Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » úte úno 21, 2023 18:02

@jinevis - ja jsem defakto nevidel nikde uhledne vyjmenovane tvoje priority ... aka

a) kdo v tom bude spat (jak to ma bejt velky)
b) kolik to ma tak vazit ..
c) za jakejch podminek a kde se to bude pouzivat
d) a v neposledni rade kolik to ma stat ...

vybrat stan fakt neni v dnesni dobe snadny, bud muzes mit levnej stan od firem jako husky a nebo hannah, aj, nebo stredni stan od pinguina a nebo jurka a mozna i z decathlonu a pak uz jsou high end stany ktere jsou dost drahe, ty materialy ani treba tolik nevydrzej, obcas .. zavisi to ..

ja mohu za sebe rict, ze na obcasne kempovani nekde staci i levnej stan (chlapci me asi ukamenujou), mam asi 2 vetsi rodinne stany od huskyho (asi nejproklinanejsi firma tady) a v realu jsem s nima nemel nikdy problem .. mam i stredni stany (mel jsem za zivot 4 ruzne Jurky a mozna i jine stany ktere spadaj do teto kategorie) a ted mam mozna i high end stand (jestli se ten Vango F10 da jako high-end pocitat) .. Asi uz bych si ten prostredek nekoupil ... Bud bych chtel levnej, at moc nestoji a nebo drahej, at uz za to stoji ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » úte úno 21, 2023 20:58

Fajn, rozepíšu se :-)
Vzhledem k obratu v osobním životě utíkám do přírody, abych nebyl sám doma, ale nemám moc zkušeností, začínám. Ale trekking a hiking mě začal dost bavit, občas i s přáteli, ale ti mají svou a totalitní výbavu. Víc psát zatím nechci.

a) kdo v tom bude spat (jak to ma bejt velky)

- postavově jsme všici malí a hubení

- dle situace:
(A) když budu sám 1+0 a půjdu pěšky nebo na kole, nebo i pro 1+1 kdybych sehnal nějakou partnerku s sebou, spíše trekking

(B) když budu s dětmi, tak 1+2 děti (jsou zatím malé 6+8 let), možná 1+1+2děti kdyby se opět k nám nějaká paní přidala, spíše hiking a nic náročného a poblíž civilizace


b) kolik to ma tak vazit ..

- viz výše
(A) když budu 1+0/1 tak do 3 kg

když s dětmi (B) tedy 1+0/1+2 tak se to většinou veze autem a nebo vlakem a krátce na zádech, ideálně kolem 4 až 4,5kg

c) za jakejch podminek a kde se to bude pouzivat

s dětmi (B) zpravidla kempy

pokud vlastní (A) trek 1+0/1, tak běžné podmínky případně kopce, lesy, v nejbližších letech si netroufán na nix náročného nebo zahraničí a hory, počasí jen duben-říjen

d) a v neposledni rade kolik to ma stat ...

vždy se řídím heslem "nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci" takže si raději připlatím, ovšem aby cena měna význam, čili pro spaní na zahradě nepotřebuji stan za 20 tis.

Zkušenosti mám jen s Gemini 150, bohužel jak uvádím dříve, tak pro použití (A) je optimální, pro osazenstvo (B) na hraně a pro možnost (B) + ženská, tak je malý

Když vezmu ceny, tak Gemini 150 mě stál kolem 5000,-, kdybych k němu přidal Arris Extreme za 7000,-
Kdybych vzal Gemini 210 za 6500,- tak už zase nemám malý stan pro sebe a své výlety.

Ale situace (B) že bych vzal děti + někoho, zase nechci mít dva stany (děti by asi sami ve svém nespaly, ikdyž taky je to řešení), ale za 5-7 let asi už se mnou jezdit chtit nebudou a stan pro 4 bude k ničemu (pokud budoucí nová paní nebude mít své děti :-) ale to jsme zqse u toho, že to bude na pár let)

Možná kompromis BIG AGNES COPPER SPUR HV UL3, drahý, ale lehký, takže se dá klidně i pro 1 osobu a jistě se tam vejdeme i 3-4). Ovšem zase ložnice jestli není moc světlá na spaní a aby v ní nebyl průvan

Pozn. neprotěžuji Pinguin, ale jejich produkty (termoska, vařič, Gemini, lahve...) máme a zatím spokojenost vs. cena.

