Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát čer 5, 2015 5:25

Tak sem se šel kouknout na ten Hilleberg Akto - viděl sem ho před pár dny v jednom kempu na Skye ale tak z 10m :D
Takže sem vyrazil do obchodu a stan si nechal postavit a předvést.... no a jak to mohlo dopadnout - koupil jsem - hnědej \:D/
Co mě překvapilo TimTaylor psal, že si v něm nesed se 180cm - no mám 186 a sedl sem si v něm. Je větší než sem čekal a nouzově by se tam dva vešli - předsíňka pojme značně velkou bagáž. Je to fakt lehoučký skoro se až nechce věřit že to vydrží ty zvěrstva co s tím na youtube ukazují :shock:
Du si ho dneska postavit pořádně vyšponovat a v klidu prolézt :mrgreen:
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Příspěvekod budo » pát čer 5, 2015 6:10

:-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Skorpion » pát čer 5, 2015 6:40

Nad Akto uvazujem. Hod sem potom nejake info, pripadne foto! :wink: Hlavne by ma zaujimalo, ako sa tam natiahnes - aj ja mam 186cm. Mam Jurka Kompat s vnutornou dlzkou 225cm a je to tak akurat. Spacak sa zlahka dotyka pri nohach a hlave stien. Takisto rozmery po zbaleni.
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát čer 5, 2015 10:09

Jo nafotím a dám postřehy - ale foto z mého founu sem nenarvu (41 MPx a i když použiju ořezanou kvalitu stejně to tu furt remcá na rozměry a td)
Můžu ti poslat fotky na mail když mi ho hodíš do SZ a třeba to sem pak můžeš naházet pro ostatní. S ležením nebude problém je to dlouhý - no ještě se nažeru a razím ho poskládat na zahradu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát čer 5, 2015 10:25

Rozměr zbaleného - tak obal co k tomu je, je dost velkej a není kompresní - vyndal sem tyč s kolíky a samotný stan volně ztočený v tom pytlíku má 35x20 - kdybys ale použil něco na kompresi tak 30x15 a byla by to lehká komprese - stačil by jen těsnější pytel. Zas takhle se to tam snadno narve. Tyčka 40x3 v místě s kolíkama 40x5 - hodlám nosit tyč s kolíkama zvlášť od stanu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » pát čer 5, 2015 10:50

tak fotky posli na jpeg.cz a sem dej jen zmensenou fotku do bb fora
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod karl » pát čer 5, 2015 15:29

Ne Budo, ta otázka je spíš řečnická. :D
karl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 19, 2012 19:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát čer 5, 2015 18:10

Tak sorry ale asi se to protáhne - na zahradě přes 30°C a na sluníčku.... ve stanu... sem skoro chcíp *
Takže ve středu stanu se dá sedět, na délku je velký dost typl bych to na cca 20 cm nad hlavou a pod nohama. Na šířku v pohodě vejde se vedle mě batoh a nouzově by se tam dva vlezli dovnitř.
Líbí se mi šňůrky na vyšponování - taková blbost a jak to potěší jednou rukou bez jakékoliv pojistky a funguje to krásně.
Víc napíšu až se ochladí a dodám fotky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Skorpion » sob čer 6, 2015 9:00

Vdaka az info! Ten zlozeny rozmer je super. To by mi voslo do Deuter TransAlpine napriec (bez tyci). Nasiel si nieco co sa ti na nom nepaci?
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » sob čer 6, 2015 21:34

No zatím ne nebo takhle nic co by mi vysloveně vadilo - jen pod stanem je šponovací šňůrka co je jako tětiva na luku kde šponuje tu tyč - zdála se mi slabší než napínací ke kolíkům - asi zbytečné šetření gramů ale není problém případně vyměnit.
Co je klasika - kolíky sou eloxované, takže kamenitá hlína a už mám škrábance - malichernost, ale mohla být barevná slitina a vypadalo by to líp.
Co se mi líbí díra na tyč je naddimenzovaná asi by tam šli dvě tyče, což je zbytečné ale umožňuje používat tu silnější - na Skye fučí tak o tom uvažuji i když pevné to je dost v základu.
Škoda že obal nemá kompresní popruh - myslím, že to mají v nabídce navíc. K tý kompresi - šlo by z toho udělat fakt malej balíček, ale se bojím těch výstuh co jsou v bocích stanu - aby se to netrhlo, takže ho složím a ruluji a použil bych Max popruh na zúžení balíčku.
Jinak sem si v prodejně prohlídl ty velký kolíky do sněhu a písku - fajn. A tu přídavnou podlážku - cca pidibalíček taková placka - asi dobrá věc a může být stále připnutý a srolovat se stanem.
No dá se tedy odepnout vnitřní stan, ale to asi víš.
Jak počasí dá postavím znovu a nafotím - dnes sem byl u vody.
Na hranách stanu sou reflexní nášivky - odrazky :)

