Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mooncalf78 » stř kvě 15, 2019 17:08

Díky všem za rady. Nakonec trochu zvítězila finanční stránka věci a koupil jsem Hannah Serak 2 slevněný z 4790 na 2600 Kč. Líbí se mi, že je dostatečně velký i pro 2 (vnitřek 150 × 220 × 105 cm), má dva vchody, 4000mm tropiko, 10000m podlážka, apsida 90 cm, váha parádních 2.8 kg. Recenze tu na fóru většinou pozitivní, i když značka se tu občas kritizuje, a je to asi starý model, první zmínka o něm tu je z roku 2005. Tak snad mi ho tu moc nezkritizujete :)
mooncalf78
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 19, 2016 11:17

Re: Výběr stanu

Příspěvekod iggi » čtv kvě 23, 2019 8:13

Zdar chlapi.
Vyberám rodinný stan. Chcem aby sa v predsienke dalo stáť(min. 190cm) A aby bol pohodlný pre 4 člennú rodinu. V dekáči majú dva typy.
https://www.decathlon.sk/stan-arpenaz-4 ... 78237.html
alebo
https://www.decathlon.sk/stan-arpenaz-4 ... 78238.html
Sú to dobré stany na bežné použitie? ide mi aj o ľahké postavenie.
Najviac sa mi páči (aj farebene aj veľkosť) ARPENAZ FAMILY 4.2 XL
https://www.decathlon.sk/stan-arpenaz-f ... 30641.html
ale ten bohužiaľ už asi nevyrábajú?

Alebo odporučíte nejaký iný? Tak do 200€
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Michal1982 » čtv kvě 23, 2019 12:41

Mozem len odporučiť. Stravil som v nom 7 týždňov na Liptovskej mare, aj nam poprsalo a všetko fungovalo tak ako malo. Ja plánujem kúpiť ten s tými dvoma spálňami a pre väčší komfort odporúčam ako kuchyňu a jedáleň toto https://www.decathlon.sk/predsien-base- ... 97099.html
Michal1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 28, 2018 18:42

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » pon kvě 27, 2019 18:57

Hm, to už může jet rovnou v karavanu, stejně to bude do kempu, nebo ne? Stavět v přírodě takovou ... :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mirwais » úte kvě 28, 2019 0:15

Ahoj všem,
vybírám stan pro 3 lidi + psa (ohař) na letní chození po horách do 2500m (Slovensko, Balkán) cca 1 až 2 týdny za sezónu. Doteď jsme používali ve 2 + pes prastarý stan Loap Sliper 3 (letos mu bude 14 let) a musím říct, že nás nikdy nevypekl. Jeho šířka 180cm byla pro 2 + psa a bágly tak akorát. Scháním něco s šířkou cca 240cm a rozumnou váhou do 4kg. Většina stanů pro 4 má kolem 210-220cm a to se mi zdá trochu málo. Jsme 3 pořádní chlapi a pes taky není žádný drobek :D Bágly mám taky radši uvnitř než v předsíňkách, kde do nich může snadno zatéct a je i pohodlnější manipulace s věcma. Cena tak do 5000,-
Zatím je můj favorit Hannah Spruce 4, který je z dostupných stanů největší.
Díky za rady kam kouknout jinam případně připomínky k mému výběru.
mirwais
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 27, 2019 23:57

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » úte kvě 28, 2019 6:47

Etheric píše:Hm, to už může jet rovnou v karavanu, stejně to bude do kempu, nebo ne? Stavět v přírodě takovou ... :mrgreen:

Nebude to tím, že karavan je krapet jiná cenová kategorie?
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » úte kvě 28, 2019 8:39

Ruku na srdce, kolikrát takhle pojede? Drtivá většina jednou za rok. Pronajmout si karavan na tu dobu /tím nemyslím luxusní model s masážním sprchovým koutem atd/ vyjde cca stejně, jako koupit ten monstr stan, kterej za několik let odejde.. Znám to ze svýho okolí, lidi s kterejma jsem jezdil pod stan "na divoko" maj teď rodiny a jezdí po kempech, většina už stany vzdala a pronajímaj si karavany, nebo rovnou chatky :) Nic proti, když maj malý děti je to pochopitelný...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod apuka » úte kvě 28, 2019 9:41

Etheric píše:Znám to ze svýho okolí, lidi s kterejma jsem jezdil pod stan "na divoko" maj teď rodiny a jezdí po kempech, většina už stany vzdala a pronajímaj si karavany, nebo rovnou chatky
Pomin, ale vazne si myslis, ze kdyz se tazateli nejvice libi stan, ktery vazi nejakych 15+kg, tak to ma na chozeni po prirode? Ja bych ho chtel videt, jak to bude na zadech nosit :-).

