Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Army » stř led 26, 2011 19:53

@Mirek Wolf: Psal jsem sice, že jsem spal ve Vandrovi, ale byl to Vandr pro dva a mrtvolku (nevím označení, ale větší než Alp 1). Proto řeším, zda bude Alp 1 dostačující z hlediska prostoru. Pokud budu kupovat stan od Jurka, tak bych bral rovnou Alp. To já jsem zase ohledně prostoru optimističtější :) Ve Vandrovi jsem si v pohodě uvařil na prahu stanu a do apsidy se taky vešlo dost. Ale jak říkám, byl o něco větší než Alp 1 a dovnitř jsem se vlazl já, přítulka a dva batohy 75L a 65L ještě vedle nás a prostor byl i na překulování :D

@sobb: Nad tím jsem taky uvažoval a ta myšlenka mě ještě pořád nepustila. V některých případech, jako je třeba cestování v letadle by jednoosobový stan byl i lepší. Ale jde mi o to, aby se mi tam vešel i batoh... je nějaký takový. Přiznám jsem, že jsem nabídku jednoosobáků nezkoumal. A předpokládám, že vaření bude možné pouze venku.

@amigo: Jo, to máš asi pravdu, ale já už jsem si naspal pod širákem svý a teď se raději třeba v dešti schovám do stanu. Ani by mě k tomu nastávající hnát nemusela :twisted:
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Výběr stanu

Příspěvekod TimTaylor » stř led 26, 2011 20:23

cau lidi,

protože aktuálně vybíram stan, potřeboval bych poradit. Předem uvádím, že jsem pročetl kde co a použil i funkci "hledat" :prayer: . Hledám stan na celoroční používaní, převážně pro 2, občas i 3 lidi, s duralovými tyčkami a sněhovými limci. jezdíme hodně do Alp, kde občas solidně fičí, jinak převážně různě Evropa a sem tam víkendovka jen tak v ČR... Výběr jsem nakonec zůžil na stany firmy Pinguin, modely Vega Extreme a Gemini 150 Extreme, oba se sněh. límci. Přednost má zatím Vega, líbí se mi více bodů "křížení" trubek stanu a příjde mi celkově stabilnější a promakanější než Gemini. Bohužel nemám v nejbližší době možnost tyto dva stany okouknout postaveny, pořádně si je ošahat, budu ho asi tedy asi nakonec kupovat přes net kvůli lepší ceně (v krámu mi ho objednají za plnou cenu, což mi moc nepomůže). Jde mi ale o velikost stanu, a proto mě zajimá, zda se do obou těchto modelů vmáčknou i 3 lidi třeba na 3-4 noci (táboření v cizině třeba na prodloužený víkend). Dva lidi neřeším, to je jasný, že dva se vejdem, ale někdy jedu třeba s kámošema a tři chlapi + výbava už něco místa zabere, proto váhám. Model Gemini 150 je o něco (papírově) větší než Vega, ale pruty se kříží jen v jednom místě... Po Čechách bych v něm jezdil hlavně sám s polovičkou nebo občas s kámošem (jaro - podzim manželka, zima kámoš:). Jde mi o ty vnitřní rozměry, všichni máme samonafukovačky a jestli by se třeba do té Vegy vmáčkli 3 lidi s karimatkama na noc...?

PS: mohl by mi někdo jednoduše vysvětlit rozdíl mezi apsidou a předsíni :-k ? Díky
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mirek Wolf » stř led 26, 2011 21:18

Ahoj,
máš-li možnost, navštiv pražskou prodejnu www.holan.cz a v případě, že vyhlídnutý stan bude skladem (poznáš i na webovkách), ti jej rádi předvedou.
Předsíňka - prostor zvětšen tyčkou (horizontální či častěji vertikální)
Apsida - bez tyčky
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jonza » čtv led 27, 2011 9:15

nevim jak jsou na tom s cenou, ale mrkni na jurek Dome 2km, myslim, ze pro tve potreby ideal.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod TimTaylor » ned úno 6, 2011 19:29

to jonza:

dík za tip, koukal jsem na něj (ten Jurek Dome 2KM), ale byl o cca 2000 dražší než ten Pinguin a to neměl sněhové límce, s nimi stál ještě víc... Asi se někde mrknu na prodejní výstavu stanu a až pak se rozhodnu, spíš mě ale zajimaly praktické tipy a zkušnosti majitelu (zejména ten vnitřní prostor, zda se tam vmáčknou i 3 lidi nebo jestli to nehrozí)...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr stanu