Mě se vešel do BD Speed 30 dovnitř komplet s tyčí a kolíky, k tomu pěnová karinmatka z dob minulých, spacák Neutrino 400, bunda, pláštenka, triko, kalhoty SS, 2x1l vody a ještě zbylo místo. Karinmatku samo budu měnit :mrgreen: To bylo jen na test. Takže do i to D TA narveš.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jura9002 » úte čer 16, 2015 22:02

Zdravíčko dámy a pánové, chci poprosit o radu.
Jsem rozhodnut pořídit si stan od Jurka, ale nemůžu se rozhodnout, jestli koupit MIDI 2.5, nebo připlatit za TOP 2.5. Tedy nevím, jestli to za to stojí...
U TOP 2.5 výrobce deklaruje podstatně větší vodní sloupec a cenový rozdíl je tak 7 stovek (+150g hmotnosti). Kamarád má MIDI, je skvělý, měl jsem ho půjčený v Alpách a po víc jak denním dešti už do něj docela kapalo. Je tady někdo, kdo má TOP a může mi napsat, jaké jsou jeho zkušenosti, jak je odolný vůči času a povětrnostním vlivům? :) Jezdím spíš do severských a horských krajin, tak chci stan, který mě udrží v suchu...
jura9002
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 2, 2015 11:46
Bydliště: Ostravice

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » úte čer 16, 2015 22:24

Za me TOP 2.5 tyden brutalnich destu v Alpach dal v pohode. Trosku hur vetral, bylo to tim, ze jsme uvnitr varili. Jeste mrkni na ALP 2.5 DUO, ale nevyhoda, ze pri plnem otevreni chcije dovnitr, vetra lip a neprochcal nikdy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod schwott » ned čer 21, 2015 14:35

Začíná mi dosluhovat pravěká Gemma, jednak začíná propouštět a taky kvůli morální zastaralosti (váha, větratelnost, sbalitelnost) a tak se začínám poohlížet po stanu pro 2 osoby. Mám tyto požadavky:
1) samonosnost (postavím, chytnu do ruky a přemístím, můžu postavit na betonu apod.)
2) samostatně postavitelná moskytiéra (vnitřní stan)
3) váha ideálně pod 2,5 kg, pár deko navíc ale unesu
4) sbalitelnost

5) větratelnost, 2 vchody výhodou
6) cena do 5 tisíc, pokud bude vyšší cena opodstatněně vyvážená kvalitou, tak si (nerad :wink: ) připlatím
7) vnitřní šířka minimálně 130 cm, ty ultralighty se šířkou 100 (110) cm nechci
8 ) český výrobce výhodou kvůli případným opravám
9) nepožaduji pro extrémní klimatické podmínky (VHT, monzunový liják), ale slušná odolnost proti větru výhodou

Zaujaly mně:

Pinguin Aero 2
+ český výrobce
- prý vyšší váha oproti deklarované
- prý jen částečná samonosnost

Ferrino Chaos 2
- zahraniční výrobce

Můžete mi poradit s výběrem a případně doporučit vhodné alternativy? Předem díky!
Naposledy upravil schwott dne ned čer 21, 2015 17:53, celkově upraveno 1
schwott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon čer 1, 2015 0:18

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » ned čer 21, 2015 16:59

Pinguin už nedělá u nás, ale v Číně, jestli chceš stan dělaný u nás, tak pak jedině něco od Jureka, Jurek je lepší volba než Pinguin, Ferrino, Husky, Coleman, Loap, Hannah, ale jestli chceš kvalitu, tak si trochu připlaťa za MSR Elixir 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod schwott » ned čer 21, 2015 17:51

Díky za odpověď, jak jsem psal, za kvalitu si (nerad) připlatím, ale MSR Elixír 2 mi nesplňuje základní požadavek, samostatně postavitelnou moskytiéru (vnitřní stan). Co by mi od Jurka splňovalo požadavky? Na Výstavě stanů asi není (nebo jsem ho neviděl).

