Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mufflon » pon čer 3, 2019 20:44

Michal: teda ten hannah to je bída, už při 80 km/h je defakto konec. A ty dva další, to ani nemá cenu řešit.
Čekal jsem teda, že stany vydrží víc. Já u svého už ve stovce dostával strach, ale nic moc se nedělo. Navíc nikdo nezaručí, že bude foukat jen z jedné strany. Na Islandu se to během noci několikrát otočí a to je potom ve stanu radost. Proto také neřeším kotvení jen proti jednomu směru, ale do všěch stran.

Že bych zůstal u Jurka a šel do menšího dome, tři pruty ověřená konstrukce, stavění a kvalita je také dobrá, za ty peníze, ale kdo to má tahat.
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dudy » pon čer 3, 2019 21:25

Chjooo
Přílohy
6c0f880e1e_23894082_o2.jpg
6c0f880e1e_23894082_o2.jpg (69.17 KiB) Zobrazeno 7129 krát
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon čer 3, 2019 21:38

Mě tedy Jurek Dome přijde zatím asi jako nejlepší nápad - tedy krom toho ze jsi na úplně jiné váze než jsi chtěl.

Samozřejmně doplněný o lanka a pořádné kolíky.

Ale ten snad nemusíš kupovat když ho máš ne? Nebo myslím, žes psal, že ho máš.

Kdybys měl vyšší rozpočet a snesl tu váhu 2-3kg tak potom se dá už vybírat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » pon čer 3, 2019 21:59

@Fenri: Většina lidí zde řeší např. stan pro dva, který několik dní nosí na zádech. Pak je důležitá hmotnost a oceníš onu tenkou látku. Tebou uváděné stany mají o 1,5-2kg víc a kdybys to nosil na zádech, tak ten rozdíl už poznáš. To znamená, že pro tvoje použití nemusí být Elixir nejlepší volbou, protože si budeš připlácet (penězi, odolností nebo něčím jiným) za nižší hmotnost, kterou při cestování autem nevyužiješ. Druhá výhoda jsou relativně kolmé stěny, takže je stan při stejném půdorysu prostornější (např. na převlékání apod). Na protékání si tu myslím nikdo nestěžoval, proto se ten stan stále doporučuje. Když se navíc koupí v akci (např. Alpsport měl dlouho 20-30% slevu), tak vychází v poměru hmotnost/cena jako jedna z nejlepších voleb - resp. ze stanů v rozumné ceně njelehčí při dobrém vnitřním prostoru.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mufflon » pon čer 3, 2019 21:59

Tabulka je jasná. Potřebuji stan do vichřice.

Dome3 mám, ale tahat 4,5kg stan pro jednoho mi připadá trochu moc. A když už si chci koupit nový, tak bych co nejlehčí, ale po proběhlé diskuzi chápu, že to 1,5 kilo asi nebude. Bohužel.

Nebo to nemám řešit a raději se dostat někam do ďolíku a doufat, že to ten lehký vydrží. Ale toto řešení se mi nelíbí.
Spát za skalou také nejde, protože když se vítr otočí, tak je konečná.
A bivakovací pytel jsem zavrhl hned na začátku, protože to je utrpení, alespoň pro mně. Navíc když leje více dní po sobě, tak to nejde.
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon čer 3, 2019 22:57

Dome 3 má 4,2kg
Dome 2 má 3,7kg

Nevím jako jo rozdíl to je ale ne tak podstatný aby stal za nákupem stejného jen trochu menšího stanu - pokud ho nemáš poničený.

Taky jistě oceníš v deštích více místa na sušení oblečení a td.

Buď bych vybral nějaký jiný stan - kde budeš aspoň pod 3kg lépe blíže ke 2kg a bude to něco co ti opravdu nabídne stabilitu, nebo bych se na to vyprdl a vzal si to co mas doma.

Taky si nepsal jestli takové podmínky planujes opakovat.

Na jednu akci se dá taky občas někde stan půjčit nebo koupit jetej a pak zas prodat za cca stejnou cenu. Nebo prodej Dome3 a když ho údaj kup Dome2 ale ten rozdíl váhy není už nijak zásadní.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Miuan » pon čer 3, 2019 23:03

Jakpak ze venku merite rychlost vetru? Podle ty dudyho tabulky si rikam jestli nemate moc velke oci.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon čer 3, 2019 23:15

Miuan ta tabulka je úplně ok nic proti ni nemám. Jen tedy samozřejmně pokračuje dal.

