Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 10, 2023 13:05

jj, jak pise booze, vchody maji poutka na obou koncich, ale casto je muzes i chytit na jeden kolik nebo at neplandaji dat ke strane
(teda ta oddelavaci cast se vetsinou nekolikuje zvlast)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » pát bře 10, 2023 13:39

Asi jsem natvrdlej. Každý vchod má 2 poutka aby tvořily lichiběžník. Když jeden kolik dám pryč, tak je zavřená předsíň splasklá ne?
Přílohy
6E34DCBD-D2CA-47F7-B421-2DD400A1D8C2.jpeg
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 10, 2023 14:03

jinevis
aha, to sem te pochopila nejak blbe, beru zpet.

ano, predsinka by plandala, asi sme to myslely oba ze myslis prikolikovat oba konce co dolihaj na zip.

tropiko u zeme asi tolik nevadi, nicmene koliky si nejaky dokup, ani muj stan nemel dost koliku (akorat nevim, jestli by default nepocitaji s pouzitim s prostredkem tropika nohy/hlava nebo s vypinacima snurama).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » pon bře 13, 2023 15:22

jinevis píše:Varianta A splněna [-o<
Stan pro 1+? vyřešen, objednán MSR Elixir 2.


Dnes dorazil. Po pravdě jsem zklamán velikostí. Udávaná 127cm je tak mezi rohy ložnice v místě tyček. Jinak měřím metrem od ohnutí ke vchodu cca 115cm. Natáhne se časem a provozem? To už je lepší pro 2 lidi Elixir 3 ](*,) . Svislé stěny jsou taky parádní, ale moc to dole půdorysně nezvětšují.

Takže uvažuji že Hubba Hubba mi krom hmotnosti moc nepomůže.
Ještě ho mohu vrátit, takže co teď? Rady?

PS. jinak materiály super (srovnávám s Gemini 150 co už nemám), provedení je taky jiná liga :tonqe: .
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » pon bře 13, 2023 15:28

ne, casem se nenatahne ... MSR jsou pro trpasliky a co se tyce velikosti tak to je skoro pokazdy jinak ... mozna meri ty dily toho stanu ve vyrobe, kdyz to ale postavis, tak nikdy tuhle velikost realne nemas .. to je problem obecne se vsema stanama ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » pon bře 13, 2023 15:55

trpaslici jsme :( šířkou i délkou

teď ale jestli má smysl pro dva řešit Elixir 3 [-o< a mít relativně těžký stan. Ale Hubba mě vcelku odrazuje až moc jemným materiálem

Ten Elixir 2 je pro mě bomba, jenže malej
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » pon bře 13, 2023 16:22

vyber stanu je peklo ... pokud nejsi s elixirem spokojen a objednal jsi ho pres e-shop, tak ho vrat .. ja jediny co pro tebe muzu udelat je, ze ti ukazu jak vypada postavenej a jak je velkej ten muj tunylek kdybys mel cestu kolem ...

Jinak co se tyce ostatnich stanu, tak miry u Jurka Vs skutecnost je snad asi jeste vetsi tragedie nez jak pises u MSR, BA je nesmysl, pak jsou tu znacky typu Husky, Pinguin, Ferrino aj, ktere lide spis nedoporucujou .. Novej stan jsem kupoval pred rokem a pul a uz to nechci znovu resit .. Pokud mas zajem videt jak vypada ten stan co mam (a o kterym si myslim, ze je bezvadnej), tak napis SZ a domluvime se - jsem ze strednich cech.

https://www.4camping.cz/p/stan-f10-xenon-ul-2/#zelena
https://www.4camping.cz/p/stan-f10-xenon-ul-2-1/#zelena

do toho vetsiho modelu se vejde navic pes :D - urcite ten vetsi model s tou predsinkou pro dva lepsi, vim jake je to chtit spat dva lidi s baglama ve stanu pro dva a nemit si kam dat veci
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » pon bře 13, 2023 16:31