Je to složité ... takže nějaký kompromis. Prostor na dva stany doma mám, ale zase při použití "jednou" za rok, aby to neodešlo je otázka

Klidně více povím po telefonu/whatsapp a vysvětlím své myšlenkové pochody
Naposledy upravil jinevis dne stř úno 22, 2023 11:30, celkově upraveno 1
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » stř úno 22, 2023 10:09

Který z těchto dvou byste si vybrali - a proč?

MSR HUBBA HUBBA NX
nebo
BIG AGNES COPPER SPUR HV UL2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » stř úno 22, 2023 14:43

@jinevis - dobre, to jsi pekne rozepsal ... takze vlastne jinejma slovama

- stan by mel bejt do 3 kilo
- stan by mel bjt dostatecne prostornej v pripade 1+ ze bys tam potencionalne nalakal nejakou samici
- stan by mel bejt dostatecne velkej, aby se tam vesly +2 deti (byt male) + eventuelne samice
- stan obcas vozis autem ..

heled, ja jsem v podobne situaci a z toho vychazi jedna jasna vec .. stany potrebujes dva :D

a) jeden vetsi stan, kde se vejdes s detma a kterej pripadne budes vozit autem .. takovej stan by mel mit velkou predsinku .. sam mam tohle
https://www.huskycz.cz/stany-extreme-li ... n-3-zelena
https://www.huskycz.cz/stany-extreme-li ... n-4-zelena

tresp mel jsem vel3, prodal jsem ho ale na bazos.cz a koupil vel4 .. to mam na vozeni autem a do kempu a na vodu apod .. tam se vejdeme krasne vsichni ..

b) pak potrebujes jeden mensi lehkej stan, kdyz s nim budes chtit chodit v batohu ve velikosti 1.5-2

Dale pises o Big Agnes Copper Spur 3 - zvazoval jsem ho, kdyz jsem kupoval svuj soucasnej stan - muj nazor je vyhnout se BA naprostym obloukem .. copper spur 3 je predrazane vec co ma spis velikost max 2.5 a ja jsem ho na vlastni oci nekolikrat videl v dost zalostnem stavu, kdy proste nezvladl silnejsi dest a vitr ..

Polud jsi nikdy nemel stan od Jurka, tak je skoro Tvoji povinnosti jit a neco si od Jurka koupit :P ... Jurek ma vsechny typy stanu v primerene kvalite a zivotnosti ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » stř úno 22, 2023 14:52

edit: ad ten stan na strankach husky ... at shori v pekle !!!! ten stan nikdy nestal 7200 !!!!! to je zase fake akce se slevou

https://infophagia.com/ntz/paste/Screen ... 144722.png
https://stany.heureka.cz/husky-baron-3/#prehled/
https://stany.heureka.cz/husky-baron-4/#prehled/

ja mam tedka huskyho 4 a mel jsem huskyho 3 .. sice je to husky, nikdy jsem ale nemel zadnej problem s timhle stanem a koupil jsem kvuli te obrovske predsince a protoze nebyl za tak drahej .. byl jsem v nem mnohokrat i v dost hnusnym pocasi .. funguje dobre, jedinej problem je, ze je tezkej .. navic to ma i jednu vyhodu .. kdyz ho postavim v kempu, tak se nebojim ho tam nechat jak kdyby mi tam mel stat polopruhlednej stan od BA za 15 tisic ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » stř úno 22, 2023 15:07

ntz píše:tresp mel jsem vel3, prodal jsem ho ale na bazos.cz a koupil vel4 .. to mam na vozeni autem a do kempu a na vodu apod .. tam se vejdeme krasne vsichni ..

