Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod šíp » čtv srp 14, 2014 11:35

Konstruktivní odpověď zní: není nutné zakládat nové vlákno kvůli dotazu, který se tady omílal už 100x.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod washa84 » pát srp 15, 2014 14:17

Tak děkuji za "konstruktivní" odpověď, OT. Ještě mi chyběla rada, kde je tlačítko hledat...

Nicméně odpověď jsem nenašel a proto jsem založil dané vklákno. Stejně tak jak ostatní jiní uživatelé zakládají nová vlákna v sekci Stany na podobné dotazy.

Snad se tedy najde někdo, kdo má osobní zkušenost se stany v mém dotazu a bude procházet toto dlooooouhé vlákno a najde můj nebohý příspěvek. Byť by o něj zakopl spíše na původním u místění.
Uživatelský avatar
washa84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 11, 2014 7:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » pát srp 15, 2014 14:55

Jj, to je idealni sem prijit a hned nam zacit vykladat, jak to mame delat. Rozumny clovek, kdyz nekam prijde na navstevu, tak se nejdriv trochu porozhledne a prizpusobi se mistnim zvyklostem.

Takze. Z hlediska zakopnuti o prispevek je uplne jedno, jestli bude tady nebo v novem vlakne, protoze vetsina stalych uzivatelu pouziva Aktivni vlakna a tam jsou nahore ta, kde je neco noveho. Jako moderatori ovsem nechceme, aby tu bylo milion vlaknen na stejne nebo podobne tema a proto bychom radi, aby uzivatele pokud mozna nasli vlakno odpovidajici jejich dotazu a teprve, kdyz neni, zakladali nove. A kdyz to neudelaji, vlakna slucujeme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod washa84 » pát srp 15, 2014 15:23

Mike, děkuji za Tvou odpověď.
Tomu naprosto rozumím, chápu a souhlasím, že jako úvod na nové fórum to není ideální.

Druhý příspěvek byl již jen reakce na "konstruktivní odpověď" od Šípa... Možná nemusel psát vůbec nic, přesun příspěvku jsem pochopil...

Jako první věc jsem zkoušel hledat nějaké relevantní odpovědi a jelikož jsem bohužel nenašel nic, co by pomohlo, založil jsem vlákno nové. Jak jsi psal, "většina stálých uživatelů" jsi toho všimne, tak snad mezi nimi budou Ti, co mají osobní zkušenosti s výše popsanými stany :)
Uživatelský avatar
washa84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 11, 2014 7:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát srp 15, 2014 15:53

To si asi hľadal veľmi zle. Niektoré sa dokonca spomínajú aj v tomto vlákne, kam to Šípka presunula. O Phade tu toho je naozaj celkom dosť, nájdeš tu aj pár majiteľov, fakt o ňom netreba zakladať stoštvrté vlákno.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod šíp » pát srp 15, 2014 16:02

Abych tedy byla konstruktivní: stan Phad 2 mají tady uživatelé Vonkreuz a Poldík a dle jejich slov jsou s ním spokojen.
My jsme před rokem sháněli nový stan a Phad 2 byl v akci, tak jsme si jej přes net objednali. Postavili jsme jej v místnosti, a jelikož našim požadavkům nevyhovoval, tak jsme jej vrátili. Nechci tím říct, že je špatný, jen to, že jsme měli poměrně dost specifické nároky. Proč jsme do něj nešli: chtěli jsme stan s externí konstrukcí, kterou jsme si ale představovali trochu jinak. Druhý důvod k vrácení bylo, že se nám zdálo, že tropiko nesahá až k zemi.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » pát srp 15, 2014 16:08

Phad X3 má i další uživatel s ženou a dvěma dětma, na jehož nick si nevzpomenu a občanské jméno se mi nechce psát. :mrgreen:

edit: Už jsem si vzpomněl, je to Kropt. Prdel, že nicky zapomínám, ale jména si pamatuju. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod washa84 » pát srp 15, 2014 16:16

wawrik a šíp děkuji za odpovědi, ohledně Phadu 2 je toho tady relativně hodně, v porovnání s ostatními ve výběru...
Jako alternativu jej mám také a proto děkuji Šíp za reakci k Phadu 2.