Anemometrem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Miuan » pon čer 3, 2019 23:33

Vim co je anemometr.
Zarazi mne ze podle ty tabulky je pro me 8 maximum. Spatne se v tom chodi, na exponovanych mistech lezes pomalu po ctyrech aby te to neodfouklo, dokonce i dejchat v protivetru je na prd, stavet v tom stan je cisty zlo. Mimochodem to jsou tak vetry ktere znam ze Skotska ja, a nebo i tady na pobrezi Bretane podzim-jaro, mame tu stromy co maji vetve na jednu stranu. Ale koukam ze jsou tady mistri co ne jen v 8, ale dokonce v 11 si jezdej na kole po vejletech jedna basen a jeste si za to kolo kotvi stan? Hosi drogy jsou fakt zlo, nevim co berete ale berte toho jen pulku.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mufflon » úte čer 4, 2019 1:39

Asi si nerozumíme. Psal jsem, že když začne foukat, tak se na kole nedá jezdit a ve větším větru se stan nedá postavit. Je to třeba udělat s předstihem, nebo dojet, případně dojít někam, kde to jde. Taky jsem psal, že jsem o tabulce dříve nevěděl a pod slovem vichr a vichřice jsem si představoval něco jiného. Asi tak.

A vzhledem k veselému tónu v posledním přízpěvku bych pouze dodal, že tam, kde někdo leze po čtyřech a má problémy s dýcháním, druhý vesele skotačí na trampolíně a hraje bedmington. Já bych byl v takovém případě nejraději v nějakém zaručeném stanu a dal si sušenky a k tomu horký čaj. Pořád lepší než se dusit, nebo se namáhat s raketou :-)
Naposledy upravil mike dne úte čer 4, 2019 1:40, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte čer 4, 2019 6:15

Miuan - už zase? Já nevím ze si vždy musíte tady tak pribarvovat.

Pokud jde o mne já ve větru na kole nejezdim - a jak sem psal ani to nejde a to v mnohem slabším větru. Já bych na kole na takové místo ani nejel.

A další věc je ze ano já zažil několikrát 11 jenže od představ zdejšího fora v té 11 nevisim někde na skále na laně a td. Proste když se ti opravdu zvedá vítr postavis stan a cekas až přejde to nejhorší. Když potřebuješ já nevím na záchod par metru ujít se to dá jo dost to s tebou hází ale opravdu neuletíš.
Jenže zde každý začne ,,myslet” ze ten druhy v té 11 musí jít zrovna po hřebenu kde šlápnout 10cm vedle znamená spadnout do propasti a ještě balancuje na 1 noze nebo leze.

Nehodlám se na tohle tema opět bavit.

A ze je blbost v takovém větru kotvit za kolo sem psal o par příspěvku vejš.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Fenri » úte čer 4, 2019 6:22

@Mitau - díky za odpověď. Je fakt, že Elixir 2 je o cca půl kila lehčí, než třeba Jurek, což není zanedbatelné. Ale zase vedle Jurka to působí jako karbonové kolo vedle tanku. Prostě křehce a tence. Ale je fakt, že u toho E2 to váhově smysl dává. U 4 míst už rozdíl skoro není... Ta sleva z Alpsportu je pryč...
Ještě nějaký tip na menší čtyřmístný "útočný" stan do nečasu?
Fenri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 3, 2019 19:43

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 4, 2019 9:04

Samozřejmě že mají velký oči, to je běžný jev prakticky ve všem a u všech. Dokonce i lidi, co po horách už nějaký čas chodí se takto pletou a vidí to horší než je skutečnost. Například cesta na Gran Zebru JV hřebenem tedy klasickou cestou. Jeden známí tam lezl po čtyrech a tvrdil, že tam byl vyledněný žlab o sklonu, který dosahoval až 60°. Zdálo se mi to divné. Tak jsem pohledal a našel, že nejprudší místo má cca 45° většinou kolem 40°. Takže pokud jsi zalezlí ve stanu a fouká, tak asi není problém si myslet, že venku je vítr 100km/h. By mě fakt zajímalo jak měříte sílu toho větru, to jako fakt nosíte anemometr ? :) Jinak Hannah Attack je co se větru týče docela držák, je to určitě dost odolný stan. Má ale jiné nevýhody, například se do a z něj fakt blbě leze, vzadu je hodně nízký a je v něm slušná kondenzace.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » úte čer 4, 2019 9:17