Příspěvekod kiksa » ned úno 6, 2011 19:51

Tři lidi se tam vejdou, ale je to docela nouzovka (pro mě). Vejdou se tam přesně 3 karimatky vedle sebe a každej má pak prostor jen tý svojí-na delší pobyt nic moc, pokud je osazenstvo jednoho pohlaví. 8) Mluvím za gemini extreme.
kiksa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: stř pro 3, 2008 17:55
Bydliště: kousek pod Prahou

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dkdkdk » úte dub 12, 2011 8:40

Ahoj,
uvažuji o koupi nového stanu pro 2 osoby. Vím, že jiné parametry jsou stejně nebo i více důležitější, ale nový kousek musí mít:
- kopulovitá konstrukce, popř. kombinace kopulovité a tunelové, ne jednoprutová nebo čistě tunelová,
- stavba na háčky, žádné tunýlky nebo šňůrky, stavba tropika i ložnice naráz, možnost postavit (nést sebou) jen tropiko jako rychlý přístřešek nebo jen ložnici jako moskytiéru výhodou,
- větší předsíňka(y) pro uložení 2 batohů,
- váha do 3,5kg,
- cena nehraje roli.
Nechci Ferrino, Hannah, Husky. Tyhle mě v minulosti zklamaly a nechci se k nim vracet.

Zatím jsem našel jen nějaké vyhovující zástupce u Hilleberg a Vaude, kde bych si určitě vybral, ale i tak stále ještě hledám i jiné. Máte vy, s větším přehledem, nějaký tip??
Předem díky :wink:
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 12, 2011 9:11

dkdkdk píše:stavba tropika i ložnice naráz, možnost postavit (nést sebou) jen tropiko jako rychlý přístřešek nebo jen ložnici jako moskytiéru výhodou

Nevylučuje se tohle navzájem?
Buď máš vnitřní konstrukci - ložnice zavěšena na konstrukci, tropiko napnuto nahoře. Potom lze postavit samostatně "moskytiéru". Nebo vnější konstrukce - zavěšeno tropiko a v něm zavěšena ložnice. Potom lze postavit samostatně "přístřešek". Řešením pro tropiko na vnitřní konstrukci by byly jen pásky/popruhy na zemi, které by držely pruhy stanu v potřebném oblouku a tropiko by se přikládalo jako u klas. stanu.

Mám Coleman Phad X2. Váhu snižuji nepoužíváním podlážky v předsíňce a nenosím obal na pruty. Někdy ani na stan, který rvu do batohu. Pro tebe je ale asi překážka tunýlka na konstrukci - i když ani manták jako já s nima nemá problémy.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dkdkdk » úte dub 12, 2011 15:15

- nevylučuje. Tedy alespoň ne u některých Hillebergů.
- tunýlky by nevadily, kdyby se jednalo o takové ty zkrácené ve vrcholu kopule a zbytek háčky.
- vidiš to, Coleman jsem nějak vynechal :) Mrknu, co teď nabízí.
- k ceně: "cena nehraje roli" je tak trochu nadnesené :wink: . V žádném případě to není prsení se, že si můžu koupit vše ať to stojí, co to stojí. Samozřejmě, že každý chce ušetřit. Je tím spíš myšleno, že když budou kvalita+parametry stanu podle mě úměrné ceně, jsem ochotný našetřit si a zainvestovat a zároveň se cena podělí 2 - jezdíme ve dvojku a stan zůstává v rodině. K těmhle věcem, i když jsou určené na outdoor, se chovám obezřetně v rámci možností a zatím se mi nestalo, že by cokoliv odešlo mou neopatrností. Většinou jsou to trhající se zipy, rozjeté švy, zatékání atd :? , proto už nechci Hannah, Husky a dokonce i někým chválené Ferrino.

