Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod grco » čtv úno 16, 2017 13:28

Jo, tu zelenu som nikdy nechapal a stale nechapem :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod Kjuba » čtv úno 16, 2017 13:29

Víťa: nápodobně. Mám taky šedý a spokojenost. Pokud vím, dá se koupit i jenom tropiko, pokud by někdo chtěl výměnu barvy.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod wawrik » čtv úno 16, 2017 13:57

PaKo píše:Ale barvy jako pěst na oko (včetně šedého elixiru) jsou vidět na míle daleko. To je holý fakt....
To sú kecy :D Záleží, kde a kedy sa pohybuješ. Tam, kde chodím (napríklad) ja, je biely/sivý stan oveľa nenápadnejší. Lebo tam nie je žiadny svieži les. Už som sem niekam dával fotku. Aha, tu je. Farba stanu je striebristo-sivá, trochu do modra.

Mne osobne príde ten sivý Elixir naživo v prírode veľmi nenápadný. V zime obzvlášť :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod PaKo » čtv úno 16, 2017 14:07

Ta první fotografie prezentuje většinovou vegetaci v ČR? Je to foceno v ČR? Aha, ne a není. Takže jak to přispívá do debaty "česká úchylka"? Nijak? Když budeš chodit se stanem převážně na sníh, nebo do takovýchto lokací, pak to má logiku. Já jsem popisoval proč jsou češi "úchylní" na zelené barvy a za tím si stojím - v českém lese, když nebude sníh, jsou ty stříbrné, bílé a šedé verze prostě vidět jako kráva.

Pokud mi chceš tvrdit opak, tak buď víš něco, co všechny armády světa ne (ne, nejsem fascinován armádou, ale tak nějak chápu, proč vojáci v zeleném lese neběhají v bílých nebo šedých hadrech), nebo podvědomě lituješ vyhozených peněz za signální stan a chceš sám sebe přesvědčit, že není v našich podmínkách tak na hovno, jak je :D

PS: Já už Elixir nevlastním (takže nemám potřebu za něj lobbovat), ale fakt mne dostává tvrzení, že šedá maskuje v českém lese stejně, ba lépe jak olivová :D
PaKo
 

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod pawn » čtv úno 16, 2017 14:16

Promiň, ale kde přesně vidíš debatu "česká úchylka"? Já tady čtu jen přechytralý monolog jednoho borce o ojebávačských e-shopech, zelenozmrdech,atd., co se ještě vloni v srpnu ptal, jak docílit delších tras, protože od června chodí na treky. Zjevně jsi za toho necelého tři čtvrtě roku nabral slušně zkušeností a seběvědomí k tomu...
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod PaKo » čtv úno 16, 2017 14:17

Mám ti to najít, nebo si tu diskuzi přečteš ještě jednou a pak se mi omluvíš? Zkusíme možnost "bé", chytráku :D

edit: Ale bylo mi jasný, že nějaký "veterán" co všude byl a vše zažil (a nejlépe opakovaně), mi tohle vmete do tváře - chápu, chodím ven třičtvrtě roku, takže nemám dostatek zkušeností, abych mohl tvrdit, že zelená v zeleném lese maskuje lépe, než pro toto prostředí nepřirozené barvy :D

7 koleček v olivě a 7 v šedé:

Obrázek
Naposledy upravil PaKo dne čtv úno 16, 2017 14:38, celkově upraveno 1
PaKo
 

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod wawrik » čtv úno 16, 2017 14:29

Že je to česká úchylka predsa neznamená, že s tými stanmi Česi nechodia mimo ČR. To si si takto zúžil sám. A konkrétne moja reakcia patrila k tomu „faktu“, že sivý alebo biely stan je vidno na míle ďaleko. Nuž, nie je. Momentálne mám poruke iba dve fotky, ktoré tvoje tvrdenie vyvracajú - jedna je z Nízkych Tatier a druhá z Álp. Všade chodia aj Česi. A na oboch je ten zlý škaredý sivý Elixir, ktorý „je vidno na míle ďaleko“.
Elixir1.jpg
Elixir2.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 16, 2017 14:30