Pierre, mimochodem a pro zajímavost, někde jsem četl, že většina lidí nechtěně přeceňuje odhadnutou sílu větru cca o 100%...A to i mezi hikery a pod. Ostatně párkrát jsem si to i zkoušel, a porovnal můj odhad s meteostanicí vedle vč. poryvů - a stalo se mi to taky :D

Ale třeba ho nosí - taky jsem si pak chtěl nějaký kapesní pořídit :)
Naposledy upravil FrantaKrajta dne úte čer 4, 2019 10:22, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 4, 2019 9:27

Nedivím se, ono to bude mnohem těžší odhadnout než právě ten sklon svahu. Stačí třeba, když ti vítr fouká do tváře a proti hrudníku a hned ho pocituješ mnohem silněji.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » úte čer 4, 2019 9:57

Mufflon, ono s tim rozpočtem je to problém. Když koupíš něco levnýho, na 100% tam bude tolik kompromisů, že tě to bude srat, nebude ti to vyhovovat a stejně si pak koupíš něco jinýho.
Chce to se zamyslet, jak moc vážně to s turustikou myslíš a jak moc se tomu chceš věnovat... Pokud to fakt myslíš vážně, nešetři a kup rovnou něco pořádnýho...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » úte čer 4, 2019 10:08

Fenri píše: Je fakt, že Elixir 2 je o cca půl kila lehčí, než třeba Jurek, což není zanedbatelné. Ale zase vedle Jurka to působí jako karbonové kolo vedle tanku. Prostě křehce a tence.

Mažu svou původní odpověď na tvůj původní příspěvek, přišlo mi poprvé, že totiž jenom trochu trollíš:
Fenri píše:tento čínský stan nad jinou čínskou produkcí moc neční. V čem tkví kouzlo této Číny s nicmoc parametry nad jinými Čínami, s i lepšími parametry?

Ale vemu to civilněji :D

1.) MSR není Čína... jejich stany naopak začali Číňané zvesela kopírovat (stejne jako stany od Big Agnes a dalších US značek, většinou s opomenutím důležitých detailů a materiálů). Některé stany asi vyrábějí v Číně (ostatně jako všichni výrobci kromě Jurka, H. z Estonska a amerických garážových speciálek v počtu stovek kusů pro thru-hikery a pod.), ale inovace, design, testování a pod. jsou v USA. Některé, pokud vím, vyrábějí i jinde. To je velký rozdíl oproti značkám, které jen šoupnou svoje logo na kompletně čínský výrobek (většinou kopii jiného výrobku, např. vařiče Pinguin od čínských Fire Maple, od pohledu možná i některé stany, nevím).

2.) Tornado 4 je o 2kg těžší, než E4, to jsou jabka a hrušky...E4 má 3.6kg se vším všudy, T4 5.6kg...

3.) Recenze "expedičního" pinguinu mluví za vše :D To jen k designu a protékání...

4.) S váhově srovnatelnými stany má E2 mnohem pevnější křížení prutů (dvojitě) plus krátký prut pro zvětšení místa, konstrukce je celkově pevnější. Samozřejmě, že plně tříprutový stan může být ještě víc pevnější, ale pokud hodně neušetříš na váze materiálu (což by u tříprutého stanu do extrémních podmínek bylo trochu naprd), bude taky o dost těžší. Máš na výběr stany levné, lehké, odolné - vyber si dvě ze tří :twisted:

5.) s E2 jsem spal v 2000-3000mnm, za bouřek na Kavkaze, Pyrenejích, Balkáně, v zimě na sněhu na hřebeni v Alpách (tedy už trochu za hranicí doporučeného použití stanu tohoto typu), bez problémů, bez protečení, párkrát mi na něj spadli ožralové na festivalu a taky přežil (nejtěžší test) :D Na hřebeni ve větru se v podobně velikém jiném "českém" stanu (nebyl to Jurek) moc nevyspali, pořád ho v noci marně vypínali a málem se položil. Jurek mi po Čechách a Balkáně a na Východě taky vydržel hodně.

6.) srovnávej materiály - ale nemůžeš. MSR je má popsané, Pinguin ani Husky materiály neuvádí! Jurek u většiny stanů ano (kromě řady Outdoor, kde nemá gramáž). U E2 je tropiko z 68D polyesteru. U dražších stanů používají tenčí nylon 6.6. Polyester 68D používá spousta výrobců, v dané kategorii je hmotnostně i pevnostně akorát a na rozdíl od nylonu se neprověšuje, když zmokne. Taky se mi nestalo, že bych ho musel nekdy v dešti znovu vypínat. MSR stany mají od loňska novou formulaci zátěru, který by měl mít o dost delší životnost proti degradaci UV a pod. (na reálné testy si pár let počkáme, ale aspoň se na rozdíl od Číňanů snaží inovovat).