Zatím tedy:
- Vaude Taurus Ultralight XP : + velká předsíňka, váha.
- Vaude Power Odyssee : + váha, odvětrání ve vrcholu kopule.
- Hilleberg Allak : + asi vše :) vypíchnu jen celkovou samonosnost (žádné dodatečné napínání předsíňky), odvětrání ve vrcholku, velké předsíňky.

Zajímavý je i Robens Sunset Dome . Škoda, že nedělají tenhle typ i "dvojmístný" s menší hmotností :|
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod šíp » úte dub 12, 2011 19:17

dkdkdk píše: K těmhle věcem, i když jsou určené na outdoor, se chovám obezřetně v rámci možností a zatím se mi nestalo, že by cokoliv odešlo mou neopatrností. Většinou jsou to trhající se zipy, rozjeté švy, zatékání atd :? , proto už nechci Hannah, Husky a dokonce i někým chválené Ferrino.

Můžu se zeptat, co konkrétně se přihodilo? Abych věděla, na co se mám připravit a co mohu očekávat.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dkdkdk » úte dub 12, 2011 22:11

Náš nynější Stardust Syncro 2x promokl, vždy naštěstí poslední den výšlapu :) . Doma jsme ho poté přestříkli a funguje dál. Pro někoho možná malichernost :? ...no a protože u nás nefunguje dělba v nošení stanu :(( , tahám ho sám a 4,2kg mi už moc nesedí, proto bych chtěl jít nejlépe o 1kg a více dolů.
Nikoho nechci od Ferrina odrazovat (u těch spokojených by se mi to stejně nepodařilo :lol: ), je to zkušenost jen s jedním konkrétním kusem, který má už také něco za sebou. Ze stávající nabídky jsem si stejně žádný nevybral.
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 12, 2011 22:18

dkdkdk píše:protože u nás nefunguje dělba v nošení stanu :(( , tahám ho sám a 4,2kg mi už moc nesedí, proto bych chtěl jít nejlépe o 1kg a více dolů.

Typický obraz muže "otrokáře" nesoucího malý batoh plný těžkých věcí vedle kterého (za kterým) cupitá žena skoro schovaná pod dvakrát tak velkým batohem plným lehkých věcí... :mrgreen:
"U nás" nosím stan já, tyčly a kolíky vždy strčím ženě. Zbytek se snažím negenderově dělit na polovinu nebo aspoň menší :mrgreen: a větší polovinu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 12, 2011 22:21

Abych jen nemlel... co třeba MSR Hubba Hubba 2?

Hurvajz z OF na jeho brášku Mutha Hubba HP napsal recenzi tady....
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dkdkdk » úte dub 12, 2011 22:32

MSR jsem skouknul už dřív. Hledám spíš upnutí tropika vně a háčky. Nechci zacházet do diskuzí, proč tomu tak má být. Je to prostě moje volba.
Díky za reakce. Jen dodám (aby se to tu nestrhlo v diskuzi typu "vybíravá panička" : "a co tenhle?" "ne, ten ne" "a tento" "ten taky nee" "víš ty co, tak si nas.." :lol: ), že jsem docela dost sám pohledal různé možnosti (viz. vlastně vyhovující Hilleberg a ty 2 Vaudy), takže teď vlastně jen pomocí vás, zkušenějších, dohledávám schované kousky, co mi mohly uniknout.
Naposledy upravil dkdkdk dne úte dub 12, 2011 22:40, celkově upraveno 1
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 12, 2011 22:36

Tohle samozřejmě respektuji. Nechci ti dokazovat, že moje pravda, svatá pravda. Zcela vážně prohlašuji, že jestli máš pro to nějaký důvod, rád si ho přečtu, abych si rozšířil svoje obzory.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 12, 2011 23:37

Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod šíp » stř dub 13, 2011 7:45

dkdkdk píše:Náš nynější Stardust Syncro 2x promokl, vždy naštěstí poslední den výšlapu :) . Doma jsme ho poté přestříkli a funguje dál. Pro někoho možná malichernost :?