K Felenu jsem našel jen jednu zkušenost a to kratší popis k verzi 3-4, konstrukce stejná, předpokládám že materiál a kvalita bude také, nicméně prostorově se to lišit bude.

Ohledně Summit a Tatra pak nic moc :(
Uživatelský avatar
washa84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 11, 2014 7:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod šíp » pát srp 15, 2014 16:18

My si nakonec pořídili jiný stan, jehož externí konstrukce byla taková, jak jsme si představovali, a slouží nám dobře. Otestován letos ve Finsku.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod terezaslovensko » úte srp 19, 2014 12:43

šíp píše:My si nakonec pořídili jiný stan, jehož externí konstrukce byla taková, jak jsme si představovali, a slouží nám dobře. Otestován letos ve Finsku.


ahoj,
ty jazdievas vela po severskych krajinach, vsak? :) vedela by si mi poradit prosim s vyberom stanu? pre dve osoby, stanovanie vsetky rocne obdobia mimo zimu, severske oblasti (Norsko,Svedsko,Skotsko,Aljaska).

Dakujem moc :)
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Výběr stanu

Příspěvekod šíp » úte srp 19, 2014 14:33

Odpověděla jsem ve vedlejším vlákně, zde tedy více rozvedu.
Stan máme Vaude Power Odyssee, akorát máme o hodně decentnější, zelenou variantu. Jednalo se o jediný stan, který splňoval většinu našich požadavků na nový stan, hlavně jsme trvali na stanu se zevní konstrukcí.
Jsme z něj nadšení, přijde nám propracovanější než náš dosavadní Ferrino Syncro. Rozhodně to vypadá na lepší kvalitu šití a celkově na nás udělal dojem svými detaily. Stavba je jednoduchá s externí konstrukcí, což byl náš hlavní požadavek na nový stan. Proti starému je skoro i kilo lehčí, což je výrazně znát. Papírově je sice menší než naše staré Ferrino, ale díky odlišné, semigeodetické konstrukci má lepší využití prostoru, například do předsíňky se bez problémů vejdou dva velké batohy bez toho, že by se někde dotýkaly tropika. Ve stanu se dá posadit, což mě nadchlo, u předchozího stanu to nešlo, respektive jen uprostřed, zde se dá krásně sednout v hlavové části stanu. Nad hlavou je bezvadná vychytávka, je tam provázek na zavěšení čelovky. Možná obyčejný detail, ale bych to nazvala velmi důležitým detailem. Ve stanu se totiž pak můžeš nejenom převlékat bez problémů, ale dá se i číst. Ocení ten, kdo musí ve stanu z různých důvodů pobývat déle. Líbí se mi, jak je vyřešené vylézání z předsíňky, kdy ještě nad ní je stříška, která zabraňuje padání sněhu a vody dovnitř. Lze tedy i mít předsíňku zcela otevřenou v dešti.
Měli jsme ho zatím na 2 akcích v ČR a 3 týdny ve Finsku. Samozřejmě celé 3 týdny jsme v něm nespali, to jen na okraj.
Rozhodně doufám, že nám vydrží zase tolik, kolik jeho předchůdce Syncro.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod terezaslovensko » úte srp 19, 2014 14:46

Sip, dakujem za rozvitu odpoved :)
ten stan vyzera velmi dobre, aj v oranzovej, je komplikovane ho postavit? S takymito stanmi skusenosti nemam.
Skusim ho pozriet niekde nazivo a ukladam do zaloziek :)

este raz vdaka za pomoc
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Výběr stanu

Příspěvekod šíp » úte srp 19, 2014 14:50

Zpočátku jsme s tím bojovali, ale šlo spíše o nezvyk. Nyní jsme schopni ho postavit velmi rychle, řádově půl minuty až minuta /odhaduji, neměřila jsem/. Jeho stavba je trošku pomalejší a mírně komplikovanější než u Syncra, ale je to jen otázka cviku. Neměli jsme problém ani ve větru, kdy se nám poryvy snažily tropiko vyrvat z rukou. Příjemně nás překvapila jeho stabilita, alespoň ve srovnání se Syncrem, což sám o sobě je dost stabilní stan.
My bychom ho taky radši brali v oranžové variantě, jelikož je fotogeničtější, zvlášť při půlnočním slunci, ale tehdy v ČR nešla koupit jiná barva než zelená. Ta má zase výhodu, že se člověk může v klidu zašít i při výletech v naší domovině.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Chromý kůň » sob pro 13, 2014 20:57