Pak je to jasné. Ovšem nějaké porovnání Gemini 210 (kromě absidy) a Baron 4 nebo Tornado 3 Duralu?

ntz píše:pak potrebujes jeden mensi lehkej stan, kdyz s nim budes chtit chodit v batohu ve velikosti 1.5-2

ale jakej?Ten Arris teda nee ? Verze Extreme se mi moc líbí parametrově

ntz píše:Polud jsi nikdy nemel stan od Jurka, tak je skoro Tvoji povinnosti jit a neco si od Jurka koupit :P ... Jurek ma vsechny typy stanu v primerene kvalite a zivotnosti ..

na Jurky jsem na netu koukal, vydařené, i cenově, ale nikdy neviděl na živo. Z videí se mi ale nelíbí ta stavba a ty špagátky okolo tyček
Naposledy upravil mike dne stř úno 22, 2023 17:07, celkově upraveno 1
Důvod: opraveno velmi nestandardni (a priserne) pouzivani citace a barev
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » stř úno 22, 2023 16:39

prosim necituj vse co jsem napsal ... pripadne jen jednu vetu (nebo to podstatne, na co reagujes) .. Jurek je ceska klasika, neco jako Gemma a nebo var2 ... Ja mel/mam od Jurka za zivot 4 stany a ty stany maji dobrou kvalitu, dobrou zivotnost .. o tom zadna .. Ten provazkovej system je v pohode ... obcas se to zamota, nic ale co by neslo vyresit ..

na stany od Jurka se muzes kouknout treba v hanibalu a nebo asi i jinde .. mozna bych je na tvem miste zvazoval .. ja uz bych si dalsi stan od Jurka nekoupil, protoze uz "mam splneno" :P ... ke stanum od Jurka mam takovej ambivalentni vztah, ten ambivalentni vztah je ale spis danej tim, ze ty stany a ten system fakt velmi dobre znam ... a defakto uz asi 10 let cekam, ze Jurek pride s necim novym (treba s nejakejma novejma - modernima - materialama a novym designem), aby se pokusil konkurovat alespon trochu high-end stanum .. (a nebo alespon soucasnym trendum)

Jurek je nicmene proverena znacka a stan od Jurka te nenecha ve stychu ... Navic je to ceska firma, kdyz se toi neco rozbije, tak to seservisujou .. stan Jurka je proste jistota na pristich 10+ let alespon (pokud se teda Jurek nechysta zkrachovat) ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » stř úno 22, 2023 16:51

fajn, zkusím někam vyjet na čumendu.

A názory na ty moje návrhy?

tresp mel jsem vel3, prodal jsem ho ale na bazos.cz a koupil vel4 .. to mam na vozeni autem a do kempu a na vodu apod .. tam se vejdeme krasne vsichni ..

Pak je to jasné. Ovšem nějaké porovnání Gemini 210 (kromě absidy) a Baron 4 nebo Tornado 3 Duralu?

b) pak potrebujes jeden mensi lehkej stan, kdyz s nim budes chtit chodit v batohu ve velikosti 1.5-2

ale jakej? Ten Arris teda nee ? Verze Extreme se mi moc líbí parametrově


Jaký Jurek - typ je osvědčený?

K tomu Baronu 4 - dle videí se zdá ložnice dost průsvitná - jak se to chová s tropicem? Je tam dostatečné temno na spaní?
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » čtv úno 23, 2023 13:19