Myslim si, ze to byl dotaz prave na stan do kempu nebo taboriste dostupne autem, takze je to plne v poradku. I takove kempovani je jista forma outdooru. Konec koncu, je to stejne, jako kdyz se ja ubytuji v udoli v penzionu - pres den vyrazim, v noci tam spim.

A karavan? Napr. ja mam auto bez koule, takze kdybych si chtel poridit/pujcit karavan, musel bych si jej nechat udelat - a potom ve zbytku roku s tim mit ostaru (k nicemu mi neni). Taky jezdit s karavanem za autem neni vubec pro kazdeho a pujcit si jej, dat si za auto a vyrazit s rodinou na dovolenou nekam do haje bez zkusenosti s tou jizdou je, mirne receno, ne moc rozumne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 28, 2019 10:14

Etheric - nevím kolikrát sis pronajal karavan kor mimo ČR, ale například v UK se mu ten stan zaplatí za 2 noci v karavanu - tedy pokud jede na týden/dva do nějaké cenově podobné lokality tak koupí stanu ušetří značné peníze - i kdyby ho tam po akci měl nechat.

Mimochodem, třeba na Skye jsou teď takové ,,sudy” pro turisty, dřív to v ČR bylo občas vidět jako autobusová zastávka.

Obrázek

Jedna noc v tomhle sudu stojí £100 a je to nejlevnější bydlení pro turisty co nechtějí spát ve stanu. B&B je cca od £120-150.

Připomíná mi to hlášku z filmu Trhala fialky dynamitem - Za tvrdý, na tvrdým :D
Naposledy upravil Michal82 dne stř kvě 29, 2019 6:30, celkově upraveno 1
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 28, 2019 10:21

Aha - Slovensko a Balkán - i tak jen ta vyšší spotřeba nafty/benzinu, poplatky už to zaplatí ten stan nehledě na pronájem na asi minimálně 2 týdny....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » úte kvě 28, 2019 10:57

apuka píše:stan, ktery vazi nejakych 15+kg, tak to ma na chozeni po prirode? Ja bych ho chtel videt, jak to bude na zadech nosit :-).

Věř, že něco podobnýho už jsem viděl a ne jednou :mrgreen:
Navíc má rodinu, tu váhu rozloží :twisted:

Michal, to jako fakt sto liber/noc v tomhle? Si snad děláš....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 28, 2019 11:08

Etheric si piš, že si nedělám....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mirwais » úte kvě 28, 2019 13:18

Michal82 píše:Aha - Slovensko a Balkán - i tak jen ta vyšší spotřeba nafty/benzinu, poplatky už to zaplatí ten stan nehledě na pronájem na asi minimálně 2 týdny....

Na Slovensko a Balkán jsem se ptal já. Pleteš 2 otázky dohromady. Já opravdu nebudu chodit po horách s 15kg stanem. [-X :D
Mimochodem, mě jste nikdo neodpověděl... :(
mirwais
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 27, 2019 23:57

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 28, 2019 13:32

Aha sory já to ani nečetl jen sem viděl příspěvek kde se psalo o Balkánu tak sem myslel, že je to ono.

Tyjo jako ze hledas něco cca 240x240.....? No mě napadá tak Jurek MIDI 4 nebo Tramp 4. Který má mít 220x220 plus předsínka na psa nebo batohy. Váha 3,95kg a 3,8kg.