Mám stejný stan, jen jeho dvoumístnou variantu. Proto se budu vyptávat dál, nerada bych dopadla stejně. Po jaké době se Ti to začalo stávat? Jak ho skladuješ? Jak často ho užíváš /mám na mysli dohad počtu nocí ročně/? V jakých podmínkách?
V situacích, v jakých stan užíváme my, bych totiž byla velmi nerada, aby stan promokl. Ten náš se zatím jeví OK, naposled v Norsku vydržel hodně intenzivní bouřku a déšť, kdy nám poryvy vyrvaly pár kolíků a stan téměř lehl na hlavu. Jen asi budeme muset měnit zip na větší předsíňce, ale to je naše vina, moc jsme ho napínali.

dkdkdk píše: ...no a protože u nás nefunguje dělba v nošení stanu :(( , tahám ho sám a 4,2kg mi už moc nesedí, proto bych chtěl jít nejlépe o 1kg a více dolů.

Jo, stejně je to i u nás /holt jako ženská opravdu neunesu více než 16-18kg/ jen s tím rozdílem, že náš stan má 3,5kg. Alespoň dle stránek výrobce, nepřevažovala jsem ho.

dkdkdk píše:Jen dodám (aby se to tu nestrhlo v diskuzi typu "vybíravá panička" : "a co tenhle?" "ne, ten ne" "a tento" "ten taky nee" "víš ty co, tak si nas.." :lol: ), že jsem docela dost sám pohledal různé možnosti ...

Vidíš, naopak já Tvůj názor oceňuji. Víš co chceš, máš jasnou představu a jen dolaďuješ. Já naopak nemám ráda "chytráky" co někomu jako jsi Ty začnou radit stylem "proč celorozpínací kalhoty s nepromokavým zipem nejsou vhodné a jsou lepší s krycí légou" /Byl to jen příklad, narážela jsem na jedno konkrétní vlákno/.

Omlouvám se za OT.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dkdkdk » stř dub 13, 2011 8:40

Šíp: Nechci se v tom pitvat a někoho strašit. Jak jsem napsal, je to věc právě našeho kusu a dalších 100 jich může být bez problému. Stejně jako ses ode mě dočetla, že 2x promokl, najdeš na netu i zmínku, že protekl i high-end Ferrino Monster Lite 2 :wink: . A proto by se měl zavrhnout a nekupovat nebo nepoužívat? To určitě ne.

Při hledání jsem našel další typ konstrukce - tunel kombinovaný s podélným prutem = kombinace velkého prostoru tuneláku + zpevnění přídavným prutem a tím vzniklé i velké předsíňky. Možná to někoho zaujme.
EXPED ORION (Products-Tents-2 person)
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod hrizly » stř dub 13, 2011 16:17

Na podzim jsem taky vybíral stan na mé sólo výlety - hlavní kritéria byly co nejnižší hmotnost a maximální odolnost. No a skončil jsem u stejných dvou značek jako ty: Vaude a Hilleberg.. :-) Nakonec vyhrál H. Soulo, což je v podstatě menší Allak. Pokud člověk skousne tu cenu, tak není co řešit.
hrizly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned lis 7, 2010 18:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dkdkdk » stř dub 13, 2011 17:01

Hledám něco pro 2 spáče, takže by Soulo neprošlo (přítelkyni bych do toho trojúhelníkového plácku v ložnici asi neposkládal, co? :) ). Allak je jasná jednička, ale cena 19t Kč je už dost vysoká :(( Kdybych měl jistotu, že vše na něm vydrží dejme tomu 17let (uvažuju-li nějaký stan za 4.500 na 4roky = 19.000 na 17let), tak zase proč ne? :wink: Na materiál a provedení dávají doživotní záruku.
Zatím mi vše vychází na Vaude Power Odyssee (zase délka vnitř.stanu 205cm při našich zhruba stejných 175cm :-k ) . Koncem měsíce to musím rozseknout.
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod šíp » čtv dub 14, 2011 14:48

dkdkdk píše: Allak je jasná jednička, ale cena 19t Kč je už dost vysoká :(( Kdybych měl jistotu, že vše na něm vydrží dejme tomu 17let (uvažuju-li nějaký stan za 4.500 na 4roky = 19.000 na 17let), tak zase proč ne? :wink: Na materiál a provedení dávají doživotní záruku.