@jinevis:
možná ti to usnadním, možná zkomplikuji, nicméně, s ohledem na to, že mám odzkoušených, a to i ve velmi tvrdých podmínkách, desítky stanů, ať už vlastních (těch jsem měl opravdu už 10), nebo půjčených, nebo sdílených, tak si myslím, že mám zasvěcený pohled na věc...
já se teď na příští či přespříští sezónu budu rozhodovat podobně - kromě věcí, cos uvedl, bude pro tebe rozhodující frekvence používání... pokud ho budeš používat od jara do podzimu každý víkend, či co 14 dní a nechceš stan na jednu či dvě sezony, zapomeň na UL, notabenme s dětma, to by šel stan brzo do kopru;
anebo si pořiď dva stany - o tom silně uvažuji: 1x UL pro 2 lidi (když půjdu sám či s jedním děckem) a pak 1x nějaký robustnější, pro 2,5 či 3 lidi... a tady se Jurek vyloženě nabízí - pokud nejde o cenu, pak vždy vhodný stan najdeš, ale nechceš-li uvalit nesmysl za stan na čundry s děckama, pak je Jurek asi jediná volba, neznám jiný stan s lepším poměrem cena/výkon... včetně těch výhod, co popisuje ntz, samozřejmě mají i nějaké nedostatky, je to tu na OF vše popsáno, ale který stan nějaké nemá...
konkrétní model si vyber sám, to je podle preferencí, někdo potřebuje 2 předsíňky, jinému stačí jedna atp., tady to mají přehledné...
já uvažuju o Jurek MIDI 2.5, nebo Jurek MIDI 2.5 DUO, nebo levnější verzi Jurek TRAMP 2.5, či Jurek TRAMP 2.5 DUO
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » čtv úno 23, 2023 13:42

ja teda navazu na sveho predrecnika vyse - pokud ten stan fakt budes pouzivat relativne casto, tak bych uvazoval o nejakem Jurkovi (kvuli zivotnosti, servisu, spolehlivosti) .. pokud ale ten (vetsi) stan pouzijes 2-3x za rok (ruku na srdce - ja ten rodinej stan od Huskyho vic nez 3x za rok nepouziju), tak by i stacil nejakej "levnejsi" stan od znacek jako Husky a nebo z Decathlonu (ackoliv tem nechci krivdit, nekolik lidi zde rikalo, ze ty stany maj dobre, ja jezdim s partou kazdej rok na vodu a je nas docela velka skupina a minimalne 5-7 stanu z decathlonu tam je - me se teda dobre nezdaji, hlavne jsou vsechny male a kratke pro trpasliky)

ja za sebe mam zkuzenost s tim Husky Baron 3 a ten funguje naprosto spolehlive a ma hlavne velikanskou tu predsinku, ktera je pro ridinnej vylet (v kempu) extremne dulezita .. a ma vchod z obou stran .. Ten Husky Baron 4 uz je fakt velikej stan (na noseni na zadech uz ne, do kempu naprostej ideal), je ale horsi co se tyce napriklad dotyku tropika s vnitrkem - je to vlastne "zvetsenej" Baron 3 takze kdyz ho stavis, tak ho musis fakt zakolikovat i vc. snur aby jsi napnul to tropiko (Baron 3 na tohle neni tak nachylnej)

druhej (lehkej) stan do baglu pro 1-2 dva ted neresim ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » čtv úno 23, 2023 14:20

jde o zasadni rozhodnuti - jestli chci stan do kempu, anebo na noseni... tady je urcujici vaha;
s jakymkoli outdoor stanem muzes zajit do kempu, ale opacne to neplati - dneska nikdo normalni nepotahne stan do kempu na zadech... stan na noseni, ktery ma ke 4 kilum, a nepocitam, ze bych se s jeho nosenim s nekym delil (typicky pripad cundru s deckama), nedava smysl... ten Husky je IMO stan do kempu...

kazdopadne, si nemyslim, ze oba pozadavky, resp. oba krajni pozadavky (A) když budu sám 1+0 a půjdu pěšky nebo na kole, nebo i pro 1+1 kdybych sehnal nějakou partnerku s sebou, spíše trekking, tak i (B) když budu s dětmi, tak 1+2 děti (jsou zatím malé 6+8 let), možná 1+1+2 děti, nemuze rozumne splnovat jedna verze stanu...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod TimTaylor » čtv úno 23, 2023 18:27

Ahoj, podle toho co píšeš bych určitě koupil 2 stany (sám mám asi 3-4ks a koukám mlsně po dalším, ale pšttt :axe: ). Zase jsem se kupoval postupně asi 15 let...