Spíš než kde se to šije, mě zajímá, jak výrobce řeší záruční i pozáruční opravy. A to prý Pinguin umí, nebo ne? Sám si v Číně nechávám vyrábět a vím, že když se to hlídá, je kvalita OK, toho se nebojím.
schwott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon čer 1, 2015 0:18

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » ned čer 21, 2015 17:54

tak to si ňák špatně koukal, MSR Elixír 2 má "samostatně postavitelnou moskytiéru (vnitřní stan)", stejně jako jeho všechny ostatní MSR stany
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod schwott » ned čer 21, 2015 18:57

Fakt? ve specifikaci u Elixíru čtu: [i]Varianta minimum Fast & Light® nabízí samostatně stojící ochranu před deštěm pro opravdové minimalisty. Tropiko napnete pouze za pomoci prutů a footprintu. Vnitřní stan lze vepnout i dodatečně.[/i] Takže lze samostatně postavit jak tropiko, tak i vnitřní stan? Přece musí být k jednomu nebo druhému napevno přidělaná podlážka, ne?
schwott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon čer 1, 2015 0:18

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » ned čer 21, 2015 19:04

Pozrel si si vôbec ten fpsov link? Ak áno, určite si tam našiel túto fotku:
2c96a51f9d7396990862df0704d40c25[1].jpg
2c96a51f9d7396990862df0704d40c25[1].jpg (50.02 KiB) Zobrazeno 9944 krát

Takže tento bod spĺňa. Ale zasa nespĺňa kopec iných bodov, napríklad samonosnosť, cenu, váhu alebo českosť :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod schwott » ned čer 21, 2015 20:30

2wawrik: Díky, téhle fotky jsem si nevšimnul. Takže je postavitelné jak sólo tropiko s footprintem, tak vnitřní stan? Váhu i cenu zkousnu, ta variabilita se mi líbí. Jak je to s tou samonosností? Píše se, že je samonosný, ale že je nutné ukotvení předsíní. Co si pod tím mám představit? Když oželím předsíně, můžu ho postavit bez kotvení? Kdo ho tady má? Může se mi ozvat třeba přes SZ? V každém případě zajdu znovu do Letňan.
Napadají někoho ještě jiné alternativy?
schwott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon čer 1, 2015 0:18

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » ned čer 21, 2015 20:41

Predsa keď ukotvením nevypneš predsieň nevytvorí sa ti jej tvar, priestor. Nemusíš ju vypínať, ale bude ti to nielen vo vetre plantať, ale aj znižuje vypnutie susedných strán tropika a aj stabilitu v ukotvení. Jurek ATečko má malú bočnú predsieň, niekedy ju vôbec nevypínam, nahádžem všetko dnu a len zazipsujem. No MSR má tú predsieň väčšiu.

Edit: samonosný samozrejme je. Tento typ kríženia konštrukcie používa už plno ďalších značiek. Určite to minimálne spĺňa tvoju požiadavku - chytím a presuniem (teda ešte kým nie je k zemi ukotvený :D ).
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » ned čer 21, 2015 20:50

schwott: Však si pozri ostatné fotky, prípadne videá na youtube.
Elixir_2_1_[1].jpg

Predsienky sú vypnuté kolíkom. Takže ak nemáš kolík, musíš to pripevniť o kameň, fľašu, topánku, alebo niečo ťažké, prípadne predsiene vyroluješ a otvoríš, ak nehrozí dážď, prach alebo silnejší vietor.
Elixir_2_4_[1].jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod schwott » ned čer 21, 2015 21:21