Jen tak ze zajmu jsem se koukl co se prodava .. v podstate tyhle dva co se tyce vahy

https://www.bergfreunde.eu/marmot-tungs ... 658163b0b9
https://www.bergfreunde.eu/big-agnes-co ... 658163b0b9

ja osobne bych ale big agnes nechtel a u toho marmota se nikde nepise, co to je za matros, takze taky bych se toho bal .. proste dvouplastovej stan pro 3 co vazi 1.5 kila asi nebude zrovna nejvetsi jistota do fakt spatneho pocasi
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » pon bře 13, 2023 16:41

Jenže já jsem maximálně spokojen - kromě velikosti ložnice :lol: lépe řečeno, úplně nadšený v porovnání s reklamovaným Pinguinem. Ale tam rozměr 150 seděl na chlup.
Proto bych u MSR které stojí doma a po pročtení toho vše tady, zůstal.

Ano vím, mohu vrátit a mám to i v plánu. Ale nejprve bych ještě zkusil objednat jiný, pro porovnání, ale jaký?
Jestli Elixir 3 (o kolik bude menší než udaných 172cm - např. 150 bych pro sebe+? obětoval, možná i tu hmotnost, relativně kolem +-3 kg si myslím že na kolo a nebo batoh asi ujde?). Té Hubby se bojím.

Případně zkusit i Elixir 4, abych vyřešil variantu B (1+2 děti+?) a mohl porovnat s Baron 4.

PS. jsem z daleka
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » pon bře 13, 2023 20:58

jeste kdyz jsme u toho a bavili jsme se tady o "spatnejch-nikdy-nebrat" stanech od Husky, Hannahu a dalsich, precteti si zde odpoved na FAQ "Jaky stan na hory"

https://www.michalbalada.com/clanky/nej ... i-238.html

taky bych to nevidel tak tragicky ... mel jsem (a furt mam) i nejake stany od techto "nedoporucovanych" firem a nikdy jsem nemel zadnej problem ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » pon bře 13, 2023 21:37

jako jooo

jenže když jsem se teď nadchl pro MSR a to stojí jen doma [-o<
měřím a měřím, asi risknu ten pro 3 - jsou zde reálné zkušenosti 172 cm(udávané) na počet lidí?
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jirkamz » úte bře 14, 2023 19:51

Dívám se, že tady řešíte tunely.
Vybírám náhradu za Elixír. Už jsem skoro rozhodlej pro MSR Hubba Hubba NX 2, případně nějaký podobný. Pořád ale přemýšlím jestli nezkusit tunel a zrovna se mě líbí to Vango F10 Xenon zmiňované výše.
Vy co máte zkušenosti jak s klasickými stany jako je Elixír, Hubba, a podobný a naopak i s tunely, který vám přijde lepší a proč?
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » úte bře 14, 2023 20:09

Tunel ma asi horsi vlastnosti co se tyce odolnosti na vitr a mozna se hur stavi (rika se to, je to o cviku), ma ale podle meho nazoru lepsi ergomii toho prostoru .. Je vlastne (stejne) vysokej po delce (ackoliv realne se vetsina tunylku svazu k noham), ma ty bocni steny vice mene kolme, hlavou spis ke kolmemu vchodu, nad kterym je nejvyssi bod, takze nemusis nejak resit nejakou delku a dotek treba tropika s vnitrkem stanu a mas nad hlavou vzdy volno ..

ten zminovanej Vengo Xenon

https://www.vango.co.uk/gb/camping-equi ... -ul-2.html
https://www.vango.co.uk/gb/camping-equi ... -plus.html

je vlastne odlehcena kopie legendarniho hilleberga co stoji 2x tolik

https://hilleberg.com/eng/tent/red-label-tents/nallo-2/
https://hilleberg.com/eng/tent/red-label-tents/nallo-2/