Zelenej les. Ty si ten les představuješ jak od Lady. Zelená je tráva, mech, listí a jehličí. Ale vétve nebo kmeny stromu jsou od hnědé po šedou. K tomu si připočti stíny vegetace na hoře, stíny od kmenu a šedá se ztrácí naprosto v pohodě.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod PaKo » čtv úno 16, 2017 14:34

Ach jo, to je marný. Psal jsem, že záleží na tom, kde ho chceš používat. Když postavíš stan na sněhovou pláň, nebo na holý kopec s kamením, tak pak ti je asi jedno, že bude šedej, zelenej, oranžovej či růžovej, nemyslíš? Takže v takových místech je úplně jedno, jakou má barvu. Pokud ho ale stavíš v lese (zeleném lese), pak je logické, že těžko lze tvrdit, že je šedá stejně "kamuflážní", jako zelená.

Pokud nevyhledáváš vyloženě hřebenovky nebo zimní měsíce pro túry, exotické krajiny, které se liší od střední Evropy, pak v tom lese budeš spát asi nejčastěji v průběhu roku. A pokud na sebe nechceš upozorňovat, pak je logické, že chceš nenápadnou barvu? Proč se tomu tedy divíte a nedokážete (viz výše) pochopit, proč češi preferují tyto přírodní barvy? 95% lidí s tím stanem stejně nepojede do pouště ani na zasněženou horu.

#vonkreuz - mrkni na tu fotku :)
PaKo
 

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod wawrik » čtv úno 16, 2017 14:43

No, to si tej zelenej hóóódne pomohol :D

Ja sa ti jednoducho snažím povedať, že biely/sivý stan nesvieti. Svieti žltý, občas oranžový, menej červený. Biely alebo sivý nie.

Ale každý si môže farbu zvoliť podľa seba, všakáno, ak ti biela nesedí a cítiš sa lepšie v zelenej, no problem.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod PaKo » čtv úno 16, 2017 14:49

No, je fakt, že jsem šedý Elixir živě neviděl (zelený elixír je naopak tmavší a méně sytý), ale nalejme si čistého vína - tvoje fotky jsou rovněž pořízeny, kdy té šedé zase naopak lichotí okolními podmínkami a světlem :)

Ale jak píšeš, je to na každém, já jen reagoval na to, že se tu podivujete nad tím, že lidi jdou především po té zelené. Ne každý si kupuje stan, aby s ním vyrazil na ledovec, do pouště či na skály. Spíš naopak. A být nachytán v lese se stanem není určitě nic příjemného, logicky tak zvolím co nejnenápadnější barvy a pokud si mohu vybrat mezi zelenou a šedou, nevidím nic "úchylného", že šáhnu po té zelené ;)
PaKo
 

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod wawrik » čtv úno 16, 2017 14:56

No ale Elixir je naozaj sivý a nie biely. A tie fotky som použil preto, že iné tu poruke nemám - ale doma hej, tak kuknem a prípadne pošlem. Aha, tak ešte jednu z Álp mám:
bivak.jpg

A - mimochodom - všetky fotky sú neupravované, len orezané :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod PaKo » čtv úno 16, 2017 15:00

Ale já to beru (i když mrkni na ten Elixir v linku co jsem postoval - není možné, že třeba ten odstín s novou verzí ztmavili? - edit: on i ten olivový je takový matnější, než na spoustě fotek na netu), navíc v lokacích, které tu postuješ, ten šedý zapadá 10x lépe, jak jakýkoliv jiný :)

Takže samo ať si každý vybere jaký chce odstín. Jen si ale myslím, že větší část populace nakonec bude spát v tom lese, přes léto, a tak není divu, že šáhnou radši po tom zeleném :) A proč po něm sáhnou, když budou spát v zeleném lese? Na takovou odpověď si musí přijít už každý sám, protože mne taková diskuze dál přijde už moc ujetá :D
PaKo
 

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod pawn » čtv úno 16, 2017 15:07

PaKo píše:Jen si ale myslím, že větší část populace nakonec bude spát v tom lese, přes léto, a tak není divu, že šáhnou radši po tom zeleném :)

Této diskuze se očividně neúčastní ten správný vzorek populace... :D
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod booze » čtv úno 16, 2017 15:17

PaKo píše:Pokud ho ale stavíš v lese (zeleném lese), pak je logické, že těžko lze tvrdit, že je šedá stejně "kamuflážní", jako zelená.

