde.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod TimTaylor » úte čer 20, 2023 16:42

Mám starého Jurka Dome, byl jsem s ním spokojen, ale asi před 7mi lety jsem koupil MSR Elixir 2 a neměnil bych a koupil ho znova. Na 3 sezonní použítí v Evropě za mě slušný poměr cena/kvalita, zvádli jsme v něm i 14 dní Island nebo pár víkendu v roce Alpy a Dolomity. Po nějakých těch ultra/super light tarpech jsem pokukoval taky, ale příjdou mi hodně vachrlatý a prostě stan je stan. Takže pro 3 lidi mám Jurek Dome 3 (skoro 20 let, teď se odlepilo podlepení švů, koupil jsem za 300 lepidlo a zase přilepil a funguje dál), ale dneska je už hodně těžkej a taky docela drahej. Pro dva mám MSR Elixir 2 a pro jednoho MSR Hubba NX (koukám že za poslední 3 roky zdražil o 5000,-Kč, to jako vážně?! :axe: .

Pokud řešíš cenu, koukni na firmu Pinguin, znám lidi co mají jejich stany 15 let a pořád jsou OK. Většinou jde o kopie známých modelu jiných firem (která firma to dnes ale nedělá, že) a třeba Pinguin Gemini nebo Vega jsem měl v ruce, spal jsem v nich a za mě bych ho klidně bral. Pohlídej si slevy, na konci prázdnin jsou běžně slevy na stany 10-20% a to už jde poznat... Howgh :supz:
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod oodoow » úte čer 20, 2023 18:25

Kup si tenhle viewtopic.php?f=10&t=23901&p=581660#p581660
Za mě super deal. Skoro jsem ho koupil, kdyby se nenaskytlo ještě něco lepšího.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod Hafi » úte čer 20, 2023 19:35

jsem před pár lety koupil Naturehike na Aliexpresu, i s clem a daní by byl asi hluboko pod limitem cenovým, vejde se do dvou kilo a kdybych ho netahal do zimních podmínek, tak slouží bezvadně, teď slouží lehce porouchán, ale slouží v pohodě dál.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod SvataC » úte čer 20, 2023 21:47

Mate nekdo Pinguin Aero 2 DAC? Zkusenost dobra/spatna?
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod Hafi » úte čer 20, 2023 23:07

před 9 lety jsem kupoval Aero 2 pro mámu a Aero 3 pro kamaráda. Oba stále slouží. Stav toho mámy neznám, ale rozhodně si nestěžovala. S kamarádem jsme zrovna o víkendu byli na vandru a o stanu mluvili, že ho tahá velmi často soukromě i pracovně, často i na delší akce a do nehostinných podminek, a stále je v super stavu, podlepené švy jsou stále podlepené a největší závadou je prasklá gumička spojující tyčky. Tipnul bych, že má za sebou tak 200 nocí, naprosté minimum z toho bude na stejném místě, tj. i podobný počet postavení.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Rock Empire Orbis II

Příspěvekod SvataC » stř čer 21, 2023 1:25

Ahoj,
zakládám nové, naprosto konkrétní fórum.
Máte, prosím, někdo stan Rock Empire Orbis II - https://www.hudy.cz/orbis-ii?
A můžete se podělit o dobré i špatné zkušenosti?

Dosloužil nám starý stan a potřebujeme nový, pokukuju velmi vážně právě po Orbis II.

Budeme používat pro 2 osoby, já a dcera, jsme obě štíhlé a do 170 cm.
Do 2,5 kg, budu tahat na zádech.
Chceme předsíňku, ideálně 2, na vaření v dešti a uskladnění krosen ideálně mimo vnitřní stan.
Do deště i větru, občas i alpine, ale ne žádné extrémy, nicméně déšť to musí ustát a vítr taky.
Na ceně zase tak nezáleží, pokud nám stan vydrží a budu to tedy moci považovat za investici. Ten nejlepší ovšem nepotřebujeme ani nechceme, dobrý ale ano.