(obecne hilleberg je znamej predevsim diky tunylkum) .. Ja osobne (ber to ale s rezervou) mnohem radsi bydlim v tunelu, protoze mi to pripada vyznamne pohodlnejsi (bavime se ted o UL stanu), ale radsi stavim normalni kopuli a kdybych nekde vedel, ze bude nejake silene peklo co se tyce vetru, tak bych asi chtel vic kopuli .. Na druhou stranu zazil jsem ale bouri, ktera skladala UL stany (konkretne Copper Spur od BA) a muj tunylek se sice trasl a moc se mu to nelibilo, nic se ale nestalo a ja preckal noc naprosto bez uhony (a do naseho druheho stanu pres noc nateklo)

co se ale tyce staveni, tak to neni uplne pravda, protoze vyse zminene Vango (i HB) se vlastne nerozpinaj a mas je furt dohromady a jen provlces tyce tunylkama a vztycis tim, ze zakolikujes zadek a natahnes dopredu a zakolikujes predek, takze treba to me Vango se stavi 100x lip nez Jurek kdyz na to prijde a ty tam carujes s tim vnitrkem, provazkama, ted ti to mokne, pak pres to prehazujes tropiko ....
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jirkamz » úte bře 14, 2023 20:30

No a jestli jsem to pochopil správně, tak ten Force na 4camping je vlastně Vango?
Jinak Jurka bych i bral, ale ty provázky :) a poměrně zastaralá konstrukce a v neposlední řadě i hmotnost.
Ten BA CS má bratranec a mě to přijde malý, proti mýmu Elixíru je to hodně znát, hlavně to zúžení u noh je blbost. To se mě mimochodem nelíbí ani na tom F10 Xenon. Kdyby náhodou došlo na spaní ve dvou, dost to ubere místa pro naházení "bordelu" :D ... Teoreticky to řeší ten s předsíní, ale to už je pak celkem dýlka.
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » úte bře 14, 2023 20:36

muj kratkej Xenon je megapohodlnej stan pro jednoho i kdyz je napsanej pro dva .. dva jsme v nem spali, pak je ale problem s vecma, pokud je nechces nechavat venku .. ten prodlouzenej by to resil ... kdybych mel psa, tak ho budu zvazovat :D .. a nebo kdybych ho fakt kupoval pro dva .. ja si ten svuj zkracenej Xenon kupoval fakt jen pro sebe
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jirkamz » úte bře 14, 2023 20:57

Já právě ten stan zas tak často nevyužiju, jinak bych to taky řešil dvouma. V Elixíru mám od r 2016 asi 40 nocí. Zatím teda jezdím sám, mám ho primárně na motodovený. Takže když jedu sám potřebuju dát někam helmu, a hadry, i když něco vydám do kufru a boty můžou být v předsíni... Ale člověk nikdy neví,, a ten Hubba Hubba NX mě přijde lepší v prostornosti, že nemá u nohou zúžení a má 2 předsíně. A asi není od věci i ta samonosná konstrukce MSR. Odolnost ve větru jsem právě myslel, že je u tunelu dobrá. Chci jet snad v blízké době Norsko a Skotsko a možná někdy i Island.
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » úte bře 14, 2023 21:16

myslim, ze by pro tebe bylo nejlepsi, kdyzbys treba jel nekam na outdoor veletrh a tam to videl postaveny .. co se tyce Vango F10 Xenon tak zda se, ze Vango uz ty stany nevyrabi, takze ty kousky co jsou tedka k dispozici uz dlouho k dispozici nebudou .. nevim jak to presne funguje, proce se ta znacka jmenuje F10, ja mam tenhle stan jeste od "Vanga" .. vzhledem k tomu, ze se mi ale ani nedari najit stranky niceho jako "Force Ten" tak si myslim, ze stan brzo nebude .. pokud zaguglis najdes nejake recenze, namatkou

https://myoutdoors.co.uk/tent-reviews/f ... d-reviewed
https://www.hikersblog.co.uk/vango-f10- ... -2-review/

tak stan vsichni chvalej .. dokud ten stan neuvidis, tak muzes teoretizovat jak chces .. ja mel celej zivot klasicke kopule a tohle je muj prvni tunylek (kamos ma toho Hilleberga) a uz bych nemenil .. propadl jsem tunylkum, kopuli uz nechci ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jirkamz » úte bře 14, 2023 21:40