7.)Pokud ti jde o papírové parametry, ve většině recenzí E2 najdeš, že s nimi neměli žádný problém. Ani já. Na rozdíl od té Vegy - papírové parametry nejsou všechno, to bychom zvesela běhali maratony v GTX bundě bez pocení :twisted:

8.) Doporučovaný je tu ne kvůli fanklubu, ale protože v dané cenové kategorii je to dobrý univerzál - ani ultralight, který je pro spoustu lidí moc (a třeba by se o něj neuměli starat), ani těžký expediční, a dá se pořád ještě nosit v báglu. Na rozdíl od jinak stále dobrých Jurků se IMHO lépe staví a celkově je prostě modernější a příjemnější. Jurek zase může být kvůli jednodušší konstrukci a méně uživatelsky příjemným detailům víc odolnější hrubému zacházení uživatelem. Mám oba, oba mi vydrželi dost. Ostatně když si projdeš vlákno, spousta lidí tu doporučuje i jiné stany.

9.) Je samozřejmě možné, že E4 je velikostně za hranicí použité konstrukce, nebo něco podobného. Nevím, většina lidí tu má spíš stany pro dva. Ostatně, když hledáš stan jen do auta, můžeš se podívat i po něčem jiném, než je stan určený pro nošení v baťohu, klidně o ty dvě kila těžší.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mufflon » úte čer 4, 2019 12:01

https://www.youtube.com/watch?v=kLligRPO4tU

tady mají 80km/h podle nich a pohoda, tak nevím
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » úte čer 4, 2019 12:12

Pierre111 píše: By mě fakt zajímalo jak měříte sílu toho větru, to jako fakt nosíte anemometr ? :)


Uz som to tu kde si pisal. Par krat sme so sebou mali anemometer a pri cca. 80 km/h uz moja polovicka chodila pri poryvoch z jednej strany na druhu ako opita
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte čer 4, 2019 12:12

Však říkám, že pohoda, H mám otestované několikrát ve 130.
V 80 to není pro tyhle stany ještě nějak dramatické.

Tady máš 85mph - cca 135km/h

https://youtu.be/t8eiMYmTILY

Tady máš taky silný vítr - ten druhej stan už to nedal.

https://youtu.be/rLFa5aKFbaw

Zde je k tomu videu celá recenze

http://xam857.wixsite.com/maxdreamcreat ... ulo-Review
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 4, 2019 12:56

Michal, Mufflon nějak ty vaše příspěvky nechápu, tady ted nikdo snad nezpochybňuje, že to ten stan zvládne.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte čer 4, 2019 13:07

Pierre111 tak o co jde?
Já nikde nepsal ze ve 100km/h dělám stojku na hlavě a chodím po provaze.

Respektive jediné co sem řekl, že se k tomu nehodlám opět vyjadřovat.

A to že něčí manželka v 80km/h plápolá.... vždyť jsem zde už jednou komentoval video, kde nějaké dvě buchty předváděli cosi jako divadelní představení.
Hold né každý váží 50kg a tak i jeho schopnosti v takovém větru jít jsou jiné - ostatně jsem psal když je vítr ve kterém se nedá jít, postavím stan a čekám až bude zas líp.

On ten vítr nepřijde během 1 minuty z ničeho nic, on se zvedá postupně a když vidíš že stále sílí tak to hold pro ten den třeba zabalíš.

A na kole ve větru nejezdim jak sem psal ;)

Takže já komentuji jen to zda ten vítr ustojí stan což mám mnohokrát prakticky ověřené o zbytku si tu zas ,,teoreticky” debatujte sami ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 4, 2019 13:15

Hele, změř si raději tlak a tep at ti nepraskne žilka :D. Nějak tě ta debata zase vzrušila. :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte čer 4, 2019 13:39

Pierre111 bohužel jsem po operaci takže tlak a td mi teď měřili tolikrát ze ok poslední co si pamatuji - měřili mi to co 15 minut - bylo rozmezí 130-140/80-90 takže bych řekl v pohodě.