Ale asi taky malý dle toho popisu co chceš.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mirwais » úte kvě 28, 2019 14:21

No beru to tak, že radši vezmu 1 velký stan, rozložím váhu a ušetřím kila než se tahat se 2 malými stany a ve finále nést větší zátěž. Ono jenom žrádlo pro mého čtvernožce na týden váží 3kg. Na Jurka jsem koukal. Je mi jasný, že bude kvalitnější než od Hannahu, ale je dražší a nevím, jestli ho využiju. Letos máme v plánu týdenní přechody hor na Slovensku a potom v Rumunsku. Co bude dál, nevím. Ale hlavně, Jurek je menší a asi by to bylo hodně na těsno.
Proto mě zajímají ideálně zkušenosti s tím Spruce od Hannahu.
https://www.4camping.cz/p/stan-hannah-spruce-4/#152073
https://stany.heureka.cz/jurek-tramp-4/ ... e/#section
mirwais
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 27, 2019 23:57

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dudy » stř kvě 29, 2019 6:26

mirwais píše:No beru to tak, že radši vezmu 1 velký stan, rozložím váhu a ušetřím kila než se tahat se 2 malými stany a ve finále nést větší zátěž...

No a já bych to řešil přesně obráceně.
U dvou menších stanů se líp rozkládá váha, líp se hledají dvě menší, než jedno velké rovné místo, nabízí se možnost rozdělení skupiny, menší stan je stabilnější ve větru, zajistí víc soukromí (přeci jen mezi čtyřmi spáči je větší pravděpodobnost, že alespoň jeden bude chrápat), nemluvě o neshodách, dle volby čtyři předsíňky jsou vždycky víc, než dvě, pokud nejede celá grupa, budeš tahat obludu ve dvou...

P.S.:
Michale, zmenši tu fotku...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř kvě 29, 2019 6:33

No zmenšeno, menší už tam nejde, to už ty sudy ani nebudou vidět :D

Jinak ,,výjimečně” musím souhlasit, taky bych pro takovou skupinu bral raději dva menší stany.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod apuka » stř kvě 29, 2019 7:38

dudy píše:No a já bych to řešil přesně obráceně.
Jeste jeden duvod pro toto reseni - pes.

Nejsem si uplne jisty, ze kazdemu se bude libit, az se v noci probudi na funeni psiho cumaku do tvare nebo na "zdouchance" a skrabani, jak pes ve snu nahani nejakou zver a nohama "beha" ani kdyz si zmysli, ze nejlepsi podklad na spani je spacak s nekym vevnitr. Anebo se jednoduse se bude chtit v noci ochladit a navali se zevnitr na plast stanu - az kym jej nezvali na vsechny nebo neohne/nezlomi nekterou tyc. A to uz ani nerikam, kdyz si "nahodou" zrovna uprostred noci zacne "ulevovat"...
Vsechno davnejsi vlastni zkusenosti :twisted: - a to jsem mel jen stredniho ovcackeho psa vaziciho 14-16kg, ne ohare.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » stř kvě 29, 2019 8:13

Svatá pravda. 4 lidi v jednom stanu už to maj hodně těžký sami o sobě, natož ještě pes.. Ikdyby byl v předsíni..
Tejden se nevyspat, navíc při přechodu hor..
Další věc je kondenzace, stan pro 2 se dvouma spáčema na tom bude líp, jak stan pro 4 se čtyřma.
Já osobně bych se ve čtyřech lidech nevyspal, furt by mě něco rušilo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » stř kvě 29, 2019 8:33

apuka píše:Vsechno davnejsi vlastni zkusenosti :twisted: - a to jsem mel jen stredniho ovcackeho psa vaziciho 14-16kg, ne ohare.

Negenaralizoval bych na základě toho, že jsi měl nevycvičeného psa. Já se psem spím v tarptentu běžně a nikdy nic podobného, co popisuješ, nedělal a nedělá, takže vyvozovat nějaké závěry, že autor dotazu má problémy se psem, jako jsi měl ty (už jen z toho, že s ním očividně nějaké zkušenosti má a ví co od něj čekat a zároveň s ním i přesto plánuje dál putovat lze předpokládat, že s ním problémy nemá), je krapet liché, až úplně nesmyslné.

Za sebe bych doporučil rovněž 2 stany, ale určitě ne kvůli tomu nesmyslu, co jsi napsal ty.
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod maty » stř kvě 29, 2019 9:30

mirwais píše:Ono jenom žrádlo pro mého čtvernožce na týden váží 3kg.