Seda je stejne kamuflazni jako zelena, tot muj nazor. RAL 1019 SEDA RAL 1020 OLIVOVA nahoda? Obe se pouzivaji v armadach k maskovani a mateni.

Zelena je v CR zazita z dob predvalecneho trampingu. Dej si na YT dokument zvlastni znameni touha, tam to pan popisuje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod wawrik » čtv úno 16, 2017 17:10

booze píše:Seda je stejne kamuflazni jako zelena, tot muj nazor.
Pravda. Svetlé sivé silnylony sú trochu chameleóny - aké je okolie, taký farebný odtieň chytia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod booze » čtv úno 16, 2017 17:45

Podle me jsou sede ve vsech ohledech lepsi. Jeste dobra je tmave okrova z ni mame nejakeho rodinneho pinguina a hodi se vsude.

Nedavno byl na nejakych buschcraft strankach test maskovacich vzoru v CR, tam bylo zajimavosti vic.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod grco » čtv úno 16, 2017 19:15

To fakt vsetci cesi stavaju stany v zelenom lese tam, kde nemozu a preto sa potrebuju schovavat v zelenom stane?

Alebo to tak popisuje len PaKo? :-k
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod monaro » čtv úno 16, 2017 19:56

(Vopred sa ospravedlňujem útlocitnejším povahám)
K.rva chlapi, nej.be vám to už tak trochu? Pôsobíte tu na mňa že máte celkom slušný absťák za výbehom do lesa alebo niekde na lúku alebo aspoň za kvalitným sexom.

1. Ste off topic hodnú chvíľu, toto je inzercia. Teoretické maskovacie schopnosti farieb v prostredí sú iná téma alebo iné fórum. Celkovo debata prebieha trochu negustióznym tónom.
2. Čo sa tu hašteríte o hentakej fuflaňovine? Ja sa nečudujem že táto naša slovanská východná Európa je takýto bezvýchodiskový bordel bez perspektívy, keď obyčajný inzerát na stan takto skĺzne.
Sa uvedomte! :mrgreen:
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: MSR Elixir 2

Příspěvekod mike » čtv úno 16, 2017 20:36

:roll: minuly tyden jsem myslel, zes pozil, ale koukam, ze je to setrvaly stav. OF je diskusni forum. Diskuse je jeho ucelem a divit se, ze tu lidi diskutuji, je trochu na hlavu. Tahle diskuse je mozna trochu vzrusenejsi, ale porad v rozumnych mezich. Diskuse u inzeratu jsou povolene. Pokud by se to nelibilo autorovi inzeratu, tak ji muzeme presunout jinam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

stan pro českou turistiku do 2K pro 2 osoby a bagáž

Příspěvekod TOLAR1 » úte úno 21, 2017 0:17

Zdravím, pár let vlastním něaký noname jednoplášťový kupolovity stan co jsem dostal k 16tým narozeninám, přes který vždy tahám ještě celtu. Ale po asi 8mi letech bych chtěl trochu upgradovat. s přítelkyní už potřebujeme trochu více prostoru než dříve, a taky bychom rádi opouštěli prahu trochu častěji než jednou do roka na tři dny. Takže padlo rozhodnutí že pořídíme nový stan.

Rozpočet máme max 2000 na stan pro 2 osoby (takže stan pro tři) cca těch 160x200cm ložnici s tím že chceme něakou předsíňku na bagáž. dvouplášť povinně.

neplánujeme s ním jet na Island nebo někam do extrému, jen taková ta česká klasika, Mácháč nebo jezero 30 kiláků za barákem, případně ale i něco většího, ale žádnej extrém. I tak se na něj chci opravdu spolehnout, abych věděl že když bude 3dny za sebou opravdu vydatně chcát že budem v suchu. těžkej by měl být tak přijatelně, abych ho mohl čapnout do ruky nebo hodit na bágl a odnýst pár kiláků od busu nebo vlaku do kempu, kde bude pár dní stát, než ho zase sbalím.