Jakože vypadá to hodně zajímavě a furt mě to vrtá v hlavě :D. Škoda že nedělají verzi s "připínací" předsíní...
Co větrání, jak to vlastně větrá?
A to se staví tak že se provlečou tyčky a vypne se to kolíkama společně s vnitřním stanem?
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » úte bře 14, 2023 21:52

Ano, stavi se to tak, ze provliknes obe tycky, ktery dole zastrcis do takovej kovovejch ocek v rozich te ctvercove casi (uplne stejne jako s 90% jinejch stanu, akorat tycky nejsou pres sebe krizem) a stan postavis tim, ze zakolikujes zadek (na 2 koliky) a natahnes to za predek a zakolikujes .. stavi se to defakto uplne stejne jako tady

https://www.youtube.com/watch?v=siZpFAP ... eTentmaker

kolem 2:20-2:40 to stavi

akorat teda ja zakolikuju zadek a natahuju predek (takze to delam opacne, on ma zakolikovanej predek, je to ale asi jedno) .. jinak ten stan kdyz mam slozenej, tak je v jednom kuse, nesundavam z nej tropiko .. stavba je docela rychla .. provliknes tyce a natahnes .. myslim, ze to je rychlejsi a jednodussi i slozeni nez kdyz zvast stavis tyce a vnitrek a pres to davas tropiko (jako u vetsiny kopuli) ..

vetrani je normalne predem okynkem ve dverich a okynkem na zadku (jako vsechny tunylky) .. co se tyce kondenzace, tak kdo spal jako ja nejakejch 20 let ve stanech od Jurka, kde tropiko krom vody a svetla ochrani i pred srapnely od granatu a radiaktivnim zarenim, tak tenhle stan prakticky kondenzaci nema :D

znovu pripominam, psal jsem driv - doporucuju koupit jine koliky (msr groundhogy a nebo jejich kopie), protoze ten kolik co k tomu davaj neni dobrej ani do sberu .. ja pouzivam groundhog mini, vozim ale i 4 groundhog normal (jeste jsem je nepotreboval - on ale realne neni v 99% pripadu rozdil mezi mini a normal .. mozna nekde ve snehu nebo v nejake bazine)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jirkamz » stř bře 15, 2023 16:16

Dívám se že se musí nejen zakolíkovat, ale i ukotvit provázky? To může být někdy problém, v tom vidím výhodu samonosnýho stanu.
Brouzdal jsem po různých českých eshopech, jestli se dají sehnat i jiný podobný tunely, jak rozměry, tak hmotností, ale moc toho není...

Pořád ale přemýšlím co mě tunel nabídne za výhody oproti klasické konstrukci alá Hubba Hubba?

Jako neznalý tunelů bych z recenzí a parametrů viděl jako výhody:
Velikost vnitřku, nejen půdorysu, ale ten Hubba na tom nebude o moc hůř.
Materiál podlážky 70D je jasně víc než 30D. I když stejně jsem používal footprint a budu ho používat i na novým stanu.
Výhoda v dešti může být, že se staví tropiko s vnitřním stanem zároveň.

Nevýhody:
Minimalistická předsíň a ten s "verandou" už je zbytečně velkej.
Musí být vždy kompletně zakolikovaný.
Musí se počítat se směrem větru.
Nejde postavit vnitřní stan samostatně.