Tak předpokládám, že si to taky nese na svém hrbu... :D
Kup dva "čínské" lanshan 2 nebo něco podobného za cca 4500,- oba nebudou vážit více než 2,5 kila
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dudy » stř kvě 29, 2019 11:26

PaKo píše:Já se psem spím v tarptentu běžně...

Myslíš tu černou bonsaj ze psa co hraje v Tvejch mikrodobrodružstvích?
Ohař je drobátko větší a je to loveckej pes.
Mě teda čokl do stanu ani pod plachtu, ba ani do auta, když v něm spím, nesmí.
Ostatně do baráku taky nesmí, natož do postele.
Na druhou stranu nutno podotknout, že tam je i proporcionální aspekt, neb sem lože či stan sdílel i s dívkami drobnějšími a lehčími, než ta chlupatá bestie...
8)


Etheric píše:...Já osobně bych se ve čtyřech lidech nevyspal, furt by mě něco rušilo...

Mno, kdyby to byly tři dvacetiletý buchty...
Ale to by mě asi taky furt něco rušilo...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr stanu

Příspěvekod apuka » stř kvě 29, 2019 12:07

PaKo píše:Negenaralizoval bych na základě toho, že jsi měl nevycvičeného psa.
To by me zajimalo, jak jsi prisel na to, ze jsem mel nevycviceneho psa :-k. Myslis, ze by mel zkousku z paseni, kdyby nebyl?
Tvuj vycviceny pes celou noc funi, jak mu vecer cumak nastavis, nikdy nema psi sny a prdi jen na Tvuj povel? :((. To bych jej fakt chtel videt.... Mozna ho naucis, aby k nikomu nelezl, ale taky se potrebuje obcas pohnout, protahnout si nohy, otocit se na druhy bok - a myslis, ze ma v hlave pravitko a fyzikalne-matematicke zakony aby podle nich rychle vypocital, kam se muze a kam uz ne pohnout? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Allydamm » stř kvě 29, 2019 12:25

Taky bych chtěl toho vycvičeného psa, který se v uzavřeném prostoru se spící smečkou chová jako odložený batoh, poznat.

Splněné zkoušky bych sem netahal, to že se soustředí zvíře i pán při spaní nefunguje, obzvlášť když tam jsou další nocležníci.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » stř kvě 29, 2019 14:19

Tý jo, díky za rady, já s tím psem asi nakonec nespím a netuším, jak se chová, naopak někteří to ví zřejmě lépe (ze svojí omezené subjektivní zkušenosti). Kurvec, že já vás v tom tarpu u sebe ale nikdy nepotkal???

Takže na základě MÝCH zkušeností s MÝM psem mohu usoudit, že o tom, jak se MŮJ pes v noci v tarpu chová, víte úúúúplně stejné hovno, jako v případě mirwaise, který jak píše ve svém příspěvku, s tím JEHO psem už asi také něco naspal ve starém stanu, takže mu radit, že JEHO pes do stanu není zrovna ideální (ať je to jaká rasa chce) na základě toho, že někdo z vás měl nevycválaného čokla, co v noci v lese nezamhouřil oka a dělal bordel (i takové psy znám, ale neusuzuji na základě toho, že takoví musí být všichni), je vskutku k popukání. Opravdu tu radíte mirwasovi na dotaz typu stanu od stolu, že to s jeho psem nepůjde, přestože to s ním očividně šlo v minulosti jen na základě svých pokřivených zkušeností? Bravo!
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mirwais » stř kvě 29, 2019 14:27

Teda, tady se koukám diskutuje zásadně v pracovní době, že? :lol: :D

dudy píše:U dvou menších stanů se líp rozkládá váha, líp se hledají dvě menší, než jedno velké rovné místo, nabízí se možnost rozdělení skupiny, menší stan je stabilnější ve větru, zajistí víc soukromí (přeci jen mezi čtyřmi spáči je větší pravděpodobnost, že alespoň jeden bude chrápat), nemluvě o neshodách, dle volby čtyři předsíňky jsou vždycky víc, než dvě, pokud nejede celá grupa, budeš tahat obludu ve dvou...