Taky by se mi hodila dobrá rada. Potřeboval bych stan s maximální odolností ve větru.
Krátké vpravení do situace: Trávím léto obvykle v mořském kajaku a místo na postavení stanu si občas nemůžu moc vybírat. Markatní to bylo letos na Islandu, kdy jsem skoro čtrnáct dní pádloval na jižní straně ostrova, v takzvaném sandlandu, kde je prostě pláž a pak pláň černého vulkanického písku a přirozené závětří veškeré žádné. Sice šlo občas zbudovat něco z kajaku a z vyplaveného dřeva, ale po deseti hodinách pádlování a přistávání v těžkým dumpingsurfu na to člověk moc chuti nemá a raděj by zalez. Spaní v mém lehkém MSRku se podobalo pokusům usnout v pytlíku s bonbónama, se kterým někdo intenzivně chrastí, jednou jsem musel stan shodit, zatížit kamenama a vlízt do stormsheltru (něco jako žďárák). Jak jsem druhej den byl vyspalej a jak jsem se těšil na dalších osm, deset hodin v kokpitu si asi představíte.
Moje požadavky jsou následovné:
Maximální odolnost ve větru, spíš dvojmužnej, předsíňka nebo dvě kam se dá odložit mokrý hydro, jo a pokud by se to dalo postavit jako nejdřív vější a do něj vnitřní bylo by to príma.
Váha, rozměr sbaleného stanu, rychlost stavby nejsou příliš podstatný - kajak to uveze. Cena by mohla končit někde u 15-18kilo.
Prozatím mám jako favorita jurka kombat 2ap. Zejména proto, že v něm můj kámoš spal půl roku při pádlování z Prahy na Nordkapp. Ale samozřejmě nejsem orientovanej ve všech možnejch modelech a rád si nechám poradit.
Přílohy
tábořní v sandlandu.jpg
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » sob pro 13, 2014 22:59

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » ned pro 14, 2014 17:23

Chromý kůň píše:Maximální odolnost ve větru

jestli nebudeš používat u stanu ukotvovací šňůry, stejně jako si je nepoužíval u stanu MSR Hubba Hubba, tak ti nepomůže žádný stan který bude ukotven pouze šesti koliky u země, dokup k MSR Hubba Hubba ukotvovací šňůru http://www.hanibal.cz/vybaveni/horoleze ... I25Dns_bhU a kolíky http://www.hanibal.cz/stany/doplnky-ke- ... I23cXs_bhU, udělej si čtyři šňůry na každou stranu, oka na stanu MSR Hubba Hubba na ně jsou, a ušetříš peníze za nový stan
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Chromý kůň » ned pro 14, 2014 18:27

fps píše:
Chromý kůň píše:Maximální odolnost ve větru

jestli nebudeš používat u stanu ukotvovací šňůry, stejně ....

S veškerou úctou, tohle je fotka jen pro ilustraci. Znáš ten stan? Kotvící šňůry jsem samozřejmě používal, ale oka na jejich připevnění jsou pouze na straně hlavy a nohou v oblasti kde se potkává ten trojúhelník z tyček v takovým kroužku. Zkoušel jsem i naimprovizovat šňůry na oka, kde se uchycuje ta krátká samostatná tyč rozepírající stan do šířky. A pokud tak stan kotvíš, vytvoříš větší ohyb toho velkýho oblouku a stan udělá spíš kapsu kam se vítr může snadněji opřít. Prostě Hubba je príma staník tak na táboření do lesního terénu. Ale vítr lehce pod třicet m/s mu fakt dobře nedělal. Věř mi zkoušel jsem to.
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » pon pro 15, 2014 10:00

Chromy Kun: to vis, fps je nadseny propagator MSR Hubba (HP), tak to vidi kapku zaujate. Hele jak poznas v terenu rychlost vetru? Mas na to nejakej merak nebo to vyctes z lokalniho pocasi v mobilu nebo mas tolik praktickych zkusenosti (treba z nejakyho oboru, kde se tahle velicina pozoruje, např. paragliding, litani), ze to mas ve voku? Pro mne to je totiz naprosto neuchopitelnej faktor a celkem mne to vzhledem ke stabilite stanu taky zajima. Sam mam Pinguin Aero 2 - to je kopie MSR Hubba Hubba.