Díky, právě koukám na videa na Youtube. Ale zatím na všech jej staví tak, že nejdřív přikolíkují podlážku a pak do ok zasouvají tyče. Mně jde o to, jestli můžu stan postavit i tak, že kolíkování vynechám, postavím vnitřní stan, chytím a přesunu. Zatím nevidím důvod, proč by to takhle nešlo. S vypínáním předsíní problém nemám, to vyřeším přivázáním k čemukoli. Pokud to takhle jde, tak naprosto splňuje moje požadavky a jdu do něho! Málokdy stavím tam, kde jdou kolíky zapichovat.
schwott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon čer 1, 2015 0:18

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » ned čer 21, 2015 21:31

Podlážku kolíkovať nemusíš. Ak máš o čo potom pripevniť predsieň (čiže tropiko), tak vnútorný stan s prehodeným tropikom môžeš prenášať, kam len chceš.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » ned čer 21, 2015 22:46

schwott - pružnosť prútov ti tú dlážku a aj samotný vnútorný stan vypnú natoľko, že ho môžeš chytiť a presunúť. Kolíkuješ až potom, po presune. Ak dosť fičí, je naopak nevyhnutné najprv nakolíkovať.

Najlepšie bude, ak si fakt skočíš na tú výstavu, takéto základy sa oveľa lepšie vysvetľujú vizuálne ako sa tu rozpisovať. Nič v zlom. Keď bola výstava ešte vo Veletržním paláci, kľudne som si vybraný stan mohol sám zložiť, rozložiť. Verím, že to bude možné aj teraz.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pon čer 22, 2015 6:04

@schwott: nemam sice elixir, ale mam hubba hubba hp, co je v tomto ohlade ten isty stan a jak pisu ostatni, kolikovat musis len predsienky, inak nic... normalne ten vnutorny stan hodis na zem a do dier v rohoch zasunies tycky, a potom na ne ten vnutorny stan pripnes, hotovo...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » pon čer 22, 2015 8:10

schwott: ještě doplním, že to můžeš postavit jako:
- moskytiéru (jen vnitřní stan)
- komplet celý
- bez vnitřního stanu - větší prostor bez podlážky a lehčí do báglu - jak, na to přijdeš, až to budeš mít
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod karl » pon čer 22, 2015 8:21

fps píše: jestli chceš stan dělaný u nás, tak pak jedině něco od Jureka

Jurek ale v Čr stany jen kompletuje ne? Nechává si posílat našitý tropika a vnitřní stany z Číny a Kunčicích je nastrká spolu s pruty do obalu = český výrobek.
karl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 19, 2012 19:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » pon čer 22, 2015 11:42

schwott: mam Elixir 2 a je to presne tak,ako ti pisu ostatni.
- Samostatne postavis vnutro (moskytieru)
-Verzia fast&light je footprint (je súčasťou balenia), ktory ma na rohoch otvory na zasunutie koncov tyciek, pútka na koliky a spony do ktorych zacvaknes na tycky prehodene tropiko

Na vypnutie celeho stanu stacia min. 2 koliky aby si ukotvil predsiene, zvysok drzi konstrukcia (tycky) ktore su do X a nemusis ukotvit ani podlazku. Ak tie koliky vyberies , vies stan preniest.
Dvomi kolikmi by som kotvil jedine pri dobrom pocasi a tiez nevidim dovod nevypinat predsienky (jedine zeby si fakt nemal viac miesta na postavenie s predsienami)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod schwott » pon čer 22, 2015 12:12

Díky všem, bude to Elixír 2.
schwott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon čer 1, 2015 0:18

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » pon čer 22, 2015 13:30

Mám Pinguin aero 2 (kopie MSR Hubba Hubba).
Footprint se nedelal, jestli delaji dnes, to nevim.
Tak jsem stan postavil co nejlip, porovnal, vypnul.
Vzal jsem repku a udelal si na ni oka tak, aby pasovala presne na stanove tyce tak, ze pak vezmu jen stanove tyce, repku, v pravem hornim rohu zacnu, jdu proti smeru hodinovych rucicek (napr. moje volba) a do ok na repce postupne nastrcim konce tyci. Takze mi to nahrazuje footprint, nic to nevazi a nemusel jsem ho vyrabet ani z Tyveku, ktery s sebou nosim jako podlozku. Chce to cvik a opatrnost, ale jde to. Zpusobu mne napadlo vic, tenhle byl nejmin narocnej na vyrobu, jine budou pohodlnejsi na pouziti.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Stany