A teď nevím jestli to je výhoda, nebo nevýhoda :D . V kempech bude mezi všema těma stanama z Decathlonu trochu vyčnívat, ale to Hubba taky :D ...
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » stř bře 15, 2023 17:24

nemusi se to zakolikovat na snurky .. stoji to uplne na pohodu i bez toho ... pokud bych necekal vitr, tak to kolikuju na 4 koliky v rozich toho cverce ala podlazka a 5 koliku na natazeni tropika (vpredu 2, vzadu 2 a jeste jeden vzadu uprostred) .. nebyly by asi ani potreby ty 4 koliky na ctverec ty podlazky, ja je ale davam automaticky ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jirkamz » stř bře 15, 2023 21:25

Na tom videu to právě vypadalo, že stan se vypíná až těma šňůrkama, před tím byl dost prověšenej.
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » čtv bře 16, 2023 1:49

vykasli se na nej .. zustan u svyho msr
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jirkamz » čtv bře 16, 2023 21:32

Já vůbec nevylučuju, že ho nekoupím :) . Zatím se pořád rozhoduju mezi tím tunýlkem a klasikou typu Hubba. Nerad bych koupil něco, co mě nebude vyhovovat, tak zvažuju všechny možný pro a proti.
Všiml jsem si v diskusi že MSR není zrovna tvoje oblíbená značka, to chápu. Nakonec ten Hubba Hubba NX, ač zatím největší favorit z klasických, není jedinej ve výběru. Díval jsem se ještě například na stany Nemo a další. Podobnou konstrukci má i Vango/Force F10 Krypton, ale u nás všude vyprodaný...
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ntz » čtv kvě 4, 2023 20:02

tak myslim, ze letos to prijde :) ..

otazka - nemate nekdo tip na UL stan pro 4 osoby ? Mel by mit nejakou predsinku na kramy .. obyvatele budou 2 dospeli a 2-3 deti ...

Jeste uvazuju o tom, ze dva dospeli by mohli bejt v jednom stanu pro 2 a deti ve svem stanu pro 2-3 .. koukam na neco takovehleho zatim, je to ale strasne drahy (alespon ten hilleberg)

https://hilleberg.com/eng/tent/red-labe ... itum-4-gt/
https://hilleberg.com/eng/tent/red-labe ... allo-4-gt/
https://www.4camping.cz/p/turisticky-st ... 4ex/#modra

tvar je mi docela jedno, beru to ale tak, ze preferuju uz tedka radsi tunylky .. mozna je dobra strategie mit "solo" stan pro 2 (uz jsem na spani v UL ministanu pro jednoho starej, kdyz jdu sam, mam pro sebe UL stan pro dva a jsem rad ze se vejdu) + dalsi UL stan 3 (kde muzou spat 2 dospeli s vecma a nebo 3 deti)

+ eventuelne varianta pro 3

https://hilleberg.com/eng/tent/red-labe ... itum-3-gt/
https://www.bergfreunde.eu/robens-voyag ... rson-tent/

zase na druhou stranu, nevim jak to merej .. stany pro 3 s rozmerama 155/130 jsou pro nejake panenky, kdyz ma karimatka 64cm na sirku
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » stř kvě 10, 2023 14:17

jinevis píše:jako jooo
jenže když jsem se teď nadchl pro MSR a to stojí jen doma


Ehm, nic proti MSR, ale moc nechapu....mas ho doma postaveny, jeste jsi nevyzkousel, jak funguje a jak se chova realu - jak drzi v vetru, jak vetra atp. -z ceho ze jsi to vlastne nedseny...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jinevis » čtv kvě 11, 2023 5:20

doma (dříve) nadšení pouze z provedení, materiálu, stavby ...

už stál i venku, takže spokojenost i v reálu :D
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod SvataC » pon čer 19, 2023 7:34

Update dotazu: mate nekdo Pinguin Aero 2 DAC? Zkusenost?

Ahoj,
dosloužil náš nám stařičký stan a vybírám nový.