Díky předem.
S.
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod mike » stř čer 21, 2023 1:48

Padron, ale tohle ne, nove vlakno si to nezaslouzi. Sloucil jsem to k tvemu puvodnimu dotazu. O kterem jsem uvazoval, ze ho sloucim do obecne diskuse, ale nakonec jsem ho nechal. Dve uz jsou ale moc. Vlakna tady recyklujeme a nezakladej prosim nova, kdyz uz nejake vhodne existuje.

P.S. Za investici se to neda povazovat v zadnem pripade. Slova, na rozdil od vlaken, nerecyklujeme ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod SvataC » stř čer 21, 2023 1:55

Ok @mike v poho, diky za vysvetleni.
Stan se za investici povazovat neda, hm?
Hledala jsem rady ve starsich vlaknech, ale moc uzitecneho v nich tedy neni, vzdy to konci nejakou hamakou ci tarpem, tak snad treba tady a ted.
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod mike » stř čer 21, 2023 2:55

Fajn, vis co chces, ptas se na konkretni vec, uchylkou na tarpy netrpis, jedno takove vlakno tu byt muze ;-)

Neda. Je to normalni utraceni. Investice je neco, z ceho ti plyne zisk (dividendy apod.) nebo co hodlas casem se ziskem prodat. Pricemz to neni nic proti utraceni, jen je dobre, kdyz si je clovek vedom toho, co opravdu dela, a nezakryva (si) to radoby vznesenymi pojmy. Sorry, zrovna na tohle jsem trochu vysazeny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod SvataC » stř čer 21, 2023 5:20

@mike

Díky za vysvětlení tvého postoje k investicím, rozumím mu a myslím, že ty rozumíš tomu, co tím, že cena není nejdůležitější faktor při výběru stanu, rozumím já (čili investice na našeho pohodlí, mých zad, která ten stan ponesou, atd.). I když si nemůžu odpustit zmínit, že by ses možná divil, za kolik za dá v Česku pořízené a použité outdoorové vybavení prodat na druhém konci světa, pak bys možná svoje tvrzení stan není investice přehodnotil :-).

Nicméně tímto bych tady skončila, ať neplevelíme další příspěvek (zaplevelených je jich tu už dost), a počkala bych si na případné zkušenosti od lidí, co mají Orbis, případně doporučení na jiný fajnový stan, který by odpovídal našim kritériím, která jsem popsala výše.

Díky. S.
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod ntz » stř čer 21, 2023 11:27

koukal jsem teda za tebe na https://stany.heureka.cz a pokud bych si mel vybirat stan s tema parametrama jake pises tak tam vidim ja osobne jedineho kandidata a to je tohle

https://www.4camping.cz/p/stan-pinguin-aero-2-dac/

alias (nevim jestli to DAC je neco jineho, zda se mi obe verze stejne)
https://stany.heureka.cz/pinguin-aero-2-dac/#prehled/
https://stany.heureka.cz/pinguin-aero-2/#prehled/

zadnej jinej stan me tam nezaujal ... ja osobne jsem k naturhike vylozene nepratelsky zamerenej .. takze to doporucovat nebudu .. rock empire, hannah, husky - to je cinskej katalog .. pinguin se tu mnohokrat propiral jestli a jak hodne to dela taky, tenhle stan mi ale pripada zajimavej .. hlavne tema dvema vchodama a tou predsinkou z kazde strany
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod booze » čtv čer 22, 2023 6:10

Na fóru hledej uživatele Pinguin, myslím si, že ti poradí a taky by ho nezabilo, kdyby ti dal slevu za recenzi.
Stan vypadá dobře.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod Hafi » čtv čer 22, 2023 6:54

ntz píše:ja osobne jsem k naturhike vylozene nepratelsky zamerenej .. takze to doporucovat nebudu

no koukal jsem, že už jde v pohodě sehnat v ČR, tedy se zárukou a bez komplikací. A reálně jsou ty stany konstrukčně zajímavý (neb opisují od nejlepších... a v branži opisují skoro všichni), materiály sice levnější, ale po zkušenostech ne nějaký šmejdský (ok, krom kolíků, ale to je nejsnazší nahradit) a dohromady je to krásně lehký. Dle mě kdyby si to nedrželo tu nálepku "stan z Aliexpresu" , tak ani nemrkneš a budeš to zvažovat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod ntz » čtv čer 22, 2023 9:29