Já si teda myslím, že se mezi 3 lidi lépe rozkládá váha 3,8kg jednoho většího stanu než 5kg z dvou malých. Navíc bych musel koupit stany rovnou 2, takže cena zase někde jinde. Nebo vzít starý pro 3 (3,5kg) a dokoupit jeden menší (cca 2,5kg) a už jsme na 6kg... :?
S tím hledáním místa a stabilitou ve větru máš určitě pravdu, to stojí za zvážení.
Skupinu zásadně nerozděluju, jde se podle nejpomalejšího.
Z kolegů jeden chrápe, druhý prdí, to si nevybereš... :D Možná nakonec koupím jeden malý stan pro sebe a psa a jim přenechám velký, ať si spolu prdí a chrápou. Tím se naskýtá otázka. Jaký? :(( :-k

maty píše:Tak předpokládám, že si to taky nese na svém hrbu... :D

Bohužel. To jsem vyzkoušel a zavrhl. Pes je s baťůžkama širší a furt do něčeho vráží (včetně tvých nohou, když tě obíhá). Nemá takovou stabilitu a jistotu, takže v obtížnějším nebo exponovaném terénu to není nic moc. Navíc se rád koupe a nikdy nevíš, do čeho skočí. Už jsem ho jednou krmil 2 dny rozmáchanýma granulema. A v neposlední řadě má menší dysplazii jedné kyčle, takže ho nechci zbytečně zatěžovat. Většinou ho musím krotit než pozná, že dneska to není na 2 hodiny, jinak jede furt na max. Takže papkání nosí páníček, pěkně u toho funí, je pomalej a pejsek si vesele okolo lítá... :D
Naposledy upravil mike dne stř kvě 29, 2019 17:38, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecne vnorene citace
mirwais
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 27, 2019 23:57

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mirwais » stř kvě 29, 2019 14:33

PaKo píše:Takže na základě MÝCH zkušeností s MÝM psem mohu usoudit, že o tom, jak se MŮJ pes v noci v tarpu chová, víte úúúúplně stejné hovno, jako v případě mirwaise, který jak píše ve svém příspěvku, s tím JEHO psem už asi také něco naspal ve starém stanu, takže mu radit, že JEHO pes do stanu není zrovna ideální (ať je to jaká rasa chce) na základě toho, že někdo z vás měl nevycválaného čokla, co v noci v lese nezamhouřil oka a dělal bordel (i takové psy znám, ale neusuzuji na základě toho, že takoví musí být všichni), je vskutku k popukání. Opravdu tu radíte mirwasovi na dotaz typu stanu od stolu, že to s jeho psem nepůjde, přestože to s ním očividně šlo v minulosti jen na základě svých pokřivených zkušeností? Bravo!


V klidu, :-.. :wink: Pes je v noci v pohodě a chrápe. Má toho logicky většinou dost, tak najede režim, že při každé pauze lehne a zahájí turbospánek. Jediným problémem je, že ráno brzy vstává... :D

Takhle jsme spali ve starém stanu 180x220. 2 lidi po stranách, uprostřed u hlav bágly a uprostřed u nohou pes. Vždycky mnohem lepší spaní než v bivacích, kde je většinou vlhko, zima, smrad a chrápe tam x dalších lidí.
Obrázek
Naposledy upravil mirwais dne stř kvě 29, 2019 15:20, celkově upraveno 4
mirwais
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 27, 2019 23:57

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » stř kvě 29, 2019 14:42

Mirwais, psal jsi, že nevíš, jestli ten stan pak využiješ.. Napadá mě v tom případě možnost využít půjčovny a stan si půjčit, aspoň si pořádně vše vyzkoušíš a když potom budeš kupovat novej, budeš o to moudřejší :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Allydamm » stř kvě 29, 2019 14:54

PaKo píše:Tý jo, díky za rady ..

No, teď píšeš jako, že když ty a tvůj pes spíte sami pod tarpem OK, ale původně si psal o nevychovanosti a zbytečnosti varování soužití se psem v uzavřeném stanu s dvěma dalšíma osobama.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » stř kvě 29, 2019 17:42

mirwais píše:Vždycky mnohem lepší spaní než v bivacích, kde je většinou vlhko, zima, smrad a chrápe tam x dalších lidí.

Ocenuju, ze netahas cokla na bivaky ;-)

mirwais píše:Takže papkání nosí páníček, pěkně u toho funí, je pomalej a pejsek si vesele okolo lítá...

Aspon je hned jasne, kdo je doma panem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Stany