Požadavky:
- 2 osoby (já a dcera, ani jedna nejsme žádný obr) s předsíňkami s dostatkem místa na 2 krosny NEBO 2,5 osoby bez předsíněk, aby se batohy daly schovat dovnitř (preference je 2 os + dostatečně prostorné předsíňky
- ideálně do max. 2,5 kg (nemusí být tedy ultralehký, ale budu nosit na zádech sama samotinká - i na několik dní a v horách, takže na váze záleží)
- 3sezónní je v pohodě, nepotřebujeme žádný extreme, ale musí ustát déšť a vítr (nechci mesh až k zemi, ať nám dovnitř nefouká, taky tropiko ne půl metru nad zemí)
- ideálně samonosný s upevněním tropika k vnitřnímu stanu
- cena do 7 000 Kč ideálně (nějaká vůle tam samozřejmě je a tisícovka sem tam nehraje roli, ale Little Agnes fakt nedáme)

Koukám na:
- Jurek Alp 2.5 Lite - vadí mi absence pořádné předsíňky
- Jurek 2.0 Dome Alp - vadí mi váha
- Jurek Midi 2.0 - vadí mi váha
- u Jurků obecně - chápu, že jsou to 4sezóňáky, ale my budeme většinou využívat jaro-podzim - nejen v ČR, takže by bylo super, aby dýchaly)
- Rock Empire Orbis II (https://www.hudy.cz/orbis-ii) k tomuto se zatím přikláním, ale nenašla jsem moc recenzí

Vyloučila jsem stany od Hannah, MSR (váha + cena).

Ocením:
- zkušenosti s Rock Empire stany obecně, speciálně pak s Orbis II, pokud někdo má
- jakékoliv typy na jiné stany, které by odpovídaly našim požadavkům výše

Díky moc předem.
Naposledy upravil sobb dne ned črc 9, 2023 21:47, celkově upraveno 2
Důvod: Dodatečně sloučeno, nové vlákno není třeba
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod ntz » pon čer 19, 2023 8:30

Ahoj,

zacnu tim ze reknu, ze naprosto vim jake to je a respektuju to, pokud proste clovek ma na neco nejakej omezenej rozpocet a nemuze a nebo nechce si kupovat drahe veci .. nicmene ..

.. nicmene v pripade stanu, jak jsi sama psala o predchozim ze "starickej", je to proste investice na dlouhe roky a par tisicovek navic do dobreho stanu ze za chvili ztrati a co po nich zustane ? Skvelej stan, kterej budete pouzivat roky ... Uprimne rikam, neumel bych si vybrat stan s parametrama jakej pises v dnesni dobe za tyhle penize .. ted jsem koukl do nekolika (vetsich obchodu) a ty stany jsou neskutecne drahe

jen par technickej poznamek

1) stan pro dva casto neni stan pro dva .. I kdyz jste dve holky, tak bych hodne koukal na vnitrni rozmery .. 120 na sirku pro dva neni dobry ani pro dve holky (jak mnoho vyrobcu deklaruje stan pro dva) .. Ja kdybych kupoval stan pro dva, tak hledam stan pro 3 ..

2) ted jsem zapomel, co melo bejt to druhe ...

prohlidl jsem v rychlosti co nabizej ... nic se mi nelibilo ... jedine, co me zaujalo je tenhle

https://stany.heureka.cz/salewa-litetrek-iii/#prehled/

a kupoval bych rychle ... ta sleva nebude dlouho .. maj i lehci verzi pro dva .. presne jak pisu vyse (haha - je tam fakt tech 120, nahoda ? nemyslim si), ma to pro dva 120 na sirku .. mozna to nekomu staci
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stan pro 2 osoby do 2,5 kg - osobní zkušenost

Příspěvekod Etheric » pon čer 19, 2023 9:11

@ntz: souhlas. Cenu bych bral až jako poslední parametr, který jsem vzhledem ke všem ostatním parametrům a vlastnostem nucen upozadit. Obzvláště u věcí, který se kupují na dlouho.

Co se týče šířky, když bude mít matka s dcerou normálních proporcí 120cm širokej stan, bude to zcela vpohodě. Pro dva dospělý, nedejbože cizí, je to ale málo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Stany