A co ty tunely, jak jsem odkazoval? Tunely jsou ve vetru obecne velmi odolny, na vyuziti vnitrniho prostoru genialne obrovsky a Hillergerg bude z tech velmi odolnych expedicnich a vseobecne vnimanych jako spicka v oboru. Cenovy limit celkem odpovidal.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Chromý kůň » pon pro 15, 2014 11:19

Existujou na to dvě metody, jedna je malej měřáček s vrtulkou, která to ukáže rovnou v metrech per sekunda a nebo zbývá odhad podle beaufortovy škály, která sice chce trochu cviku, podle určitých znaků co udělá moře - podle pásů pěny atd... No a pak to poznáš na sobě. Když tě vítr ze stoje suše posadí, tak to už je těch třicet metrů/s.

proto MSR hubba taky nic nemám, je to výbornej stan, ale opravdu jen do mírnej větrnej podmínek (překvapivě dobře se s ním dá krásně spát i na sněhu - třeba Zuzka Hofmanka, blahé paměti, ho používala jako vrcholovej stan do velkejch kopců, ale tam se vždycky dá nějak zakopat do závěje, on vítr prostě rád nemá).
Tunel jsem nikdy neměl a jsem skeptickej k těm obloukům bez křížení a k tomu kotvení. Fakt je, že poskytujou bezkonkurenční životní prostor, ale myslím, že se budu spíš orientovat na stany jako jsou ty expediční The North Face a nebo něco podobného s pěti až sedmi body křížení prutů. Vím že Hilleberg je velmi respektovaná značka, třeba Freya Hoffmeistrová ho používá celé ty čtyři roky co pádluje kolem Jižní Ameriky (a i mám respekt k věcem ze skandinávský produkce) , ale taky si myslím, že cena je tady dost ustřelená, prostě to neodpovídá tomu co za svý prachy chci dostat.
Naposledy upravil mike dne pon pro 15, 2014 17:12, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » pon pro 15, 2014 12:42

Chromý kůň píše:Znáš ten stan?

mam MSR Hubba, spal jsem v něm cca 80x, používám ho celoročně, a spal jsem vněm všude možně
Chromý kůň píše: Prostě Hubba je príma staník tak na táboření do lesního terénu. Ale vítr lehce pod třicet m/s mu fakt dobře nedělal.

samozřejmě že jednou tak těžký stan, který má několik křížení z jednou tak silných trubek, a z osmy kotvícími lany bude ve větru stabilnější než MSR Hubba Hubba
Chromý kůň píše:Kotvící šňůry jsem samozřejmě používal, ale oka na jejich připevnění jsou pouze na straně hlavy a nohou v oblasti kde se potkává ten trojúhelník z tyček v takovým kroužku.

oka na kotvící lana jsou i na dlouhé straně, stáčí je vystrčit ven zpoza zipu, nejsou na tropiku, ale na vnitřku stahu, tam kde je kovové oko na stanové tyče, viz. foto
Přílohy
1.jpg
1.jpg (67.78 KiB) Zobrazeno 8294 krát
Naposledy upravil fps dne pon pro 15, 2014 13:11, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » pon pro 15, 2014 13:05

Chromý kůň píše:... Tunel jsem nikdy neměl a jsem skeptickej k těm obloukům bez křížení a k tomu kotvení...


V žádném případě do tebe nechci nijak hučet, je to bez diskuse výhradně Tvoje rozhodnutí. Jen bych mu celkem věřil. Tady to je pěkně vidět. Samozřejmě je něco jinýho stabilní proud vzduchu ze stejnýho směru jako z toho větráku a něco jinýho reálný povětrnostní podmínky, ale i tak bych mu věřil. http://youtu.be/3eFAyKMz314

Když jsi zmiňoval TNF, tak by mohl stát za zvážení i Vango Mirage. Sice taky nemá 2 předsíňky, prostor ale má výbornej, tři křížení a ve větru bude stabilní.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » pon pro 15, 2014 14:05

jestli nejde o váhu, ale o maximální odolnost, tak to chce expediční stan, a aby měl několik křížení prutů, bych koupil něco od MSR, nebo od Hilleberg, třeba MSR Fury, nebo Hilleberg Jannu
Naposledy upravil fps dne úte pro 16, 2014 11:12, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » pon pro 15, 2014 15:14