@Hafi - ale oni to nalepku maji :P .. navic ja mam od Naturhike perovej quilt, kterej jsem nikdy realne nepouzival, jen na chalupe kolem ramen kdyz se sedelo venku a ackoliv nebyl vubec pouzivanej, tak se strasne rozpadl, leze z nej peri, nite, presypa se zbytek slehlyho peri z jedny strany na druhou ... ja se jim mstim za tenhle quilt :P
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod Jesterka6 » čtv čer 29, 2023 12:49

SvataC píše:Mate nekdo Pinguin Aero 2 DAC? Zkusenost dobra/spatna?


Ahoj, Aero 2 mam, ca 3 roky, zatím v pohodě. Je lehký, dvouvrstvý- vevnitř průhledná moskytiéra, nikoli látka (na tom obrázku to většinou není poznat). Plus- velikostně v pohodě, i na vaření v předsíňce. Trochu pozor na to, že je to lichoběžník a pro rychlou stavbu (v případě deště) doporučuju označit si úchytky a tyčky té širší části, aby to tam člověk cpal rovnou správně a nemusel s tím točit jako pako :-)), protože na první pohled to jde blbě poznat. Tropiko neproteče, ale je dost tenké a klouzavé....

Líbil se mi i Hannah Eagle
https://www.zbozi.cz/vyrobek/hannah-eag ... a=greenery
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Skorpion » čtv úno 22, 2024 8:10

Ahojte, hladam (asi) nahradu za svojho Jurka Kombat. Mam ho 12 rokov a spal som v nom 20-30 noci. Zistil som, ze sa mi uplne rozpadlo podlepenie tropika (pisal som o tom v inej teme), tak som ho poslal do servisu. Tam zistili, ze tropiko aj podlaha komplet tecie a treba to vymenit. Cena opravy je priblizne 7000kc / 300 euro.

Zo zaujimavosti som vytiahol aj moje dalsie 2 stany – Ferrino MTB a Hilleberg Akto. Vsetko +/- rovnako stare ako Jurek. Ferrino pouzity asi na 20 noci, Hilleberg asi 50. Skladovane rovnako. Svi drzia bez akejkolvek znamky opotrebenia.

Otazka znie, ci nechat Jurek opravit. Moc sa mi do opravy nechce, ak to ma mat rovnaku zivotnost. Tie svi moc nedrzali uz ako bol novy. Druha moznost je kupit iny stan. Ako by ste to riesili vy? Ist do opravy, alebo kupit nieco ine, pripadne co?

Ak novy stan, moja predstava je nasledovna:
- Pre 2.5 osoby. Vnutorne rozmery Jurka 140/160 x 225 sa ukazali ako dobre, takze bud rovnaky, alebo o malo vacsi, ale urcite nie mensi
- Hmotnost do 3.5kg
- Cena do 10 000kc / 400 euro (nie je neprekonatelna podmienka, ale vramci normy :-D )
- Samonosny, ale s predsienou, prip. dvoma
- Odolnejsia konstrukcia. Typicke pouzitie: seakajak – stanovanie na plazach v horsom pocasi / burkach (v dobrom spim pod sirakom); cykloturistika celosvetovo – od chorvatskeho kempu az po himalajske udolia (nie na snehu)
- Moznosto dokupit podlozku je bonus

No je to uz tych 12 rokov, co som naposledy vyberal stan, takze nie som zorientovany v najnovsich trendoch a moznostiach. Preto prosim o vase nazory na opravu Jurka, resp.tipy na ine stany. Dakujem
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Předchozí

Zpět na Stany