1. Stan pro 1 - za mě koukni na MSR Hubba Nx nebo něco podobného pro jednoho (Vaude, Pinguin Echo, Ferrino Grit 1 atd.) -
na výpravy v jednom člověku jsou super, váhá obvykle do +-1,5kg, na zádech ho neucítíš a vydrží ti dlouho, když se k němu budeš chovat slušně. Nevýhoda - kvalita je drahá.

2. Stan pro 3-4 lidi (1-2 dospělí + 2 děti) - koukni na běžné kempové stany od Pinguinu, Jurka, Husky, Hannah - jsou bytelné, pár let vydrží ale jsou težké (= na zádech je fakt tahat nechceš), autem do kempu to nevadí.

Osobně mám zkušenosti se stany a značkami Jurek (těžký, stará bytelná konstrukce, silné "plátno", ale držák, po 10. letech občasného použití je stále ok), Husky (lehce horší kvalita, po 5 letech praskla první tyčka, po roce druhá, teď se párájí i švy, odlepují přelepky atd.), Pinguin (=téměř identické kopie úspešných zahraničních modelů za 50% ceny originálu, solidní poměr cena/výkon) a MSR - za mě top, lehké, promyšlené, kvalitní materiály, super kolíky, váha celkově o 30-40% nižší než konkurence, ale zase jsou drahé....

Na výpravy v jednom nosím MSR Hubba NX (po 3 letech max. spokojenost), ve dvou máme MSR Elixir 2 (dáva Aply i Island levou zadní) a s rodinou/partou beru starý JUREK Dome 3 nebo Husky Bizon 4 - váha se rozloží mezi víc lidí a Husky stejně půjde brzy do koše, protože až na něm zase něco praskne opravovat to už fakt nebudu. Koukni na ty Pinguiny, pár lidí v partě je má (Gemini 150/210) a i po X letech jsou ty jejich stany v pohodě a držáky. Pro jednoho koukej po nízké váze a značce, nejsi tak bohatý abys kupoval levné věci (MSR, Sea to Summit, Vaude...). Howgh :supz:
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » čtv úno 23, 2023 21:32

Děkuji
Souhlasím, vidím to, že s dětmi 3-5x do roka, sám nebo ve dvou to vidím tak 10x ročně

pro 3-4 vyberu mezi Baron3/4 případně Gemini 210 nebo mě láká i Campus 4 Duralu nebo Strom 4 Duralu

ten Husky Baron 4 uz je fakt velikej stan (na noseni na zadech uz ne, do kempu naprostej ideal), je ale horsi co se tyce napriklad dotyku tropika s vnitrkem - je to vlastne "zvetsenej" Baron 3 takze kdyz ho stavis, tak ho musis fakt zakolikovat i vc. snur aby jsi napnul to tropiko (Baron 3 na tohle neni tak nachylnej)
prosím blíže popsat, děkuji

pro 1+0 raději ne, přiklonil bych se spíš 1+1 kdyby náhodou, tam však favorita ještě nemám, Navrhnutý MSR Nx je pouze pro jednoho, toho ne. Jiné jsem zatím nedohledal... kromě Elixir 2
(K tomu Pinguin Arrisu Extreme stále nikdo nic?)

O Jurkovi jsem tu dnes hodně načetl, prakticky nemám výhrad krom toto, že se x let neudělala inovace, což v jistém smyslu je dobře, že není co vylepšovat (kvalita), ovšem ...
Naposledy upravil jinevis dne ned úno 26, 2023 12:45, celkově upraveno 2
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jirkamz » čtv úno 23, 2023 21:38