U toho starýho jednopláště s celtou jsem hned při prvním týdnu zažil přívalové deště v lese, kde se nestíhala vsakovat voda, takže jeden nápor na stan bylo to co padá ze zhora a druhý nápor to že jsem stanoval na louži. i tak ale nepustil ani kapku.

využití tak 3-4 týdny za sezónu.

Volba zatím padla na tyto kousky:
https://www.sportisimo.cz/willard/arizona-3/119197/
https://www.sportisimo.cz/willard/alabama-3/119195/
https://www.sportisimo.cz/bestway/monta ... nt/118727/
http://www.outletkufry.cz/quechua-arpenaz-xl-3-modry-2/


Mě osobně nejvíc zaujal asi ten od quechuy, jelikož se ke značce dá vyhledat víc recenzí a videí a přijde mi že ačkoliv není papírově tak skvělej jako ty ostatní, že si s nima výrobci dávají práci. navíc je mi ta značka mnohem povědomější než willard nebo bestway, který na mě působí jak stany z tržnice, ačkoliv i ty můžou mile překvapit.

Jak by jste to viděli vy? má smyslu oproti těm ostatním kouskům jít do té quechuy, nebo je to zbytečnost? nebo mi doporučíte něco uplně jiného?
Díky:)
Naposledy upravil mike dne úte úno 21, 2017 1:19, celkově upraveno 1
Důvod: slouceno
TOLAR1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 20, 2017 23:41

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » úte úno 21, 2017 9:31

Pokud bys mel zajem o Jurek alp 2.0 zeleny z vystavy (3dny postaveny) za 2800, tak muzu ti dat kontakt pres SZ.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » pon bře 20, 2017 10:36

novinka MSR Access vypadá dost dobře, kdybych měl dneska kupovat stan pro jednoho, tak by to byl MSR Access 1 Green
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pon bře 20, 2017 10:50

Mne osobne to nijako obzvlášť zaujímavé nepríde. 1,6 kg na jednomiestny stan - to žiaden ultralight, ako píšu, nie je. Plus ten lomený priečny prút :-k Aspoň že strecha nie je plochá a vnútorný stan má hore plnú tkaninu, takže kondenzát nebude kvapkať dovnútra.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » pon bře 20, 2017 16:27

Lomený prút používa aj Vango u svojej rady Force10, model Helium.

Tento MSR Access je vlastne logickým následovníkom modelov ako napr. Hubba NX. Je dobre, že zachovávajú "rodinu" modelov. Možno by stálo za zváženie urobiť jeden model a dopĺňať pruty podľa potreby. Mne sa teda oveľa viac páči Southern Cross od Terra Nova, tam sa vošli do 1.69kg. Alebo Tarptent Moment so zimným vnútorným stanom a doplneným pozdĺžnym prútom vyjde na koľko? Cca 1.3kg?

Pozerám, že oni u tohto modelu vôbec nerobia strešnú ventiláciu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pon bře 20, 2017 16:33

Jasné, lomené prúty sa bežne používajú, ale žiadna hitparáda pevnosti a stability to nie je.

TT Moment je s karbónovým pozdĺžnym prútom a duralovým hlavným (priečnym) pod 1,2 kg. Ale je podstatne stiesnenejší, Access bude mať väčší vnútorný objem. V tom je to slušná evolúcia Hubby.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » pon bře 20, 2017 18:34

No podla mna by ten priecny prut mal ovela vacsi vyznam, keby bol dlhsi a siahal by az na koniec predsiene. Pri bocnom vetre by to malo lepsiu stabilitu a vnutorny vstupny otvor by nemysel byt v strede deleny.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pon bře 20, 2017 18:45

Presne. Je to tak +30-50 gramov, viac určite nie, tiež mi nie je jasné, aké výhody prináša toto skrátené riešenie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » pon bře 20, 2017 19:47

Stani píše:Mne sa teda oveľa viac páči Southern Cross od Terra Nova, tam sa vošli do 1.69kg.

Terra Nova Southern Cross 1 se mi taky hodně líbil, tedy na fotkách a videích, pak jsem si ale mohl do něj vlézt na výstavě stanů v areálu PVA EXPO Praha Letňany, a byl mi krytky a nízký, dle mě je pro osobu do cca 180 cm, a taky nemá takový prostor ve stropu co mají stany MSR
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


PředchozíDalší

Zpět na Stany