Ale jsem rad, že máš takovou starost ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 4, 2019 13:40

No 140 je trochu vyšší ale žádná tragédie, asi jsi taky starší. To víš, zdraví je na prvním místě ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod apuka » úte čer 4, 2019 13:41

Michale, promin zase, ale fakt jsou nektere vyvody (i Tvoje) mimo.
V prvni rade by me zajimalo, jestli vsichni, co meri orkan a 120+km/h vitr kapesnym anemometrem, ze jaky to typ pouzivaji. At se koukam jak koukam (v CR i v zahranici), tak bezne typy maji max. hranici mereni 30 m/s (108km/h), prvni s vetsim rozsahem, na co jsem narazil byl za 5290 Kc u Conradu a to si troufam rict, ze malokdo koupi.
Navic ty merice nejsou kalibrovane a moje zkusenosti ukazuji, ze cim vyssi rychlost, tim je mereni nepresnejsi, i kdyz vyrobci napisou +-5%. Skutecna presnost je jak kdy jaka...
Klasicka chyba je taky, ze nekdo nekde odmeri silu vetru, ale si neuvedomi, ze o 30 cm jinde muze byt uplne jina. Napriklad jit na zavetrne strane tesne pod hrebenem a merit rychlost rukou vystrcenou nad skalu na hrebeni (tj. na navetrne strane).

Tvrzeni od Tebe a nekterych jinych (i na youtube), ze se da ve 120 km/h (nebo i 150+ km/h) pesky - sice s obtizemi, ale jde to - chodit, je fakt ujete. Jakoze vitr lame a vytrhava (v 11-ce) stromy ale frajer to ustoji a kraci dal... Uprimne, si myslim, ze i ten nejvetsi frajer se dokaze "zakotvit" a drzet se zeme mnohem hur nez napr. velice spatne ukotveny smrk rostouci na hole skale. Vcetne zapocteni vetsi sily kvuli vetsi plose stromy.
A tato predstava:
Michal82 píše:Když potřebuješ já nevím na záchod par metru ujít se to dá jo dost to s tebou hází ale opravdu neuletíš.
je fakt usmevna :-). Proc si myslis, ze horolezci (ale i obycejni chodci v jednoduchem chodeckem terenu v taboru pod Aconcaguou, tj. prakticky po siroke rovine) pri takovych vetrech curaji do lahvi, kadi do esusu a nejdou to udelat ven? Prozradim Ti, ze linosti to neni...

Ale jo , nebudu to dale rozebirat, probiralo se to n OF.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 4, 2019 13:57

Apuka tohle mě taky pobavilo. Uplně jsem si představil jak v takovém větru někdo močí nedej bože si skočil na velkou :D. No zpět do stanu bych takového člověka fakt už nepustil :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » úte čer 4, 2019 14:01

apuka píše:kadi do esusu

No fuj :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte čer 4, 2019 14:12

Apuka sorry ale jsi mimo - ono při teplotě třeba 10°C ve výšce nějakých 10-800 mnm máš asi trochu jiné podmínky než někde na 8 tisícovce v -30°C a zavejich sněhu.

Jediné nebezpečí které mi hrozí při potřebě je abych nečůral proti větru, protože byť mám hezký proud tohle bych asi neochcal.

Že to vyvrátí strom.... on ná nějakou korunu, v nějaké vejšce a tomu působení síly se pak říká ,,páka”.

Anemometr máme v práci k jistým měřením, svůj sem si nekoupil. Kousek od je navíc meteostanice - nehodlám se dohadovat o jednotky procent rozdílu. A v závětří taky nejsem, jak bys za ty roky mohl vědět, když mě baví zrovna to testování různých konfigurací, takže vždy na nějakém vrcholku nebo rovině.


Pierre111 no jo 140 je trochu vejš, ale ono hodinu dvě po narkóze ty tlaky taky lítají....
Starší už budu, ale do toho vašeho klubu jít opravdu nechci - navíc co jsem četl tam ,,mlaďochy” přes 40 neberete, takže asi až od 50+ no vidíš a mě je ještě dost pod 40.


Chlapi, že raději nenapíšete jakej stan by si měl tedy pořídit ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mufflon » úte čer 4, 2019 14:15

Pierre111 píše:Michal, Mufflon nějak ty vaše příspěvky nechápu, tady ted nikdo snad nezpochybňuje, že to ten stan zvládne.


Snažil jsem se naznačit, že 80 kilometrů v hodině není žádný extra vítr, to nepovažuju za něco, kdy bych musel lézt po čtyřech a dusil se. Při tom se dá ještě chodit. Podle mě by měl odolný stan vydržet 130 km/h aniž by se skácel, nebo poškodil. A to opakovaně, jinak nemá smysl.
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

PředchozíDalší

Zpět na Stany