Pořád to tady i jinde pročítám a pořád nevím jak naložit s tím mým Elixírem 2 s vadou. Někde jsem četl že si pár lidí nechalo přelepil švy v Gemma Brno, což bylo cenově do 800,- a to by I šlo. Ale furt přemýšlím jestli ho nevyměnit za jiný.
Používám ho převážně na motorce, kdy důležitý je, aby se vešel do kufru, takže přepravní rozměry ne větší než má Elixír 2, hlavně délka tyček byla, že se sotva vešly (udávají u něj rozměry 51x17cm).
Velikost stanu byla pro jednoho taková, že jsem se vešel i s oblečením, helmou, a dalšími krámy a úplně v klidu jsem se mohl rozvalovat :). Kdyby náhodou došlo k situaci, že bych jel ve dvou, mohl by být i o kousek širší, ale dalo by se to přežít i tak, já jsem co se šířky týče celkem skladnej :D .
Teoreticky váha stanu nehraje až takovou roli, ale držel bych se maxima kolem těch 2,5kg, aby se dal vzít i do batohu...
Používám ho jak kdy, některý rok přes 10 noci, některý jako třeba loni vůbec ... Letos mám v plánu na jaře snad Turecko/Gruzii a na podzim možná Itálii. Ale byl bych rád aby přežil i Norsko, Skotsko kam chci jednou vyrazit, nebo aby se s ním dalo i na Island, kam bych taky jednou rád podíval.
Cenově nevím, vždycky tvrdím že nejsem tak bohatej abych si kupoval levný věci a jak jsem u Elixíru dopadl :D. Jakože ale Hillberga fakt nevyužiju...


Na jednu stranu se nabízí nějaký zmiňovaný Jurek ve velikosti 2,5 akorát kdyby nebyl tak konstrukčně "zastaralý" kde mě přijde plně nevyužitelný vnitřní prostor, vyšší hmotnost a hlavně ty provázky u vnitřního stanu...
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » sob úno 25, 2023 11:53

mně je třeba stále záhadou kvalita stanů Warg, které by mohly být dobrý kompromis... například mne by zajímaly tyto modely
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 28, 2023 16:24

Něco z FB :D

1.jpg

2.jpg


Jinak tu kdysi někdo poptával nějaký vozík, na kterém by mohl vozit vybavení. V diskuzi se tam objevila tato fotka.
Přijde mi to o dost lepší, než nějaký důchodcovský dvoukolák, kterým to dotyčný chtěl řešit.

3.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » stř bře 1, 2023 7:53

:mrgreen: tvl, tohle nechceš...!
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » stř bře 1, 2023 8:44

Já bych tedy raději vozík, klidně ten z fotky, než vláčet batoh o zhruba polovině svý hmotnosti. Když bych teda musel něco takovýho /jako mega stan a ostatní věci na kemping/ táhnout, což jsem už párkrát musel, když jsem byl s děckama. Je to milionkrát lepší, než vláčet těžkej batoh. S vozíkem děti bolely nožičky dřív než mě, s obdobně těžkým batohem bolely nožičky dřív mě, než děti :D
Děcka s tím pomáhaly přes potok, tlačit do velkých kopců, střídavě jsem je na tom i vozil, byla to prdel.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 1, 2023 10:18

Já bych se hlavně z takové dovolené, kde budu mít na zádech batoh o váze 35kg, budil každou noc hrůzou půl roku předem. Ani nevím, jestli bych to unesl. Ještě jsem takovou nálož nenesl. Taky bych to raději vezl klidně na tom zeleném kotouči :-)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » stř bře 1, 2023 11:27

@Dromedaro: samozřejmě unesl. Uneseš mnohem více, ale tělo tě bude hodně bolet.
Já těch 35kg unesu 35km a to su menší než ty, ale budu po tý cestě rozbitej jak cigánský hračky.. Mně je těžkej i UL 8kg batoh včetně jídla a vody, jakože pocitově. Bere mi to radost z pohybu a nebaví mě pak to chození... Mj i proto jsem stan prodal, spacák i karimatku též a chodím jen výlety, kde nemusím tahat spaní. Jak osvobozující /a omezující zároveň/.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » stř bře 1, 2023 14:21

Etheric píše:Já těch 35kg unesu 35km ...


mas tam preklep .. asi jsi myslel "35m" o.O
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » čtv bře 2, 2023 5:46