Jurek Dome 2 KM

Jurek Kombat 2 AP

@Liethi: Na tuty taky velmi bytelný řešení. Jen se staví nejdříve vnitřní stan a vít to váží. Na druhou stranu sám jsi Jurka taky zvažoval a uvádíš, že maličko vyšší hmotnost ti nevadí, kajak to uveze. Možná by ten Jurek byl v poměru cena/požadovaný výkon celkem rozumnou volbou a vyšel by líp, než nějaký zahraniční modely.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Chromý kůň » pát pro 19, 2014 16:19

Jo, tak už jsem asi našel co jsem chtěl
Vaude Atreus 3P
http://sport.popina.cz/vaude-power-atre ... -6627.html
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » pát pro 19, 2014 16:34

Že Ti hmotnost nevadí, jsi psal, ale že půjdeš až na 5 kilo, tos překvapil. Stan je to pěknej ale měl bys si s sebou vzít nějakou babu, když už budeš mít takovej velkej bejvák :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod tomas000 » pát led 2, 2015 15:58

Husky Brom 3... délka ložnice 240 cm , výška stanu 130 cm. dvouplášt'ový tunelový stan s vnější konstrukcí
Máte někdo zkušenosti ? Měřím 203 cm a "normální" stany jsou krátký. Tento jsem našel nejdelší.
tomas000
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned srp 17, 2014 15:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 1, 2015 8:01

Zdravím ze slunného Skye a prosím o radu.

Jedná se mi o výběr stanu na který budou kladeny extrémní požadavky.

1 stan nesmí - opakuji nesmí - promoknout pustit vodu dovnitř vrchem ani spodem za žádných okolností (třeba v lednu a únoru tady dohromady 4 dny nepršelo - malý svátek)

2 stan musí být odolný vůči extrémnímu větru - zažil jsem tu dny kdy mi dělalo velký problém jít po chodníku - poničené střechy ostrov 3 dny bez elektřiny.

3 odolné materiály vůči mechanickému poškození

4 váha do 5kg a upřednostnil bych menší rozměr

5 velikost pro 2 lidi mi plně stačí

6 asi dvouplášť abych mohl větrat a nechcalo mi dovnitř a zároveň i jakási malá izolace a útlum větru

7 celoroční

8 bod 1 a 2 nesmí být po dobu půl roku non stop porušen.

Mám zde práci na severu ostrova v Uigu a jelikož mi bouchlo bydlení pro srpen, záři, říjen a moc možností tu není a když tak za ceny ze by jeden brečel (kor s přihlédnutím ke kvalitě) tak to chci dát ve stanu v místním kempu - záchod, sprcha....
Stan nesmí z klamat - zároveň bych ho využil na výlet na Hebridy a pevninu Skotska a do Alp plus jinde.
Cena.....? Irelevantní pojem.... Za ,,dřevěnou boudu,, tu platím £400 plus energie a je v tom o 2 stupně víc než venku, táhne v tom, chcije do toho.... a je to to nejlevnější co sem sehnal :)
Takže kvalitní stan se zaplatí asi dost rychle.

Jinak plus samozřejmě rychlost stavby ve větru a dešti.

Díky za typ hlavně rady co a jak co je dobré co ne a td. Za měsíc se vracím do ČR a mám dva měsíce na výběr.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod axi12 » pát kvě 1, 2015 10:08

Koukni na Hilleberg, pokud je cena v poho ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 1, 2015 10:50

Dík, nechci působit jak blb ale není 1200mm a 5000mm na podlaze trochu málo na to že tu opravdu v ,,období dešťů,, prší prakticky denně od rána do večera? Jinak 3 pruty u těch modelů kol cca 20 000,- nevím to by se muselo někde ošahat, určitě to patří mezi ty něj stany a leckdy něco co dělají dva růní výrobci ,,stejně,, stejný není ale....
Jinak váha libová :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod axi12 » pát kvě 1, 2015 11:04

Hilleberg je špička na trhu v tomto segmentu, na čísla ohledně nepromokavosti nekoukej. Mnohdy je 1200mm víc než 15000mm ;) Tyhle stany používají na expedicích všude po světě, takže kvalita tam musí být.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Stany