Tak to já /asi naivně/ doufám, že naše Ferrino nám vydrží o chlup déle než Tebou inzerované 4 roky. Mimochodem, tak dlouho ho máme /tuším 4,5roku/ tak se čím dál tím více začínám děsit, aby nás nepotkalo to, co Tebe :-k Co jestli je to doba, za kterou opravdu začne protékat tropiko ](*,)
Dej pak vědět, pro jaký stan jsi se rozhodl. Aspoň to budeme mít jednodušší, až to začneme řešit :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod bjerndi » pát dub 15, 2011 10:45

ahoj, pročetl jsem snad všechny vlákna co tu jsou a do pondělí se musím rozhodnout pro novej stan. První test bude příští víkend na Slovensku v Karpatech, ale musí zvládnout letní 3 tydny v Norsku a určitě pár dalších let :)
Mám dva favority ( obě značky zde chválený ), pinguin gemini 150 a jurek atak 2,5.
Parametry mají podobný, jen jurek je lehčí a víc než o litr levnější, ale gemini je prostornější a tady trochu víc vychvalovanej. Tak a teď pro jakej se rozhodnout ? :-k
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mirek Wolf » pát dub 15, 2011 12:26

Tak a teď pro jakej se rozhodnout ?

Doporučuji Hannah Trekker 3, nyní k mání za Kč 3,2 tis.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Výběr stanu

Příspěvekod zoul » pát dub 15, 2011 12:38

Mirek Wolf píše:Doporučuji Hannah Trekker 3, nyní k mání za Kč 3,2 tis.


V čem je lepší než zmíněný Pinguin nebo Jurek? Kdyby sem každý dal jen název stanu, bjerndi z toho moc moudrý nebude.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Výběr stanu

Příspěvekod amigo » pát dub 15, 2011 13:09

bjerndi píše:Mám dva favority ( obě značky zde chválený ), pinguin gemini 150 a jurek atak 2,5.
Parametry mají podobný, jen jurek je lehčí a víc než o litr levnější, ale gemini je prostornější a tady trochu víc vychvalovanej. Tak a teď pro jakej se rozhodnout ? :-k

promiň ale rozdíly mezi nima tu byly probíraný snad xkrát, co použít všemocný vyhledávač?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr stanu

Příspěvekod bjerndi » pát dub 15, 2011 13:29

amigo: souhlas, já to prošel a nemůžu se rozhodnout, tak jsem to napsal
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dkdkdk » pát dub 15, 2011 18:35

Osobně bych si z těchhle dvou vybral Pinguina kvůli předsíňkám. Jsou umístěné vedle spáčů, ne jako u Jurka v hlavě (nebo v hlavě a nohách u Atak 2 DUO). Neobtěžoval bych souležníka např. při vylézání v noci ven, kdy bych se mu štrachal kolem hlavy, ale jen bych se překulil na svou stranu. To samé při hrabání se v batohu, který bych měl opět na své straně.
...a šel bych už zrovna do Gemini 150 Extreme - za 4,4tis. má (alespoň podle popisu) oproti Gemini 150 lepší tyčky, je o malinko lehčí a má vyšší hodnoty u podlážky 12000mm.
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod deckardph » pát dub 15, 2011 18:44

Čoveče když si to všechno čet (a že toho neni málo), tak se rozhodni podle toho, co je pro TEBE nejdůležitější, ale jestli nevíš co chceš tak ti není pomoci [-(
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Výběr stanu

Příspěvekod bjerndi » pát dub 15, 2011 20:00

No jo, asi jsem trochu nerozhodnej, ale nevsiml jsem si te ceny u extreme a pak asi neni co resit, za 4,4 vezmu pinguina v extreme verzi.
Omlouvam se tedy za trochu OT
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mirek Wolf » pát dub 15, 2011 20:24

V čem je lepší než zmíněný Pinguin nebo Jurek? Kdyby sem každý dal jen název stanu, bjerndi z toho moc moudrý nebude.

S Pinguinem nemám zkušenost, výhody oproti srovnatelnému modelu Jurek:
- váha
- odvětrání
- výrazně pohodlnější vstup/výstup,
netřeba se plazit po čtyřech
Viz též www.svetoutdooru.cz ( rady a zkušenosti - Jurek Atak).
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

PředchozíDalší

Zpět na Stany