Není tam překlep. Když na to přijde a bude to nutný, těch 35km odtáhnu i chlapa... Ale pak budu potřebovat odvoz sanitkou taky, páč po vlastních to už dom nedám :D
Člověk je schopen odtáhnout šílený váhy... Ale málokdo je ochoten tahat těžkej náklad dobrovolně.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 2, 2023 6:53

ja odtahnu 20kg cca 25km takze verim tomu ze chlap s moji vahou ale vysportovanej a ne obezni by tech 35kg taky aspon tech 25km dal.

mozna to ale typan nosi od vlaku do kempu nekde 3 kilometry... nebo ma 150kg svalu a nosi to na malicku. ono tezko soudit kdyz clovek jiny informace nema.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr stanu

Příspěvekod EjdouuRotacak » pát bře 3, 2023 10:00

Nebo tuhle těžkou bagáz tahat s nosnym systémem. Párkrát jsem to na to sobě měl a opravdu je to s velkou zátěží pohodlnější než standardní krosny, váha se rozloží optimálněji. Ale tyhle nosné systémy allá Eberlestock jsou pěkně mastné :(
Bez názvu.jpg
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Etheric » pát bře 3, 2023 10:11

Joo, tohle se nese naprosto famózně, to potvrzuju, originál jsem měl zapůjčen na jednu specifickou akci. Boží věc pro svůj účel. A zabalíš tam naprosto cokoliv :)
Taky to nastavení, rozestupy popruhů,... I na moje tělo, na který padne málo co, šlo tohle bez problémů nastavit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Leitor » pát bře 3, 2023 11:00

Jdu pro radu ohledně stanu. Hledám něco pod dvě kila, kam se vejde 1-2 lidi plus batohy, samonosné, dva vchody. Primárně na několikadenní treky od našich podmínek až po tropy, od jara do podzimu, co přežije celodenní chcanec a nebude uvnitř bazén. Ne do vysokých hor přes 4tis, ne na sníh. Nechce se mi vrážet desítku do MSR nebo BA.

Varianty jsou: 1) https://www.hannah.cz/stan-hannah-camping-tercel-2-light-treetop_z1304/

2) https://www.naturehikecz.cz/Naturehike-stan-kempingovy-Mongar-2-20D-2180g-d10.htm

3) https://www.decathlon.cz/p/trekovy-stan-mt-900-2-osoby/_/R-p-301558?mc=8501684

Ještě nějaká podobná varianta ke zvážení? Počítám s nějakou tyvekovou podlážkou, tu neřeším.
Leitor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 21, 2018 7:18

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » sob bře 4, 2023 22:48

ten Hannah blbe vetra;
Forclaz je hodne stisneny, jinak OK, pokud ti nevadi ta polopodlazka v predsince;
Mongar 2 neznam, ale zda se cajk, jen neni pod 2 kila (osobne bych asi nesnesl tu barvu a to svetlo v nem)...

...a co jeste vit do vyberu v uvahu Warg?
https://www.4camping.cz/p/stan-warg-midi-2/#zelena
https://www.4camping.cz/p/stan-warg-lit ... ave-zelena
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » čtv bře 9, 2023 1:07

"ntz" .. Ten Husky Baron 4 uz je fakt velikej stan


uměl by někdo znalý porovnat třeba s Pinguin Tornado 4 Duralu nebo Gemini 210?
ať čtu kde čtu, tak Husky ne e :?
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » pát bře 10, 2023 11:28

Varianta A splněna [-o<
Stan pro 1+? vyřešen, objednán MSR Elixir 2.

Technický dotaz na majitele: uvádí se, že má 12 kolíků. Ovšem dle fotek a videí má 14 kotevních míst:
4x podlážka
2x 2 vchody
4x šňůrky
2x tropico u země

Ale tropico na delší straně má dole k zemi ještě 2 poutka - je to tak správně že se nedácvá na kolíky?

Děkuji
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » pát bře 10, 2023 12:22

Dava se to na jeden, kdyz chces vetrat, tak pulku tropika prehrnes.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Stany